Bildircin Cifligi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bildircin Cifligi

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
17/06/2015 :  02:03:58 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaslar,

Ben yakinda hollandadan turkiyeye kesin donus yapmayi planliyorum. Fazla olmasada 20 bin tl kadar bir sermayem var. Bu parayla izmit bolgesinde bir bildircin cifligi kurmak istiyorum fakat, gerek yumurta gerekse bildircin etini nasil pazarliyabilecegim hususunda fazla bilgiye sahip degilim. Bildircinin eti ve yumurtasinin oldukca talep gordugumu biliyorum ama tabii esas olan urunu pazarlabilmektir.
Bu konuda tecrube, fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yerleşim : Hollanda / Amsterdam  |  Meslek : Ticaret
saban25102
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
18/06/2015 :  18:31:15  Alıntı
Bilmediğiniz sektöre girmeyin zarar etme ihtimaliniz yüksek. Bu sermaye ile ortaklık kurup iş yapmanız daha öantıklı sektörüün içindeki biriyle ortak çalışmanız daha iyi olur. İyi çalışmalar

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Ticaret
korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
19/06/2015 :  03:40:46  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - saban25102
Bilmediğiniz sektöre girmeyin zarar etme ihtimaliniz yüksek. Bu sermaye ile ortaklık kurup iş yapmanız daha öantıklı sektörüün içindeki biriyle ortak çalışmanız daha iyi olur. İyi çalışmalar

2000 bildircinlik bi ciftligin maliyeti yaklasik 10 bin tl. Ayrica bildircinlar hakkinda temel bilgiyede sahibim. Sadece turkiye piyasasina biraz yabanci oldugum icin fikir ve gorusleri ogrenmek istiyorum. Ayrica babamda olsa kimseyle ortaklik yapmam. Ortakligi kimseyede tavsiyede etmem

sewok
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
19/06/2015 :  11:00:11  Alıntı

büyük üreticiler pazarı domine edip uygun fiyata satıyorlar bu nedenle pazar bulmakta zorlanırsınız... Tr büyük bir kriz içerisinde ekonomik belirsizlikler mevcut, bence şu an yaşadığınız yerde üretip pazarlamayı deneyin veya önce pazarını bulun sonra üretim yapın... Pazar araştırmasını yüzyüze görüşerek yapın, uzaktan birilerinin söylediğiyle gelip gördüğünüzde olacaklar farklı çıkabilir...
olmak yada olmamak...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Hepsiburda
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
20/06/2015 :  12:10:32  Alıntı
Merhaba,
Bence müthiş bir fikir, Türkiye de bıldırcın yetiştiriciliği çok az. Satılan bıldırcınlarda yumurtadan kesilmiş kart bıldırcınlar, bu sebepten insanlar bıldırcının lezzetinden bi haberler. Kendinize pazar bulduktan sonra korkmayın, bildiğin işi yap saçmalıklarını boş verin, inanıyorsanız başarılı olursunuz. Yalnız 10.000 Tl'ye çiftlik kurma işini unutun, o paraya ancak çiftliğin 1 aylık kirasını ödersiniz.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Mühendis
kumarbaz
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
24/06/2015 :  21:47:46  Alıntı
türkiyede bıldırcın adet fiyatı ortalama 2 tl den satılmaktadır...hem et hemde yumurta satışını kolay bir şekilde yapabilirsiniz çünki türkiyede bu alanda ciddi bir açık var...10 bin tl ile 3000 bıldırcınlık bir tesisi çok rahat kurabilirsiniz hemde istanbulda...05343916263
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
mfatih1978
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
06/07/2015 :  13:04:35  Alıntı
Size yardımcı olabilirim benim denizlide 50000 kapasite sahip çiftliğim var ama şuanda üretim yapıyorum sezona hazırlık mevcut elimde kuş sayısı 20000 adet isteyen arkadşlarada hem pazarinda hemde kurulum aşamasında yardımcı olurum

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Esnaf
korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
29/08/2015 :  23:53:44  Alıntı
Gunceldir

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
19/01/2016 :  21:16:20  Alıntı
Sayin korucu oglu bendehollandada kaliyorum utrecht te iki sene dir tr de bir ciftlik aldim tadilati ile ugrasiyorum . Gecen sene kumes hayvani aldim biraz baslangicta kolay gibi gozukuyor ama sonuc cogu oldu, ve fiyaskoyla bitti tecrubem canli hangi hayvan olursa olsun anlamadigin bi isi yapmiycan , hele turkiyede 10-20 bin lrayla is biraz inanilmaz allah isini rast getirsin,,,,,,
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
19/01/2016 :  21:56:15  Alıntı
Sayin korucu oglu bendehollandada kaliyorum utrecht te iki sene dir tr de bir ciftlik aldim tadilati ile ugrasiyorum . Gecen sene kumes hayvani aldim biraz baslangicta kolay gibi gozukuyor ama sonuc cogu oldu, ve fiyaskoyla bitti tecrubem canli hangi hayvan olursa olsun anlamadigin bi isi yapmiycan , hele turkiyede 10-20 bin lrayla is biraz inanilmaz allah isini rast getirsin,,,,,,
Yusuf

reyhoustaaa
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
22/01/2016 :  07:37:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Eğer anlamadığın bir işi yapmicaksak o işe nasıl yapılacak çok merak ediyorum sanıtım girişim kelimesinin anlamının risk alan olduğunu unutuyorsunuz. Bu işe giriyorsanız başarılar benim farklıda olsa düşündüğüm bir iş bu işe girecekseniz önce mali hesabınızı iyi yapın daha sonra satar mı iş yapar mı diye düşünmeyin benim diğer satıcılardan farkım ne olacak bunu düşünün

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
reyhoustaaa
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
21/02/2016 :  19:37:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Burada konuştuğumuz konuları haberlerde daha yeni farketmeye başla**** konuşuyorlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet
Fd44
Üye

Toplam 103 yazı
21/02/2016 :  20:24:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aynen reyho usta bende karşıyım bilmediğin işi yapma diyenlere :) benim bir tanıdığım esnaf 5 ayrı sektörde koşturuyor o işleri yapmadan önce o işlerden anlıyormuydu acaba?

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Diğer
korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
23/02/2016 :  01:11:11  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - korucuoglu
Merhaba arkadaslar,

Ben yakinda hollandadan turkiyeye kesin donus yapmayi planliyorum. Fazla olmasada 20 bin tl kadar bir sermayem var. Bu parayla izmit bolgesinde bir bildircin cifligi kurmak istiyorum fakat, gerek yumurta gerekse bildircin etini nasil pazarliyabilecegim hususunda fazla bilgiye sahip degilim. Bildircinin eti ve yumurtasinin oldukca talep gordugumu biliyorum ama tabii esas olan urunu pazarlabilmektir.
Bu konuda tecrube, fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gunceldir

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
28/04/2016 :  15:16:23  Alıntı
Ne yaptin dondunmu turkiyeye ne islerle mesgulsun korucuoglu
Yusuf

korucuoglu
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
10/04/2018 :  22:06:02  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Peker03
Ne yaptin dondunmu turkiyeye ne islerle mesgulsun korucuoglu

Gecen sene donecektim darbe girisimi oldu #128553;#128515; nasipten ote yol yok

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.64 saniye.
00:53:10, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım