Türkıye`ye Temellı Dönenler - Fikir Paylasimi - Sayfa 4 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkıye`ye Temellı Dönenler - Fikir Paylasimi
 4 

leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
03/04/2011 :  10:13:30

Syn arkadaslar,
Almanya ve benzeri ülkelerde yasayip, memlekete dönmek isteyen bircok arkadasimiz var.Coguda bu dönme kararini alabilecek kadar güvencede hissetmiyor kendini.Güven gelse bile birtakim celiskiler ne de olsa kaliyor...

Birtakim soru isaretlerine bir cevap bulmak amacli bu yaziya baslamayi düsündüm.

Su an TR ye dönmüs arkadaslarin fikirleri, dönmeyi düsünen arkadasslarimiza birebir örnek olarak daha faydali fikirler olacagini düsünüyorum.

Simdiden tesekkür ve saygilarimla

Levent

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Satış / Pazarlama
terce
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
12/08/2012 :  16:47:02
Leo kardes,

kanuna bakarsan, mavi kartli olarak oturma ve calisma, emlak alma gibi haklarimiz muhfaza ediliyor.

Ancak pratikde, Türkiyede devlet dairesinde, nüfus dairesinde vesaire bu mavi kartlilara memurlar cok zorluk cikariyorlarmis.

Misal: ikametgah alacaksin, mavi kartlilara sorun yaratiyorlar. Misal, telefon hatti acacaksin: mavi kartlilara acmiyorlar.

Yani kanunda hakkin var,ancak gercekte yok gibi birsey. Alman vatandasi olupda türk vatandasligina dönenler olmus bu zorluklardan dolayi.

Bu sebepden dolayi, sorumu tekrar etmek istiyorum: mavi kartli Alman vatandasi olarak Türkiyede pratik anlamda hangi sorunlar yasaniyor?

Efka kardes, Türkiyede almancilardan olusan bir cevren var diye yazmissin. Bu konuda herhangi tecrübeniz varmi? Gercek anlamda mavi kartli

olarak Türkiyede calismak ne gibi zorluklar doguruyor?

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Diğer
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
12/08/2012 :  23:31:23
Anliyorum terce...
yalnis anlamadiysam, yakin tarihte mavi kartta da kimlik numarasi verilecek. Su andaki mavi kart numaralari Kimlik nosu olarak kabul edilmiyor. 2013 ten itibaren mavi karttaki numaralarla kimlik sorusturmasi, burokratik islemlerde gecerliligi olan islemler yapilabilecek. Bu sebepten, su anki veya su ana kadarki islemlerde
memur arkadaslarin zorluklarla karsilasmalarindan dolayi, birtakim tikanikliklar yasaniyor olabilir vatandas. Su da var ki; su ana kadar mavi kartin varligindan habersiz o kadar vatandasimiz var ki, bir de mavi kartin gecerlilik kapsami yok denecek kadar az...memur nereden bilsin ;-)...fakat bundan sonra degisecegine inaniyorum...

Bu arada ben LEVENT , Adana liyim....

Dönünce neler yapmayi düsünüyorsun Terce.

EFKA...Isler nassil kardes...

terce
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
12/08/2012 :  23:41:51

Tesekkür ederim kardesim.
Türkiyede calismayi sürdürecegim. Is piyasasi acik bize, yani is bulabilirim diye düsünüyorum. Sartlar zorda olsa, katlanacagim.
Vermis oldugun bilgiler degerli: umarim 2013 den itibaren biraz rahat hareket edebiliriz bürokraside. Benim amacim zaten mal mülk edinmek degil, sadece karin toklugu. Mal mülk edinen arkadaslar herhalde bu mavi kart ile cok zorlanacaklar.
Memnun oldum arkadas. Benim memleketde Bafra.

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Diğer
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
13/08/2012 :  01:07:44
Güzel Bafra ya gidersen, calismaya ne gerek var be kardesim;-)...memleketin güzelligi yeter.
Sen de benim gibi kafayi bozmussun ki; ne olursa olsun gidecem diyorsun.

Benim aldigim bilgiye göre 2013 te kartlar degitirilmek zorunda zaten.

slmlar

Hasanyazan
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
13/08/2012 :  04:15:31
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ramco1903
randevu projesi yap git lead yap dolandırma yaşlı almanları gençlerine sağlık sigortası sat elektrik sat
hava atma iş yap istemiyosan hiç birini yapma ama call center sahibi dolandırıcı mı oluyor yani
internet sitesi sat şirketlere tr de çok ucuz mesela ,reklam sat dergi adına
çalışmak isteyene proje çok adam dolandırmadan da yapabilirsiniz
siz düzgün yapın yeter :)

ramco yapma allah askina..ben daha call center isletip almanya da yasli dolandirmayan görmedim..zaten aldiginiz o datalar da hep 60 yas üzeri yaslilar mevcut..herneyse.herkes kendi bilir..
E-Posta yada (MSN): hasanyazan@live.de Lütfen bilgileri (Resim, Fiyat vs.) bu adrese yollayin.Tesekkürler !

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
14/08/2012 :  01:46:54
fikrine saygı duyuyorum hasan kardeş ama bişey merak ediyorum
lead yapmanın nesi dolandırıcılık?

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
leo1537
Üye

Toplam 473 yazı
14/08/2012 :  03:33:49
konu sapmasa????

tskler

ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
15/08/2012 :  01:42:54
leo durduk yerde dolandırıcı oldukta kusura bakma kardeş

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Hasanyazan
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
16/08/2012 :  01:24:55
@leo1537 konu sapmiyor.."ya giderim memleketime hic olmazsa bir call center da calisirim..." diyebilecek arkadaslara fikir oluyor..@ramco1903 "lead yapmak" nedir bilmiyorum..
E-Posta yada (MSN): hasanyazan@live.de Lütfen bilgileri (Resim, Fiyat vs.) bu adrese yollayin.Tesekkürler !

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
alikemal
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
16/08/2012 :  03:55:39
valla akis kardesim..almanya da sifirdan is kurmak yada istedigin bankadan istedigin krediyi almak nasil kolaymis ne olur banada anlat..hatta hollanda yada belcikadaki bankalarida anlat .. hani olur belki beceriksizlik bizdedir de kredi almayi basaramiyoruzdur..yemin billah tam 18 senedir almanyadayim..son 10 yildirda direk ticaretin icindeyim..son on yilin yedi yilinda ise sirket sahibiyim..ama ne hikmetse benimle ayni isi yapan alman yani sirketi olan ve taaa babadan kalma sirketi olan alman pilini pirtini toplayip antalya merkezli ama istanbul faaliyeti cok olan bir gida sirketi kurdu..adam sadece iki minübüsle antalyadan portakal, karadenizden findik,karstan kasar,antepten salca ile tammm bes yil önce faaliyete basladi..bana bu yaz yani 2012 temmuz unda ne dedi biliyormusun? türkiyede häla su akiyor hemde eskisinden cok daha derin,cok daha hizli ve cok akiyo ve türkler häla sadece bakiyor dedi.....genel durum nasil dedim..bir grup medyaya bakarsan yandik bittik mahvolduk diyor..baska bir grub medyaya bakarsan ortalik pespembe ,cennetlik diyor..sen bu ikisinin arasini sec öyle degerlendir diyor..dedimya ben akis kardesin söylemlerinde neye dayandigini cok merak ettim..sanirim 1980 lerde almanyanin tam almanya oldugu zamanlari anlatmis..bende ona söyle söyleyeyim..a be kardesim su anda türkiye tam 1980-85 lerin almanyasi olmus..kaldir basinida bir etrafina bak..haaa sen su an almanya yada hollanda belcikayi soruyorsan onuda anlatayim..bunlar gelebildikleri en son noktaya geldiler..daha yukariya cikacak tek bir santimleri dahi kalmadi..bundan 10yil önce cepten yiyorlardi simdi ceptede kalmadi..hani eski almancilar yok almanlarin hastaneleri söyle yok saglik hizmetleri böyle bedava parasiz derlerdi yaa..gelinde görün simdi..yaww kardesim bes kisiyi yanimda calisiyor bana gerek bankalar gerekse resmi kurumlar elli takla attiriyorlar..ve artik resmen yüzünüze pis türkler artik gidin ülkenize..biz de aciz diyorlar..bunlari resmi dairelerde, alman komsularinizin gözlerinden yada direk söylemlerinden duyuyorsunuz..cildiracam yaa.adamin biride cikmis ekmegini ye onlara bide gavur demissin diyor..dogru söylemis gavur oglu gavurlar iste..cocugum okul ücüncüsüyken yillik son karne notlarinda ilk onda bile yoktu..okulu mahkemeye verecem diye avukattan yazi yazdirdimda..aaa efendim yanlislik olmus dediler..artik gerisini sen düsün..agaaa yemin billah millet burada calisani bile ayin sonunu zor getirmeye basladi..hani birde ee canim issizlik parasini herkez aliyomus yaaa..bi de issizlik parasi cokmus felan..sen isini burada kaybette gel al bakalim issizlik parani..alsanda suratina carpip yine sen calisirken senden kesilen paraninda tamami bile degil..atin SIKIN bakalim..sonra memlekete dönecegim diyene akli basinda fikirler vereceklerine adamlara niye gavur diyorsun diyorlar...ben türkiyede ne bir evi ne bir parasi olmadan dönen o kadar cok hemserimizi taniyorum ki inanamassiniz..evet bende dönmek istiyorum.ancak inanin cocuklarim okulda cok basarililar.. o yüzden korkuyorum..saygilarimla..
alikemal

Yerleşim : ALMANYA / Duisburg  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.52 saniye.
18:07:21, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım