200-250 Bin Arası Sermayem Var İş Tavsiyesi Lütfen - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

200-250 Bin Arası Sermayem Var İş Tavsiyesi Lütfen
 1 

Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/12/2017 :  19:19:20 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar şu an astsubayım ve istifa etmek istiyorum elimde maksimum 250 bin para var. Malum çocukluğumdan itibaren asker olduğumdan dolayı tabiki esnaflık vs tecrübem Yok ama kesinlikle istifa etmeye karar verdim. SiZlerden isteğim bu paraya nasıl bir iş tavsiyeniz olur yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim aklımdaki iş fikirleri ;
1- şarkuteri
2- servis hattı alıp şöförlük yapmak
3- françhising hamburgerci açmak ( ortak olacak çünkü param yetmez)

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Asker
Masor07
Üye

Toplam 522 yazı
03/12/2017 :  21:36:33  Alıntı
Selamlar hocam..Burada çok tecrübeli kişiler oldugu için inanıyorum ki onlar da cok faydalı bilgiler verecektir.Benim naçizane fikrim nakitin olmadığı,açık olan işyerlerinin kapandığı,her gün bir çok işletmenin battığı bir dönemden geçiyoruz.Yaptığınız iş zor bunaltıcı(size göre) haklısınız ancak dışarıda hayat içeriden cok daha zor.

ilk iş kolundan bahsetmek gerekirse;Şarküteri olayı zor dönemden geçiyor.Yurtdışından ithal et geldiği için et piyasasında inanılmaz bir düşüş oldu(küçük işletmeler adına).Yakın zaman da tavuk vb ürünler de gelirse işler iyice çıkmaza girecektir diye düşünüyorum.+ O konuda tecrübeniz olmadığını düşünüyorum.Bilmediğiniz bir sektörde özellikle şu dönem için başarılı olabilmek çokkkkkk daha zor gibi görünüyor.

Servis olayı pek bilmediğim bir sektör ancak o işte bir çok firma ihale usulü okulları alıyor diye biliyorum.Babam şehir içi dolmuş şöförü öyle bir şey düşünürsen çok daha zor malesef

Hamburger bölgesine bağlı olarak iş yapılabilir o konuda tecrübeli kişiler fikrini söyleyecektir elbette.

Ben olsam bu dönemde istifa etmeyi bir süre erteler kısa vade de kazandıracak (al sat ) işlere yönelirdim.Piyasada nakit sıkıntısı olduğu için gerek araç gerek gayrimenkul rakamları oldukça düştü.Sıkı bir pazarlık ile al sat yaparak orada kazanacağınız rakamdan belki cok daha iyisini risk almadan(tecrübeli kişilerden yardım alarak) yapabilirsiniz.Örnek olarak 100 liralık arabayı 90 a alır bir kaç ay bekleyerek değerinde satarak iyi rakamlar kazanabilirsiniz.(Bu işi yapan arkadaşlarım var) Kendi alanım olan gayrimenkul konusunda uygun ev ara**** yine değerinden aşağı aldığınız için zamana ya**** değerinde satabilirsiniz. İş kurmak yerine paranın gücünü kullanarak iş yapmak cok daha mantıklı geliyor
Antalya yerli yabancı gayrimenkul satış/danışmanlık hizmetleri.

Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
03/12/2017 :  22:00:23  Alıntı
Teşekkür ederim hocam yorumun İçin haklısın garanti bir maaştan ayrılıp bilmediğin bir yere girmek çok mantıklı değil ama İnan’ın sadece bana göre zor değil alternatif iş fikirlerini değerlendirmeknistiyorum hakkımda hayırlı olur inş

Akyazili
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
03/12/2017 :  23:18:53  Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Baates
Teşekkür ederim hocam yorumun İçin haklısın garanti bir maaştan ayrılıp bilmediğin bir yere girmek çok mantıklı değil ama İnan’ın sadece bana göre zor değil alternatif iş fikirlerini değerlendirmeknistiyorum hakkımda hayırlı olur inş

Vergi Müfettiş Yardımcılığından 10-15 Gün Önce İstifa Etmiş Birisi Olarak Sizi Çok İyi Anlıyorum. İnsan Mutlu Değilse İşin , Maaşın Çokluğunun , İşin Dışarıdan Kalite Gözükmesinin, O Güne Gelene Dek İşine Verdiği Emeklerin Vs Bir Anlamı Olmuyor. Siz de Benim Gibi Radikal Bir Karar Alacaksınız Anlaşılan Umarım Hakkımızda Hayırlısı Olur.

Maliye geçmişi olan birisi olarak Hazinenin durumunu düşününce benzin mazot fiyatlarının artmaya devam edeceğini düşünüyorum (Umarım yanılırım) . Fakat servisçiler hizmet bedellerine aynı oranda zam yapamazlar fiyatlarına dolayısıyla sektördeki karlılık azalacaktır her geçen gün.

Şarküteriler de eskisi kadar iş yapamıyor gibi geliyor bana Durumu iyi olanlar Migrostan orta halli olanlar Bimden hallediyorlar şarküteri ihtiyaçlarını

En Mantıklısı Yoğun Bir Avm'de Franchising (Subway'i tavsiye ederim Türkiye'de daha çok yayılmadılar ve ürünleri gerçekten lezzetlidir )

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Memur
muratbakal
Üye

Toplam 144 yazı
03/12/2017 :  23:49:10  Alıntı
masar o7 arkadaşın tavsiyesini dinleyin gayrımenkul her zaman kazandırır istifa etme emekliliği bekle

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/12/2017 :  00:20:09  Alıntı
Teşekkürler yorum yapanlara muratbakal bey yatırım değil iş fırsatı arıyorum aslına bakarsan gayrimenkul yatırımımı yaptım.

Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/12/2017 :  00:27:16  Alıntı
Subway için bir Araştırma yapacağım zilliöküz hamburger aklıma yattı ama işte giriş maliyeti çok ortak yapabileceğim bir iş

ikare
Üye

Toplam 199 yazı
04/12/2017 :  01:33:22  Alıntı
herkes kendince güzel yorumlar yapmış.
hocam benim söyleyeceklerim şunlar:

1) istifanızı bi süre erteleyin. biraz (2 sene kadar) dişinizi sıkın. garanti geliri olan işi bırakıp da ticarete atılmak için en kötü zamanlar.

2) paranız ile dolar-altın alın. dolar alırsanız da atın vadeliye dokunmayın. üstüne koymaya bakın.

3) mevcut nakit sıkışıklığının bir süre sonra çok daha ciddi hale geleceğini düşünüyorum. işte o zaman bugün aldığınız dolarları 4.5 üzeri bi fiyatla bozdurup acil nakit ihtiyacı olan biri ile ortaklık yada devren alma durumlarına gidebilirsiniz.

4) gayrimenkul alıp satayım diye aklınızdan geçirmeyin. bugün alırım %10-20 ile iki aya satarım dediğiniz ev elinizde kalabilir.

5) asttsubaylıktan çok sıkıldım illa istifa edeceğim diyorsanız elinizdeki sermayeyi en az kullanacağınız yada kullanmayacağınız işlere girin derim bir süre. mesela son zamanlarda oldukça meşhur oldu tostçuluk olayı. hem az sermaye ister. hem herkes yapabilir. youtube'dan videoları izleyin kendi kendinize yapabilirsiniz. sanayi yada okul çevresi bi yerde gideri olur her zaman.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/12/2017 :  02:19:32  Alıntı
Hocam sağol galiba benim sürecim 1 yıla yayılacak bu 1 yıl içinde en mantıklı işi bulurum inş

ikare
Üye

Toplam 199 yazı
04/12/2017 :  02:25:32  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Baates
Hocam sağol galiba benim sürecim 1 yıla yayılacak bu 1 yıl içinde en mantıklı işi bulurum inş

hakkınızda hayırlısı. önümüzdeki 1-2 yıllık süreç para kazanmaktan ziyade eldekini korumaya odaklanılması gereken süreç... 1 yıl içinde zaten işler kendini belli eder.

iyi geceler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tolgakisa
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
04/12/2017 :  07:31:54  Alıntı
Ilgilenirseniz amerikada lux arac tasimaciligi yapmaktayim , instagramda @tolgakisa olarak inceleyebilirsiniz , yatirimci ortaklar ariyorum
hayal etmek basarmanin yarisi... mi ?

Yerleşim : ABD / New York  |  Meslek : Ticaret
eykaonline
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
04/12/2017 :  09:25:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba. Bilmiyorum düşünürmüsünüz ama geleceği çok parlak olan solucan gübresi işini size, herkese tavsiye ederim. Avrupa ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde organik tarımcılık çok fazlasıyla ön planda. Türkiye'de de aynı durum söz konusu olmaya başladı. Şimdiden çaykur bile organik tarıma geçti ve yakın zamanda tüm ürünlerini organik olarak üretimini yapacak. Tarım bakanı Fakıbaba tüm ülkede organik tarımcılık yapılması, topraklarımızın yeniden ıslahı için birçok çalışma yapıyor ve çalışmaya devam ediyor. Eğer düşünürseniz size bu konuda yardımcı olabilirim. Hatta pazar sıkıntısı yaşarım derseniz gübre alım garantili olarakta bizimle çalışabilirsiniz.
İman camilerde, silah korkaklarda, para cimrilerde, karar zayıflarda olursa bu iş yürümez . Hz. Ebu Bekir

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
doksan
Yeni Üye

Toplam 83 yazı
04/12/2017 :  10:08:38  Alıntı
Burger King para basiyor, olmayan bir lokasyonda ortakligin bir parcasi olabilirsiniz.

Yerleşim : / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm
Justorcun
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
04/12/2017 :  10:10:36  Alıntı
servis işinin mantıklı olduğunu artık düşünmüyorum, çünkü çocukları en yakın okullara gonderme gibi bir durum ortaya çıktı bu sene biliyorsunuz. illa ki etkileyecektir.
şarküteri bildiğim kadarıyla kar marjı güzel bir sektör ama alternatif çok.
franchise ise o rakamlara alacağınız yerden çok kar getireceğini düşünmüyorum.

benim fikrim ise, manav açabilirsiniz. tabi o işi de bilmek gerek, ciddi emek isteyen bir sektör ama insanlar ürünlerinizi beğenirse başka yere bakmazlar.
damacana su işi yapabilirsiniz. beden gücü olarak zorlar ama anlaşacağınız firmaya gore bidon başı 4-5 tl kar bırakır. en büyük problemi eleman bulmak zordur ve sürekli işin başında durmanız gerekir.
ya da gerçekten iş yapan e-ticaret sitesi satın alırsınız. ki benim de şu an arayışım bu yönde.

ama arkadaşların dediği gibi şu anda maaşlı bir işi bırakıp iş kurmak inanılmaz riskli.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Reklam
sekos
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
04/12/2017 :  16:03:21  Alıntı
Merhabalar. Şimdiden hayırlısı olsun adınıza. Düşündüğünüz işletmeyi profilinizde ki gibi Çanakkalede düşünüyorsanız bence birçok iş yapabilirsiniz. Çanakkale merkez i ve bigayı çok iyi bilirim. Ama iş konusunda bence biga 1 adım önde. Kahve diyarı, kahve deryası, kahve dünyası tarzında yerler ile görüşebilirsiniz. Şık bir mekan ile güzel işler yapabilirsiniz. Aslında bulunduğunuz ile değişir yapacağınız iş. Mesela izmirde bir Kokoreç, midye, söğüş alışkanlığı var. Ama birçok ilde bu yok. Ve büyük ihtimalle de tutmayabilir. Ama diğer arkadaşların da dediği gibi bence mevcut durumunuzu bozmayın. Mevcut işinizde çalışmaya devam edin ve yine ilerleyen dönemde girişiminizi yapın. İnşallah her şey gönlünüze göre olur.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
TraNe
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
04/12/2017 :  16:13:14  Alıntı
GSM işinden anlıyorsanız. Şu aralar yapabileceğiniz en güzel iş budur. Onun dışında başka bir sektöre pek odaklanmayın.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Ticaret
seloceza
Üye

Toplam 554 yazı
04/12/2017 :  18:26:50  Alıntı
şuan ülkemizde ticaret yapacak bir ortam maalesef yok gerek vadeler gerek döviz kuru ,halı hazırda bir işiniz varsa biraz beklemek en iyisi en doğru zamanı bekleyin,bu sürecte ise nakitinizi coin paralarda değerlendirebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstabbul  |  Meslek : Grafiker
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/12/2017 :  19:22:59  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sekos
Merhabalar. Şimdiden hayırlısı olsun adınıza. Düşündüğünüz işletmeyi profilinizde ki gibi Çanakkalede düşünüyorsanız bence birçok iş yapabilirsiniz. Çanakkale merkez i ve bigayı çok iyi bilirim. Ama iş konusunda bence biga 1 adım önde. Kahve diyarı, kahve deryası, kahve dünyası tarzında yerler ile görüşebilirsiniz. Şık bir mekan ile güzel işler yapabilirsiniz. Aslında bulunduğunuz ile değişir yapacağınız iş. Mesela izmirde bir Kokoreç, midye, söğüş alışkanlığı var. Ama birçok ilde bu yok. Ve büyük ihtimalle de tutmayabilir. Ama diğer arkadaşların da dediği gibi bence mevcut durumunuzu bozmayın. Mevcut işinizde çalışmaya devam edin ve yine ilerleyen dönemde girişiminizi yapın. İnşallah her şey gönlünüze göre olur.

evet Çanakkalede düşünüyorum ama kafe açmak maliyet olarak çok ve diğer işlere göre bence daha çok profesyonellik istiyor. alternatif iş imkanı bulabilirmiyim diye düşünüyorum bende

Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
04/12/2017 :  19:27:04  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - seloceza
şuan ülkemizde ticaret yapacak bir ortam maalesef yok gerek vadeler gerek döviz kuru ,halı hazırda bir işiniz varsa biraz beklemek en iyisi en doğru zamanı bekleyin,bu sürecte ise nakitinizi coin paralarda değerlendirebilirsiniz.

rusya ve çin yeni sanal para sürecek diye biliyorum piyasaya sürdükleri gibi alacağım takipteyim bilginiz varmı akıbetinden

Akyazili
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
05/12/2017 :  20:15:30  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Baates
Alıntı Yapılan Metin:

rusya ve çin yeni sanal para sürecek diye biliyorum piyasaya sürdükleri gibi alacağım takipteyim bilginiz varmı akıbetinden

Rusya ve Çin'in sanal paraları var zaten o yüzden öyle bir durum yok. Etherium Rusya'nın Neo ise Çin'in sanal paraları fakat Estonya'nın çıkarması bekleniyor kısa vadede. Estonya dünya da en bilişime en çok yatırım yapan neredeyse tamamıyla elektronik ortama geçmiş bir ülke. Estcoin çıkarsa gönül rahatlığıyla büyük meblağlarla girebilirsiniz zira 1 2 günde Estonya'ya gitmeden sanal ortamda Estonya da şirket kurabilmek mümkün ve avantajları nedeniyle çoğu yabancı firma Estonyada firma açıyor ileride bunların vergilerini bile Estcoinle tahsil etse Estcoin'e baya bir talep oluşturacaktır. Bu da fiyatının artması demek elbette.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Memur
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
05/12/2017 :  21:42:32  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Akyazili
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Baates
Alıntı Yapılan Metin:

Rusya ve Çin'in sanal paraları var zaten o yüzden öyle bir durum yok. Etherium Rusya'nın Neo ise Çin'in sanal paraları fakat Estonya'nın çıkarması bekleniyor kısa vadede. Estonya dünya da en bilişime en çok yatırım yapan neredeyse tamamıyla elektronik ortama geçmiş bir ülke. Estcoin çıkarsa gönül rahatlığıyla büyük meblağlarla girebilirsiniz zira 1 2 günde Estonya'ya gitmeden sanal ortamda Estonya da şirket kurabilmek mümkün ve avantajları nedeniyle çoğu yabancı firma Estonyada firma açıyor ileride bunların vergilerini bile Estcoinle tahsil etse Estcoin'e baya bir talep oluşturacaktır. Bu da fiyatının artması demek elbette.

Biraz Araştırma yapmam lazım galiba benim duyduğum ortak sanal para çıkartacakları yönündeydi

Justorcun
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
06/12/2017 :  08:48:06  Alıntı
iota'yı araştırın, şu an için çok cazip görünüyor

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Reklam
kara27
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
07/12/2017 :  01:02:29  Alıntı
Ben sadece sie şunu söylemek isterim bir işi garantiye almadan sakın istifa etme biraz yor kendini iki iş yap işi sağlama al istifanı yap ama kesinlikle işini sağlama almadan bir işi bırakıp diğerine girme iş tavsiyem yok malesef piyasa allak bullak dikkat et hakkında hayırlısı olsun kardeşim işallah

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : İthalat / İhracat
ugurum2211
Üye

Toplam 831 yazı
07/12/2017 :  11:52:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
herkes emekliliği bekle demiş ama yaşını soran olmamış,
kaç sene var emekliliğe, 250 bin nakit artı gayrimenkul mü var.?

şarküteri işini kıvırırım derseniz,

ufak çaplı süt hayvancılıgı yapın, birazda tavukta alın, hem kendi ürünlerinizi de şarkuteride daha iyi fiyatlardan satarsınız.

ayrıca

çanakkale köprüsü inşaat faaliyetlerini artıracak orada bu alanda birşeyler düşünebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
07/12/2017 :  13:58:20  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ugurum2211
herkes emekliliği bekle demiş ama yaşını soran olmamış,
kaç sene var emekliliğe, 250 bin nakit artı gayrimenkul mü var.?

şarküteri işini kıvırırım derseniz,

ufak çaplı süt hayvancılıgı yapın, birazda tavukta alın, hem kendi ürünlerinizi de şarkuteride daha iyi fiyatlardan satarsınız.

ayrıca

çanakkale köprüsü inşaat faaliyetlerini artıracak orada bu alanda birşeyler düşünebilirsiniz.

Sonunda anlayan birisi çıktı yaş 28 9 yıldır çalışıyorum bence beklemenin dahada ötelenmenin bir mantığı yok ülke herzaman krizde. Şarkuteri işine giriş yapacağım hayvansal ürün değil ama ceviz ve zeytin kendimizin var onlarında bana artısı olacağını düşünüyorum. Sadece daha Farklı fikir bulabilecekmiyiö diye düşündüm teşekkürler

huseyin12
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
07/12/2017 :  18:28:50  Alıntı
Beyefendi,

esnaflık konusunda tecrübeli değilseniz size tek bir tavsiyem, bağlayacağınız sermayeyi zor ürünlerde kullanmamanız riskinizi en az indirerek başlamanız,
200-250 bin liralık sermaye bir kaç araba alım-satımı için yeterli. Paranızıda Türkiye de her zaman değerli bir ürün olan otomobillere bağlamanız.Zararınız olmaz ayda 3-4 araba çevirebilirseniz çorbanız daima kaynar hatta daha fazlasını da kazanırsınız.Paranıza sermayenize yazık etmeyin işin sonunda koydugunuzu alabileceğiniz risksiz yatırımlara girin.

Saygılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Baates
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
08/12/2017 :  05:32:32  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - huseyin12
Beyefendi,

esnaflık konusunda tecrübeli değilseniz size tek bir tavsiyem, bağlayacağınız sermayeyi zor ürünlerde kullanmamanız riskinizi en az indirerek başlamanız,
200-250 bin liralık sermaye bir kaç araba alım-satımı için yeterli. Paranızıda Türkiye de her zaman değerli bir ürün olan otomobillere bağlamanız.Zararınız olmaz ayda 3-4 araba çevirebilirseniz çorbanız daima kaynar hatta daha fazlasını da kazanırsınız.Paranıza sermayenize yazık etmeyin işin sonunda koydugunuzu alabileceğiniz risksiz yatırımlara girin.

Saygılar

teşekkür ederim düşünceniz için araba al at işine daha uzak hissediyorum kendimi bilgisi olan arkadaşlarımız İçin mantıklı bir iş gerçekten

imayex
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
08/12/2017 :  10:26:21  Alıntı
syn..Baates.

-ÖNCELİKLE ELİNİZ DEKİ paranızı koruyun..
-Ticaret yapacaksanız satılabilir..PAZARI olan ürüne yönelin
-Kağıt üzerinde ne hesap yaparsanız yapın ..Realitede sapması %50 dir
-PARA nız varken ...AKIL veren çok yol gösteren çok olur...kendinizi tanı**** işi yapın
-macera peşinde koşmayın
internetten araştırarak değil bulunduğunuz çevrede sokakta görerek karar verin
-piyasada Tavsiye verenler..ya işi tutturamamış yada batmış kişilerdir
-piyasası güçlü olan sektördeki aktörler ne koniks e nede sanal aleme girerek tavsiyede bulunur.
-İNEK-SÜT-BUZAĞI hesabı ticaretine kanmayın (5 inek alırım sütü sağar satar buzağısı olur süt yemini karşılar ..buzağı kar kalır hesabı..ÖRNEĞİ GİBİ)
-PİYASADA ''ganara pazarına sakın kapılmayın '' GANARA PAZARI eski kulağı kesikler ticereti yapmış pişmiş olanlar bilir ..kandırma pazarı:bir malı satmak için örneğin araba ..arabanızı satacaksınız nternette emsallerine bakar pazarları dolaşırısnız ve fiyatına karar verir ilan verir yada galeriye satmaya kalktığınızda o fiyatı bulamazsınız...ama aynı sizin araç değerinin üzerinde satılmıştır ...GANARA pazarı -KANDIRMA KÜLTÜRÜ yani...
-DEVLET KURUMLARI --STABİLDİR ÇALIŞTIĞINIZ kurumda bunu yıllarca gördünüz...piyasa serttir..
-sıcak evinizde PARAnızı koruyunuz yeterli en iyi ticaret budur...
-dolar -altın alıp bekleyin
yada araziye mülke yatırım yapın vs bunun gibi..
ama illa ben yüzerim derseniz kıyıda yüzün okyanusa açılmayın ...iş ters olunca yumak gibi sarar ..
başarılar..

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
imayex
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
08/12/2017 :  10:31:37  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - eykaonline
Merhaba. Bilmiyorum düşünürmüsünüz ama geleceği çok parlak olan solucan gübresi işini size, herkese tavsiye ederim. Avrupa ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde organik tarımcılık çok fazlasıyla ön planda. Türkiye'de de aynı durum söz konusu olmaya başladı. Şimdiden çaykur bile organik tarıma geçti ve yakın zamanda tüm ürünlerini organik olarak üretimini yapacak. Tarım bakanı Fakıbaba tüm ülkede organik tarımcılık yapılması, topraklarımızın yeniden ıslahı için birçok çalışma yapıyor ve çalışmaya devam ediyor. Eğer düşünürseniz size bu konuda yardımcı olabilirim. Hatta pazar sıkıntısı yaşarım derseniz gübre alım garantili olarakta bizimle çalışabilirsiniz.

KATILMIYORUM....
BU ÜLKEDE bir dönem ANGORA TAVŞANLARI -deve kuşları -palonlia ağaçları kol gezdi..

yakında KUTUPLARDAN ayı ithal eder ticaretini yaparız..

solucan gübresi
için enaz 200 000 lik yatırım gerekir..
paketleme ünitesi gerekir
toprak analiz kriterleri gerekir
satış için devamlı pazar gerekir.

adam istiridye mantarı yapacam diyor ..
diyoruzki en son ne zaman mantar yedin ..
cvb yok..
pazarı olmayan iş batak iştir..biz mış muşları yaşamış bir milletiz
saygılar

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Mühendis
aybar1726
Üye

Toplam 184 yazı
08/12/2017 :  15:51:42  Alıntı
çanakkaleyiçok iyi bilen biri olarak son 5 yılda özellikle inşşaat sektörü çok hızlandı fakat suan bu sektörden para kazanmanız zor.ve bir asker olarak sizin şarküteri gibiperakende türü işler yapamayacağınızı düşünüyorum.emekli asker abilerimiz vaktiyle bu tarz fast food şarküteri işleri yapmaya kalktı ve hepsinin sonu hüsran.ben sizin yerinizde olsam Çanakkale yörelerindede çıkan kaliteli zeytin yağı işine girerdim fakat toptan satış kesinlikle perakende değil .2 bir seçenekte bozcaadada pansiyon işine girerdim adada pansiyon işinden para kazanmama gibibidurumunuz yok.tabiki suan sezon açılmadan yer kovalamanız gerekir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
meleti
Üye

Toplam 273 yazı
10/12/2017 :  22:03:46  Alıntı
cep telefonu çaldığında kimin aradığını bile okuyamayıp yanındakine kim arıyormuş diye sorarak telefonu açtırıp konuşan bir arkadaşım 5 yıl içerisinde sadece istanbul'dan araba alıp antalya'da satarak müteahhit oldu. kendisi yevmiyeyle inşaatlarda alçı ustası olarak çalışıyordu, az bir sermayeyle başladı şimdi trilyonluk, hala araba alım satım işi de yapıyor galeri de açtı.ama işten anlamak çok ayrı birşey, bu kişinin okuma yazması bile yok ama istanbul'a gittiğimizde arabayı expere falan sokmadan sadece kontağı çalıştırıp alıp almayacağına karar veriyordu. işten anlayan için bizzat canlı tanığı olarak araba alım satım işinin çok karlı olduğunu söyleyebilirim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek

0.22 saniye.
19:21:19, 24 Nisan 2018, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım