Tekel Büfe Kazanç Ve Kar Marjları - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tekel Büfe Kazanç Ve Kar Marjları

ahystyle
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
10/05/2014 :  14:00:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar,

Konu hakkında forumda çok topic var ve hemen hemen hepsini okudum fakat hepsi en az 3 yıllık konular.O yüzden yeni bilgiler istedim.

Devir almayı düşündüğüm biryer var.Yaklaşık 5 yıllık bir büfe.Konum olarak iyi.Kirası yüksek fakat adam yıllık kira bedelini alkollu ıcecek fırmalarından aldıgı raf ücretleriyle karşıladıgını soyluyor.Bu mümkün müdür acaba?

Birde öğrenmek istediğim ortalama kar marjları nedir bira ve sigarada?En çok onlar satıldığı için soruyorum.Ayrıca artık bira ve sigarayı vadeli veriyorlar mı?

Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Turizm
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
11/05/2014 :  05:06:25  Alıntı
Selam, Alkollü içecek firmalaranın ilk dükkan açılışında 6 ay kirayı verdiklerini ben biliyorum,nerden dersen arkadaşım açdı ilk 6 ay kira vermedi ve 2 ay sonra kapattı::))

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
yalpi
Üye

Toplam 136 yazı
11/05/2014 :  08:38:31  Alıntı
bence cok gereksız bır iş hanı 5 yılda cok para kazandırsa 5 yıl sonra bu işi yapmayacak olsan neyse derım ama boyle bır durum yok baskası ıcecek sende sattığın için gunaha gıreceksın budunyayyı kazanırken oburkunu baskasının ıctığı alkol yuzunden gunah yukleneceksın bence değmez baska bır iş duşunmelısın market sektorude olmamalı buyuk balıklar cok ac cunku buyuk marketler sıyasıler kucuk marketlerı yutmak ıcın dokuz takla atıyor ustune ustluk devlette kredı kartıyla taksıtlı toptan mal satışına ızın vermeyı kestı kucuk esnaf boğulsun dıye su sıralar taksıtlı alış verış yapan marketlerden hep kredı kartıyla hesabı dondurenler bırden kesılmesı karsısında saskına dondu kıyıda parası olanlar bu işi bır şekılde cozdu olmayanlar ıse tek tek ıstıfa edıyor elınde az bır paran var bellıkı dıkatlı olmanı tavsıye ederım baska sektor dusunmelısın bence

Yerleşim : Türkiye / Ordu  |  Meslek : Diğer
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
11/05/2014 :  10:08:12  Alıntı

bende tekel bayi açıpta kapatanları gördüm kardeşim (yalpi)nin dediği gibi büyük balıklar çok aç :(

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
12/05/2014 :  09:03:10  Alıntı
bende sakın derim..
nedim

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
12/05/2014 :  09:07:48  Alıntı
hükümetin alkol tüketimi konusunda izlediği politika zaten satılmasına fazlasıyla sekte vuruyor..o yüzden çok riskli

Ekonomistr
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
12/05/2014 :  12:38:30  Alıntı
1-Yıpratıcı bir iş. Günde 14-15 saat çalışman gerekir.
2-Türkiye'de en çok soygun girişimine uğrayan dükkanlar tekel bayilerdir. Yaşadığım ilin en seçkin mahallelerinden birisinde oturmama rağmen burada 3 tekel bayinin soyulup bayicilerin öldürüldüğüne şahit oldum. Üstelik dükkanları her gün binlerce kişinin yürüdüğü işlek bir cadde üzerindeydi.
3-Sigaradaki ve içkideki yüksek vergilerden dolayı halk kaçağa yönelmeye başlayınca tekel bayilerin ciroları son yıllarda %20-30 civarında düştü.
4-Hükümetin alkole karşı tavrından dolayı saat 22.00'den sonra içki satanlara ağır cezalar verilmeye başlandı. Tanıdığım birkaç tekel bayiye 7.500 TL civarında cezalar kesilmiş.
5-Polis ve zabıta ile aran iyi olmazsa sürekli açığını ararlar ve başını ağrıtırlar. Örneğin sigara raflarının görünmeyen yerde olması gerekiyor, ama hangi dükkan buna uyuyor? Sana kafayı takarlarsa açığını bulup ceza yazarlar, dükkanını mühürlerler, sürekli kontrole gelip taciz ederler vs vs..

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
13/05/2014 :  09:23:39  Alıntı
asumanhanım çok güzel açıklamışsınız
konuyu açan kar marjlarını soruyor vatandaşlar vaaz veriyor pes dogrusu
konuyu dine baglama dışında yorumlara katılıyorum
kendinize ayıracak zamanınız olmaz,tek kişi imkansız hatta 2 kişi bile zordur
çok fazla berduş-serseri ile ugraşırsınız ,günümüzde devletin bu tür yerlere olan düşüncesi malum
alkolde saat sınırlaması sektörde sıkıntı yarattıgı bir gerçek malesef
bunu dışında muhitinizi ve yerinizi iyi seçtikten sonra çeşitinizde olursa para kazanmamanız gibi bir durum sözkonusu olmaz diye düşünüyorum
firmalara fazla güvenme ne extra gelirse artınız olur , devren konusunuda iyi düşün derim iyi kazanan bir yer kolay kolay devretmez yada yüksek fiyat ister diye düşünüyorum ,yeni yasaya göre cami ve egitim yerlerine mesafe olması gerektigini unutma (cami yada okula mesafesi az olan yerlerin devredilme yasagı oldugunu duymuştum ama emin degilim araştır derim)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
ahystyle
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
13/05/2014 :  14:23:52  Alıntı
Yorum yazan herkese teşekkürler.Okuduğum her cevaptan sonra fikrim değişiyor,bu kadar değişik ve zıt goruslerın oldugu ender sektorlerden sanırım.

Devir yerine 0 dan açma olayına yöneldim,boş dükkan araştırıyorum,peki sizce devir mi 0 dan açmak mı daha mantıklı olur?

Teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Turizm
uygarcelik
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
13/05/2014 :  19:55:21  Alıntı
Merhaba
Tekel'de devirmi sıfırdan açmak mı diye sormuşunuz
Benim şahsi görüşüm devir almaktır ama almadan önce en az 3 gün satıcıyla işyerinde iş yapıp yapmadığını gözlemlemeniz gerekir
Sıfırdan açarsanız müşteri tutuncaya kadar beyinen bayagı yorulabilirsiniz strese girebilirsiniz, kurulum işleride bayagı yorabilir
Tekel açma konusuna gelince ben tekel işletiyorum. Ne sigara ne alkol ikisinide içmem.
Zorla bişey satmıyorsunuz. Efendi gibi esnaflıgınızı yapmak ve iyi paralar kazanmak istiyorsanız, işe dini sokan, iş yapmaz diyen, eleştriden ve herşeye olumsuz bakan
insanların lafını dinlemeyin. Türkiyede sınırlı bütçeyle iş yapacak sektör kalmadı gibi bişey, birilerinin yanında çalışmakta size göre degilse bence yapın.
Eger sormak istediginiz bişeyler olursa özel mesaj atın cevaplarım.
ygr

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Yöneticilik
nedimd
Üye

Toplam 277 yazı
14/05/2014 :  08:50:20  Alıntı
ahysteyl abicim bence böyle pis ve haram olan bi iştense
temiz bereketli huzurlu bi iş yapsan hada iyi
nedim

emrenazli
Üye

Toplam 155 yazı
15/05/2014 :  09:55:23  Alıntı
Nedim beye katılıyorum , haram parada bereket olmaz . Müslümanın görevi müslümanı uyarmaktır. Elbette siz bilirsiniz bize düşmez.

Bu bir yana tekel bayicilerin genelde çok ağlandıklarını biliyorum. Bizim sokağın başındaki küçücük tekeli bile 3 kişi idare ediyorlar. Ancak elbette yolunuz açık olsun.
Çocuk giyim üzerine perakende ve toptan mağazalarımız var.

Kelepir serili Çocuk giyim ürünleri alınır.

beyazasi
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
15/05/2014 :  23:54:26  Alıntı
devir değişti artık hemen hemen coğu tekelde bakkallarda kaçak sigara satılıyor parayı ordan vuruyorlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
16/05/2014 :  09:11:02  Alıntı
kaçak sigara tekelden daha fazla kar bırakıyor.

adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
16/05/2014 :  09:13:34  Alıntı
yasal olmayan bir işin karı örnek yada bu şekilde yaparsın vs denemez
alkol satmak ise kimseyi ilgilendirmez istemeyen bu işi yapmaz isteyenede kimse akıl veremez

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
apparel
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
26/04/2016 :  19:47:09  Alıntı
Arkadaşlar Forumdaki Tekel Bayi İle İlgili Tüm Konuları Okudum Fakat Merak Ettiğim Şeyler Var Ve Güncel Bilgiler Lazım...

İstanbul Kadıköyde Orta Halli Bir Cadde Üzeri 25 M2 Dükkan Tutucam..

Depozit Kira Açılış Raflar Barkod Vs Vs 20.000 Civarı Tutuyor..

Sütlük Almayı Düşünmüyorum Almalımıyım Sigara Harici Diğer Ürünlerde Bira Viski Rakı Vs Gibi Bunlardan İlk Etapta Ne Kadar Almalıyım Bunların Tamamına Nakitmi İstiyorlar Yoksa Sat Öde Şeklinde Alabiliyormuyuz...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Gıdacı_İzmir
Üye

Toplam 248 yazı
28/04/2016 :  17:02:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın apparel,uzun yıllardır geleneksel kanal diye tabir ettiğimiz bakkal-tekel bayi-market grubu ile çalışıyorum,birkaç fikir verebilirim.
Sütlük almak şart aslında çünkü müşteriler süt ve süt ürünleri grubunda farklı marka talepleri ile gelecekler,kimi sütaş ister kimi pınar vs,ancak dükkan küçük olduğu için yarım sütlük tavsiye edebilirim.
Diğer sorunuza gelince,evet çoğu firma ilk etapta peşin çalışmak ister,nakit sorununuz varsa alımlarınızı kredi kartıyla yapıp bankaya borçlanırsınız sattıktan sonra ödemeyi bankaya yaparsınız.bunun için yüksek limitli bir kart (tavsiyem sadece dükkan için kullanın) ve kartın hesap kesim tarihini kendinize göre ayarlamak gerekiyor.küçük firmalar ilk faturadan itibaren cari çalışmayı kabul ederler,zaten ürünleri (maalesef) fazla talep görmez bunları sattıkça fatura fatura ilerleyip ödersiniz,skt si geçenleri de iade edersiniz veya değiştirirsiniz.
Hangi üründen ne kadar almak derseniz her markanın amiral ürünleri vardır mesela coca-cola kutu,1 lt ve 2,5 lt ; biralarda efes ve tuborg kutu,depozitolu ve yüksek alkollü çeşitler,rakı ve votkada yeni rakı 35 ve 70 cl gibi kafanızda planlayıp tedariğinizi düzenleyebilirsiniz.büyük firmalar zaten haftada 2 sefer dükkanınıza uğrayıp sipariş alacak ertesi gün de ürünler teslim edilecek,o yüzden çok fazla yüklenmeye gerek yok.Ancak firma temsilcisi arkadaşlardan mutlaka tavsiye alın civarda sizden başka müşterileri vardır ve oralarda en çok hangi çeşitler hızlı satılıyor en iyi onlar bilir.
Başarılar dilerim.
www.kilizmangida.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
apparel
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
29/04/2016 :  03:04:35  Alıntı
Peki İlk Etapta Ne Kadarlık Ürün Almalıyım Sigara Alkol Ve Diğerleri Takribi 25m2 bir dükkan için ne kadar para ayırmam gerekiyor

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Gıdacı_İzmir
Üye

Toplam 248 yazı
29/04/2016 :  14:36:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
tahmini 12-15.000 TL aralığı yeterli olacaktır,bunun önemli bir kısmı sigara olacağı için dönüşü çok hızlı olacak,gerisi de markaların sürüm hızına göre.
Ancak dediğim gibi esas fikiri firma temsilcilerinden alın bölgeyi en iyi onlar bilir ve tavsiyesinin %75 gibi bir miktarını alın.
www.kilizmangida.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.13 saniye.
07:07:51, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım