Kanepenin Kıymetini Bil Sabırlı Ol - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kanepenin Kıymetini Bil Sabırlı Ol
 1 

akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
18/02/2009 :  22:27:39   Yazarın websitesini ziyaret et Website

Sevgili arkadaşlar,

İş kurmak , esnaflık yapmak, alıp satmak , kazandığın paraları saymak gibisi yoktur. Hiç bir memurun kolay kolay tadamayacağı bir histir. Hem başarmış olmanın hazzı, hem de elinde işin başında olduğundan daha çok bir para tutmak. Ne bileyim mesela çok açken yemek yemek gibidir, çok susamışken su içmek gibidir. Tadından yenmez bir iştir bu ticaret. Kazanabilmek, parayı elde tutabilmek, kazancınla sermayeden yemeden ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok ama çok zevklidir.

Ama parayı iş çarkının içine soktuğun anda riskler de başlar. O parayı geri alıp üstüne birde fazladan para koyabilmek öyle kolay bir iş değildir. Bunu yapabilmek için kurduğunuz düzen yanlışsa, her şey doğru iken şansınız yoksa, piyasanın krize gireceği tutarsa, müşteriniz üçkağıtcı çıkarsa, sizin özellikleriniz bu çarktan parayı asılıp çıkarmaya yetmeyiverirse, çarkların sıkışacağı tutarsa, işte bir dünya zorluk vardır para kazanmakta. Aklınıza bile gelmeyen.

Bazen kanepede oturmak işleri elinin tersiyle itmek çok daha kazançlıdır. Çünkü en birinci amacınız ana parayı yok etmemektir. Arttırmaktan önce gelir. Elinizdeki ana parayı piyasaya çicek sular gibi serpmenin hiç bir alemi yoktur bazen. Birilerinin işi görülür ama siz fakirlersiniz. Paranız buhar olur uçar gider. İşini gördüğünüz kişilerin suçu da olmaz bazen. Bu buharlaşmayı piyasa şartları sağlar. Çok ama çok dikkatli olmak gerekir. İki sene kursuna gitseniz anlatamazlar size bu işlerin sırrını. Sırrı yoktur çünkü. Eli sobada bir kere yanan çocuk bir daha dövseniz sobayı ellemez. İşte kursu budur. Anlatmakla anlaşılamaz.

Dayak yemeden dövmeyi öğrenemezsiniz. Bu işlere akıl zeka yetmez. İlave özellikler lazımdır. Ya babanız siz daha çocukken size bu işleri uygulamalı öğretmiş olmalı ya da siz mecburiyetten bu işlerin içinde pişmiş olmalısınız. Yetişkin iken ilk esnaflığınıza başladı iseniz bir kaç yumruk yemeniz kaçınılmazdır.

Ne zaman paranızı hiç bir işe sokmadığınızda para kazanabileceğinizi durduk yere keşfedemezsiniz. İçiniz kaynar iş yapmak ticarethane sahibi olmak istersiniz. Oysa bazen sakince beklemek hiç bir iş yapmamak size çok kazandırır. Herkesin önüne geçirir. Elinizde duran ve değerlenmiş paranızın önüne ucuzlamış değerler çıkmaya başlar. Evler arabalar gibi.

Aşağıdaki örnekte olduğu gibi ;
Tarih : 28/06/2008

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - symans
Merhaba Arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istedim ben kendi işimi kurmak istiyorum tabi işin ticari kısmını pek bilmediğim için burda sizin bilgilerinizden faydalanmak istedim şimdi arkadaslar akdeniz bolgesinde herhangi bir ilde 50 milyar serma ile Bir Kimya Temizlik ürünleri açılabilirmi ve Sizde Piyasada tutunmam Soz Konusu Olabilirmi kimyager hazır 50bin ytl de hazır ama ben kararsız kaldım ya tutmasa biliyorsunuz bunu sadece bürokrasik kısmına 7-8bin ytl gidiyor maknesiydi hammaedesiydi derken sağlam bir para gidiyor sizce bu işe girmelimiyim* fikirler için şimdiden tşk ederim

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Temizlik maddelerini bilmem ama 50 bini elimde tutarken geri gelip gelmeyeceğini sanalda hiç tanımadığım kişilere sorma ihtiyacı duyduğum bir işe harcamam. Git altın al. Kanepende otur hiç bir iş yapma!

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akinselcuk
Seneye bana dua etmeyi de unutma.

Evet sene oldu sayılır. Şartlar gerçekleşti.

Birinci soru : 2008 Hazirandaki 50 bin liralık altın şimdi kaç para oldu ?

Tam altın 28 Haziran 2008 de 254 lira idi, bugün yani 18 Şubat 2009 da 353 lira oldu. 50 bin lira 70 bin lira olurdu. 8 ayda 20 bin lira kazanmış olurdunuz, yani ayda 2500 lira kazanmış olurdunuz.

İkinci soru : 2008 Hazirandaki 50 bin liralık malı mülkü şimdi kaça alabilirsiniz ?

Ucuzlamasına rağmen satılamayan bir çok mal var artık piyasada.

Herkese saygılarımı sunuyor, sadece çalışanın, üretenin kazanacağı, gerisinin aval aval bakacağı günlerin gelmesini canı gönülden diliyorum . . .

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
BUGÜN
Üye

Toplam 226 yazı
18/02/2009 :  23:01:55 Yazarın websitesine git Website
teşekkürler akın bey.
http://sultanaorganizasyon.blogcu.com
kutlamaya değer herşeyde yanınızda..

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Memur
dilaver
Üye

Toplam 115 yazı
18/02/2009 :  23:22:57 Yazarın websitesine git Website
teşekkürler akın bey güzel bir yazı ve örnekler,hele son cümlelerinizi sevdim...
Kozmetik kimya ürütimi ve pazarlama..kuaför ve güzelliksalonu işletmesi

http://www.diloksakozmetik.com
http://www.proximo.com.tr
info@diloksakozmetik.com

Yerleşim : Türkiye / Bilecik  |  Meslek : İmalat
mkayhan
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
19/02/2009 :  02:29:12

evet benimde bu soylediklerinize ihtiyacim vardi tesekkur ederim saygilar.
murat

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Ticaret
PeaceB
Üye

Toplam 130 yazı
19/02/2009 :  13:05:09
Akın Bey,
Yazılarınıza her zaman saygı duyuyorum ve katılıyorum. Ama sormak istediğim soru; biz genclere, en verimli olabileceğimiz çağda, yıkılsak bile tekrar ayağa kalmak için gücümüz varken, ticaretin ve riskin kalp atışlarımızı hızlandıracagı zamanda pasif işlere yönelmemizi yada kanapemizde oturmamızı tavsiye edermisiniz..?
Bir abi olarak yorumunuzu bekliyorum.
Saygılar.
Bu dahil bütün genellemeler yanlıştır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Otomotiv
taaata
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
19/02/2009 :  18:24:07
benim tavsiyem eğer 1 2 yıl hiç dokunmayacam paraya derseniz borsadan gözünüze 10 şirket kestirin hissesini alın derim.

altın konusunda herşey her zaman kazandırmaz yüzde 10 20 yukarı olabilirse çıkış öngörülüyor en fazla .

ticaret konusuna gelince eğer tecrübeniz var ise bu işte zaten başka söze gerek yok bizden iyi bilirsiniz eğer yok ise son kurşununuzu bu kadar kolay atmayın tecrübe babında gidin o işte 1 2 yıl çalışın zaten anca piyasayı anlarsınız .

TAAATA

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
19/02/2009 :  19:01:44 Yazarın websitesine git Website
Keyf.in
Sevgili arkadaşlar,

Beni yanlış anlamanızı istemem. Birileri iş kurmadan düzen yürümez. Sadece bankaları ve para deposu olmasıyla ünlü İsviçre nin bile bir çok üretim firması vardır. Ülkemizdeki durum geçicidir. Hiç bir piyasa mal ve hizmet üretip satmadan varlığını sürdüremez.

Ancak mevcut sistem ve geçiş dönemleri piyasada bir daralma açılma eğrisi izler. Yanlış zamanda yanlış iş yapmamak gerek. Piyasanın açılmasını beklemek de çok verimli hareketlerden değildir. Çünkü yarın açılan bir piyasa öbür gün gene daralabilir. Yapılacak işin uygunluğu akılcı şekilde hesaplanırsa , olacak işe girilirse piyasa daralsa da açılsada işler yürür. İş kendini bu duruma uydurur. Heves, duygusallık, heyecan, kibir, hesabını bilememe insana en açık piyasada da kaybettirir.

Küçük işlerin daha iyi hesaplanması gerek. En az 6 aylık gider parasını kasanıza koymadan bir işe girişmeyin. Olacak iş olmaz hale gelir. Zarar daha büyük olur. Kasanızda para ile hesaplı kitaplı girdiğiniz bir işin düşündüğünüz gibi gidip gitmeyeceği bir kaç ayda belli olur zaten.

Şu dönemde emin olmadan bir yatırım işine girişilmez. Eminseniz bir potansiyel görüyorsanız, en az masrafla derhal geri dönebilecek yada devredebilecek şekilde bir düzen kurmalı ama ele geçen potansiyeli de sineğin yağına kadar değerlendirmelisiniz. Ayağa gelen müşteriyi mutlaka değerlendirmelisiniz. Düzen kurulduktan sonra kaçırılan her müşteri batmayı garantiliyorsunuz anlamına gelir.

Vurgulamak istediğim tek unsur ana paranın kaybedilmemesidir. Kazanamayın ama sermayenizi geri dönmez bir hale sokarak harcamayın. Genç yaşta çoğu kez bir çok kişinin gördüğünü görmek istemez insan. İş kurmadan evvel en az üç adet büyüğünüzden teyit alın. Bazen işten hiç anlamayan babaanneniz öyle bir şey söyler ki donar kalırsınız.

Bir işe girişmeden önce işle ilgili olmayan, günlük, aylık, yıllık mevzuata bakın. Maliye ne ister, çek ödenemezse pratik şartlarda ne olur. Çek kestiğiniz kişi malı veya hizmeti vermediğinde ne yapılır. Senet nasıl düzenlenince ne sonuç verir. Ticaret odası ne işe yarar. Parasını ödemeyene karşı firma nasıl korunabilir. Eleman alınırken ne yapmalıdır. Mevzuat bilen hain yapılı elemanlardan nasıl korunulur. Dükkandaki mal stoğu nasıl kolayca tutulur. Günlük aylık giderlerinizden sürekli nasıl bilgi sahibi olunur, kötü gidişi anında hissetmek açısından çok önemlidir. Önünüzdeki 6 ayı nasıl hesaplayabilirsiniz. Pazarınızı fazla masrafa girmeden nasıl büyütürsünüz. Ve daha uzayıp gidecek herşeyi araştırıp öğrenin sonrada uygulamasına geçin. Firma dediğiniz şey canlı bir varlıktır. Bakım ister, yatırım ister.

Başarı, herkes parasını kaybederken sizin elde tutabilmenizdir. İş kurmak kazandırmayacaksa çevrenizdekiler için iş kurmayın. Hevesleriniz için iş kurmayın. Ama eğer ipin ucunu yakaladınızsa, elinize para alabilecekseniz, sermayenizi buhar etmeyip daha da çoğaltabilecekseniz bir dakika bile vakit kaybetmeyin. Hemen işinizi kurun.

tamnland.com

masal06
Üye

Toplam 2656 yazı
20/02/2009 :  18:34:00
Sayın editörüm aslında düşünüyorumda bir sektöre girerken sektörün yapısınıda iyi bilmek gerekli herhalde Eğer yüksek başlangıç sermayesi gerektiren bir işe giriyorsak riski başlangıçta göze almışız demektir.
Benim tavsiyem yüksek başlangıç sermayesi gerektirmeyen ,fakat ileride sektörü kavradıkça sermaye koyulabilecek ,daha çok bilginin önplanda olduğu ve piyasa değişkenlerini kontrol etmenin daha kolay olduğu sektörlere girmektir
Piyasa değişkenleriyle anlatmak istediğimi küçük bir örnekle anlatmak istersem Örn: Fırıncıların enbüyük şikayeti üreticilerin un fiyatlarını arttırması olduğunu buyüzden ekmek fiyatlarındaki artışın ellrinde olmadığını söylemeleridir. Yada ithalat yapanların doların artışını örnek göstermeleridir
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
miskiab
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
26/03/2009 :  12:09:14
Gelisim.in
Doğru lafa ne denir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
26/03/2009 :  13:52:07 Yazarın websitesine git Website
Borsa çok güzel bir oyuncak. Dünya çapında insanların duygularını tatmin ettiği çok hoş bir oyun. Poker oynamak da aynı zevki verir. Hele bir de kazanırsanız. Beyniniz tam devir çalışan bir yarış arabası motoru gibi olur. Uykuda bile hesap yapmaya başlarsınız. Bu duygular insana büyük zevk verir.

Sermayesi bir laptop bir internet bağlantısı ve az biraz giriş parasıdır.

Borsa takip eden parasını buraya yatıran bir çok tanıdığım var.
Borsa oynayıp zengin olan veya hayatını düzenli sürdürmeyi başaran hiç tanıdığım yok.
Borsa da işlem yapıp parasını artırmaya çalışırken en iyi zamanında giriş sermayesini bile kaybeden hatta borçlanıp kaçak hale düşen bir kaç tanıdığım var.
Borsadan medet uman ve işlem yapan çıkıp çıkıp batan hala da bu sefer olacak diyen epey tanıdığım var.

Hiç borsada işlem yapmadım çok heveslendiğim oldu vazgeçtim. Bazen dönüp inceliyorum. O zaman bu parayı bu hisseye yatırsaydım şimdi ne olmuştu diyorum. Hiç biri beni kazançlı çıkarmayacaktı. Bunu görüyorum.
tamnland.com

torosss
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
05/05/2009 :  19:18:24
Sayın Akın Seçuk yorumlarınız çok güzel , size katılıyor ve yazılarınızı ilgiyle okuyorum.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
keskin965
Üye

Toplam 204 yazı
12/05/2009 :  23:29:03
Keyf.in
akinselcuk

Harikasınız saygılar sunuyorum.
*"Allah, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; *

*yeryüzündeki kötü insanlar ise, kendi iradelerini hakim kılmak için Allah'ı kullanirlar."*
Hayat'ın kendisi risktir.
Krizler bazıları için fırsattır.
gıda,tekstil,emlak

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Tekstil
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
12/05/2009 :  23:55:11 Yazarın websitesine git Website
Hizmet ya da mal. Bir şekilde üretmenin yolunu bulmak lazım. Bulmak yetmez bunu paraya çevirmek lazım.

Yol derken yeni bir şey bulmanız gerekmiyor. Öyle bir tezgah kuracaksınız ki size para yapacak. Yani zaten var olan, bilinen hizmetleri, malları size para yapar hale sokmak. İşte tezgah bu.

Pazarda limon satın, tişört satın, öğrencilere ders satın, evlere temizlik satın, yurtdışına kiraz satın. Bildik işleri para yapar hale getirin. Getiremiyorsanız ya da şimdilik gelmiyorsa inatlaşıp batmayın.
tamnland.com

markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
13/05/2009 :  00:58:55
Okullarda öğrenilemeyecek bilgiler için Akın bey'e kendi adıma teşekkür ederim.

Kendi nacizane dünya ve iş alemi ile ilgili görüşlerim..

Hiç bir zaman toto, loto ganyan piyango vs gibi şans oyunları oynamadım oynamadığım gibi bundan sonra da oynamayı düşünmüyorum. Zira oradan gelecek olan paranın hayrına inanmıyorum. Hem emeksiz bir kazanç hem de birçok kişinin gözünün o parada olacağından oradan gelecek olan para kimseye yarar sağlamaz. Borsayı da yukarda saydığım şans oyunları kategorisinde değerlendiriyorum.

Hali hazırda yaptığınız işten hayatınızı idame edip birikim yapabiliyor ve başınız ağrısın istemiyorsanız elbette ki parayı altına yatırıp, yastık altına koymak mantıklı.

Bildiğiniz işi geliştirme konusunda da akın bey'e %100 katılıyorum. Akın Bey limondan bahsetmiş. Eski bir pazarcı olarak bende limon olayından örnek vereyim. Yakın bir tarihe kadar bende pazarda limon sattım. Ben, açık (dökme diye tabir ettiğimiz) kapalı (kasada bekletilmiş yatak limon) fark etmeksizin aldığım bütün limonları terazide tartarak eksi ve artı 5-10 gram oynama 500 gram tartıp file yapıp satıyordum

Normalde pazarda limon tane veya açık kğ olarak satılır. Ya da tahmini veya adet bazında file yapılıp satılır. Limon satan çoğu pazarcı esnafı böyle yapar.

Benim limon’u tartarak fileleme yapıp satmamın nedenim müşterilerime karşı adaletli davranmak. Limonu tarttığım vakit kimine 550 gr kimine ise 400 gr limon satmamış oluyordum. Dolayısı ile bütün müşterilerime 500 gr lık ürün satıyordum. Ve bunu da tezgahta belirtiyordum. Bu işin, ahlaki ve etik yönü ama…

Böyle yaptığım zaman aynı zamanda bana da faydası oluyordu bu şekilde maliyet hesabı yapabiliyordum. Hem halden ürün alırken hem satarken ürün maliyeti ile beraber giderleri de buna göre hesaplayıp çıkarabiliyordum.

Limon satarken sürüm mantığı ile hareket ediyordum. Çok satıp sürümden kazanmak sürüm sağlarken aslında daha çok yoruluyordum ama ben yinede bundan memnundum. Çıktığım pazarlarda belli bir süre sonra kendi tarzımı yaratmış ve gittiğim yerlerde kabul görmüştüm.

İnsan bildiği işi yapıp onu geliştirmeli. Simit sarayları örneği

Simit sarayları popilerlik sağladıktan sonra kaç taklit işletme açılıp kapandı? Belirsiz değil mi?

Peki ya konsept’i ilk yaratan Simit Sarayı?

Hepimizce malum onlar işlerini daha da geliştirerek yollarına devam ediyorlar.

Olay budur. Herkes gidebildiği yere kadar mevcut işini geliştirip ona odaklanmalı bence….!

Saygılarımla,

MSA
25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
13/05/2009 :  11:06:06 Yazarın websitesine git Website
Gelisim.in
Sevgili Markasınısatanadam,

Bu teorik yaklaşımların sana şimdi de ileride de çok yarar sağlayacak. Tamamen şahsi fikrim. Detayları atlamayan kişi hemen farkına varamasa bile bunun faydalarını mutlaka görür. Ayrıca dürüstlük en büyük sermayedir.

Ancak ne detaylarla ne de dürüstlük ile yapılan iş boğulmamalıdır. Bunun bir dengesi var. Bu dengeyi cebin sana fısıldar ara sıra. Bu detayları ve dürüstlüğü, müşterinin gözüne sokmadan hissettirmek, cebinin kes şu detaylarla uğraşmayı kimseye yaranabildiğin yok demesini geçiktirir.

Kafandaki konseptleri, çok kazançlı işlere çevirebilmen dileklerimle . . .
tamnland.com

markasinisatana
dam

Üye

Toplam 134 yazı
13/05/2009 :  22:21:11
Evet denge.. Hayatın kendisi de bir dengedir. Ölçüyü iyi ayarlamak gerek. Umarım benim aldığım kadar diğer insanlarımız da görüş ve yazılarınızdan feyz alırlar..

İyi dilekleriniz ve hayat bilgisi niteliğinde ki görüşleriniz için bir kez daha teşekkür ederim.

Saygılarımla,

MSA

25 yıldır çalışıyor

Yerleşim : Türkiye / istanbul  |  Meslek : Ticaret
mrtbrt
Üye

Toplam 166 yazı
05/07/2009 :  14:29:52
Gezin.in
Burdaki yazıları önce beyninize sonra bilgisayarınıza kaydedin. Gerçekten çok faydalı bilgiler verilmiş.
Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emlakçı
Battıçıktı
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
06/07/2009 :  00:09:34 Yazarın websitesine git Website
Borda konusunda yazan arkadaşın fikirlerine katılmıyorum. Bir koyup 5 alma mantığı her zaman hüsranla biter. Borsada batanlar genellikle açgözlülük sebebiyle kaybetmektedir. Sermayesinin bir kısmı ile mantıklı ne idüğü belirsiz kapıtlara oynamayan herkes çok fazla olmayan ama düzenli bir gelire sahip olabilir. Bir de sabretmek gereklidir. Kredi ile oynamamalı, açığa işlem yapılmamalıdır. Ben esnafım fakat aklı havada olanlardanım. Bu güne kadar taşımacılıkdan restoran işletmecilğine, kereste ticaretinden küçük çaplı döviz ticaretine kadar bir çok iş yaptım. İyi yaptığım hiç bir işden zarar etmedim. Büyük sermaye sahibi biri değilim. Ama hiç bir zaman sermeyamin tümünü birden bir şeye yatırmadım. Kazandıklarım da oldu kaybettiklerim de. İş konusunda kesin inandığım bişey var. Kişi gücü ve bildikleriyle doğru orantılı olarak başladığı, işine sahip çıkıp sebat ettiği ve kazandığı ilk parayı sersemce harcamadığı sürece kesinlikle kazanır. Herkes bildiği işi yapacak düşüncesine saygı duymakla birlikte katılmıyorum. O zaman dünyada kimse yeni iş geliştiremezdi.
Sabahsız gece yok!!

Yerleşim : Türkiye / İzmit  |  Meslek : Esnaf
coşkun0059
Üye

Toplam 125 yazı
04/08/2009 :  17:12:09
markasinisatanadam ve akın bey gerçekten 10 numara yorumlarınızla harıkasınız.sizi okurken vallahi boş olduğuma inanıyor gibiyim desem yalan olmaz ki bende kendime çok güveniyordum.ama siz beni yanıltınız.kısaca çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
fen ve teknoloji

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
cemalerd
Üye

Toplam 144 yazı
27/08/2009 :  13:51:33
Koniks'in Saygıdeğer üyeleri,

Çok değerli editörümüz Akın beyin gözlemleri ve hayat görüşü hakikaten her türlü takdirin üzerinde.Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum yorumlarını bizimle paylaştığı için.Kendisiyle bir konu hakkında telefonda görüşme fırsatımda oldu,hakikaten yazdığı gibi çok berrak ve açık bir bey.

Arkadaşlar,hoca eşekten düşünce, "bana eşekten düşen birisini getirin benim halimden ancak o anlar" demiş.

hakikatende doğru nasılki hasta olmayan sağlığın kıymetini bilemez mutlaka bir dibe vurmanız gerekiyor.Ancak ondan sonra kendi içinizdeki sizi keşfediyorsunuz.Tabiki bunun zıddı az sayıda müthiş başarı öyküleri yazan arkadaşlarımız mutlaka vardır.Onlarıda kutluyor ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.
Ancak ileride bir hikayeniz olmasını istiyorsanız dürüstlükten asla ve asla taviz vermeyin.Her sabah kalktığınızda eğer dürüst ve onurlu bir şekilde aynaya bakabiliyorsanız gelecek sizde demektir.

Saygılarımla,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
cengo2011
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
05/10/2009 :  22:59:37
Çok değerli AKIN beye yazacaklarımı okurken tarafsız yaklaşırsanız sevinirim"

""iş kurmak , esnaflık yapmak, alıp satmak , kazandığın paraları saymak gibisi yoktur. Hiç bir memurun kolay kolay tadamayacağı bir histir"""

Öncelikle memurun tatması için meslek değiştirmesi gerekir daha düzgün yazalım oradaki örnek saçma.pardonda herkes ticarete girse sizin oğlunuzu

gelininizi torununuzu kim kaydedecek nufusa?neptünden gelmiyecekler değilmi?memurda işini yapıp kazandığında mutlu olur o duyguyuda siz

tadamazsınız AKIN bey.Narkotikçi uyuşturucu yakaladığında çak yaparken ki huzuru hiç gördünmü sen malını 1 e 5 satsan o huzuru elde

edemezsin!!!örnek verirken daha dikkat edelim bence..editör olmak farklıdır AKIN bey..

Hemen altında cevap yazısında

""
Hiç bir zaman toto, loto ganyan piyango vs gibi şans oyunları oynamadım oynamadığım gibi bundan sonra da oynamayı düşünmüyorum. Zira oradan gelecek olan paranın hayrına inanmıyorum. Hem emeksiz bir kazanç hem de birçok kişinin gözünün o parada olacağından oradan gelecek olan para kimseye yarar sağlamaz. Borsayı da yukarda saydığım şans oyunları kategorisinde değerlendiriyorum"""

Bu yorumu yapan arkadaşım acaba nerede yaşıyor çok merak ediyorum:)hayatında kaç sefer eğitime ,savunma sanayine, cocuk esirgeme kurumuna,

tanıtma fonuna, hazineye vs.. yardım ettin?Bekara karı boşamak kolaydır arkadaşım yardım etmek falanca camiye edip falanca cemaete yardım etmek değildir.Senin haydan gelen huya gider diye yaklaştığın o idare parayı o kadar güzel bölüştürürkü aklın hafzalan almaz.sen ticareti 3 domates yetiştirmeyle vatandaşın zor duruma düşüp elinden almak değildir ticaret:)

""Elinizde duran ve değerlenmiş paranızın önüne ucuzlamış değerler çıkmaya başlar. Evler arabalar gibi AKIN SELÇUK""

Bakın bugun ABBATE satıldı..hemde 27 milyon dolarlık tesis devletin bankasına peşkeş çekildi ve 10 milyon dolara gitti.giden işsiz kalan 800 kişi.gerçi fabrikanın başında imamhatipli bir olsa batmazdı ya neyse oda ayrı bir yazı konusu:)

Akın selçuk yukarda kanape değeri bil ve sabırlı ol demiş!!!kardeşim bu sene niye altın çıktı al sana siyasi görüşüne uygun bir alıntı

"""Jeopolitik gerginliklerin arttığı dönemlerde altına olan talebin arttığını kaydeden Ertaş, şöyle devam ediyor: `Hatırlayın, Rusya`nın Afganistan`ı işgal ettiği zaman, 1980 yılında altın fiyatları ons başına 850 ABD dolarına kadar ulaşmıştı. Yine, Irak işgali ve 11 Eylül 2001`de ABD ikiz kulelerine yapılan saldırılar da altın fiyatlarının yükselmesine yol açtı. Şimdi de İran ve Suriye`nin gerginlik noktasında bulunması yatırımcıları daha güvenli araç olarak gördükleri altına yönelmeye sevkediyor. Eğer bir kriz hali olursa fiyatların çok daha yükseklere çıkması muhtemeldir. Ancak benim beklentim problemlerin daha büyük aşamalara geçmeden çözümlenebileceği yönündedir.`(milli gazete röportajı istanbul altın borsası başkanı Vahdettin Ertaş ile)""

Dünyada altın işini kim yapar??cevabı yukarda ve niye arttığınında cevabı orada.ne kadar ticareti bildikleri gün gibi ortada..altın resmen tavan yaptı niye?ölen her ıraklı sisteme kar olarak geri döndü..

BORSA KONUSUNA GELİNCE

"""Hiç borsada işlem yapmadım çok heveslendiğim oldu vazgeçtim. Bazen dönüp inceliyorum. O zaman bu parayı bu hisseye yatırsaydım şimdi ne olmuştu diyorum. Hiç biri beni kazançlı çıkarmayacaktı. Bunu görüyorum. """

Batan arkadaşların oldu iyide ticarette gümleyen arkadaşın olmadımı?mesela beşiktaş hissesi:)

""Beşiktaş 4 ayda yüzde 535 kazandırdı
Lig şampiyonluğunun iddialı takımları Beşiktaş ve Trabzonspor’un hisseleri borsada tavan yaptı. Beşiktaş’ın yılbaşından bu yana getirisi yüzde 535’i buldu.""

Öyle işkembeden atıp tutmakla olmaz.bakın size tiyo ihlas hisseleri tavan yapacak ve yatırımcısına %1200 kazandıracak..

KISACASI AKIN SELÇUK GİBİLER TİCARETİN İÇİNDEN GELDİKLERİNİ DÜŞÜNÜRLER AMA SADECE KÜÇÜK DÜNYALARINDA LİDER OLURLAR.

ARTIK DÜNYADA KÜÇÜK İŞLETME KALMADI BUNU UNUTMAYIN.

(az önce baktım ve bu yazıyı kopyalamam gerektiğini düşündüm

Türkiye'deki at yarışlarını düzenleyen Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Yüksek Komiserler Birliği ve Türkiye Jokey Kulübü, vatandaşların at yarışlarına ilgisini artırmak ve kaçak oyunları engellemek için vergi ve kesinti oranlarını yarı yarıya düşürmeyi planlıyor. Yüksek Komiserler Birliği, at yarışları üzerinden oynanan oyunlardan yapılan kesinti oranlarını azaltarak, kaçak oyunları engellemek ve vatandaşları at yarışlarına teşvik etmeyi hedefliyor. Yüksek Komiserler Birliği ve Türkiye Jokey Kulübü'nün birlikte hazırladığı rapora göre, at yarışları üzerinden oynanan müşterek bahis hasılatından, KDV, Belediye Eğlence Vergisi, Şans Oyunları Vergisi, Veraset İntikal Vergisi ve Savunma Sanayi Destekleme Fonu, Olimpiyat Fonu, Yüksek Öğretim Kredi ve Kurumu Fonu, Türk Tanıtma Fonu olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ayrılan paylar ile

DİYE DEVAM EDİYOR..BELKİ SİZİN KIZINIZ VEYA OĞLUNUZDA YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİSİ ALIYORDUR:)AMA ALIN SİZE KAYNAĞI..

SAKIN HA HARAM LOKMA YEDİRMEM DEMEYİN ÇÜNKÜ BU ÜLKEDE UNUTULMASIN ÖLENE KADAR EN YÜKSEK VERGİYİ VEREN MATİLD MANUKYANI YAŞAMIŞTIR.TAHMİNİM AKIN SELÇUK DA BENİM GİBİ 50 YAŞ KUŞAĞINDADIR VE O PARALAR VERGİ OLARAK SİSTEME GİRDİ VE HACISIDA HOCASIDA HIRLISIDA ADAMIDA PROFUDA SAVCISIDA POLİSİDE ASKERİDE MAAŞ ALDI:))KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN...

Umarım bu yazıyı doğru okur doğru anlar doğru yorumlarsınız..TABİKİ SİLİNMEZSE..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
croket
Üye

Toplam 906 yazı
06/10/2009 :  14:00:20 Yazarın websitesine git Website
sevgili cengo2011 çok guzel yorumlar bunlar kımsenın kızmaya hakkı yok burası bir platform tebrikler hemserim
miagayrimenkul.net

Yerleşim : Türkiye / Bursa Gürcistan  |  Meslek : Emlakçı
erol27
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
07/10/2009 :  16:28:19
bende iş fikri istiyorum antepte ne yapabilirim sermaye sorun değil iş olsunda sermaye kolay

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Serbest meslek
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
07/10/2009 :  21:09:10 Yazarın websitesine git Website
Alıntı Yapılan Metin:
Akın selçuk yukarda kanape değeri bil ve sabırlı ol demiş!!!kardeşim bu sene niye altın çıktı al sana siyasi görüşüne uygun bir alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
TAHMİNİM AKIN SELÇUK DA BENİM GİBİ 50 YAŞ KUŞAĞINDADIR

Altının değer kazanması son yüz yıllık bir sürede incelenirse değer kaybettirmeyen bir yatırım olarak adlandırılabilir. Risksiz ve bazen çok yüksek . . .

Beşiktaşın hissesi çok yükselmiş iyi de ya yükselmeseydi . . . Ortada kabul edilmiş bir risk var.

O kuşak bana daha gökkuşağı kadar uzak diyelim ve noktayı koyalım.

Stresinizi tez zamanda bol kazanç bulur ve atarsınız inşallah.
tamnland.com

imaj
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
09/10/2009 :  15:02:50
cok klasik olacak ama farklı farklı konularda farklı farklı yorumların çıkması çok doğal değilmi?arkadaşlar.herkes fikrini yazar işine gelen alır kimseye zorla bir fikri kabul ettiremeyiz.EĞER BURASI FİKİR HARMANI İSE.ister işimize gelsin / gelmesin FARKLILIK ZENGİNLİKTİR.yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum.
imaj

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : İmalat
akinselcuk
Editör

Toplam 5553 yazı
09/10/2009 :  15:38:25 Yazarın websitesine git Website
İyi ama sessiz kalınca nasıl sinerji yaratacağız ?
tamnland.com

errhann
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
12/10/2009 :  16:14:35
mrb arkadaşlar erhan ben sermayesi olan arkadaşlara sesleniyorum aklımda çok iyi ve garantili bi iş fikri var 50,000 ve üstü sermayesi olanlara duyurulur çok az bi risk i var arayın konuşalım sermayem olmadığı için yapamıyorum ben
....

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
12/10/2009 :  21:40:41
Y a bizim siteye bir hal oldu şu sıralar,yazı yazmak suç,fikir beyan etmek suç,düşünceler ve olaylara yorum yapılacağına ben öyle düşünmüyorum olaya birde böyle bakın deneceğine,her şeyi on emir gibi algılayıp yazı yazanıda musa yapmak ne katıyor buraya anlamış değilim...Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi varmış,insan da bildiği gibi amel edermiş,ama ciddi olarak Türkçe konuşup anlaşamayan bir millet olduk hadi bakalım Allah sonumuzu hayır etsin,en basit şeyleri bile hadise haline getiriyoruz,keşke gerçekten çok önemli konularda da vatan millet Sakarya bu tavrı sergileyebilsek..Saygılarımla..

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sivasli
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
28/11/2009 :  19:52:35
ben akınselcuk ve cengo beye yerine göre katılıyorum yazılarınız ticaret konusnda etkileyici ve ögretici yazılarınız için tşk

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Mobilya
importhelper
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
06/12/2009 :  12:15:19
ben memurların özel sektör gibi çalışmalarını istiyorum.. lakayıt ve azarlayıcı oluşlarını kaldıramıyorum..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
khanofthesky
Üye

Toplam 546 yazı
06/12/2009 :  19:31:10
Sn Cengo fevkaladenin fevkinde ( unlu bir turk buyugu gibi konustum mazur gorun ) yorumunuz icin tesekkur ederim.

Biraz once bir baska baslik altinda buna benzer bir yorumda ben yaptim, agzi olanin her ortamda her forumda futursuzca salladigi, bahsedilmis kiymetli nefeslerin cilgincasina harcandigi bu forumda sizin degerlendirmenize ben de katilmak istiyorum, katilmakla kalmayip degerlendirme de yapacagim.

Simdi az evvel belirttim herkesin agzi var degil mi ? o zaman o herkes konusur,konusacak bunu engelleyemezsiniz. Ticareti bagli kaldigi kucucuk mahallesinde minicik bakkalinda,kasabinda,marketinde yaptigi alisveristen ibaret sayanlar size pek fazla katilmazlar. Eskiden milyonlarca kilometreden malini satmak icin yaldir yaldir o kita senin bu kita benim gezenler simdi sadece 9-8 ( roman havasiyla ) tikla mallarini daha once adini bile bilmedikleri cografyalara satabiliyorlar degil mi ? Bunu bilmeyen varsa zaten bir daha da yazmasin buraya. ( simdi gene yanlis anlasilma olmasin, kimseyle laf yarisina giremem, sadece saygili olun yeter )

Herkes elinden geldigince girisimci olsun, eger olmazsaniz o zaman bu ulke nufusunun pek cogu gibi yillar sonra kacan firsatlarin ardindan dogunup durursunuz, mesela bilirsiniz son 3-5 yildir insaat alaninda patlamalar yasandi buyukler daha da buyudu, ufak olanlar da bayagi bir irilesti. Simdi o zamanlar ellerinde bir miktar sermayesi olup da girmeyenler yada ortak girisimleri degerlendirmeyenler simdi pismanlar, ben yakin ornek olsun diye yaziyorum ama hepinizin hayatinda mutlaka vardir mesela bulundugunuz muhitte size anlatilmistir ya da siz anlatmissinizdir ''' ulan babam-dedem-amcam zamaninda bu arsaya-tarlaya-araziye-ise burun kivirmis ama simdi kopekler kadar pisman '''' , hepinizin birseyler soylediginizi duyar gibiyim, ornekler cogaltilabilir.

Sn Akin bey e de katiliyorum cunku elinde parasi olan birileri kalkip ne yapayim diye soruyor, ya elindeki parani soyleme ya da burasinin bir fikir platformu oldugunu unutma diyesi geliyor insanin. Sn Akin da mantikli bir insanin yapacagini yapip, sakla samani gelir zamani minvalnde birseyler yazmis, ben de olsam oyle yapardim, sen once fikri sonra sermayeyi hazirla sonra ister danis-sor-sorustur ister kafanin icindekileri yap.

Benim de simdilik soylebileceklerim bu kadar ama duruma gore eklemeler de yapabilirim.
Nakipoğlu

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

0.44 saniye.
22:53:13, 21 Eylül 2018, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım