Anneler Günü Kutlu Olsun - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Anneler Günü Kutlu Olsun


huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
09/05/2009 :  23:42:23   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Ben anneler gününü, kapitalist sistemin, tüketim ekonomisini körüklemek için kullandığı, bir rütiel olarak bile geldim.
Gerçekte neymiş diye biraz baktım,
Başlamadan önce, ahirete intikal etmiş, annelerimize allahtan rahmet dilerim. Sağ olan bütün annelere allahtan sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Anneler günü, Amerika da hayatı boyunca annesi ile birlikte yaşamış bir kadın, annesinin vefatından dan sonra sağlığında ona yeteri kadar , görevlerini yapmadığı düşüncesi ile , anneler için neler yapabileceğini , düşünüp önce arkadaşları ile, anneler için yolda belli zamanlarda bir şeyler yapmayı düşünmüşler , sonra , çalıştığı, kilisede, anneleri ve çocukları bir araya topla**** anneler günü kutlamaya bir dini ritüel olarak bütün annelere BEYAZ KARANFİL vermişler. ve beyaz karanfil anneler gününü temsil eden bir sembol haline gelmiş. Bütün bu çalışmalara bir, giysi ticareti yapan, firma sponsorluk yapmış.
Sonra bu hanım aslında dini bir ritüel, olarak düşündüğü bu anneler gününün, ticari bir , tüketim aracı olarak kullanılmasına karşı büyük bir , mücadele vermiş. ve fakat, bütün davaları kaybetmiş evi barkı elinden gitmiş. Ama anneler günü , dini bir ritüel olarak değil, kapitalist düzenin talep artırıcı, piyasa canlandırıcı bir argüman olarak kullanılmaya devam ediliyor. Amerikada 1914 lerde resmen kabul edilmiştir. ve bizde de çok hararetle kutlanır.
GENEDE BÜTÜN ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
10/05/2009 :  12:09:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gene manzaralı , havadar bir yer. çok sağ olun sayın yöneticimiz.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
WHYBE
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
10/05/2009 :  12:18:05  Alıntı
güzel paylaşımınız duyarlılığınız için teşekkürler...
WHYBE...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Otomotiv
akinselcuk
Editör

Toplam 5585 yazı
12/05/2009 :  19:14:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, öğretmenler günü derken bu yüzyılın sonuna belkide 365 tane günümüz olur. : )

Acı günler değil, mutlu günler çok olsun ne diyelim . . . .
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
transfermatik
Üye

Toplam 405 yazı
26/04/2016 :  10:19:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Her koşulda hediye olarak alabileceğiniz yastık baskıları kişiye özel hediyeler burada. http://www.hediyealmarehberi.com/SEVGILIYE-YASTIK-KAPIDA-ODEME_u_r_n_6065.htm

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Ticaret

2.89 saniye.
10:21:39, 5 Ağustos 2020, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım