İş Hayatı İle İlgili Güzel Sözler... - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş Hayatı İle İlgili Güzel Sözler...

atansel
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/09/2003 :  11:46:00 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Güzel Sözler

* Eğer işiniz başka hiçbirşeye zaman bırakmayacak kadar yoğunsa yanlış giden birşeyler var demektir; sizinle ya da işinizle ilgili. William J. H. Boetcker

* Bilmediğiniz şeyin size zarar vermeyeceğini büyük ihtimalle duymuşsunuzdur, ama iş hayatında verir. C. S. Lewis

* İş hayatı bütün lise ve üniversitelerden daha zor bir okuldur. Thomas A. Edison

* İş hayatındaki sürprizlerin yüzde doksan dokuzu olumsuzdur. Harold S. Geneen

* İş hayatını seviyorum çünkü rekabet var; çünkü kelimeler yerine yapılanlar ödüllendirilir. İş hayatını seviyorum çünkü ciddiyet ister ve bügünün işiyle uğraşırken yarını düşünmeme fırsat vermez. İş hayatını seviyorum çünkü düzeltmeye değil yapmaya çalışır; çünkü bencilcedir, iki yüzlülüğe ve duygusallığa yer yoktur. İş hayatını seviyorum çünkü hatayı, uyuşukluğu verimsizliği cezalandırıp; elinden gelen herşeyi ortaya koyanları fazlasıyla ödüllendirir. ...yazı devam eder... Son olarak, iş hayatını seviyorum çünkü hergün taze bir maceradır. Robert Hervey Cabell

*İş hayatı inanç talep eder, ciddiyet gerektirir, yürek ister, dürüstçe bencilliktir, hata affetmez ve hayatın ta kendisidir. William Feater

* Ticarette iyi olmak sanatın en şaşırtıcı dalıdır. Andy Warhol

* İş hayatındaki en büyük yetenek diğerleriyle iyi geçinip onların yaptıklarında etkili olabilmektir. John Hancock

* Her büyük insanın içinde idealist bir dokunuş vardır. Wilson

* İş hayatı sekse benzer. İyi olduğu zaman çok iyidir; pek iyi olmadığı zaman, yinede iyidir. George Katona

* Bazıları özel girişimi vurulması gereken bir yırtıcı olarak görür, diğerleri ise sağılması gereken bir inek olarak.. Ama arabayı çeken güçlü bir at olduğunu görenler çok azdır. Sir Winston Churchill

* Ben de diğer insanlar gibiyim. Tek yaptığım talebi karşılamak. Al Capone

* İş hayatında paranoya bir psikoz değildir, gerçektir; belki de hayatta kalmanın yoludur. Fred Adler

* Ticaret, saygı duyulması gereken bir savaş gibidir. Ana strateji doğruysa yapılacak sayısız taktik hata bile başarıyı engelleyemez. Robert E. Wood

* İş hayatındaki can alıcı nokta hizmet etmek için beslenen dürüst duygudur. Ticaret bilindiği gibi hizmet bilimidir. En iyi hizmet veren en çok kar edendir. George Eberhard

* Bir adam sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle, yapamayacaktır. Joyce Claude Hall 1891

* Spor birçok yönden iş hayatına benzer. Diğerleri kadar iyi ya da daha iyi olmak isterseniz onlar kadar zinde olmalısınız. Zinde ve yetenekli olduğunuz zaman; iyi oyuncu ile çok iyi oyuncu arasındaki farkı belirleyen ise kararlılıktır. Anthony J. F. O'Reilly

* İşi ofiste bırakmak iyi bir kural gibi gözükebilir ama daha da iyi olabilir; çünkü başarıyı arzulayan biri, ayakta olduğu her saat yeni fikirler ve programlar üretiyor olmalıdır. İşi çalışma saatlerinden sonra düşünmemek kulağa iyi gelir fakat farkettim ki bir kere rahatladıktan sonra arkasından iş sıklıkla gelmez. John H. Peterson

* Birçok işyerinde, mesai saat 5'te biter. Fakat başarıyı izleyenler, bugünü dünden devralır ve yarına kadar taşırlar. Lawrence H. Martin

* Diğerleri istemezken, birinin yaptığı fedakarlık işlerin iyi gitmesini sağlar. Ki-Jung Kim

* Eğer en iyi yüz ticari kuruluşu incelemeye kalkarsanız, eminim büyük bir çoğunluğunun başarısının özgün ve yenilikçi satış metodlarında gizli olduğunu farkedeceksiniz. W. Alton Jones

* Bir iş adamının kararları sahip olduğu bilgiden öteye gidemez. R. P. Lamont

* Başarının anahtarı, dünyada olup bitenleri algılayıp günün ihtiyaçlarına uygun ürünleri sunmaktır. Tersini düşünenler ise günün ihtiyaçlarını ürünlerine uydurmak için uğraşıp dururlar. Pieter C. Vink

* Bugünün işinin dünün metodları ile yapabileceğine inanmıyorum. Nelson Jackson

* İş hayatı bisiklete binmek gibidir. Ya sürekli pedal çevirirsiniz ya da düşersiniz.

* Ticaret diğer tüm işlerden daha fazla gelecekle ilgilidir; bitmeyen bir hesaplama süreci, ileri görüşlülüğün pratiğidir. Henry R. Luce

* Ticaretin sadece iki basit işlevi vardır: pazarlama ve yenilik. Peter F. Drucker

* İş hayatında herkes; yasal ama diğerleriyle çelişen amaçları doğrultusunda çalışır. Harold S. Geneen

* İş keyfi engeller ama farklı keyifler getirir. William Feather

* İşinizi kendiniz yönlendirmezseniz, sizi dışarı doğru yönlendirirler. B. C. Forbes

* Kalbinizi işinizin ve işinizi de kalbinizin içine yerleştirmelisiniz. Thomas J. Watson Thomas J. Watson

* ***lar, akıllıların iş yapmaya korktuğu yerlere akın ederler. Peter F. Ducker Peter F. Ducker

* Bir iş açmak çok kolaydır; onu açık tutmak ise çok zordur. Çin Atasözü

* Bir iş adamının yeteneği; bir malı çok olduğu yerden değerli olduğu yere getirebilmektir. Emerson

* Bir iş ya daha iyi ya da daha kötüye doğru ilerler. Calvin Coolidge

* Monopol, yolculuğunun sonuna gelmiş bir işi ifade eder. Henry Demarest Lloyd

* Bir işin sadece tek bir geçerli amacı olabilir: Müşteri kazanmak. Peter F. Ducker

* İş adamı ticari bir takip içindedir. Ticari olarak takip edilen şey ise paradır. Ambrose Bierce

* Ticaret: Başka bir insanın cebindeki parayı kibarca alabilme sanatı. Max Amsterdam Max Amsterdam

* Yasal olan her işin amacı kar karşılığında ve bedeli risk olan hizmettir. Benjamin C. Leeming

* Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur. P.Drucker

* Güç ve güveni hep dışımda aradım. Ama bunlar insanın içinden gelir. Ve her zaman oradadırlar. Sigmond Freud

* Bir işe girişmek için iyi bir gerekçemiz yoksa, ona başlamamak için iyi bir nedenimiz var demektir. Çiçero

* Dünyanın en güç işi birşeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir. Mevlana

* Babam iki tür insan bulunduğunu söylerdi. İşi yapanlar ve yapılan işten kendine kredi çıkartanlar. O, benden birinci grupta yer almam için çalışmamı istedi. Zira bu grupta diğerinden daha az rekabet vardı. Indra Gandhi

* Hırs bir teknenin, yelkenini şişiren rüzgara benzer. Fazlası tekneyi batırır. Azı da tekneyi olduğu yerde saydırır. Voltaire

* Kendi omuzuna tırman. Başka nasıl yükselebilirsin ki! Nietzche

* Seveceğin bir iş seçersen, yaşamında bir gün bile çalışmış olmazsın Konfucyus

* Hata yapmaktan korkmak, ilerlemenin ölümüdür. Alfred North Whitehead

* Kurda sormuşlar ensen neden kalın diye kendi işimi kendim görürüm demiş.

* Değişimi başlatanların ilk işi, alışkanlıkları ortaya çıkarmaktır; onları değiştirmeye çalışmak değil. Gary Hamel

* Takım çalışmasının iyi bir özelliği, her zaman başkaların da sizin tarafınızda yer almasıdır. Margaret Carty

* Sanayi Çağının simgesi "makineleşme"ydi. Yaklaşan yeni dönemin simgesi ise "gezegen" olacak. Yani yaşayan, kendi kendini yaratan ve yenileyen bir sistem. Yöneticilik anlayışı da bu doğrultuda değişecek. Peter Senge

* Her sey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur. Fransız Atasözü

Yerleşim : Türkiye / KKTC  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
11/04/2008 :  14:05:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hayata bakışımız ve ona yüklediğimiz anlam,
yaşamın getirilerini doğrudan etkiler.

Zuhal Baltaş

Hataların en büyüğü, hata yapmaktan korkmaktır.

E:G:Hubbard

Kendi geleceğini planlamayanlar, başkalarının planının parçası olurlar

A.Robbins

Artık işe yaramayacağını düşünen çoktan ölmüştür.

Anonim

Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
HÜMEYRA
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
11/04/2008 :  15:20:33  Alıntı
KUMSALI KAYBETMEYE CESARET EDEMEDİKÇE,İNSAN YENİ DENİZLER KEŞFEDEMEZ........
DüŞ PeŞiNDeYSeN,DüŞ PEŞiNe!!!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Muhasebe
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
13/12/2009 :  22:33:37  Alıntı

PARAN VARSA ELALEM KULUN PARAN YOKSA TIMARHANE YOLUN
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
yenifırsatlar
Üye

Toplam 126 yazı
28/01/2010 :  09:35:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Armut piş ağzıma düş

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
30/01/2010 :  22:02:52  Alıntı
Hayatta 3 tane güzel ses vardır:
su sesi
kadın sesi
ve para sesi
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
yenifırsatlar
Üye

Toplam 126 yazı
30/01/2010 :  22:52:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kendin pişir ben yiyeyim

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
seckin33
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
21/05/2010 :  09:02:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ANASIZLI,BABASIZLIK BİRDE PARASIZLIK HAYATI ZİNDAN EDER. AHMET SEÇKİN

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : İletişimci
keshifci
Üye

Toplam 103 yazı
21/05/2010 :  15:19:35  Alıntı
rüzgarın yönünü değiştiremiyorsan Yelkenleri Rüzgara göre çevirmeli ..
Süleyman DÜNDAR

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Diğer
by_world
Yeni Üye

Toplam 65 yazı
21/05/2010 :  16:10:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kayserili tüccarlar eskiden(ve hala yeni ticaret adamları); kafası çalışan cocuklarını ticarete yönlendirirlermiş,kafası fazla calışmıyorsa onu okuturlarmış ki...iş sahibi olsun en azından bir iş yerinde...

Burada memur olsun diye demek istemedim memur arkadaşları kızdırmayalım hepsine saygılar duyuyoruz..

ha birşey daha ; Herkes doktor,hakim,savcı,ögretmen olabilir, ama ;kimse esnaf olamaz.(esnaf olmanın sonu yoktur çünkü arkadaşlar,hep kendinizi bir üst seviyeye taşımak zorundasınızdır)

saygılar....
Zaman=para , para=parA
tijt is geld , geld is geld

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
oben78
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
18/01/2024 :  10:54:03  Alıntı
Güzel sözler var, iyimiş bunlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Asker

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.12 saniye.
07:38:00, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım