Abc - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Abc

qwertyuo650
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
23/01/2016 :  12:20:54 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

abc

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
ykg142
Üye

Toplam 114 yazı
26/01/2016 :  21:36:43  Alıntı
külliyen bir zarar sektör sakın derim sadece yapmanız gereken topraksız tarım yapan üretici firma yada şahısları bul bilgi al inanın yapılacak bir iş değil burdan ahkam kesmeyeyeim yerinde görüp vazgeçmeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum deneyerek görmeyin üzülmeyin

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
26/01/2016 :  21:54:21  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ykg142
külliyen bir zarar sektör sakın derim sadece yapmanız gereken topraksız tarım yapan üretici firma yada şahısları bul bilgi al inanın yapılacak bir iş değil burdan ahkam kesmeyeyeim yerinde görüp vazgeçmeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum deneyerek görmeyin üzülmeyin

Bu Ülkede Çiftçi, İşçi. Esnaf. Atölye. Fabrika, Üretim hiç kimse kazanmıyor benmi kazanıyorum diyene rastlamaım. :-)))

3-5 Dönüm Sera için 250-500 Bin TL yatırıp kendin Ailen il çalışmaz isen kazanamazsın, 2 Dönüm 60-80 bin TL ile Sera kurup doğru zamanda doğru ürün ekilir Ailece çalışılır ise senede en az 100 bin gibi bir gelir sağlanır tabiki ürünü kabzımala vermeyip çoğunu kendin tüketiciye pazarlar isen,

Türkiyede Sera kurarsanız zarar edersin diyorsunuz, Almanya Hollandada Elektrik Su ısıtma giderleri Türkiyeye göre %300 daha pahalı ama aynı zamanda kıvırcık Marulun Fiyatı Pazarlarında Türkiye ile aynı Fiyat hatta dahada ucuz bu kazanamamak nasıl oluyor peki.????

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
27/01/2016 :  11:07:14  Alıntı

bence bu iş çok iyi etüd edilmeli, ben çifti torunu olmama rağmen maalesef tarımdan hiç anlamıyorum fakat geçenlerde Tv de sırf su üzerinde marul yetiştiriciliğini izledim adamlar teknoloji ve bilimin önemini bizden çok daha önce bulmuşlar suyun sıcaklığı bilmem ne oranlarını her daim kontrol altında tutuyorlar, maaliyetleri düşürmek için mümkün mertebe otomasyon sistemleri kurmuşlar.bence özellikle maddi durumunuz sadece iyiyse Türkiye içi değilde yurtdışındaki örnekleri çok çok iyi etüd edip doğru düzgün verimli bir sistem kurmak.
hakkınızda hayırlı olmasını dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
cem.ozer08
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/01/2016 :  12:05:31  Alıntı
arkadaşlar topraksız tarımın detaylarını bilmem ama geçenlerde araştırma yaparken akuaponik diye bir şey gördüm. alt havuz da balık yetiştiriyorsun üst de sebze topraksız tarım... balık dışkıları sebzeye gerekli vitamini veriyormuş ve üste çıkan su filtreden geçerek tekrar balık havuzuna aktarılıyor. hem kültür balık hemde topraksız tarım yapıyorsun... bence mantıklı bir iş araştırmak ve takip etmek lazım.......

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
27/01/2016 :  12:28:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - zzaxiss
bence bu iş çok iyi etüd edilmeli, ben çifti torunu olmama rağmen maalesef tarımdan hiç anlamıyorum fakat geçenlerde Tv de sırf su üzerinde marul yetiştiriciliğini izledim adamlar teknoloji ve bilimin önemini bizden çok daha önce bulmuşlar suyun sıcaklığı bilmem ne oranlarını her daim kontrol altında tutuyorlar, maaliyetleri düşürmek için mümkün mertebe otomasyon sistemleri kurmuşlar.bence özellikle maddi durumunuz sadece iyiyse Türkiye içi değilde yurtdışındaki örnekleri çok çok iyi etüd edip doğru düzgün verimli bir sistem kurmak.
hakkınızda hayırlı olmasını dilerim.

Türkiyede'de var o tarz seralarda Marul yetiştirenler 500 qm den
senede 150 bin Marul alıyorlar

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
Aliakber
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
17/02/2016 :  14:36:44  Alıntı
Merhaba. ben tum dunyada taninan ve gereken bir biznese sahibim. salyangoz haviari ve haviardan kozmetik urunler, sampuanlar ve bir cok urunler hazirlaya biliyorum. tek salyangoz haviarinin fiyati avrupada 1 kilosu 2000-3000 avro arasi deyisir. turkiyede en cok bulunan kara salyangoz(helix pomatia) nevinin haviardir. su an azerbaycandayim, ama 21.02.2016 tarihinde turkiyede olacam. bu biznesi kurmakla ilgili. Bu bisnesi Turkiye, Rusiya, Ukranya ve bu turlu ulkelerde kurmak daha avantajlidir. email: asadigzade@gmail.com. whatssapp: +994504546840.
Aliakber Sadigzade

Yerleşim : Azerbaycan / Baki  |  Meslek : Doktor

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.8 saniye.
00:10:37, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım