13 Dönüm Bahçem Var Ne Yapmalıyım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

13 Dönüm Bahçem Var Ne Yapmalıyım

yavuzata
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
20/03/2015 :  16:35:47   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar,

benim 13 dönüm bahçem var sermayem yok ama bu bahçeyi değerlendirmek istiyorum.

bu bahçeden nasıl kazanç elde edebilirim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bana bir akıl verebilirse çok sevinirim..

Teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ToptanAlıcı
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
20/03/2015 :  21:40:20  Alıntı
Badem ağacı dikebilirsiniz.
Sıfır, İkinci El Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım-Satım ve İmalatı

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
21/03/2015 :  14:22:24  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - yavuzata
merhaba arkadaşlar,

bu bahçeden nasıl kazanç elde edebilirim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bana bir akıl verebilirse çok sevinirim..

Teşekkür ederim.

Yumurta işine girmek istediğinize göre salma yumurta tavukculuğu neden yapmıyorsunuz.?

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
yavuzata
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
23/03/2015 :  12:07:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - FikretBulut
Alıntı Yapılan Metin:
merhaba arkadaşlar,

Teşekkür ederim.

Yumurta işine girmek istediğinize göre salma yumurta tavukculuğu neden yapmıyorsunuz.?

Neyazıkki sansar yüzünden yumurta işini yapamıyorum bi çaresinide bulamadım sansarın yokmuş sanırım

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
FikretBulut
Üye

Toplam 150 yazı
24/03/2015 :  01:00:39  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - FikretBulut
Alıntı Yapılan Metin:
merhaba arkadaşlar,

Teşekkür ederim.

Neyazıkki sansar yüzünden yumurta işini yapamıyorum bi çaresinide bulamadım sansarın yokmuş sanırım

Çaresi Elektrik akımlı tel ile cevirmek olur etrafınıç 100 Metresi 400-500 TL gibi pilli sistemler dahi var birde tuzaklar kurarak etraftakiler azaltılabilir.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdag
nismurcanada
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
24/03/2015 :  12:18:22  Alıntı
Merhaba,
Sermaye Ortağı ararsanız haber verin. (tavukçuluk,meyve üretimi)
SM

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Diğer
zonguldak0067
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
05/05/2015 :  19:22:57  Alıntı
Arıcılık yapın. 1 dönüme 2 kovan arı hesabıyla 5 dönüme 10 adet arı kovanı koyun.Araziyide güzelce arı otu çiçeğiyle çiçeklendirin.
Allahım az verip aratma, çok verip kudurtma.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
kajmeram
Üye

Toplam 537 yazı
08/05/2015 :  23:04:48  Alıntı
ceviz yada karpuz ekin bence 2 side sicak para ve pazari olan seyler

Yerleşim : Türkiye / Ankara
elegez
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
11/05/2015 :  16:25:19  Alıntı
13 donum az degil sizin bulundugunuz konuma gorede fikirler deyisir yerinizin nasil bir yerde oldugunuda soleseydiniz
elegez

Yerleşim : Türkiye / İgdir  |  Meslek : Diğer
furki
Üye

Toplam 599 yazı
12/05/2015 :  07:51:25  Alıntı
Kavak dikebilirsin.
Yorum yazmadan önce lütfen okuyun ...
1- N-ok...tala,!!ma +işar:etlerine "dik"(kat ed?in.
2- BüYük hARf kÜçüK haRf OlayıNI atlAMAyın.
3- Bu "Dolar" i$areti de size i$ çıkarmasın artık.
4- Veenönemlisisözcükler arasındaboşlukbırakın.
5- A ma g erek siz bo şluk lar d an k açının.
6- Gösterin özen cümleleri kullanmamaya devrik.
7- Sözcüklari anlaşılur vea dorğu yazen.
8- Bu güzelim Türkçemize foreign wordlar katmayın.
9- In keys yu rayt Ingilis vords, it hez to bi andirsitendibil.
10- Türkçe’deki spesifik kelimeleri İRDELEMEYİN.
11- Narin maillerinizi naciz kibarlığınızla süslemeyiniz efenim.
12- Benim Türkçem mükemmeldir, NARSIST şeyler yazarsanız hemen anlarım.
13- Yazılarınızda kibar olun, meydan okumayın, yoksa sizi harcarım.
14- DiĞer yandan, TÜrkÇe karakter iŞinize geliyorsa yazIp gÖnderin.
15- Yazdığınızı yarım bırakmamaya lütfen özen gös...

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
cakir
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
13/05/2015 :  16:39:16  Alıntı
yaban mersini dik.
ckr

Yerleşim : Hollanda / Amsterdam  |  Meslek : Serbest meslek
İ.YILMAZ
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
14/05/2015 :  10:21:40  Alıntı
Arkadaşım herşeyden önce arazin hangi bölgede, bölgenin iklimi nasıl. Bulunduğun Bölgede hangi tarım ürünlerinin pazarı var. Bulunduğun bölgenin iklimine göre hangi meyve uygunsa onu dikmeni öneririm. Örneğin iklim ceviz yetiştirmeye müsaitse ceviz dik, toptan kilosunu 10-15 tl ye satarsın.. Bölgede kiraz pazarı varsa kiraz dik. 1. kalite kirazın kilosu bizim burada ihracat firmaları tarafından 5 tl ye kadar alıcı buluyor. Ama benim sermayem yok kendimde bahçe işiyle çok uğraşamam dersen vişne dik fazla bakım istemez ilaç atmasanda olur işçiliği kiraza nazaran çok kolaydır ve gelip bahçenden tüccarın kendisi alır o günkü piyasasına göre 1.5 ile 2.5 tl arasında alıcı bulur ve bana göre 2 tl ettiğinde kirazdan daha karlıdır. Tabi bu benim bulunduğum bölgede böyle sizin orası için hangi ürünler caziptir bilemem. Ama bildiğim şu bahçe işi uzun vadeli bir yatırım olmakla birlikte hasat hariç bahçenin bakım işlerini kendiniz yapabilirseniz 13 dönüm bi arazi 8-10 yıl sonra çok rahat geçiminizi sağlamanıza yeter. Ancak bu süre boyunca pek bir getiri beklemeyin..

Yerleşim : Türkiye / Niğde  |  Meslek : Diğer
vethekndr
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
15/05/2015 :  13:41:09  Alıntı
bolge neresi , konumunuz nedir? bunları bilmeden pek saglıklı yorum yapılamaz. ancak meyvecilik bulundugunuz bolgeye uygun bir tur secilerek yapılabilecek en guzel iş gibi gorunuyor. eger meyvecilik sorun olursa kucukbas besi mantıklı olabilir. sulama imkanı varsa arazıye cok yıllık yem bitkisi ekip bunun satısını da yapabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Veteriner
hikmetduman
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
28/05/2015 :  14:25:11  Alıntı
adam siteye uğramıyor bile habire siz fikir üretiyorsunuz. benim onüç dönüm arazim olacak ne yapacam diye soracam. soruda hayır yok bir kere, sulamalı alanı ne? ulaşımı ne? toprak analizi ne? coğrafi bölgesi ne? hiç bir açıklama yok. iğdiş keyfi yapmış :)))))))

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
phılıps
Üye

Toplam 355 yazı
28/05/2015 :  21:55:36  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - hikmetduman
adam siteye uğramıyor bile habire siz fikir üretiyorsunuz. benim onüç dönüm arazim olacak ne yapacam diye soracam. soruda hayır yok bir kere, sulamalı alanı ne? ulaşımı ne? toprak analizi ne? coğrafi bölgesi ne? hiç bir açıklama yok. iğdiş keyfi yapmış :)))))))

::))

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7 saniye.
01:06:26, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım