Midye Çiftliği Kurmak istiyorum - Sayfa 3 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Midye Çiftliği Kurmak istiyorum
 3 

caparion
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
12/10/2008 :  15:30:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

MRB ARKADAŞLAR

MİDYE VE KOKOREÇ SATAN BİR FİRMADA ÇALIŞIYORUM

GIDA MÜHENDİSİYİM VE BAYİİ DENETİMLERİNİ YAPIYORUM.

BU KONUDA YARDIMCI OLACAK BİRİ VARSA SEVINIRIM
Chicken in the kitchen

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
15/08/2011 :  21:38:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - hemperi
Birde midye yemek helal veya haram kısmı var :) Bence göz önünde bulundurun :) Diyanete sormak lazım

Kurandaki ilgili ayetlerin mealleri deniz ürünlerinin avlanıp yenebileceğini söyler. Yeme şekli için herhangi bir şart koşulmamıştır. Deniz canlıları ya da ürünleri için bir kategori veya çeşitleme yapılmamıştır.

Ancak Kurandan sonraya doğru gelinirse yani artık hadislere ve sahabelerin yorumlarına göre hareket edilecek olursa sadece Hanefi mezhebi midyenin tüketilmesini çok doğru bulmamaktadır.

Hadisler deniz ürünlerinin temiz olduğunu söylüyor. Sonradan sonraya Hanefiler için midye, kabul edilmiş dini bilirkişiler tarafınan yenmesi uygun olmaz yaklaşımına maruz kalmıştır.

Salyangozun ve midyenin etli bir kısmı var. İnsanlar ülkemizde de bolca ve severek tüketiyor.

Midye deniz suyunu süzen bir canlı. Suyun ağırmetallerle kirlendiği yerlerden toplandı ise bu metaller vücuda girer. Hergün bu tür midye tüketen birinde zamanla bir arıza çıkabilir. Ama yılda bir denk gelip üç beş kere tüketen birinin en pis midyeden bile etkileneceğini sanmam.

Midye işinin bir çiftlik bünyesinde kontrollü olarak yapılması rastgele toplanmış midyelerin piyasaya sürülmesinin engellenmesi insanlara faydalı bir faaliyet olur.

Dinen caiz olmadığını düşünenlerinde bu işi, örneğin Norveçlilere satmak için yapmayı düşünmesi daha akla yatkındır.

O caiz değil bu caiz değil derken elin insanı ayı marsı parsellerken bir fakir ama dini bütün onurlu genç insan olarak tarihteki yerimizi almayalım derim.

Saygılarımla . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
m_aslan_d
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
31/08/2011 :  13:37:04  Alıntı
Bu konuda gerekli teknik destek sorununu halletik sayalım nerelere başvurup ne tür izinler almak gerekli ? İşleme merkezi ve dondurup piyasaya sürmek karlı bir yatırım olailir mi ? Kendimize ait karadenizde deniz kıyısı sanırım yeterli olacak arazimiz var.Kurulum için sanırım su ürünleri fakülteleri yardım sağlayabilir.Birde devlet desteği var mı acaba buna ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
ada1960@mynet.c
om

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/10/2011 :  15:15:42  Alıntı

avşa adasında yaşıyorum deniz ürünlerinle ilgiliyim midye tarak burda bol kemdimde cıkartıyorum cıkartanlarda var ama satacak yer bulamuyoruz bana bu konuda yardım edecek kişi veya kurumlar arıyorum

Yerleşim : Türkiye / Avşa Adası Balıkesir  |  Meslek : Emekli
developer77
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/05/2012 :  23:15:49  Alıntı
Merhaba arkadaşlar...
Bahsettiğiniz midye çiftliği işinde ben yaklaşık 5 yıl müdür olarak görev yaptım. Çok kolay işler değil. Son kanun değişikliklerinden sonra fazlasıyla zorlaştı. İhracat yapan bir firmada her türlü çift kabuklu işi ile uğraşıyordum.
Gerekli destek için bana ulaşabilirsiniz.
Burçak Sevim 0530 4588426

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Mühendis
muhteremkocaöz
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
16/09/2013 :  19:22:07  Alıntı
arkadaşlar deniz ürünleri işlenmesi ve paketlenmesi konusunda size yerdımcı olabilirim muhterem kocaöz 0530 322 4773 oskaproje@gmail.com arayın yada yazın
muhterem

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
midyecibaba
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
04/01/2016 :  04:54:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaşlar midye çiflik konusunda çok gerilerdeyiz arkadasın dusunceleri gerçekten cok iyi ve ülkemizdede midye sıkıntısı olagan derecede fazla benımde oyle şu anda kafamda oyle bır fıkır var eyer bu konuda ilgilenen arkadaşlar varsa buraya yaza bilir yada bana bu adresten ulaşa bilirler http://www.midyecibaba.com/bize-ulasin/
midyecibaba.com sahibi

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
DENİZLİAVCİ
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
06/01/2016 :  11:04:41  Alıntı
caparion midye çiftliği kurma projesini ortaya atmış fakat kendisi forumdan çıkmış galiba.bence çok güzel proje devlet bunla ilgili destekler veriyor.yatırımın tamamını kendiniz yapmak zorunda değilsiniz.ama burda önemli olan projenin tüm detaylarına kadar düşünülüp hayata geçirilmesi.bu projeden kooperatif kurulup (S.S.Türkiye Midye Çiftliği) iç ve dış pazarlara ihracat bile yapılabilir.bu yazıda bile bu işin İşletme müdürlüğü yapmış,satın alabilecek müşteri,üretebilecek mühendis,yatırımcı,çalışacak kişiler ve pazarlayabilecek kişiler varken,hayallerinize niçin ara veriyorsunuz sen hele bir yola çık yol seni belki kooperatife ***ürecek.

Yerleşim : Türkiye / Denizli
emrahbayraktar
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/09/2018 :  16:38:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba midye çiftliği kuran hakkında bilgisi olan veya danışmanlık yapabilecek kimse varmı.Teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / Bartin  |  Meslek : Esnaf
GodGave
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
19/09/2018 :  11:13:28  Alıntı
Oldukça maliyetli bir iş galiba bu internette bir kaç firmaya baktım midyeleri toplamak için gemileri falan var öyle küçük miktardaki parayla (100.000 150.000 tl gibi) girilecek iş gibi durmuyor

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Otomotiv
emrahbayraktar
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
19/09/2018 :  11:26:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
3-5 milyon arası bir yatırım maliyetinden bahsediliyor nette ama konu hakkında başka bilgi edinemedim

Yerleşim : Türkiye / Bartin  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.3 saniye.
02:13:54, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım