Ankarada Hayvan Çiftliği - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ankarada Hayvan Çiftliği
 2 

calikaya
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
28/01/2016 :  12:43:12 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar Ankara-Nallıhan ilçesinde 15 dönüm kadar düz tarıma oldukça elverişli arazimiz var. Babadan dededen kalma. Ankara Nalıhan deyince çoğu insan bilmiyor bile. Nüfusu 15-17 bin arası. Ankaranın belkide en gelişmemiş ilçesidir. Genç nüfus çok az. Hem yerel istihdamı sağlamak hemde ticaret amacı ile tarım hayvancılık alanında iş kurmak istiyorum. Arazimiz hazır. 200.000 TL kadar bir sermayem var. Devlet teşvik hibe ve Kredilerine ayrıca Kosgeb e de başvurmayı düşünüyorum. Babam dedem hepsi hayvancılık ve tarımla uğraşmışlar. Fakat benim bir tecrübem yok. Paramı çöpe atma gibi bir şansımda yok. Atılacak tek kurşunum diyebilirim. Hem bir hayvan damı kurmak, damızlık hayvan yetiştiriciliği aynı zamanda da tarımsal faliyetler yapmak istiyorum. Yerel halkın tarımsal faliyetlerini toplayıp ihracat yapmak gibi düşüncelerim var. Sizin fikirleriniz neler?
*200.000 TL gibi bir sermaye ile yapılabilecek bir iş mi yoksa bu parayla daha başka yapılabilecek işler var onlara mı yönel dersiniz.
*Ankaranın iklim koşullarını göz önünde bulundurmak lazım. Mevcut arazinin rakımı 1500-1700 m arası.
*İşletme mezunuyum. Daha önce işletme tecrübelerim oldu fakat tarım ve hayvancılık konusunda tecrübesizim. Bunun ne gibi eksikleri olur?
FEYZULLAH KILINÇ
İSTANBUL

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
sayeed
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
02/02/2016 :  03:28:27  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan

Saygı bizden sayeed. selamlar.

estağfurullah. size de çok çok selamlar.

bence bu son mesaj benim olsun daha da uzatmayalım tartışma bitsin.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
02/02/2016 :  03:30:17  Alıntı
Ben sana hala kızgınım. Sinirlerimi bozdun sayende uyumadan işe başlayacağım. Bilmeden atıp tuttun. Elli kere izah ettim hala ya arkadaş yanlışım moduna girmedin.
Evren

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
calikaya
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
09/02/2016 :  15:54:34  Alıntı

Yorumları okudum ve konunun benim sorduklarımdan çok uzaklaştığını gördüm. Sayın Bragi. Şu an uzak durmamız gerektiğini yazmışsınız. Peki Sizin tavsiyeniz neler. Elimde belirtmiş olduğum sermaye ile yapabileceğim ne tür işler var. Bu işi yapan biri olarak sizin tavsiyeniz neler. Kenan Bey ilginiz için çok teşekkür ederim.
FEYZULLAH KILINÇ
İSTANBUL

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
09/02/2016 :  20:43:12  Alıntı
İlla sektöre girecekseniz biraz daha beklemeniz tek tavsiyem. Sizi hiç tanımayan birisi olarak neler yapabileceğinizi bilip tavsiyede bulunmamsa mümkün değil. Staj için yolunuz düşerse beklerim :) mesajınıza yanıt olarak telefonumu gönderiyorum sektörle ilgili ne bilgi istiyorsanız vereyim.
Evren

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
19/02/2016 :  09:19:30  Alıntı
Ali bey yazımın üzerinden 10 gün geçmiş sadece. Kesim fiyatı 2 tl süt fiyatı 0.1 tl geriledi. Letonya'dan gelen besilik danalar bosna hersek üzerinden kendi mallarıymış gibi satılmakta. Hereford dana ahır teslim 14.50 tl. Damızlık hayvan fiyatlarında % 10 dana fiyatlarında %15 civarı gerileme var. Kolay gelsin.
Evren

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
23/02/2016 :  10:08:40  Alıntı
Devletlulerimiz köyüne geri dönüp hayvancılık yapan gençlere 30.000 tl hibe verecekmiş şartlar belli olsun sektöre dönüştürmek benden ;)) ziraat odası kayıt, işletme tescil, kulak küpe, ikametgah ıvır zıvır benden fifti fifti - win win :)
Evren

abugraok
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
23/02/2016 :  14:15:24  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Peker03
Bragi bey sizi iyi anliyorum iyi niyetinizden eminim ,, fakat malesef burda gercekleri yazmak pek mumkun olmuyo insanlara gercegi yazdinmi islerine gelmiyor, 10-15 inege bio gaz teklif eden , sacma sapan yazi yazip ogut veriyorlar , yol gosteriyorlar ama millet kimin ne oldugunu biraz gozunu acinca anliyorr

Bu ve sonraki yorumunuz gayet faydalı oldu.
Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
01/03/2016 :  22:06:37  Alıntı
http://www.alomaliye.com/2016/02/26/kirsal-kalkinma-destekleri-kapsaminda-genc-bkk-20168540/
Evren

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
10/03/2016 :  16:20:57  Alıntı
http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-diger/uretim-nisanda-artacak-cig-sutte-kriz-buyuyecek-293120h.htm

Alım düşünenler için fırsat yaklaşıyor. Muhtemelen mayıs gibi fiyatlar tabanı görür.
Evren

bragi
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
22/03/2016 :  11:40:00  Alıntı
Esk'nın süte müdahalesi kesinleşti. Boşluktan faydalanıp alım yapma zamanı. Fiyatlar daha aşağı gitmez gibi duruyor.
Evren

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.14 saniye.
17:22:38, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım