İthal Çay Ve Kahve Türkiyede Satılabilir Mi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İthal Çay Ve Kahve Türkiyede Satılabilir Mi?

Hidark
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
06/04/2017 :  15:01:26 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Yutdışında yaşıyorum ve burada son zamanlarda çay mağzaları çok revaçta..
Bu mağzalarda Çin ve Hindistandan getirilen farklı farklı tür doğal çaylar gram bazında satılmakta, evet çok pahalı ancak bunu seven alıyor -bende dahil ;Tansiyon hastasıyım ve Yeşil çay tansiyonuma çok iyi geliyor..Sallama çay değil yaprak çay-
Ayrıca çay içim merasimleri düzenliyorlar ; mesala çin çayı içim eğitimi merasimi , hem ilginç hemde farklı bir iş dalı.
Ancak yanlış biliyorsam düzeltin , Türkiye kendi üreticisini korumak için çay ithalatına yasak getirdi diye biliyorum..
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi?

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Tyumen  |  Meslek : Çevirmen
ahmetdemirci53
Üye

Toplam 104 yazı
06/04/2017 :  18:53:33  Alıntı
Ekonomi Bakanlığının başlattığı Çayda Gözetim uygulamasına göre artık her firma çay ithal edemeyecek. Çay ithal etmek isteyen firmalara Ekonomi Bakanlığına bağlı İthalat Genel Müdürlüğü’nden Gözetim Belgesi alma şartı getirildi.
Ekonomi Bakanlığının, 16 Mart 2013 tarih, 2013/2 sayılı tebliği ile başlatılan gözetim uygulaması yapılacak çay ithalatlarında ton başına;
Yeşil çay (fermente edilmemiş) (3 kg’yi geçmeyen hazır ambalajlarda) 4550 ABD Doları,
Diğer yeşil çaylar (fermente edilmemiş) 2500 ABD Doları,
Siyah çay (fermente edilmiş) ve kısmen fermente edilmiş çay (3 kg’yigeçmeyen hazır ambalajlarda) 4550 ABD Doları,
Diğer siyah çaylar (fermente edilmiş) ve kısmen fermente edilmiş diğer çaylar 2500 ABD Doları,
Paraguay çayı (maté) 3000 ABD Doları vergi uygulanıyor.
Ekonomi Bakanlığı 2013/ 2 tebliğinde çay ithalatında gümrük vergilerinin CIF değerinin üzerine % 145 gümrük vergisi uygulamasından vazgeçip ton başına gümrük vergisi alma uygulamasını başlatması, bu ürünlerin ithalatında sahte satın alma faturaları ve/veya ithal edilen menşei ülkeleri devletlerince damping uygulamaları olup olmadığı tespit edilecek. Bir bakıma yeri üreticilerimiz biraz nefes alacak.
TEL:05385836435

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Mühendis
Hidark
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
07/04/2017 :  13:46:59  Alıntı
Süpermiş.. Yani sadece tek tip çay iç demeye getiriyorlar millete..

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Tyumen  |  Meslek : Çevirmen
behnanoz
Üye

Toplam 138 yazı
11/05/2017 :  14:21:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Sonuçta Turk cayı da Cinden gelmedir ipek yolu aracılığıyla, ama Turk cayı en kalitesiz çaylardan biridir bunu Turk milleti bilmez, alışmıştır bir kere, Turk cayı içmeden olmaz.:)
Bilgi paylastikca degerlenir!

http://www.yiwugo.com

Yerleşim : Çin / Shanghai  |  Meslek : Ticaret
janus321
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
15/11/2017 :  12:22:07  Alıntı
arkadaşlar merhabalar hepinize ithal çayla ilgili yorumlarınızı gözden geçirdim bende çay ticaretiyle uğraşıyorum eğer yurt dışından getirmek isteyen olursa bana ulaşabilir satış konusunda yardımcı olurum. saygılar
ry5735

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Bicaygelsin
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
02/01/2018 :  11:00:16  Alıntı
Merhaba

Sri Lanka çayı isteyen olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..
Yüklü miktarda kutulu kutusuz istenilen şekilde ayarlanır.
Her türlü çay

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Esnaf
rdaylmz
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
04/04/2018 :  21:49:19  Alıntı
Nasıl yardımcı olabilirsiniz. mail adresim rdaylmz@gmail.com

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Bicaygelsin
Merhaba

Sri Lanka çayı isteyen olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..
Yüklü miktarda kutulu kutusuz istenilen şekilde ayarlanır.

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
rdaylmz
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
05/04/2018 :  01:26:52  Alıntı
Nasıl yardımcı olabilirainiz. Mailim:rdaylmz@gmail.com
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - janus321
arkadaşlar merhabalar hepinize ithal çayla ilgili yorumlarınızı gözden geçirdim bende çay ticaretiyle uğraşıyorum eğer yurt dışından getirmek isteyen olursa bana ulaşabilir satış konusunda yardımcı olurum. saygılar

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İthalat / İhracat
Rmzn34
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
17/07/2018 :  20:06:44  Alıntı
Bana srilanka çayı lazım . Elinde bulunan varsa mail yollasın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.52 saniye.
22:11:05, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım