İhaleden Hasarlı Araç Alıp Satmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İhaleden Hasarlı Araç Alıp Satmak


effect1903
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
15/02/2017 :  16:20:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Öncelikle herkese merhaba. Oto alım satım işiyle ilgilenmek istiyorum, çocukluğumdan bu yana otomobillere karşı ayrı bir ilgim var ve şimdiye kadar da birçok aracım oldu binme amaçlı aldığım. Maliye kaydımı açıp vergimi de vereceğim ve bu işe ciddi manada ağırlık vereceğim ancak temiz ve uygun fiyata araç bulmak çok zor olduğu için aracısız direkt sigortaların hasarlı araç ihalelerine girip aracı toplayıp satmak istiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan fikir almak istereim, teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Memur
tasralibiradan
Yeni Üye

Toplam 31 yazı
16/02/2017 :  09:30:11  Alıntı
bende bu konuyu merak ediyorum bilgisi olan tecrübesini paylaşırsa güzel olur
meraklı çaylak.

Yerleşim : Türkiye / Yozgat  |  Meslek : Muhasebe
serorbay
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
16/02/2017 :  11:37:59  Alıntı
otoparkçılar eğer sağlam bir arabaysa genellikle kimseye yar etmiyorlar.Diğer türlüde zaten sana arabanın içini görme şansını vermiyorlar.kar yaparım diye alıp daha çok masraf yapabilirsin.
bence bunun yerine sahibinden.comda arabasını satanlara mesaj at fiyatta daha düşüğe iste.yani adam 39 diyorsa sen 37 verebilirim olurmu de.Sonra bekle biraz adam satamazsa sana dönüyor.Bence böyle daha çok kar yapabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Masor07
Üye

Toplam 522 yazı
16/02/2017 :  12:36:06  Alıntı


Serorbay'ın dediği gibi o tarz ilanlardan araç düşürmek çok daha kolay oluyor.Bu bir ticarettin sen teklifini yaparsın o kişi düşünür olur yada olmaz der.Sonuçta mal onun para senin iki taraf anlaştıkdan sonra gerisi kolay.Kazalı araç almak kolay ama satmak zor.Öncelikle iyi ustan olacak ucuz olacak ,arabayı satarken dilin tatlı olacak,yalan söylerken yüzün kızarmayacak vs vs.Çünkü hasarlı araçları satmak bu ülkede gerçekten zor bir iş..Satmak içinde dediğim vasıfları taşıman gerekiyor.
Antalya yerli yabancı gayrimenkul satış/danışmanlık hizmetleri.

Merak ettiğiniz her türlü konular için ÜCRETSİZ olarak mesaj yada direk 0532 795 15 39'dan ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
effect1903
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
21/02/2017 :  14:25:50  Alıntı
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, öncelikle dediğiniz şekilde deneyip devam edeyim diyorum daha sonra hasarlı araç işine girerim olmazsa. Birde merak ettiğim galericiler ve oto al sat işi yapanlar uygun fiyata araçları nereden ve nasıl buluyorlar?

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Memur
serorbay
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
21/02/2017 :  15:16:52  Alıntı
bu tamamen senin pazarlık ve takip gücünle alakalı.İlk arabamı satarken yukarıda yazdığım gibi piyasa fiyatının 3-4 bin altında teklif eden mesajlar attılar.Eğer ihtiyacım olmuş olsaydı satardım.Galericide otomatikmen biraz bekleyerek daha yükseğe satardı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
effect1903
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
24/02/2017 :  10:42:06  Alıntı
Teşekkürler Hocam, peki piyasası olan araçlara mı yönelmeli yoksa piyasası pek olmayan araçlara mı? Piyasası olan aracın alıcısı çok ama emsali de çok oluyor, piyasası olmayanın ise alıcısı az ama emsali az oluyor. Şimdilik 10-15 bin liralık 2 adet araba ile başlayayım diyorum.

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Memur
serorbay
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
24/02/2017 :  16:21:49  Alıntı
bence her modelden bir kaç tane aracını satanı favorilerine ekle.Sonra bak bakalım nekadar zamanda ellerinden çıkartıyorlar.Tercihini buna göre yapman daha sağlıklı olacaktır.Birde bulunduğun lokasyonu düşünerek karar ver.Burada fiesta şirketler tarafından çok tercih edilebilir fakat balıkesirde bagaj hacminden dolayı gitmeyebilir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Dpfbursa
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
21/10/2017 :  13:35:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sakın hasarlı alıp toplayıp satacağım diye düşünme ve yapma .Nedeni ise ben yıllarca yaptım ve şu an çok huzursuzum bu işi bırakmama rağmen!Bu iş doğru değil kökü yalan dolan Kardeşim .Vijdanım çok yaralı.Sen Yinede kendin bilirsin ama alacağın araçları yaptırmadan o hali ile sat.Gerçekten çok huzurlu yaşarsın.Kazancın da dosdoğru olur.Kusura bakma haddim olma**** yazdım ama dediğim gibi karar senin!
Kemal Can İÇÖZ

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis

0.38 saniye.
01:34:45, 25 Nisan 2018, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım