Oto Yedek Parça Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Oto Yedek Parça Üretimi

free man
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
28/03/2016 :  01:30:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

herkeze merhaba
bu sektör hakkında önerisi tavsiyesi olan, bu sektörün yurtdışı riskleri hakkında bilgisi olanlar yazarsanız sevinirim.
sektörü çok iyi bilmiyorum ama kendime de güveniyorum ancak yine de bi istişare etmekte fayda var dedim.

neler önrirsiniz....yapılabilecek bir işmidir....yurt dışı için yeni kapılar konusunda tavsiye ve desteğe ihtiyacım var

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
gunaydin
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
28/03/2016 :  09:34:54  Alıntı
Merhaba ,

Öncelikle bu kauçuk parçalar üreten imalatçı firma hangi grup ürünler imal ediyor, ağır vasıtamı, avrupa,japon grubumu kalitesi, ürün çeşitliliği ve fiyat politikası nedir bunları belirtirseniz daha olumlu yorumlar alabilirsiniz sanırım bende 30 yıldır otomotıv yedek parça sektöründeyim ama bunları bilmeden yorum yapmak sağlıklı olmaz
Saygılar,

Yerleşim : Gürcistan / Batumı  |  Meslek : Ticaret
AYHAN AKÇİN
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
28/03/2016 :  10:40:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar

Otomotiv yedek parça piyasası sıfırdan başlayanlar için çok kazançlı gözükebilir ama bence hevesinizi ve vaktinizi başka sektör için kullanın.Zaman para verip satın alamayacağınız en büyük servetinizdir.
Ayhan AKÇİN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
erkantekin
Üye

Toplam 567 yazı
28/03/2016 :  13:18:45  Alıntı

Free Men, bizde Doğu Avrupa ülkelerine yedek parça veriyoruz. Türkiye'de bir fabrikanın o ülkelerdeki distribütörüyüz. Yaklaşık 4 yıl önce bu işe girdik ancak şimdi bu işi bırakmayı düşünüyoruz. Çin işin içine girince piyasa allak bulak olmuş. Biliyorsunuz otomotiv sektöründe Almanlar bir numara. Alman firmalar daha önce Türkiye'de fason ürettirip kutularına koyup büyük karlarla satıyorlardı. Şimdi Çinlilerle ve Türk firmalarla rekabet edebilmek için kar marjlarını çok düşürdüler. Kar marjı artık yüzde 10 bile değil. Özelime telefonunuzu yazarsanız Doğu Avrupa ülkeleri için size detaylı bilgi veririm. Başarılar.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ
free man
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
31/03/2016 :  01:11:39  Alıntı
yorum yapıp öneride bulunan sn.erkantekin ve sn.gunaydın arkadaşıma teşekkür ederim. sadece bu sektörde değil diğer bazı sektörlerde de Çin malları hakkında şikayetlerin arttığını duymaya başladık galiba. o yüzden ufak çaplıda olsa bazı dönüşlerin olduğunu duyuyorum. benimki sadece duyum tabi kesin bilgi değil.

üretim olarak piston keçeleri, O-ring, kaplin, conta, titreşim alıcı takozlar, vites körükleri, traktörlerde kullanılan parcalar vs gibi üretimleri var. tabi bunların alt kalemleri falanda var.

ayrıca otomotiv sektörü için piyasa araştırmasıda yapıyorlar. hangi marka? nasıl bir parça? olursa daha iyi olur diye düşünüyorlar. malum eldeki barut sınırlı olunca kılı kırk yarmak gerekiyor

gunaydin
Yeni Üye

Toplam 92 yazı
03/04/2016 :  10:04:24  Alıntı
İran daki otomobil fabrikaları genelde peugeot temellidir hocam yani piyasadaki olan ürünleri toplayıp araba yapıyorlar.

IKCO Samand denilen arac Peugeot 405 temellidir geçmiş yıllarda Tiflis üzerinden bana ulaşan iranlı arkadaşlara Samand için Peugeot 405 ön takım grubu ürünleri sattığım olmuştur.Yine de yeni kalıp değilde üretilmiş bir ürün varsa uygun partnerle girilebilecek bir piyasa

Yerleşim : Gürcistan / Batumı  |  Meslek : Ticaret
free man
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
04/04/2016 :  10:16:46  Alıntı
teşekkür ederim sn.günaydın. sağolasın

free man
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
15/04/2016 :  01:12:12  Alıntı
konu güncel. yorum yapan veya yapmaya düşünenlere teşekkür ederim.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.99 saniye.
23:20:21, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım