Hayvancılık Yapmak İstiyorum - Sayfa 4 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Hayvancılık Yapmak İstiyorum
 4 

truva
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
19/02/2008 :  14:31:52

Çanakkalede süt inekciliği yapmak istiyorum.İlk etapda 20-30 hayvanla bu işe başlasam ne kadar sermaye gerekir.Bu işle ilgili bilgisi olan deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Tekstil
vetman996
Üye

Toplam 242 yazı
01/01/2012 :  00:20:52
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - uenalm@hotmail.de
sinopturkelinde 50 koyun 10 tane buyuk bas hayvan yetistirmek istiyorum nerden yardim alabilirim bu konuda

Kardeş biz gerek koyun gerekse büyükbaş temini yapmaktayız. 16 yıldır sektörün içindeyiz ve mesleğimiz gereği Türkiye'nin her bölgesine kaliteli hayvan sevkiyatımız bulunmaktadır. Sadece Trakya bölgesine(hayvan sevkiyatına izin verilmediği için) sevkiyatımız yoktur. Sistemimiz şu şekilde işlemektedir: Siz almak istediğiniz hayvanın ırkını ve istediğiniz özellikleri bize bildiriyorsunuz. Biz sizi davet ediyoruz ve istediğiniz özellikteki yüzlerce hayvanın içinden size seçimi yapıyoruz. gerektiğinde brucella testi, tüberkülin testi, yapılması gerekli tüm aşılar, yol sigortası, nakliye işini de biz halledip ahırınıza kadar teslimatı yapıyoruz. Ayrıca hayvanın refahı ve bakımı ile ilgili seminerimizi de vererek size karlı bir hayvancılığın kapısını açmış oluyoruz. Hayvancılığa başlamış ama kar yapamayan arkadaşlara da herhangi bir ücret beklemeden elimizden geldiğince (rasyon hazırlama dahil) yardımcı olmaktayız. vetman996@mynet.com

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Veteriner
mrerlis
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
13/01/2012 :  16:09:26
vetman kardeşim ileride senden rasyon hazırlamak için yardım alıcam haberin ola.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
ali selim
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
13/01/2012 :  23:40:35

merhabayin arkadaslar iyi sut veren inekler var bulgaristanda fiatlar da cok uygun ilgilenen arkadaslar varsa beni araya bilirler ben halederim +3590899389979..

Yerleşim : Bulgaristan / Dulovo
vetman996
Üye

Toplam 242 yazı
14/01/2012 :  17:34:29
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mrerlis
vetman kardeşim ileride senden rasyon hazırlamak için yardım alıcam haberin ola.

Mrerlis kardeşim. rasyon yapmak bizim işimiz :) her zaman için bekleriz. selamlar, saygılar..

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Veteriner
c.sasmazz
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
26/03/2012 :  22:51:17
Arkadaşlar 4 sayfalık yorumların hepsini tek tek okudum hepsini tek tek kafamda değerlendirdim şimdi size soruyorum bilene bilmeyene bu işi yapana yapmayana siz değerli dostlarım öncelikle 800 tl maaşla çalışan birisiyim. burada herkesin amacı para kazanmak değilmi evet herkesin amacı para kazanmak ozaman size kısa bir hesap yapayım belki sonuca bağlamış olurum :)

20 Adet Hostain safkan ırkla bu işe girilmiş olsa 20 ile 38 litre süt verimine sahip inekler uşakta şuan için sütün mandıra lt. alış fiyatı 0,75 krş
20 adet inek ortalama min 25 litre den günlük 500 litre süt elde edersiniz oda hesaplamalarla 11250 tl gibi bir süt geliri olur

Gider olarak ta ortalama bir inek aylık hesaplamalarıma göre 400 tl olsa aylık toplamda 8000 tl gibi yem , saman , vs... gideri
Gider olarak görünmeyen gider olarak adlandıralım aylık 1000 tl de öle koysak 9000 tl eder yani kaba hesap yaptım biraz ama her şekilde 800 tl maaştan fazla cebine para kalır para kazanmaz diyen arkadaşlar acaba parayı nasıl görüyorlar merak ediyorum yanlışım varsa düzeltin bence el işçiliğinden kat kat üstün bir iş diye düşünüyorum

Ayrıca Senede alacağın buzağılar da cabası 1 sene içinde sermayeni 2 katına çıkaran bir işte ben görmedim henüz 16 yaşımdan beridir ticaretle uğraşırım sermayesini koyup bir işe atılıp 1 sene içinde 2 ye katlayan parmakla gösterilecek kadar azdır diye düşünüyorum saygılar...

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Ticaret
Fatih.guler
Yeni Üye

Toplam 95 yazı
27/03/2012 :  05:34:34
Arkadaslar sunu soyliye bilirim hazıra dag dayanmaz demişler eğer hazır yemle bakacaksan olmaz bu is varsa tarlan ekiceksin samanını yoncani basında duracaksın ilgileneceksin bir çocukla ilgilenir gibi para kazanırsın iki yıldır hayvancılıkla uğraşıyoruz 200 - 250 civarı küçük bas var daha bir kuruş para kazanmış değiliz kısmetse bu yıl dieceğim isten anliyan bir aile çalıştırmanız gerekiyor sizde basında zamanla öğrenirsiniz bu ısı gunü gelecek sürüyü alıp çobanlık yapacaksınız gunü gelecek baytarlik bu is emek ister ilgi ister veriyim yemini büyüsün aliyim sütunu yavrusunu mantığıyla olmaz

Yerleşim : Türkiye / Canakkale  |  Meslek : Medya
fedon11
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/04/2012 :  19:50:22
Foruma yeni katılan bir üye olarak herkesin fikirlerini teker teker okudum, ellerinize sağlık.

Maaşı ortalama 3000-4000 TL olan 3 arkadaşla(ben dahil) büyük bağ hayvancılık işine girmek istiyoruz. Başlangıcda 50 sütlük hayvan. Marmara bölgesini düşünüyoruz. Şuan elimizde toplam 250 000TL civarı birikimimiz var. Yazılanlardan anladıgım kadarıyla bu işten kar edebilmek için yem önemli rol oynuyor. Bir de hayvanlara gözü gibi bakacak personel.
Sorularım şunlar olacak:

1.Alacagımız hayvanlar düve mi olmalı, yoksa verimli süt veren 2-3 yaşında inek mi yoksa buzağı mı? Hangisi başlangıc icin mantıklı?
2. 300 bin TL ilk nakitimiz tesis kurulumu için yeterli mi?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretmen
HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
03/04/2012 :  15:52:59
Selamlar,

Hayvan başına yatırım maliyetini 12-15 bin tl gibi düşünmek lazım...

Gerçekten yapayım dedğinde hemen olabilen bir iş değil...Ruhsat için 9 kurum ***ürüyorsun..Tarihi eser kurumu bile gelip orda varmı bakıyormuş..bu kurumların tamamını kendin aracın ile alıp ***ürüyorsun..
Haa bir aracıya verirsen oda seni ne kadar soyar bilemiyorum..

Benim 3000 tl fiyat aldığım bir firma bir başkasına 15 bin tl demiş..15 bine yaptıran arkadaşa önce 50 bin demişler bir başka yerde 25 bin istemişler,sonrada 15 bine bulunca hemen vermiş işi..

Elektrik orta gerilimi yakınsan alıyorsun trafo direğe uzaklığınla orantılı olarak 15-20 bin tl arasında değişiyor..

Bir kuyu için sondajı min metresi 60 tl den en kolay zeminde açıyorlar ki temiz su bulmak sorun..60-70 metre
inmen gerekebiliyormuş..ortalama 50 metre desen 3000 tl yapar buda minimumu ve yerinin uzaklığına bağlı.

Bir kepçe 80 tl/ saat ye çalışıyor..Ortalama bir kamyon mıcırı benim yerime 15 km uzaktan 300 tl ye teslim ederiz dediler..Foseptik,yol düzenlemesi,temel zeminleri vs vs..3-4 gün kepçe çalışşa 1200-1600 tl para..

Arazinin etrafını çevirmek için tel örgü yaptırsan min.14 tl metre fiyat veriyoırlar..Yani 5 dönüm bir arazin var ise ortalama 4500 -5000 tl para gidiyor..

Alacağım arazinin yola cephesi olması lazım..Resmi yola cephe degılse ruhsat alamıyorsun..Köye yakın olması lazım...En az 10-15 bin tl den aşağı arazi yok dönüm olarak mesela bursada..

50 başlık işletme için en az 6000 m2 yerin olacak ki ruhsatı ona göre veriyorlar..Bazı yerlerde 5000 altına %10 5000 üstüne %20,bazende nerde olursa olsun 5 bin üzerine %10 imar izni veriyorlar..Buda 25 başlık ruhsatalırsın demek 5 dönüm araziye..

Araziyi aldım elektriğini suyunu koydum inşaata başlayacağım deyinceye kadar bu süreç minimum 50 bin tl..Üzerine arazi parasını koy..

Arazinin üstüne yapacakların hepten para m2 en 150-200 tl ye tek katlı bir ev yapabiliyorsun..

Tüm bunlara rağmen birçok problemi çözebilirsen mesela elektrik ,su gibi ki bbuda arazi maliyetini arttırıyor..Ufak ufak birşeyler yapılabiliyor..
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
onur3535
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
07/04/2012 :  19:27:29
çizmeleri giymeyecek arkadaşlar hiç bulaşmasın kardeş tavsiyesi ikinci bir iş olarak kesinlikle düşünülmemeli sürekli başında ilgiyle durulmalı doğru personelle çalışılmalı yemi zamanında stok yapmalı gider gelir iyi tutulmalı kağıt üstündekilerin hiçbiri hesaba uymaz buna emin olun canla başla mücadele eden karşılığını alır

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.44 saniye.
13:42:02, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım