Ortaklıkta Neler Yapılmalı? - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ortaklıkta Neler Yapılmalı?
 2 


murat_akkoc
Üye

Toplam 137 yazı
30/09/2012 :  01:04:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar Sayın Koniks Ailesi

Yakın zaman tanımadığım birisiyle iş kuracağım

ortaklıkta sizce neler yapılmalı,neler yapılmamalı,nasıl davranmalıyım,ne tür önlemler almalıyım..

teşekkürler
Sorular ne kadar değişirse değişsin formül hep aynıdır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
19/11/2013 :  12:51:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - lalapos
insanlar bugün iddaa kuponu yaparken bile aynı kupondan iki tane yapmak yerine kupona ortak oluyorlar, ortaklık bir nevi güçtür, burada yorum yapan herkesin bu ortaklıkta dili yanmış, bu aşikar. ortaklık yapacağın insanı ya iyi tanıyor olacaksın, yada bütün sistemi profesyonel hale getireceksin.

Arkadaşım "ortak eşek semersiz gezer " atasözünü hatırla az olsun benim olsun mantığından çıkma ..

Yerleşim : Türkiye / İzmir
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
19/11/2013 :  13:37:56  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - frontera206
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - lalapos
insanlar bugün iddaa kuponu yaparken bile aynı kupondan iki tane yapmak yerine kupona ortak oluyorlar, ortaklık bir nevi güçtür, burada yorum yapan herkesin bu ortaklıkta dili yanmış, bu aşikar. ortaklık yapacağın insanı ya iyi tanıyor olacaksın, yada bütün sistemi profesyonel hale getireceksin.

Arkadaşım "ortak eşek semersiz gezer " atasözünü hatırla az olsun benim olsun mantığından çıkma ..

İnan bu atasözünü ilk defa duydum :) Ancak her atasözünede itibar etmemek lazım

Bir yandan İti An Çomağı Hazırla diyen atalarımız Bir yandan İyi İnsan Lafının Üstüne Gelirmiş diyerek bazen kendileriyle çelişmişler

Şimdi varmı bilmiyorum fakat biz ilkokula giderken karnelerde Grup Halinde Çalışma Becerisi ve Arkadaşlarıyla Yardımlaşma diye bir kısım vardı Bizim Türk insanına karne versek buralardan hep sıfır alırdı.
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
frontera206
Üye

Toplam 141 yazı
19/11/2013 :  14:59:38  Alıntı


masal 06 ne yazık ki ülkemizde gerçekler böyle .. Yoksa ortak iş dev bir yatırım demektir ama kültür yok ne yazık ki.

Yerleşim : Türkiye / İzmir
Arastır
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
27/11/2013 :  15:07:22  Alıntı
İşin büyüklügüne göre ortaklık anlayışım değişir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
hattatsedat
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
19/12/2013 :  09:45:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İKİ KİŞİ ORTAK OLUNCA ÜÇÜNCÜSÜ BEN OLURUM ...

HADİS-İ ŞERİF
Sedat Aktürk
Hattat - kaligraf

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
07/02/2014 :  20:26:29  Alıntı
ortaklık bence çok güzel bişey ama türklere göre değildir..çünkü bir kişi ile ortak olduktan sonra illaki bi noktada anlaşmazlık olacak sonrası çorap söküğü gibi başlayacak nasıl mı mesela sen ona inat bişey söyleyeceksin o sana inat o benim dediğim bildiğim olsun diyecek sen öyle diyeceksin...sonra daha kötü haller :( ama doğru kişi ile doğru ortaklık hem çok zevkli olur hemde faydalı

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
ramazanyasar
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/02/2014 :  10:29:46  Alıntı
Merhabalar,

Eğer tanımadığın bir kişi ise, ilk önce insanı tanımanı tavsiye ederim. Ailesi ile tanışın. Çevresindekileri tanıyın. Sorun soruşturun. Kimse bilmez ama ORTAKLIK GERÇEKTEN ÇOK İYİ BİR GÜÇTÜR. Görev ve sorumluluklarınızı yazılı olarak karşılıklı olarak belirleyiniz. Ortak olacağınız bütün konuları sözleşmede belirtiniz. Yani herşeyi yazılı hale getirdiğinizde, ne onun açısından ne de kendi açınızdan sorun olacaktır. Ticarette en büyük problem paradır. Kasa defteri tutun. Ortak banka hesabı belirleyin. İkinizin de imzası olacağı bir sistem geliştirin.

Ortaklığa bakıştaki en önemli sonuç; çok iyi para kazandığınızda uyanık davranıp ortaklığı bozmak isteyecek taraf çok iyi para kazanacağını sanacak ama ileride çok büyük kayıp verecektir. İyi niyetli olan taraf uzun vadede kazanacaktır.

Allah, hiçbir zaman birinin hakkını diğer tarafta bırakmaz. Eninde sonunda bu hak çıkacaktır.
ramazanyasar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
orduorhan
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
17/04/2014 :  09:18:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
BU YOLLARDAN GEÇMİŞ BİRİ OLARAK NACİZANE TAVSİYEM: ÖNCE NASIL AYRILACAĞINIZI YAZIP İMZALAYIN...YANİ GÜNÜN BİRİNDE BİR ORTAK AYRILMAK İSTERSE HANGİ KOŞULLARDA AYRILIR...MESELA TÜM SERMAYENİZ, ALACAK+BORÇLAR O GÜN İTİBARIYLA HESAPLANIP BİR YILDA ÖDENİR FALAN GİBİ...BENİM FİKRİM TABİ KİDE TÜRKDEN ORTAK OLMAZ...BİR YAHUDİ,ERMENİ VEYA RUM ORTAK BULURSANIZ ONU DEĞERLENDİRN :))

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
ennecy
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
19/04/2014 :  23:33:28  Alıntı
Bu nasıl bir mantık ortaklıktan güzel ne olabilir, Bir elin nesi var iki elin sesi var. kafa dengi olduktan sonra pastayı böluşmeyi biliyorsa dürüstse daha ne olsun...oRTAK İŞ EN GÜZELİ MURAT BEY..Allah yardımcın olsun..Bu yorumlar adama karıyı boşar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
Pragmatist
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
12/05/2014 :  12:29:57  Alıntı
Hukuki niteliği olan bir ortaklık sözleşmesi yapın aranızda. Bunun için bir avukattan hukuki yardım alın. Baştan yapacağınız bir sözleşme ileride yaşayacağınız bütün sıkıntıları önleyecektir. İş hayatında duygusal değil profesyonel davranmak gerekiyor. Ortaklık sözleşmesi konusunda size yardımcı olurum
Önce insan ol kardeşim!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
tuccar06
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
05/08/2014 :  17:54:39  Alıntı
ortak olacağın kişiyle bir çok yönünüzün uyuşması gerekiyor
1.eğitim seviyesi
2.kültür
3.**lığın azı çoğu olmaz felsefesi
4.ortalama yaş grubu
5.aile ve özel yaşam
6.sağlık durumu
ve daha birçok konu sayabilirim. Bunları halen ortaklık yapan biri olarak yazıyorum.
ayrıntılı bilgi isterseniz 542 745 70 11
otomobil profesörü
05437457011

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Otomotiv
RAKBULUT
Üye

Toplam 146 yazı
05/08/2014 :  18:16:38  Alıntı
Ortaklık, küçük sermayeleri bir araya getirme bakımından iyi bir oluşumdur. Kim ne derse desin, ortaklıktan, çok ortaklıktan hiç bişey olmaz diye insan çıkabilir. Günümüz tekelci Kapitalizm aşamasında küçükler bir birlerine destek olmadığı sürece yok olmaları tesadüfü olmasa gerek...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
uygarist
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
21/10/2014 :  17:39:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ortaklı hiç kolay bir iş değil. Çocukluk arkadaşın da olsa araya para girince düşman olunuyor. Diyeceksiniz ki genelleme veya herkes öyle değil. Eğer düşük bütçeler, az sermaye, yapılanması yeni olan bir şirket gibi bir durum varsa kısa zamanda işler dilediğiniz gibi gitmezse çok kötü oluyor.

Ayrıca ortaklıklarda taraflar tamamen işin içinde olacak ben para koydum o işletecek gibi yapılanmalar sonra ben kazanıyorum o oturuyor gibi diyaloglara yol açıyor. Büyük şirketlerin ortaklığı gibi her şeyi düşünmemek gerekir. Büyük şirketlerde finans sorunu yok işler yolunda, ufak çaplıda çok sorun var.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Yike
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
31/10/2014 :  01:28:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba eşim çin vatandaşı,ben türkiyeliyim.çince anadili ve fabrikalardan birinci el toptan malı sizlere banka akredetifi ile sağlar noter sözleşme vs tüm hukuki yollarla kendinizi garantiler ticarete başlarsınız.çinden ne isterseniz sizin için araştırır ve numune toplar beğeninize göre sipariş verebiliriz websitemiz www.tcdtm.com site üzerindeki fiyatlar sembolik girilmiştir size toptan fiyatı birinci el sunacağız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
fars_59
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
10/12/2014 :  04:12:21  Alıntı
Merhabalar Tekirdağ Merkezde yaşıyorum kamu personeli olarak görev yapıyorum daha önce ticari geçmişimiz oldu üniversite felan derken askerliği geçiştirdik mevcut kredilerim askere gitsem maaş alamayacağımdan dolayı ödemelerim askıya kalacak bundan dolayı bedelli askerlik yapmak zorundayım.
Ww Caddy aracım var Toptan Endüstriyel Temizlik Ürünleri satışı yaptım daha önce bu iş üzerine veya gıda üzerinde sıcak satış yapabileceğim bir ek iş arıyorum vardiyalı çalışıyorum mevcut işimde esnek çalışma saatlerim mevcut; ek iş yapmak için gerekli zamanım var, potansiyel var girişimci bir ruha sahibim, yeniliklere açığım kendi bildiğim iş üzerinde pazarlayamayacağım ürün yoktur. Üretici firmaların desteğini bekliyorum. çok fazla bir para beklentim yok benim aylık belli kredi taksitlerimi ödeyebiliyim yeterli firma elemanı olarak çalışırım bayisi olur farketmez hem ürünlerinizi geniş yelpazede dağıtımını yaparım yeni bir pazar açılmış olur kendinizin bu bölgede gerçekleştirmek istediğiniz pazarı bir pazarlamacıya araç sigorta para ve yapacağınız yatırımla ancak bir nebze yol alabilirsiniz benim zaten hali hazırda mevcut müşteri potansiyelim ve geniş çevrem mevcuttur. Tekirdağ merkez il ve ilçeleride dahil olmak üzere sadece bildiğim işi yaparım Endüstriyel temizlik ürünleri gıda plastik temizlik kağıtları ve sarf malzemeleri sıcak satış yaparım al gülüm ver gülüm destek verecek yeniliğe açık firmalar cevaplarınızı bekliyorum.
Herkese iyi çalışmlar diliyorum
ticarette her zaman bir çıkış noktası vardır.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Memur
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
31/12/2014 :  02:53:30  Alıntı
Arkadaşlar aslında bu konuyu bazı yazılarımda dile getirdim Ticari Ortaklıklar aslında pek bizi Türk insanına göre değil. O yüzden bizim Dünya üzerinde McDonalds, Coca Cola, BP, gibi küresel işletmelerimiz yok. Bizim geçmişten gelen yaşam ,yönetim anlayışındada bu geçerlidir. Biz birlikte iş yapabilme kültürüne sahip bir toplum değiliz. Keşke olsaydık. Konuya yazan arkadaşlarımız keşke ortaklığı özendirici konuşmalar yapsalardı fakat dediğim gibi mantalitemize uymuyor. Elin avrupalısı ortaklık yaparken kağıt üzerinde şartlarını ince detayına kadar masaya yatırır. eğer vizyonist büyük işler yapmak istiyorsanız er yada geç ortak iş yapmayı öğrenmelisiniz, yoksa bu konuya "ortaklık yapma "diye yazan arkadaşların bakış açısıyla kalırsanız basit esnaflık dışında bir arpa boyu yol gidemezsiniz
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."


ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem


Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....


Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
elektroxi
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
02/01/2015 :  23:06:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Noterden işyerindeki araç gereçlerin yarı yarıya üzerinize olduğunu mutlaka onaylattırın. Sabah dükkanın kapısını açtığınızda bomboş bulma ihtimalinizde var çünkü!

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
07/02/2015 :  02:28:19  Alıntı
Şahsi fikrim Tanımadığım biri ile ortaklık yapmam...
Hatta tanıdığım kişi ile bile ortaklık yapmamaya çalışıırm..Şimdi bu ortak malın olacağına ortak bilmem nen olsun.. falan bir sürü atasözümüz var..

Ortaklık mantığı Türkiye de henüz oturmuş değil.Neden ortak oluyorsunuz.Ortaya ne koyuyorsunuz..Siz onu o sizi neden ortak olarak kabul ediyor bunları sorguladınızmı ?
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
q3r3w
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
05/07/2015 :  23:38:30  Alıntı
Ne iş yaparsan yap kendin yap demişler ne kadar doğru söylemişler :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
kenane123
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
17/12/2015 :  00:08:50  Alıntı
Türkiye Almanya arası hali hazırda ticaret yapan kişilerle iş ortaklığı arayışındayım.Fikirlerinizede açığım. Yapılan her işe, emeğe saygı duyuyorum.Eksik alanları BENIM DÜNYAMDAN hangi ürün olur olmaz ben ne katabılırım elim nereye uzanır düşüncesinde olup analız yaparak işi İCRAATA DÖKEBİLEN biriyim. Ürün satışı yapıyorum su an zaten da 5 sene Almanyada yasadım.Giriş cıkışım var sıkıntı yok.İş tekliflerine ya da ortaklığa açığım sizi dinlemek isterim.Birlikten kuvvet doğar.KURUMSAL SATIŞ tecrübemde var. İşlerini genişletmek isteyen kişilerle tanışmak isterim.Gerçek bir iş ortağı arıyorum.Mail: emreguclude@gmail.com tel: 5514477082

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ömer10
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
17/12/2015 :  07:04:40  Alıntı
bence en önemlisi,ortaklık yapıcağın kişinin ne kadar borcu var veya borcu varmı öğren.çünkü onun borcu senin borcunda oluyor.bir ay önce tanımadığım biriyle ortaklık yaptım.adam benden aldığı parayı borçlarına yatırmış ve hala bi o kadar daha borcu var,üstelik tefeci borcu falan...
sonradan kafana vuruyorsun ama iş işten geçiyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
iran . maku ser
best bölge

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
31/12/2015 :  01:03:21  Alıntı
Merhabalar , biz gurur duyariz ki sizler gibı iş adamlarıyla güvenılır bır ortamda çalışmalarımız olsun . herhangı bir gümrükleme işlerı ve ihracat- ithalat ve ihtiyacınız olduğu ürünler temınatı ve iranda kurulan fuarlarda sizlerın katılımınızı sağlamak bizim görevlerımızden sayılır . hayırlı işler...
( İran _ bazargan ) = ( türkiye _ gürbulak ) gümrük kapisi .
İrtibat tel : +905399407715 _ +989143618780 _ +984434377700

Yerleşim :   |  Meslek : Ticaret
iran . maku ser
best bölge

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
31/12/2015 :  01:08:58  Alıntı
Merhabalar , biz gurur duyariz ki sizler gibı iş adamlarıyla güvenılır bır ortamda çalışmalarımız olsun . herhangı bir gümrükleme işlerı ve ihracat- ithalat ve ihtiyacınız olduğu ürünler temınatı ve iranda kurulan fuarlarda sizlerın katılımınızı sağlamak bizim görevlerımızden sayılır . hayırlı işler...
( İran _ bazargan ) = ( türkiye _ gürbulak ) gümrük kapisi .
İrtibat tel : +905399407715 _ +989143618780 _ +984434377700

Yerleşim :   |  Meslek : Ticaret
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
22/01/2016 :  09:09:21  Alıntı
Selam arkadaslar firmalara finans amaclı elimizdeki gayrimenkulleri VADELİ veriyoruz vesile oldugunuz alışveriş lerde emlakcı komisyonundan fazla komisyon verıyoruz sözleşmeli 05455920385

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
orhan akan
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
24/01/2016 :  20:15:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
türkiye ortaklık yapacaksanıız .her şeyi noter den çok ciddi bir şekilde planlayın .hiç bir şekilde acaba şuayıp olurmu bu ters gelmesin gibi şeyler den uzak durun ve bütün olumsuzlukları önceden hesaplayın .sonradan canınız yanmasın .kısaca tamamen profesyonel davranın.
www.cakirbebe.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet
orhan akan
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
24/01/2016 :  20:52:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
dikkat ettiğseniz yorum ların çoğu ortaklık yapmamanız yönünde .ama yine de yapacam diyorsan .allah yardımcın olsun.
www.cakirbebe.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet
fiyaka
Üye

Toplam 193 yazı
03/03/2016 :  11:55:45  Alıntı
Koskoca sabancı, koç vs firmalar ortaklıktan gocunmuyor da siz mi gocundunuz? Ortak olmak kötü bir şey değildir.Önemli olan açık olmaktır.İşin başında şartlar belirlenip tüm kavga en başta verilmeli, görev ve sorumluluklar baştan paylaşılmalı, doğabilecek zorluklarda , çıkabilecek anlaşmazlıklarda işletme menfaati ne gerektiriyorsa o yapılmalı.Söz uçar yazı baki kalır sözü unutulmamalı.Ortaklık yazılı bir metne dönüştürülmeli ve noter tasdikli olarak ortakların elinde bulunmalı.En önemlisi de ileride birgün ayrılmak düşünüldüğünde nasıl ne şekilde ayrılınacağına ilk günden karar verilmeli.Ölüm halinde nasıl davranılacak bu da belirlenmeli.
İşleyen demir ışıldar

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Diğer
yigitkahraman
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
14/09/2016 :  22:37:06  Alıntı
Tam olarak 4 yıldır ortak iş yapıyorum. Tanımadığım ve daha önce bakkallık yapmış. Beraber Market Satın aldık. Kurallar
1) İşletme eleman çalıştırabilecek kapasitede olmalı.
2) İşin unsuruna göre Kamera Sistemi, Barkod sistemi vb gibi kontrol mekanizmaları kurulmalı (Stok sayımı günlük kasa sayımı vb.... çoğaltılabilir)
Ben 1saatlik dışarda olduğum da evden bu aralığı kamerada izlemem yaklaşık hızlandırılmış şekilde (gerekli yerlerde yavaş) 8 dakikamı alıyor. yani 8 saati 1 saatte bitirebiliyorum. Bunu gizli yapmayacaksın. Ortağınında cep telefonunda anlık izleme olacak seninde. Böylece karşılıklı güven asla zedelenmeyecek. Şüpheleniyorsan Aç bak kardeşim. Paralar asla ve asla üzerinizde olmayacak. Kimse kafasına göre kasadan para alamayacak. Birinin ihtiyacı varsa, diğer ortak veya eleman verecek. Para cebe girdiğinde işler karışır.
3)Eşleriniz asla görüşmeyecek. Ve sosyal hayatınız kesinlikle ayrı olacak.
4)Mümkünse Biriniz gelip, Diğeriniz işletmeden ayrılacak ve olabildiğince az görüşeceksiniz. (Gerekli paylaşımlar yapıldıktan sonra)
5)Herşey resmiyette ortak olmalı. Örneğin bir araç alınacak şirketin adına olmalı.
6)Mutlaka şahsi giderlere göre değil, şirket kazancına göre maaş belirlenmeli.
Daha çok deneyimim var ama bukadar ana bilgi sanırım başlangıç için yeterlidir.
Bol kazançlar. Umarım hakkında hayırlı olur.
Yiğit Kahraman

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Business-spain
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/02/2017 :  23:21:25  Alıntı
Merhaba bircogu yazilmis ancak şunları anlayabilirim, ben de ortak iş yaptım ve zararlı çıktım.
Ortaklıkçok zor bir çalışma şeklidir. Sorumluluk sahibi ve düzgün insanlarla yapıldığında doğru bir şey de olabilir. En önemli konu guvendir. Ne kadar kağıt üzerine dökerseniz dökün karşılıklı güven yoksa, olmaz. Her zaman birbirinizi takip edemezsiniz. Diğer önemli konuda fitratinizın uymasidir.
Bu konulardan sonra,
-kâr payları,
-çalışma saatleri (şirkette hangi gün ve hangi saatlerde kim bulunacak)
- iş bölümü (kim hangi işi yapacak ve sorumlulukları nereler olacak, ortaklar birbirinin işine karıştığı için biten çok ortaklık var)
-kasa tutumu
-gider dengesi ( eski ortağımdan en çok çektiğim buydu. Şirkete yapilan gereksiz harcamalar problem oluyor. Günlük ya da aylık gider limitleri belirlenebilir)
-iş ve özel hayat ayrımı (işin konusunu bilmiyorum ancak arkadaş,eş, dost, sevgili vs. iş ortamında bulunmamalı işe karışmamalı)
-Sorumluluk ve disiplin
-ortakların karşılıklı saygısı (mahalle arkadaşınızla ortak olursanız ilerleyemezsiniz)
Bu ve buna benzer çok şey sıralanabilir. ortağınızı iyi seçin. Başarılar


Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Yöneticilik
Rertürk
Üye

Toplam 165 yazı
03/02/2017 :  23:51:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ortaklıkta öncelik herşeyi yazıya dökmelisiniz. Profesyonel ticaretin kuralı. Güven eskidendi. Bitti. Ortalık dolandırıcı kaynıyor.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Muhasebe
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

14.7 saniye.
02:36:17, 25 Temmuz 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım