İhraç Fazlası Ürünlerin Perakende Satışı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhraç Fazlası Ürünlerin Perakende Satışı


capedcrusadress
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/08/2020 :  15:55:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba,

Zara, Mango, H&M gibi markaların imalatını yapıp ihraç fazlası ürünlerinin perakende satışını yapmayı düşünüyorum. Rekabeti çok olan bir alan olsa da gerekli vakit ve bütçeyi ayırınca yürüyebileceğini düşündüğüm bir alan, sonuçta alışverişi seven bir ülkedeyiz :D

Önce online satış ile başlayıp daha sonra kendi küçük dükkanımı kurmayı hedefliyorum, tabii 1-2 ay gibi kısa bir sürede olmayacağının farkındayım, emek isteyen bir iş. Gezdiğim tatil beldelerinde hep böyle yerler görüyorum Mango etiketli elbiseler vs. mağaza açmış kadın. İkinci el kıyafet satma uygulamalarında da hep bu tarz ürünler dönüyor.

Ben de milyonları olan patronlara para kazandırıp asgari ücret alacağıma kendi işime emek vereyim istiyorum. Ufak bir birikmişimle mala ve reklama bütçe ayırdım.

Bu konuda deneyimlerini aktarabilecek var mı? Bahsettiğim alanda üretimcileri nerede bulabilirim? Yurtdışında toptan kiloyla satış yapan yerler vs. mevcut. Türkiye'de nasıl alım satım yapılıyor bilgilendirebilecek var mıdır?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Çevirmen
r2
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/09/2020 :  00:48:18  Alıntı
1.En az binlerce kisi senin dusundugunu aklindan gecirmistir. Ama uygulama konusu yurek ister. Bu firmalar ile davalik olursan sabanciya damat olmaktan baska sansin kalmayabilir.
2. Neden bu markalar etiketlerini sokerek ve ozellikle de yurtdisi 3. dunya ulkelerine satiyorlar?
3. Ihrac fazlasi dedigin urunlerin buyuk cogunlugu defolu. Hafif yani birinci sinif defolular genelde ihrac fazlasi diye satiliyor.
4. Mango, zara diye satilan urunler o markalarin 2. Sinif kumas ile kopyasi olabiliyor.

Is bu bilgiler tamamen tecrubeye dayali veriler olup yatirim tavsiyesi kapsamindadir

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf

1.73 saniye.
13:43:39, 18 Eylül 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım