Manda Yoğurdu - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Manda Yoğurdu

ygrtc35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
08/02/2015 :  18:57:17 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar arkadaşlar,bir fikir danışmak istiyorum..?kocaelinde bir arkadaşımın yol üzerinde köfteci dükkanı var menülerin yanında manda yoğurduda satıyorlar...bu yoğurt küçük güveçlerde satılıyor...500 gr vede 1000 gr olanlarıda bulunmaktadır...lezzeti çok güzel defalarca yedim..gidip üretim yerinide gördüm...gölcük tarafında bir çiftlikte üretimi yapılıyor...ben bu yoğurdun kendi bulunduğum ilde satışını yapmak istiyorum..bir çok et restaurantı vede köfteci bulunmaktadır...şarküteri vede marketlerede satışını yapıcam...sizden ricam bana yardım etmeniz! yoğrudun bulunduğum ile ulaşımını frigo ile sağlıcamm..buradaki talepe orantılı getiricem miktar olarak...işe nasıl başlamam gerektiği hakkında kararsızım...sizce en başta dükkan açıp buradan mı dağıtım yapmak mantıklı yoksa müşterilerin talebine göre getirip satmak mı? dükkan ile hiç uğraşmadan..fikirlerinizi bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
09/02/2015 :  11:10:35  Alıntı
Arkadaşım izmir'desin madem oralara kadar gitmene gerek yok menemen bu işin kaynaklarından biri zaten..Buradada deneme yapabilirsin hem maliyetin düşer nakliyen azalır hem deneyim kazanırsın.

Yerleşim : Türkiye / İzmir
kahramanoglan
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/02/2015 :  15:59:39  Alıntı
ygrc35 kardeşim; görevim gereği Ordu ili Fatsa ilçesinde bulunmuştum. Manda besleyen ve yoğurdunu satan birisiyle ayak üstü bi sohbetimiz olmuştu. Manda yoğurdunda çok güzel kar olduğundan bahsetmişti (sanada moral olsun diye bunu en başta yazayım dedim ). Merkezde tanıdığı bir kaç dükkanın camına telefon numarasıyla birlikte "manda yoğurdu bulunur" diye yazı yazarak başlamış bu işe.

Tanıştığımız dömede ise yazıları dükkanlardan çıkartmış, başka yerlere de telefonunu bırakmak için bir çabası yoktu. Yoğurdu nasıl satıyorsun peki dedim, "Valla başta bir kaç müşterim oldu, onlar başkalarına önermişler... derken şimdi elimdeki yoğurdu yetiştiremiyorum, çok talep var, bir kaç manda daha almayı düşünüyorum" demişti. ( Aman bu yazdıklarımdan "manda al besle o zaman daha karlı olur" diye bi netice çıkmasın :) )

Şahsen ben bu işin ticaretini yapmadım ama ürünün kaliteli olduktan sonra emin ol müşteri seni buluyor ( en azından Fatsa da gördüğüm buydu )

Dükkan da çok güzel bi düşünce ama öncelikle müşteri potansiyeli hakkında, ticari anlamdaki kapasiten hakkında bilgi sahibi olman ve tecrübe edinmen için bu aşamayı biraz ertele, bu konularda edineceğin tecrübe dükkan konusunda sana en doğru yolu gösterecektir (Belki zamanla manda kaymağı işine de girersiniz )

(konu takibimde)
AKIL PARADAN DAHA DEĞERLİDİR

eymirgunce@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Çankırı  |  Meslek : Memur
ygrtc35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
09/02/2015 :  23:30:06  Alıntı

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim...menemende vermiş olduğunuz örnek güzelde bir kaç yerden denedim...menemende aynı lezzeti bulamadım...en başta gelen taleplere doğru satış yapıcam daha ileride dükkan işine girmeyi düşünüyorum...gelişmeleri paylaşıcam..herkeze iyi çalışmalar..güzel fikirler..

Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
09/02/2015 :  23:40:09  Alıntı
Kardeşim bilen var bilmeyen var misali ilk etapta bence o lezzeti insanlara taddırmalısın.Örnek olarak numune olarak 100 er gramlık küçük kaplar halinde restorantlara(yada aklındaki mekanlara) 2-3 numune verirsin ve insanlardan cevap beklersin.Ama kesinlikle bir tane bırakmanı tavsiye etmem aç gözlü insan çok tek kişi tadına bakabilir :D sonrası malum nutuklar kartvizit vb şeyler kullanarak yapabilirsin.Hatta işin maliyet kısmı seni yormaz dersen evlere dahi çalışabilirsin tabi aynı sistemle

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
10/02/2015 :  14:14:05  Alıntı
Dükkan açmana gerek yok bir kaç mandra ile anlaş bence hakikaten Menemen'dekilerden daha güzel ise ben bile alırım ayda 5 kg .civarında evde tüketiyorum zaten eğer beğenirsem ilk bana bile satabilirsin.. :=)

ygrtc35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
11/02/2015 :  01:25:24  Alıntı
en başta tester gibi küçük kaplarda zaten tadım için bırakıcam...fikir alışverişinde bulunduğum bir kaç mekan var zaten onlar şimdiden kabul ettiler almayı...tabikide eldende satabilirim istekler doğrultusunda neden olmasın... :) :) yeterki hem ticaret yapalım hemde güzel dostlarımızın gönlü hoş olsun...

frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
06/03/2015 :  17:35:45  Alıntı
Merhaba ygrtc35 arkadaşım bir gelişme oldumu işlerinde .Yeni bağlantılar satışlar yapabildin mi ?

ygrtc35
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
16/03/2015 :  16:15:33  Alıntı
merhaba frontera206 15 şubattan beri almanyadayım daha yeni girebiliyorum...şuanlık ufak bir dükkan tuttum hem depolama hemde satış için yeni bağlantılarda var...ama tam anlamıyla faaliyete nisan ayı gibi başlamayı düşünüyorum mart sonu gibi dönücem almanyadan...bu arada ilginiz için teşekkür ederim...gelişmeleri paylaşmaya devam edicem...

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.12 saniye.
12:52:08, 15 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım