300-400 Milyar Arası Parayla Fabrika Kurmak - Sayfa 3 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

300-400 Milyar Arası Parayla Fabrika Kurmak
 3 


momet
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
13/07/2011 :  16:44:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


selam arkadaşlar yakın zamanda aile şirketinin hisseleri kardeşler arasında bölüşüldü bana düşen 3 adet araç (tır) 1 adet scania 1 adet volvo 1 adet daf ve3 adet termoking dorse bir miktar arsa ve 420 bin tl ben uluslararası ilişkiler mezunuyum iyi derecede ingilizce ve iyi olmazsada kendimi ifade edebilecek rusçam var 29 yaşındayım..

benim fikrim şu ben üretici olmak istiyorum sadece iç piyasa değil üretimi daha çok yurtdışına pazalamayı düşünüyorum
yatırım için gıda ve sanayi sektörüne yönelmeyi düşünüyorum ırak ve iran da hatırı sayılır bi çevrem var ...
malumunuz üzerine iyi bir proje ila dicle kalkınma ajansının desteğini de arkama alıp bir işler yapmak istiyorum hatta gerekirse bankadanda bir miktar krediyle nakit para oranını yükseltebilirim.


kendime iki tane yol belirledim birincisi sanayi üretimi
burda henüz tamamlamadığım bir projem var plastik boru üretimi bunun için fizibilite yaptım özelikle yurtdışında talebin olduğunu ve iyi bir fikir olabileceğine karar verdim yaklaşık maliyet 2,5 milyon dolar bunun bir bölümünü devlet destekli olduğunu düşünürsek 1,5 milyon dolar gibi bir para ihtiyacı söz konusu

2,yol ise gıda üzerine bundada şuan 3 iş için altertanifim var
1. un fabrikası: gene yurt dışı ağırlıklı iç piyasaya dönük bir iş
2. yol makarna fabrikası: buda dış piyasaya yönelik iç piyasada mantıklı olabilen bir iş
3,yol da kek ve çikolata fabrikası bunun üzerindede iyice bir araştırma yaptım özellikle çikolata için ham madde gereksinimleri olan kakao tozu ve kakao yağı için dünyanın en büyük üreticisi olan malezyada ki bi kaç firmayla görüştüm hatta bunun için ülkerle bile görüştüm daha kolay olur diye ama kessinlikle malezyadan çok daha iyi bir teklif geldi bununda ortalama maliyeti gene sanayi yatırımıyla nerdeyse denk.

peki ya sizin daha iyi bir fikriniz var mı
yada neler önerebilirsiniz değerli görüşş ve önerilerini bekliyorum
saygılar
the momet

Yerleşim : Türkiye / Mersin
cevdet77
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
10/12/2015 :  21:29:05  Alıntı
hocam 300 400 tl paran varsa gel bunu 1 senede 500tl yapalım ben kendime güveniyorum bu konuda çokta güzel fikirlerim var ayda 10bin para yapıyo isterseniz bana bir ulaşın hatta daha fazla bile kazanabiliriz

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Serbest meslek
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
11/12/2015 :  14:17:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
barishank, cahilliğimi mazur görün; ilan metninden de fotoğraflardan da bu fabrikanın ne ürettiğini anlayamadım. İmalat konusunu da lutfederseniz seviniriz vesselam.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
HELİNHOME-MAHMU
TBEY

Yeni Üye

Toplam 30 yazı
11/12/2015 :  17:10:47  Alıntı


AMAN DİKKAT !!!

PARANIN YARISIYLA İŞ YAP BAKTIN MEYVESİNİ ALIYORSUN DEVAMINI DİLEDİĞİN GİBİ KULLAN .
helinteksbaran

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
11/12/2015 :  20:38:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sayın kablan,

aşağıdaki katalogdan tüm ürünleri görebilirsiniz. özetle makine ve el sıvaları, her türlü tamir tesviye harçları ve şap, gazbeton- bims tuğla yapıştırıcı, seramik yapıştırıcılar, derz dolgular, mantolama harcı, sıvası,

http://www.coatmix.com/katalog/
sorularınız olursa
0543 723 76 77 den ulaşabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
amadora
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
21/12/2015 :  15:28:56  Alıntı
yurt dışında geri dönüşüm tesisimiz var düşünürseniz ortak arıyoruz .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
VizyonArge
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
03/01/2016 :  16:35:43  Alıntı
öncelikle selam arkadaş umarımm başarılı olursun

bir iş yapmadan yapacağın işe karar vermelisin sonra bu işi araştırmasına girişmelisin

elindeli bulunan kıymetli mal mülk parayla çok güzel organize etmelisin öncelikle sistemini belirlemelisin

kurumsal çalışmak ekip kurmak ve dahası çalışacak arkadaşlarını iyi belirlemelisin senden daha iyi birini bulursan onu ceo yapmalısın

işin ehli uzmanlarla çalış ve çalışacağın arkadaşlarına iyimser olmalısın

kesinlikle yönetici değil lider vasıflı arkadaşlarla çalışmalısın istikrarlı ve kararlı olmalısın

ayrıca işlerinde adaletli olduğun sürece işlerin çok güzel ilerler

adaletsizliğin sürdüğü sürece hiçbir çalışanında güven bekleme

iyi bir uzmana ve ekip kuracak bir lidere ihtiyacın ver herşeyden önce

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Atılım yapmak
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
25/07/2016 :  10:27:21  Alıntı
Merhabalar size bir kaç önerim var garanti bir iş sadece elinizdeki nakit kullanarak büyük bir mktar parayla size bu işte ortaklık öneririm sadece yatırımı yapıp paramızın bankadaki hesabımıza yatmasını beklicez ilgilenirsen biryere yatırım yapmadıysanız bana dönüş yapın

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
nihatnergis
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
28/07/2016 :  16:56:19  Alıntı
merhabalar net te gezinirken dikkatimi çekti..
öncelikle elinizde bulunan tırlarınızı modellerini bilmiyorum ama bu işin ticaretini yapan kişilere satın,elinizdeki 420 bin artı tırların parasını üzerine ilave edin tahminen 750 800 bin tl kadar bi paranız olur diyelim veya 900 çunki zannedersem;nakliye ve lojistik işlerinden'de çok anlamıyorsunuz! yada kazandıran bir iş değil diye düşünüyorsunuz bu parayı bekletelim.
Sanayi ve imalat sektöründe bir işe çekirdekten başlamadıysanız veya akademik olarak eğitimini almadıysanız o işten muaffak olmanız çok düşük bir olasılık,
ticaret sektöründe ise sizin ve bizlerin yani kurumsallaşamamış yapılanmaların pek şansı yok,hangi işi yaparsak yapalım,%20 kar oranının üzerinde satış yapamayacagımız an ve an ortada,kurumsallaşamayacagımız için çünki;kurumsal bir şirket para ile kurulmuyor yılların tecrübesi,birikimi hedeflerin iyi seçilmesi iyi ekip,ve korkusuz doğru risk alabilen bir beyin ekip ve takım ruhunun birleşmesi ile oluyor.
Demekki % 20 lik paya razı değilsek ticarette bizim işimiz değil.
Dış ticaret yani ihracat ve ihtalat,yukarıda yazdığımız gibi bi işletme kurmuyoruz,zaten o kadar para ile mümkün değil ama diyelim'ki firmalarda fason üretim yaptırıyoruz planımız bunu dış pazarlarda satmak olsun; satamayız neden,çükki önceden de söylediğim gibi ürün konusunda hiç bir bilgiye sahip değiliz aynı şey ihtalat da da geçerli haa kabulu hazır mallar yokmu ihtal edebileceğimiz ! yok çünki onlarda tekelleşmiş vaziyette.
Yani dostum kısa ve öz yapacagın herşey kocaman bir hüsran ile son bulacak.Cesaretini kırmak istemem ama yaşınız kaç bilmiyorum 35-40 yaşına kadar milyon dolarlarınız olmadı ise olması için uğraşmanıza gerek yok çünki olmaz,sizin yapabileceğiniz paranıza hiç dokunmadan 50 100 bin tl sermaye ile küçük bir işletme kurun ama kimsenin yapmadığı yapmaya cesaret etmediği bir iş olsun,benim işim gücüm yerinde çok şükür,ama dediğim gibi yııların verdiği tecrübe ve işimde başarılı olmamdan kaynaklı,ne demişler para başarının mükafatıdır,yanlış anlasılmasın ortak falan da aramıyorum kendime zaten istemem de neyse,dediğim gibi ufak tefek işler yap bi al sat,bakkal dükkanı aç magaza aç döner salonu aç oyalan yani hem hazırdan harcamadan,hem ufak tefek kazanarak böyle yürü önüne çok fırsatlar çıkacaktır değerlendirirsin şimdi para sende güç sende,kaybedersen özgüvenin dahi herşeyini yitirirsin allah korusun..Ama illakide yok beni bu işler kesmez diyorsan marka olmak için harca paranı ve kaliteden kesinlikle ödün verme mutlaka kazanırsın.
saygılarımla
nihatnergis

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
yakomoz135
Üye

Toplam 115 yazı
31/07/2016 :  01:21:56  Alıntı
suriye ve ırak'ta inşaat sektörü inş hızlanacak. plastik botu işinde tutunman daha kolay olabilir. inşaat sektöründe çok hızla büyüyebilirsin. gıda sektöründe marka tekeller ile baş etmen çok zor.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnternet
goa_khan
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
31/07/2016 :  03:09:15  Alıntı
Tekirdağ bölgesinden uygun fiyata imarlı arsa alıp inşaat işine girebilirsin.Projene göre devletimizin de sunduğu bazı kolaylıklar kredi gibi şeyler var.Yalnız günümüzde,diğer tüm işlerde olduğu gibi işlerinin yolunda gitmesi ve hızla kazanmaya başlaman için mevcut partiden içerde adamın olmalı.o zaman yakında çıkacak kat ittifakı yasası nerelerde,hangi bölgede ne tür projeler var,elindeki mevcut arazinin yeşil alanının kaldırılması gibi önemli konularda önünü açarlar.İstanbul da bu işler için neredeyse yer kalmadı.Büyükşehir sınırları en yakın vilayet olan Tekirdağ bölgesine doğru ilerliyor ve aynı şekilde sanayi de o tarafa kaymaya başladı.Bunlar kulaktan duyma ya da varsayım değil.Direk olarak içerden bilgi.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
temelistan
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
02/08/2016 :  03:55:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ben olsam fabrika kurmak yerine ilk bir kaçyıl fason üretim yaptırırım. Ve işler rayına oturduktan sonrada yan sanayiyi kaybetmeden üretime girerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
GIDATURK
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
02/08/2016 :  15:06:12  Alıntı
Merhaba un ve yem fabrikam var işletme ortağı yada fason çalışmak istersen iletişime geçelim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
ibrahimtrn
Üye

Toplam 105 yazı
01/10/2016 :  11:18:36  Alıntı
merhaba. bekara kadın boşamak kolaydır. mantığı ile fikir vermek kolay tabi. bende sana bir iki fikir verebilirim. illada üretici olacaksan detayları geçip. direk konuya giriyorum. seninde çevrende mutlaka vardır sektör değiştirmek isteyenler. 0 dan üretim ve ve satış piyasan yoksa hiçbir üretime girme. ancak hali hazırda kurulmuş çalışan fabrikalar var para da kazanıyor. ancak sektör değiştirmek istiyor. onları bul. devir al devir aldığın kişiye hemen para verme sakın 3 - 6 ay arası onunla beraber bulun. kazandığından emin ol büyütmek veya kuçulerek büyümek için neler yapılmasını gör gerçekten sektör değiştirmek için. mi devir etmek istiyor yoksa kurtulmayamı çalışıyor gör hatta anlaş devir eden adamı işi iyicene kavrayana kadar yanında çalıştır. en azından riski en aza indirirsin. bu illa da üretici olucam diye tutturursan. bunu yap yoksa imalata piyasan tecrüben yoksa girme. gayrimenkul al sat oturduğun yerden para kazan. soru şu. amacın ticaret yapmakmı yoksa para kazanmakmı. ikisi aynı şey değildir ticaret yapmak hastalıktır. bu hastalık ta ikiye ayrılır tedavisi olan ve tedavisi olmayan yani para kazandıran veya kazandırmayıp batıran. şayet bu şekilde düşünürsen. yani hali hazırda bir yeri devir almak gibi. ben türkiye genelinde toplan 16 tane geri dönüşüm tesisi kurdum. ve kendime ait 1 tane tesisim var. danışmanlığını yaptığım firmaların içerisinde bu şekilde olanlar var mesela bir firmam var. ayda yaklaşık en az 15 en yüksek 65 bin tl net karı var. yıllar içerisinde kazandığı paraları arsaya ve gayrimenkule yatırdı 22 daire aldı ve 8 tane imarlı arsası var fabrikayı devir edip dairelerin 10 - 15 tanesini satıp profesyonel bir mütahitlik yapmak istiyor. öncelikli olarak kendi arsalarından başlıcak. düşünürsen görüştürebilirim. özelden yazarsın.
İbrahim Turan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
suleymankibris
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
13/10/2016 :  16:00:09  Alıntı
merhaba ben suleyman 11 yildir iranda yasiyorum.iranda buyuk capli yatirim yapmak isteyen sermaye sahipleri burda fabrika kurmak uretim yapmak isterseniz ortak temini saglanir 0098 914 107 3681 den whatsappdan arayabilirsiniz tesekkurler.
suleyman07

Yerleşim : İran / Tebriz  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Lorinvest
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/04/2019 :  14:57:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
500,000 TL nakit ile nasıl bir gelir elde edilir, nasıl bir yatırım yapılırsa kazançlı olabilir ?
www.lorinvest.net
Kemal Mm

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
26/04/2019 :  22:02:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba

Denizli Pamukkale'de gıda ve turizm işi yapıyoruz. Hali hazırda Pamukkale yolu üzerinde ana yolda 300 m2 kapalı alan mağaza 2000 m2 açık alan olarak işlettiğimiz turistik mağazamız var.

Mağazamızda yerel meyveli şarap, zetyinyağı, lokum, pişmaniye, nar ekşisi, türk kahvesi gibi ürünler satmaktayız.
Antalya, Alanya, Kemer, Marmaris bölgelerinden Pamukkaleye günibirlik turist getiren tur acentaları ile sözleşmeli olarak çalışmaktayız.

Mevcut işimizle bağlantılı olarak Pamukkale Karahayıt bölgesinde kırmızı ( termal şifalı ) suyu olan bir pansiyon kiralama projemiz var.
Mevcut çalıştığımız tur acentaları mağazamıza günlük 10-15 otobüs ortalama olarak 400-500 turist getirmekte ve bu turistlerin 100-150 tanesi karahayıtta başka bir kırmızı su işletmesine gitmekte.

Biz bu tesisi açtığımız zaman sözleşmeli acentalarımız turistleri otomatik olarak bizim tesisimize getirecekler... Yani müşteri hazır....

İşin fizibilitesi ise aşağıdaki gibidir...

Pansiyondaki oda sayısı : 8
Sezondaki doluluk minimum 150 gün ( mayıs 15- ekim 15 )
not: şu anda bile haftanın belirli günlerinde acentalar turist getirmeye devam etmektedir....

Pansiyon geliri : 150 gün x 8 oda x 100 TL oda ücreti (2 kişilik) = 120.000 tl

Havuz Geliri : 150 gün x 100 kişi x 15 Tl : 225.000 tl

Toplam Gelir : 120.000 + 225.000 = 345.000 Tl

Aylık Gider :

3 personel 10.000 tl (maaş, sigorta, yemek vs )
havuz ve genel giderler temizlik, elektrik, su, vs... 3-4000 tl
aylık 15.000 , 7-8 aylık sezonda ortalama 100.000 tl

net kar : 345.000 - 100.000 = 245.000 tl

yukarıdaki rakamlar minimum rakamlardır ve havuz başındaki bar-cafe-restaurant gelirleri hesap edilmemiştir.... turizm tesislerinde suyun 0.5 dolar, kolanın 2 dolar, biranın 4 dolar olduğunu ver kar marjının oldukça yüksek olduğunu hatırlatırım..... buradan gelecek kar hesaba hiç katılmamıştır.....

ortaklık için 150.000 tl istiyoruz

söz konusu miktar 1 sezonda rahatlıkla kazanılacaktır ( kişi başı ) yani yatırımcı ortak koyduğu parayı sezon sonunda almış olacaktır....

kısa bilgiler:
2018 turist sayısı TC tarihinin rekoru olarak 40 milyonun aşmıştır, 2019 da 50 milyon turist beklenmektedir ve rus turistler geçen sene 6 milyon ile birinci sıradadır
Pamukkaleye gelen sayı da 2018 de 2 milyona yaklaşmış 2019 da bu sayının da 2.5 milyona ulaşması beklenmektedir....

Lütfen ciddi olarak ilgilenenler ve bahsettiğim miktarı ödeyebilecek kişiler iletişime geçerse sevinirim.

barışhan kayrakçı
0543 7237677

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
eylülteran
Editör

Toplam 392 yazı
18/01/2024 :  11:00:24  Alıntı
Bu konu da öyle, enflasyon para algımızı o kadar değiştirmiş ki, bunun neye tekabül ettiğini anlayamıyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

7.81 saniye.
04:41:06, 25 Temmuz 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım