Otobandaki Avm'ye Pide Salonu Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Otobandaki Avm'ye Pide Salonu Açmak


rusyadaticaret
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
04/09/2016 :  01:48:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaşım ve ortağı yeme içme sektörüne girmeyi düşünüyorlar.İstanbul-Ankara arasındak otobanda bulunan bir alanda pide işi yapmak istiyorlar.pide çeşitleri vb. işler yaparak işini de profesyonel tutup markalaşmak istiyorlar.
Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Merak edilen bir kaç husus var?
Otoban kenarı iş yapar mı? bu yer bir avm de.ama otobanda bir avm.

Pide ile beraber ne gibi ürünler daha satılabilir?

Marka düşünce var. self servis yapacaklar eğer bu işe girişirlerse ve kuracakları ismin marka hakkını alacaklar.

herkese şimdiden teşekkürler.
Az olsun ama helalinden olsun! Haram kursaktan geçer amma sızısı kalıcı olur emer emer kanser olur!

Yerleşim : Rusya Federasyonu / Moskova  |  Meslek : İthalat / İhracat
Bartoloucci
Üye

Toplam 1340 yazı
04/09/2016 :  19:19:25  Alıntı
Yakın zamanda arabayla uzun mesafeli yolculuk yaptık. Senede 1-2 yaparım. Araç ile de otobüs ile de yolda sulu yemek çorba formatından hiç vazgecmedim. Sulu yemek ve simit poğaça çay mekanları hep dolu.. Bir de pişmaniye lokum vs
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir
Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
BiggBoss
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
05/09/2016 :  11:45:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Iyi fizibilite edilmeli. İşe girmeden önce o yöndeki insanlar genelde neleri tercih ediyorlar iyi araştırılmalı. uzun yolculuklarda insanlar genelde ağır şeyler yemek istemezler midelerini bozmamak adına. Sulu yemekten çok kaçınan kişi var bildiğim kadarıyla.
Markalaşmak eğer tek bir nokta ile başarılmak isteniyorsa pek mümkün değil. Ayrıca oradaki kitle gelip geçici olacağı için zincir haline gelinmedikçe bu biraz zor görünüyor.

Ulusal ve uluslararası birçok markaya danışmanlık yapıyorum. Bu sebeple o kadar dikkat edilmesi ve iyi hesaplanılması gerekli detaylar var ki atlamamanız gerekli. Örneğin İstanbul dan Ankara yönüne gidiyorsanız Pamukova öncesi Berceste iyi bir noktadır. İstanbul gişelerinden sonra 1,5 saat mesafededir. Fakat onlar da en son baya bir avamlaştılar. Tektsil çaıdır bile açtıklarını gördüm. Kalite çok düşük. Fakat yinede Sakarya yönüne dönecekler Ilhan Tan ve Metin tesielerini hedeflemedilerse Berceste'de duraklarlar. Ankara yönüne gidecekler ise tüneli geçer geçmez Higway i kullanmak isterler.
Bunun dışındakiler mesafe olarak doğru yerlerde değiller. Şoförün yorgunluk süresi, arabadakilerin sabit kalma süresi, indiklerinde ne yiyeceğine dair beklentileri hepsi önemli detaylardır. Elbette AVM ise oras,ı rakipler ne satıyor? nasıl sunuyor? ve giriş kapısında mısın? yoksa gerilerde mi ? bu bile satışı etkiler.

Yan ürün konusuna gelince Pide türevli bir işletmede genelde bu alana yakın ürünlere ağırlık verin. Gözleme Ayran en çok tüketilen yolculuk yemeğidir. Ucuz, mideye problem yaratmayan ve risksizdir. Müşteriler severler.

Daha detaylı bilgi ve danışmanlık isterlerse çalışabiliriz. Arkadaşlarınız bana ulaşabilirler.
ersoys@tooneffects.com
Bir fikre mi ihtiyacın var? Veya başarılı olmak ve değer görmek istiyorsan görüşelim.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Danışmanlık
AYHAN AKÇİN
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
05/09/2016 :  17:59:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Hocam pide işi yapacaksan öncelikle İstanbul'da bu işte bir numara olmuş mekanlarda tadım yapacaksın nelere dikkat etmen gerektiğini sanırım en net o şekilde anlarsın yani işi yapacaksan sadece pide içecek tatlı ve çay olacak o kadar salata vesaire gibi yan ürünler koymayacaksın Samsun yolunda tok bile olsam mutlaka Çakallı'da durup menemen yerim neden adam sadece menemen yapıyor ve işin piri başka bir şey yapmıyor.
İyi pideyi nerde yersin konusuna gelirsek İstiklal caddesine girişte ilk sol Şimşek pide var Karadeniz pidecisi var saraçhanede itfaiyenin orara buralara gidip tadım yapabilirsin.
Ayhan AKÇİN

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

0.06 saniye.
19:22:49, 24 Nisan 2018, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.
iyis.in! . keyf.in . gezin.in . gelisim.in
© 2000-2018 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım