Oto Sanayide Dükkan Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Oto Sanayide Dükkan Açmak

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
14/03/2016 :  21:34:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar;
Hasarlı aracı alıp, kendi dükkanımda çalışır vaziyete getirip satma işi ile ilgileniyorum, birkaç kez bu tarz alıp, sanayide yaptırıp sattım, 3-5 birşeyler kazandım ancak, dükkan dükkan dolaşmak adamı yoruyor, mesela ağır hasarlı ancak pert kaydı olmayan bir aracı almak istesem kaportacı kaça yapar, burda işin içersinden çıkamıyorum, kimse çıkamaz, başka bir hasar olsa misal motor arızası var desem, dükkanlara sorsan 3-5 birşey fiyat veriyor ancak kaportacı bakmadan fiyat vermem diyor, onlarında ağzına kaşık olmuyor, çoğu diyor elimde iş var vs bahaneler neyse millet büyük iş geziyor, bende dükkan açıp yanıma maaş + sigorta ile kaportacı alıp, işe başlamak istiyorum, maddi anlamda sıkıntım yok, ancak bu işten anlamam, sizin görüşleriniz neler, piyasası olan ancak ağır hasarlı pert kaydı olmayan bir araç alıp, yapıp satmak istesem, para kazanabilir miyim? şimdi burda dükkan masrafı ve işçinin maaşı söz konusu, bu konuda deneyimi olan kişiler fikirlerini yazabilirler mi acaba?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
15/03/2016 :  11:54:35  Alıntı
Hocam para bazen her şey bazen hiç bir şey olduğuna inanırım.DÜkkanı açana kadar her şey çünkü her şey paraya bakıyor.Ama açtıkdan sonra tecrübe gerekmektedir ve arabadan gerçekten anlamanız gerektiğine inanıyorum.Eminim burada benden daha tecrübeli arkadaşlar daha detaylı bilgiler verecektir ama benim nacizane fikrim pek bulaşmamanız konusunda olacaktır.Çünkü;Kazalı araç çok büyük risk demek.Siz arabadan anlıyorsanız problem yok ama gerçekten iyi usta maaşla çalışmaz.Prim usulü çalışır.Ne kadar ekmek o kadar köfte misafi.Yada çok çok iyi bir maaş vermeniz gerekecektir.Koparta,Motor elektrik vs derken büyük yatırımlar gerektirir.Ama madem öyle bir işe girmeyi düşünüyorsunuz ben olsam ilk etapta bir yere ortaklık teklif ederim.Ustalar ondan iş sizden gibi düşünün.Elinizin altında hazır ustalar makineler olur hem çok yatrım yapmamış olursunuz hemde sistemi kavramış olursunuz.Daha sonra gerçekten bu işin size göre olduğunu düşünüyorsanız zaten işi de öğrenecek ve çevrede edineceğiniz için çok daha rahat gidersiniz.Çok kaba bir tabir özür diliyorum fakat "Başkasının şeyi ile gerdeğe girmeye benzer hocam".Parayla bile arabayı yaptıramadığınızı gördüm çünkü herkesin işi yoğun parayı sanayide herkes kazanıyor.Bahsettiğim şekilde düşünürseniz zarar etmezsiniz yada zararı en aza indirgemiş olacağınızı düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
15/03/2016 :  19:18:25  Alıntı
sayın masor07 bilgileriniz için tşk ederim. Ben böyle bir dükkan açsam pek zarar etmem diye düşünüyorum çünkü piyasayada iş yaparız, piyasadan çarpılmış bir araç gelince onunla uğraşır boş vakitlerde bu araçla uğraşırız.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
15/03/2016 :  20:41:59  Alıntı

Hocam iş bulmak kolay ama o işi yaptıracak usta bulmak zor.Çünkü kazalı arabayı her usta toplayamaz.Toplayan kişi güzel temiz işcilik yapacak ki araba satılabilsin.İyi toplanmayan araç malesef satılmayacak yada zararına satılabilme ihtimali var.Ortalama bir rakam çıkarttınız mı peki ? Ne kadar geniş kapsamlı bir işletme düşünüyorsunuz ?

samtime
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/03/2016 :  00:46:13  Alıntı
selamlar arkadaşlar ben oto boyacıyım öyle sanıldığı kadar kolay değil en iyi simi hasarsız araç düşürüp sat kafan rahat olur saygılar
samtime

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
epal
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
16/03/2016 :  01:37:01  Alıntı
samtime güzel söylemiş kazalı araba dert satmaya kalktıgında herkes galerici herkes super arabacı arabamı satarken çok şeye şahit oldum eline bir boya cihazı alan geliyor bir sürü adamı kovdum çok hesaplı kazalı alırsan belki öyle olur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
16/03/2016 :  02:09:46  Alıntı
arkadaşlar belki haklısınız ama, fiyat olarak bakıldığında hasarlı araç onarıp satmak daha karşı duruyor. Şimdi arkadaşın birisi boya cihazı alan geliyor demişte, hemen hemende boyasız mesela 2005 model filan araç bulmak zordur, hemen hemen modelli bile olsa, azda olsa boya vardır yani değil mi?, bir arkadaş demiş ki ne kadar bütçe ayırıyorsunuz, en az 100 bin lira, ancak sadece kendi araçlarımı değil , piyasaya çalışan tamir tesisi açacağım, yani sırf kendime değil. Siz geleceksiniz kaza yapmışsınız, yada mesela tabanda çürük var muayeneden geçmiyor aracınız bu tür arızaların hepsine bakacağız. Şimdi bu iş yaş diyen yada diyecek arkadaşlara sesleniyorum, eee o zaman sizin dediğiniz gibi olsa sanayide bir sürü dükkan var, bunlar nasıl ayakta duruyor.

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
16/03/2016 :  09:29:59  Alıntı
Üstadım o adamlar çıraklıktan başlamış bu gune kadar gelmiş.Arabaya bakınca sana ne oldugunu söyleyebiliyor.Sen her şeyi ustaya bırakırsan işin zor.Sen başaracağına inanmısın kazanabilirsin de ama çok büyük risk(bana göre).Ben Antalya'da emlak işi yapıyorum hocam ev alıp satan kişiler var.Daire başı ortalama 10 20 lira kar bırakıyor ve riski SIFIR.(Tabi alacağın evi iyi bilmek şartı ile).Sen Ankara'dasın sende o tarz bir şey düşünebilirsin.Bir satışım ev evin geliş fiyatı 90 lira şu an satış fiyatım 132 lira.42 lira fark var.35 lira fark ile satsam ihya eder insanı.Burada kimse şevkini kırmak istemiyor sonuçta parana kimse ortak değil sadece senin emeklerini zayi olsun istemiyor.Tabiyki son karar senin

fantom
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
16/03/2016 :  20:55:30  Alıntı
Valla gardaş, onu bunu bilmemde istanbulda kardeşlerim hasarlı üç jeep almışlardı. 8-10 masraf yapıp 10-15bin arasıda para aldılardı araç başı.Olmaz diye birşey yok araç takibini çok iyi yapıp nakit alım anında yaparsan ve belli ustalarla anlaşırsan dükkana bile gerek kalmaz ilketapta. Çok çok sıra olur tamirhanelerde,zaman kaybın olabilir. Bence güzel fikir, kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Sivas  |  Meslek : Ticaret
msignman
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
17/03/2016 :  09:24:31  Alıntı
Dostum bu ısın en onemlı kısmı yaptıgın arabayı ne kadara mal edeceksın ve ne kadara musterı bulacaksın. Zaten hasarlı aracı hasarsız dıye satmak akıllı bır alıcı ıcın cok zor bır ıhtımal.
Ornegın hıc hasarsız bır arac 50bın dıyelım. Senın bu aracı max malıyet fıyatın 35-40 olmalıdır kı alıcıya cazıp gelsın.
Isın en kotu kısmı ıse gorunmeyen hasar yanı elekjtronık hasarlardır. Bastan hesapta olmayan bır arıza turudur. Hıc planda yoktur araba dogrultma boya olarak bıtmıstır ama elektronık kısımdan arıza verdı calısmıyor ne yapacaksın. Zaten bu tarz arzızalrın tamırını yapan sayılı ustalar var onların elıne dusersın.
Ben bu ısı yapmadım ama bu sektorde 20 yıl takıldım. Ayrıca bu sektordekıler alınmasın bıraz fırlama olması lazım. Satan tarafın agzının laf yapması lazım. Elbette bır yerde musterı sordugunda yalan soylemek zorunda kalıyorsun. Eger yok ben soyleyemem dersen zaten hıc gırme.

Ustaları calıstırmak cok zor maas dusunursen en az 2000 cıvarı + masraflar. Sen malıyetı dusureyım dıye yan sanayı alırsın cıkma malzeme alırsın. Usta oyle bır usta olmalı kı yok bu parca yerıne oturmuyor yerıne karsılamıyor bosluk kalıyor dememelı.
Ben kapattım kurtuldum. Kurtların sofrası gıbı dusun bu pıyasada yaparım dıyorsan Allah hayırlı ısler versın

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mimar
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
18/03/2016 :  01:00:26  Alıntı
msigman bilgilerin için tşk ederim. Çocuktan beri çalışam savaşan birisiyim, mühendisim işadamıyım, taşı versen elime bayram şekeri diye satarımda haberin olmaz, satışta sorun olmaz, bakacam ,bu işi çok ciddi düşünüyorum.

muratbakal
Üye

Toplam 177 yazı
18/03/2016 :  18:56:44  Alıntı
hocam olur hemde güzel olur tek sorum olacak çalışacak usta bulabilecekmisiniz bu cevaba göre yine devam edeceğim..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
19/03/2016 :  03:03:01  Alıntı
sayın murat bakal;
neden kaporta ustası olup iş arayan birisini bulmak zor mu olur sizce, ayrıca bunu benim araç alıp yapıp satmam olarak değerlendirmeyin, şimdi gidin sanayiye, kaportacı olup boş duran yok, her kaportacının önünde 3-4 araç var, şimdi bunların hepsi de 4 4 lük iş çıkartıyor mu? tanıdık birisi araç almış, kaza yapmış gitmiş birisi ucuz fiyat söylemiş, adamında durumu zayıf gitmiş ona yaptırmış, adamın aracı kazalı iken daha iyi duruyordu, yani demek istediğim herkes bu işi beceremez, ben zaten kaportacı filan değilim, ancak 2 bin maaş + sgk + yemekle çalışacak birisini bulabilirim diye düşünüyorum, ayrıca piyasadan gelen araçlara da bakarız, diyelim ki sizin aracınız var kaza yaptınız, piyasayı az çok bilirim, fiyat vermeyi, onlardan biraz aşağı der, işi alırım, iş böyle yürür.

yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
19/03/2016 :  14:13:25  Alıntı
bu işe ayırdığınız para batsa bile gözünüze gelmeyecekse denemeye değer, herşeyin kötü gittiği durumlarda düşünmeniz lazım. örneğin piyasadan araba bulamadınız, sizede hiç iş gelmedi 2-3 ay cebinizden karşılamalısınız, 100bin lira ayırıyorum demişsiniz, arabaların alıp satmasınıda kattığımız zaman yetmeyebilir, bi araba aldınız 2 ay satamadınız işte yok 2. hatta 3. arabayı alabilmelisiniz ki para kazanasınız. yukarıda ki arkadaşlardan birinin dediği gibi daha risksiz emlak sektörüne yönelebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
19/03/2016 :  14:56:16  Alıntı
sayın yakamoz;
birkaç farklı sektörde faaliyet gösteren işyerlerim var, maddi anlamda sorun olmaz. En kötü sizi dediğiniz gibi olur, aracı alıp yaparız, araba hemen satılmaz, yada iş gelmez vs.

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/03/2016 :  21:00:49  Alıntı
Hasarlı araçtan nasıl para kazanırsın bil ona göre yap.
# trafikte yedieminde adliyede tanıdıkların varmı?
# hacizli araç çalıntı araç işlerine girmeyi göze alıyormusun? Alıyorsun diyelim bu işleri yapan tanıdıkların varmı?
# icradan ihaleyle bir araç aldın iki aldın trafikte yedieminde öyle bir ezerler ki seni arkana bakmadan kaçarsın işten.
# ustaya iki lira veririm calışsın diye bir dünya yok sanayide.
çok yazarım daha ama gerek yok. Bilmediğin işe balıklama girilmez sanayide tam olarak güvendiğin tanıdıkların varsa araştır. Pamuk şekeri diye satabilirmisin bilemem ama sıfırından fazlaya mâl edersin arabayı iş bilmiyorsan.
Evren

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
20/03/2016 :  04:14:00  Alıntı
sayın bragi;
yasal çalışırım, ticareti iyi bilirim, o kadar.

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
20/03/2016 :  11:50:41  Alıntı
Ticareti iyi bilmek diye bir şey yoktur. Sektörel ticaretler vardır ve onlar iyi bilinebilir. Aksini iddia edip harekete geçenler kereste ticaretini iyi bilenlere teslim olur ;)
İş bilmeden efelenenlerin muhtemel taciri kaporta ustası ya da çıkma parçacı olur.
bu tarz bir yapıya finansörlük yapıyordum vakti zamanında arkadaşımı desteklemek hasebiyle. Dönen dolaplara şahit olunca vaz geçtim. Helalinden kazanç arayanlara önermem. Gözünüz kağıt parçalarından başka bir şey görmüyorsada diyecek laf yok.
Evren

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
28/07/2016 :  14:46:30  Alıntı
Hacizli lüks ya da orta sınıf araçların İHALESİZ olarak satışını yapmaktayız.10 iş günü içerisinde adınıza sıfır ruhsat çıkartılır aracınız teslim edilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
28/07/2016 :  14:57:30  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - goa_khan
Hacizli lüks ya da orta sınıf araçların İHALESİZ olarak satışını yapmaktayız.10 iş günü içerisinde adınıza sıfır ruhsat çıkartılır aracınız teslim edilir.

Bu işin en karlı yolu budur.Örneğin piyasası 140 bin tl olan aracı 110 bin tl ye aldığınızı düşünün.Yer açmaya ya da masraf yapmaya gerek yok.3 arabayla başlarsınız piyasanın 3-5 bin altında peynir ekmek gibi satarsınız.Her bir araçtan minumum 8 bin ile 100 bin arası kar etme şansınız var modeline göre değişir çünkü lüks araçların kar oranları orta hallilere nazaran daha yüksektir.

goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
28/07/2016 :  14:59:48  Alıntı
iletişim : gokhan.canpek@gmail.com

veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
07/07/2019 :  15:54:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Surdan detaylara bakabilirsiniz.
https://enuygunfirmalar.com/haber/oto-tamir-dukkani-acmak-2019.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.34 saniye.
19:52:09, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım