Büfe Açmak İstiyorum Lütfen Yardım. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Büfe Açmak İstiyorum Lütfen Yardım. .


MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
13/09/2016 :  19:12:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar. 5 senelik eczane çalışanıyım hep uğraştım didindim ama ne uzadım ne kısaldım, güzel meslek lakin geleceği yok, geliri belli gidere yetmeyecek yarın birgün. Bu yüzden büfe açmaya karar verdim neden büfe derseniz yolda arabada bi yere giderken falan hep acil ihtiyacı gideren yerlerdir büfeler. Dikkatimi çekti susadın mı tak büfe sigaramı bitti orda büfe. Hep yoğunlar sıcak para akışı var. Eczanede de alım satım işleriyle uğraşıyorum ticarete kafam basıyor. Ancak büfe hakkında hiç bir fikrim yok nasıl açılır ne kadara açılır. Aslında istediğim şu işlek bir cadde de otobüs durağına yakın bir yerde büfe çadırı kurmak. Hani oluyor ya akbil dolum falan kulübe gibi böyle. Sanırım o yerleri belediye veriyormuş. İçinde sosisli tost ve çayda satmak istiyorum. Çeşit çok olacak. Bu yola çıktığımda beni duraksatacak sıkıntılar neler en önemli şeyler ne..Çok konuştum okuyandan cevaplayana herkese şimdiden teşekkür ederim.
GüzelGünlerYakın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
doksan
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
13/09/2016 :  21:26:10  Alıntı
1 m² alanda 10-12 saat geçirmek en zoru olsa gerek. Umarım herşey gönlünce olur

Yerleşim : / Tekirdağ  |  Meslek : Turizm
MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
13/09/2016 :  22:09:37  Alıntı
Koyarım bi Laptop 2 hoporlör inceden müzik sıkıldım mı elemanda rayına oturur çık dolaş bişeyler yaparım el işine ömür harcamaktan iyidir heralde ya inşallah bakalım da yokmu aydınlatacak bu işleri bilen biri..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
13/09/2016 :  22:27:42  Alıntı


http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=84138

Başlıkta epey değinmiş bir arkadaş

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Ekonomistr
1-Yıpratıcı bir iş. Günde 14-15 saat çalışman gerekir.
2-Türkiye'de en çok soygun girişimine uğrayan dükkanlar tekel bayilerdir. Yaşadığım ilin en seçkin mahallelerinden birisinde oturmama rağmen burada 3 tekel bayinin soyulup bayicilerin öldürüldüğüne şahit oldum. Üstelik dükkanları her gün binlerce kişinin yürüdüğü işlek bir cadde üzerindeydi.
3-Sigaradaki ve içkideki yüksek vergilerden dolayı halk kaçağa yönelmeye başlayınca tekel bayilerin ciroları son yıllarda %20-30 civarında düştü.
4-Hükümetin alkole karşı tavrından dolayı saat 22.00'den sonra içki satanlara ağır cezalar verilmeye başlandı. Tanıdığım birkaç tekel bayiye 7.500 TL civarında cezalar kesilmiş.
5-Polis ve zabıta ile aran iyi olmazsa sürekli açığını ararlar ve başını ağrıtırlar. Örneğin sigara raflarının görünmeyen yerde olması gerekiyor, ama hangi dükkan buna uyuyor? Sana kafayı takarlarsa açığını bulup ceza yazarlar, dükkanını mühürlerler, sürekli kontrole gelip taciz ederler vs vs..
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
mstafaa27
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
13/09/2016 :  23:12:14  Alıntı
Bence aç ama sabah 6 buçuk akşam 10 çok yorucu olur ama iki kardeş 24 saat açık büfe açarsanız olabilir 12 saat sen 12 saat kardeşin çalışırsınız ama yine hayatin düzenden çıkar esnaflık zor bende bu ara bakıyorum daha karar veremedim

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
14/09/2016 :  02:24:11  Alıntı
Türkiye'de mesai saati açısından en acımasız işlerdendir. yalnız başına yaparsanız bıkarsınız eleman alırsanız batarsınız..

ayrıca sokak büfelerinin en büyük sıkıntılarından biri insani ihtiyaçlardır. yani tuvalet ve yemek. büfede çalışacağın için öğle tatili falan olmayacak artık senin hayatın büfe olacak ve yemeğini orada ya yapacaksın ya da sipariş edeceksin başka şansın yok. ikincisi tuvalet. büfelerde böyle bir imkan yok mecburen bir başka mekanın,dükkanın tuvaletini kullanacaksın (onlar da pek hoş karşılamazlar) . büfeyi bırakıp gitmek de büyük sıkıntı eğer sık tuvalete çıkan biri isen gerçekten azap olur benden söylemesi.. abartıyorsun deme bir büfeye git ve sor istersen.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
behnanoz
Üye

Toplam 137 yazı
14/09/2016 :  07:26:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Tavsiye etmem, cok cabuk yorulup, cok cabuk yipranirsin, fazla da kar marji yok.Eczaneye devam edin bence, hem oturakli is, hem duzenli para akisi, hem de yorucu olmayan bir is.
Bilgi paylastikca degerlenir!

http://www.yiwugo.com

Yerleşim : Çin / Shanghai  |  Meslek : Ticaret
balciertu
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/09/2016 :  12:53:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Şimdi hocam öncelikle şunu söyleyim bir zamanlar çok ama çok niyetlendim bu işe ve gerçekten çok büyük bir fizibilite araştırma yaptım . Vardığım sonuç şu hiç kimse önermiyo hayatın kararıyor diyorlar . Yani yok şudur yok budur gecen gündüzün olmuyo gibisinden ama hepsinin altında arabalar hepsinin evleri var paraya para demiyorlar . Diyeceğim o ki git bir büfeye sor adama böyle böyle kardeşim diye . Eczacılıkta eğer kalfa isen zaten belli bir yaştan sonra yapılmıyor o meslek . Elin kapısından çalışacağına kendi kapında sürün bilader . Allah yardımcın olsun ..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
14/09/2016 :  14:28:04  Alıntı
Gelisim.in
35 yıllık bir esnaf ve abin olarak sana tavsiyelerim olacak.Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş,sen şu an hoş taraflarını görüyorsun kardeşim.Büfe işini yapacaksan yeri çok güzel olacak,çok ayakaltı olacak,tanıdık bir dayın olacak :) ki sana şehir meydanlarından birinde yer ayarlayacak.

Yok benim dayım dersen,caddelerde,işlek sokaklarda açacağın büfe sana bir getiri sağlamaz.(İstisnalar hariç) kendi dükkanın olur,kirası uygun olur,düşeş bir yer olur.Bunlara bişey diyemem.Ama işide bilmen gerek en önemlisi bu.

Kirası düşük olsun, küçük dükkan olsun,yağımla kavrulurum deme sakın.Seninde dediğin gibi ne uzarsın,ne kısalırsın.Kirası yüksek olsun yeri güzel olsun dersin,caddede bir yer tutsan gücün yetmez,kiraya çalışırsın.Ayrıca sana zorluklarını yazmayacağım.

Benim tavsiyem eczanede devam edin,iş olmuş olmamış,stresiniz olmaz,haftalık iznin olur ,kafan rahat olur.Biraz daha devam edin şu şartlarda esnaf zaten kan ağlıyor.15 yıl büfecilik yaptım,İstanbul beyazıt'ta bilenler bilir,sadece büfe idi tost,sosisli,tavuk döner ,taze meyve suları,bisküvi çeşitleri,sigara var idi.

Daha sonra sigarayı kaldırdık,20 kere ** girdi,her seferinde bu zamanın parasıyla 15-20 milyarlık sigara çaldılar.Lanet olsun dedik kaldırdık,sadece bu dediklerimi sattık.İşçiye güven olmaz kralı çalar.Akrabada çalar :) Dükkanın başından ayrılmaman lazım.

Anacığım yardım ederdi,15 yıl çalıştırdık,Allah bereket versin bir şeyler yaptık.Ama çok ama çok yıprandım,çok yorucu,mesaisi uzun bir iş.Benden bu kadar yinede merak edersen yardımcı olurum.İşin rast gitsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
beyinsel
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
14/09/2016 :  14:47:35  Alıntı
İstanbul'da büfe ya da çiğköfteci, kebapçı açmak isteyen arkadaşlara muhteşem el yapımı
çiğ köfte sağlayabilirim.
Yengem adıyamanlı ve etsiz çiğköfteyi muhteşem yapar...
İster satın, ister müşterilerinize tadımlık verin..Bağımlılık yapar...
İlgilenenler bana mail atabilir : Fiyat konuşulur (Ne kadar almayı düşündüğünüzü belirtin)
Not : Kadıköy - üsküda - çamlıca civarına örnek getirilir)
varolum1969 (et) hotm...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
14/09/2016 :  16:47:25  Alıntı
90'lı yıllarda işe başlamış zincir marketlerin olmadığı zamanda yükünü tutmuş bugün kira ödemiyorsa az çok kazanan esnaflar elbette zamanında evini de arabasını da aldı. buyrun bir büfe açın ve giderlerden sonra elinize kalanla ev mi alırsınız araba mı görelim.. (amacım polemik değil sadece işin içindeyim 11 yılda 96 model araba alabildim ev kira)

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - balciertu
Şimdi hocam öncelikle şunu söyleyim bir zamanlar çok ama çok niyetlendim bu işe ve gerçekten çok büyük bir fizibilite araştırma yaptım . Vardığım sonuç şu hiç kimse önermiyo hayatın kararıyor diyorlar . Yani yok şudur yok budur gecen gündüzün olmuyo gibisinden ama hepsinin altında arabalar hepsinin evleri var paraya para demiyorlar . Diyeceğim o ki git bir büfeye sor adama böyle böyle kardeşim diye . Eczacılıkta eğer kalfa isen zaten belli bir yaştan sonra yapılmıyor o meslek . Elin kapısından çalışacağına kendi kapında sürün bilader . Allah yardımcın olsun ..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
mstafaa27
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
14/09/2016 :  21:21:38  Alıntı
Keyf.in
Şimdi güzel bir yer olursa evde arabada alırsın 4 5 yılda ama iyi bir yerde değil ve çalışmıyorsa 97 model araba bile alamazsın yerine göre değişir bu ayrıca bu dönemde esnaflık bitti lafına kanma çünkü bu laf bin yıl sonra da soylenecektir

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
suattemur
Yeni Üye

Toplam 84 yazı
15/09/2016 :  14:03:04  Alıntı
Sıcak paranın çok döndüğü yerlerde önce bir kira miktarını öğrenin bence Mal sahipleri yapabileceğiniz ciroyu biliyor ve fiyatlar ona göre aynı taksi plakasını kiraya verenler gibi adam zaten yırtsa kendini ne toplayabileceğini biliyor. herkes kurt olmuş o yorgunluğun neticesinde birileri altına araba çekmiş falan filan o arabaya binebilecek sefa sürecek vakti varmı ? ailesi çocukları ile vakit geçirebiliyormu. akşam eve misafir geldiginde o nerde bayramda seyranda nerde parayı kazandı ama çocukları kaybetti kazandıkları ile kaybettiklerini geri alabilmesi mümkünmü ? Ama siz bir büyüğünüz vasıtası ile çok süper bir yerde uygun fiyatla bir yer ayarladınız yerinize gönül rahatlığı ile adam bırakıyorsanız hemen yapın açık hesabın çeklerin senetlerin döndüğü başka bir piyasada iş yapmaktan bin kat iyidir. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah
Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
15/09/2016 :  16:27:46  Alıntı
ben şunu bilirim benim bir arkadaşımın babası s.rabistan'da işçi olarak senelerce çalıştı. adam arap çöllerinde ailesinden,çocuklarından uzak çalışmaktan bıktı ve ankara'ya döndü. arkadaşları ona bir büfe açmasını önerdiler ve adamcağız cadde üstü bir belediye büfesi devraldı ve işe başladı. sabahın köründe gidip gece saat 11'den önce eve dönemiyordu. büfedeyken tuvalete gidemiyor, hareket edemiyordu. en sonunda 6 ay dayanabildi ve büfeyi bırakıp ben s.arabistan'a gidiyorum dedi. gerisini siz düşünün..

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
15/09/2016 :  19:34:22  Alıntı
Gelisim.in
Hepinizin değerli yorumlarını tek tek pür dikkat okudum ayrı ayrı teşekkür ederim, eczaneye devam et diyen arkadaşlar 1.600 1.700 maaşın üstüne çıkamıyorsunuz belli bir süre sonra donup kalıyor. Tamam güzel meslek ama karın doyurmadıktan sonra ne fayda? Ben ileride Allah nasip ederse çocuklarımada birşeyler bırakmak istiyorum ve bu eczaneyle olabilecek gibi değil. Büfe işinin mesai saatleri, yemek ve tuvalet gibi ihtiyaç sıkıntıları var onuda anladım. Ancak daha gencim bu tür şeylerin beni durdurabileceğini sanmıyorum. He belki ömürlük yapılacak bir iş değil. Ama baktım kazanıyorum işler iyi sermayeyi büyütüp 5 sene sonra bırakadabilirim. Raftan direk alıp verilebilecek ürünleri müşteriye verme konusunda sıkıntı çekmem. Kesin konuşuyorum çünkü 1500 ilacın raftaki yerini, ne işe yaradığını biliyorum, büfe ürünlerinde de o yüzden sıkıntı çekmem. Hız dizayn ilgi çekme konusunda sorunum yok. Müşterinin ilgileneceği herşeyide yaparım, fotokopi faks patlamış mısır gibi. Sadece kafamı yoran şu başta eleman olmayacağı için sosisli hamburger gibi fast food yemeklerini hem kasaya hem sigara isteyen müşteriye bakarken yapamıyacak olmam. Rayına oturduktan sonra fast food işine geçsem olur mu? Atıyorum şişli beşiktaş belediyelerinin bana vereceği büfe çadırları ne kadara mal olur? Eğer çok yüksek fiyatlar isterlerse uzun uzun araştırıp kirası düşük ama işlek bir yerde dükkan kiralamak istiyorum. Öyle yada böyle bu işi yapmak istiyorum abiler, siz uyarılarınızı yaptınız Allah razı olsun. Şimdi büfeyi açmak üzerine yardımcı olabilirmisiniz? Hepinize teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
16/09/2016 :  14:24:11  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mstafaa27
Şimdi güzel bir yer olursa evde arabada alırsın 4 5 yılda ama iyi bir yerde değil ve çalışmıyorsa 97 model araba bile alamazsın yerine göre değişir bu ayrıca bu dönemde esnaflık bitti lafına kanma çünkü bu laf bin yıl sonra da soylenecektir
Güzel yerde nasıl açacak arkadaşım?Güzel yerden kastınız nedir?Kirası ne kadardır?Cevaplarsanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
16/09/2016 :  14:52:34  Alıntı
Gezin.in
Muhammet kardeşim,yazmadan edemedim,merak ettiğim şeyler var.Ne kadar sermayeniz var?Ana konu bu,siz bu işe gireceksiniz büyük ihtimalle ,Raftan ürünü direk müşteriye verme konusunda sıkıntı yok demişsiniz :)Bu herkesin yapabileceği bir şey,zaten parada bırakmaz o gibi şeyler.Acemi olduğunuz için yardımcı olmak istiyorum,işler oturunca fast food koyarım diyorsunuz,Bu mümkün değil,dükkanıaçtığınız gün fast food hazır olacak,Zaten fast food dan kazanacaksın.Eczanedeki gibi kar oranı yok,raftaki ürünlerde.Fast food dan kazanacaksın.Sigara,bisküvi,ıvır zıvırla dükkanı döndüremezsin.Şişli,Beşiktaş belediyeleride seni bekliyordu,muhammet gelsinde ona yer verelim :)diyorlar.Kardeşim o işlerde milyarlarca lira rüşvet dönüyor,(DAYIN VARMI ?) varsa bir şey diyemem.Kusura bakma yazdıklarım moralini bozabilir,ama bu işler böyle.Kirası düşük ama işlek bir yer mümkün değil,yani böyle işlek bir yerde dükkan boş olupta camında kiralık yazmaz,senin haberin olmadan dükkan el değiştirir.Biz uyarılarımızı yaptık :)Öyle yada böyle bu işi yapacam diyorsun,hadi bakalım hayırlı olsun.Allah utandırmasın.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/09/2016 :  21:25:47  Alıntı
Yücel abi gerçekler acıdır doğru söylüyorsun ama imkansızmış gibi oluyor senin anlattığınlada. Dayım yok sermayem 40 bin büfe dolabı vs 2. El alıcam. İşlek bi yerde düşük kirada mümkün değil onuda anladım. Fastfood da açar açmaz olacak onada eyvallah. Bi yerden bi şekilde başlamak istiyorum ama ben, tecrübe çok önemli diyorsunuz tam olarak nerede gerekecek tecrübe tost basmak ve raftan ürün vermenin haricinde. Bana biraz tozpembe görünüyor şimdi evet ama siyahda görünse bi yerinden tutmak istiyorum işin. İşlek cadde olmaz biraz yoğun sokak olur ama nasıl olur bunları söyleyebilirmisin?
GüzelGünlerYakın

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
16/09/2016 :  21:32:05  Alıntı
Birde Dayı dediğimiz şahsın tam olarak yaptğı nedir? Her işlek cadde de illa bi rüşvet dönüyor mh kirasını ödediğin dükkanın hala rüşvet haraç sorunları mı var ya

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
eyme
Üye

Toplam 468 yazı
17/09/2016 :  00:55:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Denemek lazim

Yerleşim : ALMANYA / Munih  |  Meslek : Serbest meslek
ycl68
Üye

Toplam 110 yazı
17/09/2016 :  16:10:30  Alıntı
Muhammet kardeşim,ticarette imkansız diye bir şey yok,sadece sebat etmek var.Şimdi sen bir büfe açmak istiyorsun,burada sebat etmen lazım,yani dayanman lazım,tıkır tıkır kiranı verip moralini bozmaman lazım,bir yerden başlaman lazım evet ama dişinden tırnağından arttırdığın paranı çok dikkatli harcaman lazım.

Kardeşim fast food sadece raftaki ürünü poşete koyup vermek değil.Fast food tavuk döner,et döner,tost çeşitleri,(Ayvalık,goralı,yengen,ıslak hamburger,v.s)bunları satabilmektir.Sana bunlar para kazandırır.Bunları satman içinde dükkanın işlek bir yerde olması lazım,Hadi döner satmadığını kabul edelim,o zaman tost çeşitlerini çok satman lazım.

Dayı olayı şu,sen diyorsunki belediyeden bir yer kiralarım (BÜFE YERİ) bunun için (dayı yani TANIDIK)lazım :)) bu sadece belediye için geçerli.Yoksa senden kimse gelip haraç,rüşvet istemez.O gibi insanlar küçük esnafla uğraşmaz.

Bir yerden tabiki başla,İnşallah'ta başarılı olursun,benim demek istediğim şu yaptığın işi bilmen gerekiyor,diyelimki dükkan açtın tost satıyorsun,sattığın tostun bir özelliği olmalı yani bir yiyen bir daha yemeli sana özgü sosların olmalı,bu şekilde ismin duyulur,ünün yayılır,parayı bulursun:)

Bunu sadece örnek olsun diye yazdım,örnekler çoğaltılabilir.Bir örnek daha vereyim bu işte üstad olmuş bir arkadaşım bir büfe açtı,Bayrampaşa topçularda,burası sanayi bölgesi esnaf ağırlıklı bir yer,dünya kadarda büfe var.Ama arkadaşın çok önemli bir silahı var,işi çok iyi bilmesi.Bu arkadaşım bu büfede harikalar yarattı,yoğurt,mayonez,sarımsak,ketçap,baharat karışımlarıyla yapmış olduğu soslara bir de patates püresi ekledi.Bu döner sosu onu zengin etti,şu an çekoslovakyada bu işe devam ediyor.

Herkes anasının karnında esnaf olmuyor,sende yap ama bu dediklerimi unutma yoksa dükkan veya büfe açmak nedir.Gavura borç yaparsın yine açarsın,benim arkadaşa çok nasihat veren olmuştu burada olmaz bu iş,her taraf büfe yapamazsın diye ama oldu,yaptı.Çünkü işi biliyordu.İşi bilmek böyle bir şey kardeşim.

Bu işler kısmet kardeşim,sende dene şansını cadde olur,işlek mahallede olur,sonuçta aldığın maaş kadar kazansan,Allah bereket versin.Ben sadece naçizane tavsiye verdim,İşin rast gitsin kardeşim,İnşallah başarılı olursun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
MuhammetCan515
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
17/09/2016 :  17:02:51  Alıntı
İşte şimdi kaptım olayı abi bu dediklerini telefonuma kaydediyorum tekrar tekrar okuyup iyice kafam da yer edicem. Yardımların için çok saol bıkmadan yazdın defalarca, inşallah Allah razı olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
17/09/2016 :  18:51:45  Alıntı
Dükkan araştırması yaptın mı hiç kardeşim bulabildinmi kafana göre yerler?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
metesoyuturk
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
05/10/2018 :  23:31:02  Alıntı
bilgisi olan var mı?
I just believe my self...

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Diğer
veysel00
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
25/06/2019 :  00:19:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Detayli bilgiye maliyeti kazanci vs. Okumak icin
https://enuygunfirmalar.com/haber/bufe-nasil-acilir.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

10.61 saniye.
09:29:29, 13 Aralık 2019, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım