Da Vinci Disiplini - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Da Vinci Disiplini

neverbackdown
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
28/01/2016 :  23:11:37   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhabalar. Siteye yeni üye oldum. Faydalı ve gerçekten yüksek potansiyeli insanları bir araya getiren bir platform olmuş. Herkese selam olsun.

Motivasyon yazılarım var. Facebook üzerinde girişimcilik üzerine bir grubum ve sayfam var, buralarda yazıyorum. Forum'a ilk açtığım konu da güzel bir motivasyon yazısı olsun istiyorum. İyi forumlar...

Da Vinci Disiplini ve Başarıdaki Yeri

Da Vinci'nin her tuvaline önce imzasını atıp, sonra çizimine başladığını biliyor muydunuz? Peki bunu yapmaktaki amacı neydi, bu küçük detay Da Vinci gibi bir adamın başarısında nasıl büyük rol oynadı?
Da Vinci bunu yapıyordu çünkü tuvaline attığı her imza ona bir mesajdı. "Bu tuval senin tuvalin, çizeceğin resimde senin imzan olacak, ve sen kendi ismine, imzana layık bir resim yapmak zorundasın" diyen bir mesaj. Burada herkes başarılı olmak istiyor, peki hangimizde Da Vinci disiplini var?

Yani sen dünyada iz bırakmak isteyen bir insansın. Peki eylemlerin buna uygun mu? Dünyaya iz bırakmak isteyen bir insan, sence şu an yaptığını yapar mı?
Sen dünyanın en büyük fitness modeli olmak istiyorsun. Peki yediğin patates kızartmaları bu hedefine uygun bir hareket mi? Sence dünyanın en iyi fitness modeli şu an patates kızartması mı yiyordur?
Sen dünyanın en iyi networker'ı olmak istiyorsun. Peki dünyanın en iyi network marketing çalışanı şu an internette zaman mı öldürüyordur, yoksa yeni müşteriler bulmak için didiniyor mudur?
Sen dünyanın en büyük iş adamı olmak istiyorsun. Peki dünyanın en büyük girişimcisi sence şu an televizyon mu izliyordur dostum? Yoksa yeni iş fikirleri mi arıyordur?
Eylemlerinin kalitesi ne ise sen de o'sun. Her yaptığın gereksiz hareketten önce bir düşün, bu beni hedeflerime yaklaştırıyor mu? Eğer cevabın hayır ise, yarın bir gün başarısız olduğunda suçu ne kaderine, ne çevrene, ne de şans'a at. Suçlu sensin. Kendini kalitesiz görürsen kalitesiz insan olursun.
Kral olmak istiyorsan kral gibi davran. Bu kadar basit.
No limits.
No rules.
No fear.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Mühendis
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
29/01/2016 :  13:31:19 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hoşgeldiniz.
Ufuk açıcı paylaşımlarınızda buluşmak dileğiyle. :)
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
atknkcc
Üye

Toplam 107 yazı
29/01/2016 :  14:03:59  Alıntı
Güzel bir yazı olmuş. Eline sağlık.
Ay başında bankaya maaş almaya giden mi yoksa o maaşları bankaya yatıran mı olmak istiyorsun?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
mescoer34
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
30/01/2016 :  01:20:39  Alıntı

teşekürrler tekrarlarını beklerim saygılar.
Marsa

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
kuzeyburakylcn
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
01/02/2016 :  10:13:17  Alıntı
GÜZEL BİR YAZI. TEŞEKKÜRLER.
Dış tüccar

FEDAKARLIK YOKSA, ZAFER DE YOKTUR.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
meltem34
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
01/02/2016 :  12:04:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
güzel ve anlamlı bir yazı..teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.55 saniye.
23:31:07, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım