Ortaklıkta Neler Yapılmalı? - Sayfa 3 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ortaklıkta Neler Yapılmalı?
 3 

murat_akkoc
Üye

Toplam 137 yazı
30/09/2012 :  01:04:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar Sayın Koniks Ailesi

Yakın zaman tanımadığım birisiyle iş kuracağım

ortaklıkta sizce neler yapılmalı,neler yapılmamalı,nasıl davranmalıyım,ne tür önlemler almalıyım..

teşekkürler
Sorular ne kadar değişirse değişsin formül hep aynıdır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
CssKurumsal
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
11/02/2017 :  23:12:38 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben 3 yıldır kurduğum kurumsal temizlik şirketimde 4. ortak değşitirmem oldu tabi kavga döğüş tatsızlıklar olmadı değil ama zaten ilk 3 ü ilk yılda girdi çıktı. Sonuncusu ile 2 yıldır sıkıntısız çalışıyor işimizi büyütüyoruz çok şükür. İyi arkadaş iyi kanka iyi iş ortağı anlamına gelmez. gaza gelmeyin duygusal olmayın sabırlı olun. Ortak adayınla mutlaka hatırı sayılır bir zamanda birlikteliğin olsun yani işi kurmadan önce bazı ortamlara gir ye iç gez ailesini tanı zaman geçir ne bileyim 6 ay mı olur 1 senemi olur bilemem. bu durum tanımama riskini minimuma indirir. Geçmiş alışkanlıklarını araştır. para harcama, borca girme, lüks ve özel tüketim alışkanlıkları, etik ve dini inanç yönü değerleri karakteri, çalışkanlığı, iş takibi, mesleki yeterliliği bunlar hep çok önemli kardeşim. İstediğin zaman arayıp danışabilirsin aramaktan çekinmeyin tüm yeni iş kuracak arkadaşlar zamanında bizim düştüğümüz hatalara düğmesinler. 05417172425
ilker Meral

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
supermen666
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
06/06/2017 :  10:56:41  Alıntı
BENDE AYNI FİKİRDEYİM 10 YAKIN İŞ YAPTIM :BAYAN KUAFÖR SALONU,GIDA TOPTANCISI,FIRIN,CAFE,İNTERNET CAFE,CANLI MÜZİK,PİZZACI, VB... ORTAK OLDUM ÇOGUNDA ÇOK AZINDA KARLI OLDUM HEP SIKKINTI TAVSİYE ETMEM
supermen666

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
pirmuslumkar
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
03/08/2018 :  14:11:12  Alıntı

Bence bilgisayar programında kaydedilen muhasebe bilgilerini sen gizliden bir deftere de kaydet. Başımıza zamanında çok iş geldi bundan. Müşteri para göndermiş eski ortak bilgisayardan silmiş bizim olan bitenden haberimiz yok.

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Sanayici
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
04/08/2018 :  00:46:31  Alıntı
Bu konuda şunu derim ben.
en sevdiğiniz arkadaşınız da olsa, kardeşiniz de olsa şartların tümünü utanmadan sıkılmadan baştan konuşun.
iş başka ortaklık başka bunu herkes kabul etsin.
ben sana güveniyorum sen hallet değil ben sana güvendiğim için senin yaptığın işleri kontrol etmekte sakınca görmüyorum gibi bakılmalı olaya.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
wolkan2641
Yeni Üye

Toplam 58 yazı
12/09/2018 :  23:17:49  Alıntı
Ortaklikta yapılması gereken en önemli şey yapılmaması.uzak dur dostum
Ana gibi yar olmaz
Bağdat gibi diyar olmaz ama
Bağdat bombalanır...

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
kncihan
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
11/12/2018 :  09:44:51  Alıntı
Ortaklık işine ben pek sıcak bakamadım. İşin içine para girince bir çok kişinin rengi değişiyor.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
makaleyaznet
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
14/12/2018 :  00:34:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İş kuracağınız kişinin size olan yakınlığı ne olursa olsun, her zaman ticari faaliyetlerde karşılıklı güvenin sadece "duygusal" olmayacağının bilincinde olun en başta.

Her şartı, her koşulu değerlendirerek bir sözleşme yapmanızda fayda var.

Ama işin özü, yapabiliyorsanız - bir eksik olsun ama tamamen iş sizin olsun :)
Özgün ve Hazır Makaleler | https://www.makaleyaz.net

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
qharisma
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
20/01/2019 :  13:35:01  Alıntı
Merhaba, kardeşim sana tavsiyem her şeyi kuralına göre yap, güven meselesini ticarette rafa kaldır,her kararın kurallara kaidelere uysun,kayıtsız iş yapma !

benim amcam 120 bin tl paramın üstüne yattı,kağıt üzerinde güvendiğimizden her şeyi onun üstüne yapmıştık ama hata etmişiz para gelince cebi para görünce akrabalığı felan unuttu, hakkı hukuku yok saydı, yaşadıkça bazı şeyleri tecrübe edeceksin aman dikkatli ol

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
doğan.tarikci
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
25/07/2019 :  14:32:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Liderlik hakkında çok araştırmam var.Kendi ekibime ortaklık ediyorum.Bana dogan.tarikci@hotmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz. Bir kitap tavsiyesi vereyim ki bence tek başına bütün diğer kitapları sarsar.(yenis nesil iş uzmanı russel brunson) . Tavsiyem ortaklık etmeyin bizim sitemiz diyin ama asıl lider kendiniz olduğunu hissettirin.Korkmayın arkadaşlığınız bozulursa bozulsun zaten böyle durumda bozulacaksa bu sizin için daha iyi olur.

Yerleşim : Türkiye / Gölhisar  |  Meslek : Öğrenci
kuko
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
26/07/2019 :  22:10:37  Alıntı
Ortaklık bana göre ;
1)biri işi biliyor, diğerinde sermayesi var
2)ikisi işi biliyor,tek kişi işe yetişemediğinden ve ikisi sermaye koyup ortak olunuyor.

İki nüsha, güven verecek şekilde taahhüt yazıp, ikisininde şahsen imzalaması gerekir.
Ortaklık evlilik gibidir.Güven sarsılınca iş bozulur.
Şahsen hiç ortak olmadım , ama gördüğüm şey genelde ya çok para kazanınca bozuluyor, yada zarar edince bozuluyor.
Allah herkesin karşısına hayırlı insanlar çıkarsın inşallah..

Bahtsız Bedevi...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
oben78
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
23/10/2023 :  15:48:12  Alıntı
Türkler için ortaklık bir seçenek değil bence, bizim genimizde işbirliği ortaklık kodlanmamış
Garip

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Asker
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
24/10/2023 :  00:01:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ortaklığın yapılabileceği tek seçenek sermayelerin ve kabiliyetlerin denk olduğu bir durum olabilir. Biri sermaye diğeri bilgi koyarsa ortaya mutlaka sorun çıkar.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.12 saniye.
17:53:02, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım