Topraksız Tarım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Topraksız Tarım

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
09/07/2018 :  10:09:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese selamlar,
Ankara ilinde topraksız kıvırcık yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bölge sert kışı sebebiyle beni biraz düşündürüyor. Bu işin kar zarar açısından ele alındığında tavsiye edilebilir bir işmidir? Uzun zamandır denemelerini yapıyorum. Bu işle ilgili tecrübe ve deneyim ile birlikte arge çalışmalarımı yürüttüm. Fakat pazar araştırmalarım olmafı. Haftalık 10.000 üretimi pazarlamada sorun yaşarmıyım? Fikir ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Herkese selam ve muhabbetlerimle...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
perge.import
Üye

Toplam 244 yazı
11/07/2018 :  10:03:28  Alıntı
Jeotermal (sicak su ) olan bir ilceyi secmeniz lazim ! Eger maliyetiniz diger sehirlerden gelenlerden %20 asagi ise tutunursunuz degil ise hic bulasmayin.
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
imayex
Üye

Toplam 109 yazı
14/07/2018 :  11:39:59  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sennan
Herkese selamlar,
Ankara ilinde topraksız kıvırcık yetiştiriciliği yapmak istiyorum. Bölge sert kışı sebebiyle beni biraz düşündürüyor. Bu işin kar zarar açısından ele alındığında tavsiye edilebilir bir işmidir? Uzun zamandır denemelerini yapıyorum. Bu işle ilgili tecrübe ve deneyim ile birlikte arge çalışmalarımı yürüttüm. Fakat pazar araştırmalarım olmafı. Haftalık 10.000 üretimi pazarlamada sorun yaşarmıyım? Fikir ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. Herkese selam ve muhabbetlerimle...

-Ankara ilinde topraksız kıvırcık yetiştiriciliği yapmak istiyorum.
ÜRETİM için yalış bölge (iklim faktörlerin-yetiştiricilik-yatırım -PAZAR )
10.000 üretimi pazarlamada sorun yaşarmıyım?
yaşarsın ....

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
geguako
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/07/2018 :  14:52:54  Alıntı

ankarada 10.000 kök marul için pazarlama sorunu yaşamassıniz halde satılır ve az bile gelir o rakam şayet başka bir işiniz yoksa bölge pazarlarında kendiniz satış yapabilirsiniz üretici oldugunuz icin vergi odemiyorsunuz sadece pazar yerindeki zabitalara işgaliye bedeli odersiniz
hiç kimse vazgeçilmez değildir.

Yerleşim : Türkiye / Afyonkarahisar  |  Meslek : Esnaf
geguako
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
15/07/2018 :  14:55:09  Alıntı
Hidroponik mi düşünüyorsunuz daha detaylı fikirlerinizi anlatırsanız size kalem kalem kar ve zararlarınızı anlatırım. iyi günler

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
15/07/2018 :  15:25:23  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - geguako
Hidroponik mi düşünüyorsunuz daha detaylı fikirlerinizi anlatırsanız size kalem kalem kar ve zararlarınızı anlatırım. iyi günler

Evet hydroponic düşünüyoruz.

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
15/07/2018 :  15:27:30  Alıntı
5 dönüm arazi üzerine düşünüyoruz. Arazi kendimize ait değil. Kazan bölgesinde kiralık. Sera için tam otomasyonlu ayaş bölgesinde domates yetiştiriciliği için kurulmuş bir seranın kurulum firmasıyla görüştüm. Detayı yerinde gezdirecek bize. Bunlar hep fikir olması açısından...

geguako
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
17/07/2018 :  20:25:12  Alıntı
5 dönüm arazide domates üretirseniz vede sera kiraliksa size iyi bir getiri sağlamaz domatesin giderleri çok fazla vede zahmetlidir. ben afyonda yapiyorum bu işi 5 yıl oldu 3.500 m2 kapalı alanda da 15000 m2 alanda sebze uretiyorum kendimizin oldugu halde ucu ucuna gidiyoruz.

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
19/07/2018 :  23:42:04  Alıntı
Ben kıvırcık düşünüyorum ama yan sebze olarak domates de aklımdan geçmedi değil. Ayaşta kurulmuş topraksız domates serası varmış tam otomasyonlu. Ben sadece topraksız tarım tesisi anlamında serayı görmek istiyorum.

sennan
Üye

Toplam 360 yazı
19/07/2018 :  23:46:37  Alıntı
Sayın geguako paylaşımınız için teşekkür ediyorum

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.18 saniye.
18:21:28, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım