Başarının Sırrı (mutlaka Okuyun) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Başarının Sırrı (mutlaka Okuyun)


enes_468
Üye

Toplam 193 yazı
07/10/2014 :  08:08:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı
İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı. Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu. Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.

Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu. 'Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli… Benimle Paylaşmak ister misin?' diye sordu yaşlı adam. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da, 'Sana yardım edebilirim' dedi. Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi: 'Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al' dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi hızla gözden kayboldu.

İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller' e aitti, yani o gün için dünyanın en zengin adamına. 'Tüm borçlarımı hemen ödeyebilirim' diye düşündü. John Rockefeller' e ait bu çekle her şeyi çözebilirdi. Ama çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu. Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle yepyeni bir iyimserlikle işine tekrar dört elle sarıldı. Büyük küçük demeden tüm işleri değerlendirmeye başladı. Ödeme planlarını yeniden yapılandırdı. İyi yapılan işler yeni işleri doğurdu. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koyabilmişti.

Takip eden aylarda ise borçlarından tümüyle kurtulup hatta para kazanmaya başlamıştı. Tüm bir yıl boyunca çalıştı durdu. Tam bir yıl sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Kararlaştırılmış saatin gelmesini bekledi. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona doğru geldiğini gördü. Tam ona çekini geri verip başarı öyküsünü paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı. Hemşire 'Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir' dedi. 'Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor' diye ekledi. Hemşire adamın koluna girip onunla birlikte uzaklaştı.

İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkasında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı.

Birden, hayatının akışının değiştiren şeyin para olmadığını fark etti.

Hayatını değiştirenin yeniden kendinde bulduğu kendine güven ve inançtı.

Başarının sırrı, kasamızda duran değil, kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır. Başka yerde aramaya gerek yok.

Herkese başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / K. Maraş  |  Meslek : Diğer
muallim
Üye

Toplam 113 yazı
07/10/2014 :  15:25:54  Alıntı
Başarmak için önce inanmak gerekir. Bu öyküde bunu kanıtlayan bir öykü. Bazen bildiğimiz şeyler bizi başarıya ***ürür fakat önemli olan onu gerebilmektir. Gerçektende insanlarımız cesaretli ve umutlular başarının sırrı bu olsa gerek. Önündeki gereksiz bürokrasiler olmasa. Herkese başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
adige46
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
07/10/2014 :  16:23:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İnsanın kendine inanıp güvendikten ve yaptığı işe saygı duyup severek çalıştıktan sonra başarılı olamaması için hiç bir engel yoktur..

Yerleşim : Türkiye / Kahramanmaraş  |  Meslek : Serbest meslek
ticari zeka
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
13/10/2014 :  00:25:35  Alıntı


hep hikaye kardesim ruyada olur ancak

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
etem88
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
03/12/2015 :  04:08:16  Alıntı
icimde bir ses durmadan bana daha ileri git guven kendine diye fisildamistir daima ,turkiyenin corak topraklarinda buyumus birisiyim koyumuzde arpa cavdar bile buymezdi tarlalara bakip neden buyumuyor diye dusunurdum ve uzaklasmanin tek care olduguna karar verdim ve terkettim koyumu saf genc bir cocuk 17 yasinda hayatimda bikinili mayolu bir kadini gormuslugum yoktu, sokaklarda gordugum eski tan bulvar gazetelerinde gordugum bikinili bayanlari cizgi roman sanacak kadar saf , kusasina giderken otobusde muavine otobus adaya gemiyle mi gecicek diye soracak kadar ,kusadasi plajinda mayolu turistleri gorup tan bulvar gazetesinden gordugum kadin resimlerinin cizgi roman oldugunu sanacak kadar saf birisiydim .simdi 41 yasindayim 13 restaurant actim turkiyenin guneyinde hepside basarilimiydi evet para kazanmamis olabilirim ama paradan da onemli seyler kazandim su an ingilteredeyim 4 yil icinde ikinci isyerimi actim ve bundan sonraki isim isyerim uretim uzerine atolye kurmak icin hazirliklar yapiyorum insallah basaracagim kazanacagimdan suphem yok ovunmuyorum kendimle ama geldigim koyume cevremdeki arkadas cevreme baktikca kiyasladikca kendimi cok iyi bir noktada oldugumu dusunuyorum
genc

Yerleşim : İngiltere / Londra  |  Meslek : Esnaf

3.3 saniye.
10:11:28, 5 Ağustos 2020, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım