Home Office Açmak. . . . ??? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Home Office Açmak. . . . ???

murathant
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
25/02/2012 :  23:46:13 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar. Home office hakkında bırtakım öğrenmem gerenler var bilginiz var ise lütfen paylaşın şimdiden teşekkür ederim.
1)Home office açmak için gereken şartlar
2)Evim kira değil stopaj nasıl olacak?
3)Evimde office olarak göstereceğim odada ne şartlar aranmaktadır?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
elite
Üye

Toplam 317 yazı
26/02/2012 :  01:29:37  Alıntı
Merhaba,
home ofis dediğimiz evden çalışmak manasına gelen bir şey yani dükkanınız ofisiniz her neyse eviniz oluyor.
bunun için ekstra bir şey yapmanız gerekmiyor.

sadece çalışma adresinizi eviniz olarak gösterin yeter.

3. soruyu net cevaplamak için sizin ne yaptıgınızı bilmemiz gerekir.
ancak söyle yanıtlıyım.. eğer işinizi yürütebileceğiniz imkannı yetkililere gösterebilirseniz sorun kalmaz.
örneğin bilgisayar ile tüm işlerinizi halledebiliyorsanız, evde bir tane bilgisayar bulunması kafi..

stopaj konusu bilgim dısında..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
modaci
Üye

Toplam 335 yazı
26/02/2012 :  01:36:40  Alıntı
stopajı muhasebeci kira kontratı düzenliyor kaç para kira veriyorsanız onun üzerinden stopajı ödüyorsunuz,
kira kontratı varsa onu veriyorsunuz,
yada düzenlenen kira kontratına ev sahibinin bilgisi dahilinde düşük gösterirseniz stopajı düşük ödersiniz,
ama öncesinde bankaya yüksekten ödeme yaptıysanız,kontrata düşük yazarsanız sonrası için ev sahibinin başı ağrıyabilir,
siz en iyisi 50-100 lira için değmez doğrusunu yazın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Full
Üye

Toplam 377 yazı
26/02/2012 :  13:07:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

:D modacı ,arkadaş yazmış evim kira değil demiş:D okumamışsın sanırım.

arkadaşım,evin kira değilse daha iyi ..istisnai şartlar var.muhasebecin çözer onu.ama şu kesin kira ödemiyor olman senin yararına.vergisel anlamda da yararına olacak.
ikincisi: ofis olarak göstereceğin kısım büro tarzı olsa yeter.mumkun mertebe açılışı yapacagın dönem(yoklama memuru geleceği gün) ilk girişteki odanı...(artık nasıl bir yapıdaysa evin onu bilemiyorum) buro gibi döşe.nedir.halıyı kaldır.çekyat vb kaldır.bir masa 2 sandalye yeter...yalnız üretim imalat tarzı yapacaksan.o makinaların teçhizatında o oda da olması lazımdır.cunku adam tutanaga yazıyor.masa sandalye ve diğer demirbasları...sana tavsiyem oldukca az esya goster.bunun dısında sahıs firması kuracaksan bagkurlu olucaksın dikkat et.bunlara.bunların detayını en güzeli muhasebecinle konusman olur.bu arada muhasebeci olarak : baglı olacagın vergi dairesine en yakın olanı ve senelerdir bu işi yapanı seç.cunku o tüm vergi dairesini tanır.problem yasatmaz sana. sana tavsiyem muhasebeciyle pazarlık etmeden el sıkısma ...her ay odeme alcak senden...acılıs masrafı da alıcak.dikkat et bu hususlara..mutlaka pazarlık et.

bu arada hangi şehirdesin ne işi yapacaksın?
Full Organizasyon
Tasarım | Temin | Teknoloji Hizmetleri

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
murathant
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
26/02/2012 :  13:46:07  Alıntı
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkür ederim kafamdaki çoğu soru işaretini giderdiniz. İstanbuldaym web tasarım işi ile ugrasacagım inşallah. Daha belli degil arastırmak istedim. kıra olmadan stopaj nasıl olacak dıye ve de kendı odamı gösterebılırmıyım dıye yanı ne blım sonucta odada yatak ta var tv de var halı da var kardolap ta var çalışma masası da var onu merak etmiştim...

Full
Üye

Toplam 377 yazı
26/02/2012 :  15:38:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arkadaş, dediğim gibi...söylediğim gibi yapmalısın.stopajı yıllar önce okumuştuk hafızamı zorladım bulamadım:D istisna çünkü senin durumun belli rakamları var ve her sene değişiyor.üniversite bilgilerimde var dediğim gibi ama istisnalar genelde ezber işidir hafızada kalmamış.zaten o kısmını muhasebecin çözer.bir de fatura olayı var ama elektrik su gibi bunlarda da tüm daireninkini gider yazamıyorsun bunları muhasebecin parçalar ayarlar.sen asıl dediğim özelliklere sahip bir muhasebeci bulmalısın.onunla hizmeti için pazarlık ederek yoluna dvm etmelisin.kafandaki tüm sorulara o rakamsal cvplar verecektir zaten.bu arada tutacagın muhasebeciye dikkat et smmm olmalı.lisans mezunu olmalı.devlet son donemde lise mezunu sm leri bir sınavla smmm yaptı.dikkat et lisans mezunu adamla iş yap kardeş.hayırlı işler.
Full Organizasyon

murathant
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
26/02/2012 :  15:43:50  Alıntı
Çok teşekkür ederim yardımların için.

Full
Üye

Toplam 377 yazı
26/02/2012 :  16:15:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
rica ederim.bu arada homeoffice actıktan sonra buraya da yazarsan o istisnaları ogreniriz biz de hem diger arkadaslara faydan olur.kolay gele.
Full Organizasyon

murathant
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
26/02/2012 :  16:32:44  Alıntı
Tamam bnde açarken ki tecrübelerimi yazacagım biraz zaman alır açmam ama açınca muhakkkak yazacağım...

omero72
Üye

Toplam 234 yazı
21/08/2012 :  01:56:38  Alıntı
Full güzel yazmış. Stopaj benim işyerim kirada olmadığı halde her 3 ayda bir muhasebecimin bana çıkarttığı bir stopaj bedeli oluyor, 200-250TL arası. Nedir bu diye sordum, her işyeri sahibinin serbest meslek odasına/ticaret ve san. odasına vs. bağlı olduğu için oluşan bilmemne bedeli dedi. Yani özetle bir çeşit vergi gibi. Dediğim gibi ne işyerim ne de evim kirada değil. Buna rağmen.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.78 saniye.
13:11:40, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım