Toptan Bal Satmak İçin Ne Gerekir? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Toptan Bal Satmak İçin Ne Gerekir?

Sbekdas
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
20/11/2009 :  19:58:43   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır aklımda olan, son 2-3 aydırda hazırlıklarıyla uğraştığım girişimi hayata geçirdim. Ticarette henüz çaylak olduğum için her adımda yeni bir şeyler karşıma çıkıyor. Çoğunlukla da ufak tefek problemler. Danışmak istediğim konu başlıkta dediğim gibi, toptan bal satmak için ne gerekli? Balı alıp 30kg lik tenekelerle satacağım, ama bunun için sertifika veya başka bir belge gereklimidir? Şahıs şirketim var, açılışta gıda düşünmediğim için maliyeye bildirimde bulunmadım. Yapmam gereken neler var, tavsiyede bulunabilecek olursanız çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/11/2009 :  22:07:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Toptan bal satmak için hali hazırda gereken tek şey balı tenekeye doldurmak ve peşin paralı balınızı almaya hevesli müşteriler bulmak. Fatura isteyenler olursa kesebilir halde olmak faydalı olabilir.

Bal için sertifika ve tüzel kişilik, balınızdan birileri zehirlenmediği sürece gerekmez. Fakat birinin başına bal kaynaklı bir iş gelirse ve bu balı şikayet ederse sen kimsin de bal üretip satıyorsun derler. Fakat bir olay vuku bulmadığı sürece kayıtsız, evraksız, setrtifikasız sadece bal üretip satmak değil aşağı yukarı her işi yapabilirsiniz. Buna dahiliye tabibi muayenehanesi ve dişhekimliği kliniği açıp para karşılığı tedavi yapmak bile dahil.

Teknik olarak böyle olmamalı tabi ki ama sanki mevcut durum böyle gibi görünüyor. Balın hafı bile olmaz anlayacağınız. Detaya kaçmadan direk satışa geçin, cebe para giriyorsa , ne kadar belge varsa alırsınız.

Allah ağzınızın tadını her daim şekerli etsin.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Sbekdas
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
20/11/2009 :  23:48:01 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, kaç gündür bunu düşünüyordum. Balı alacağım yer tamam, müşteri de var sayılır, fatura zaten her işimde kesiyorum bir problemim yok gibi görünüyor bu durumda. En azından tahsilat dışında:)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
beyda44
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
04/07/2014 :  17:50:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

normalde üretim iznin olmalı ama türkiyede kayıt dışı çalışanı ödüllendirdikleri için sende öyle yaparsın başın ağrımaz benim bal üretim yerime hergün yeni bi şey eklememi istedikleri için üretimden çok inşaatla uğraşıyorum müşterin varsa yaparsın bu işi yapan kişi çoktur o yüzden pazar bulmak önemli soracağın bişey olursa yardımcı olurum...

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Mühendis
haydibizdenal
Üye

Toplam 227 yazı
04/07/2014 :  18:04:25  Alıntı
tv lerde 9 şişesi 100 tl ye satanlar varken bence bulaşma
www.sifamagazasi.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
sütlican
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
28/07/2014 :  15:44:10  Alıntı
faturayı nasıl kesecez şirket mi kurmak lazım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
kartay
Üye

Toplam 180 yazı
27/04/2015 :  21:37:40  Alıntı
TV DE SATILAN BALLAR VIETNAM PIRINC SURUBUDUR AFIYET OLSUN
kartay

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt Am Main  |  Meslek : Mühendis
emregover
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
31/05/2015 :  00:01:33  Alıntı
Toptancı az, üretici çok ise, parayı en az kim kazanır? :)

Balın kilosu 7tlden toplanıyor max.
Min. fiyatı kaçak ballar belirliyor.

2 yıldır hava şartları nedeniyle çiçekler yeterli gelmese de, Türkiye rekolte "rekoru" kırmış: 105bin ton. 3 yıl önce 50bini geçmezdi. Dünya ikincisi olmuşuz. 5Bin ton ihraç edilmiş. 95Bin tonu biz "tüketeceğiz". Millet sorgulamaz ise tüketecektir mutlaka. :)
Bal üreticilerine 500kovana kadar vergi de yok.

Yurtdışında bal sağlık için tüketiliyor, bizde tatlandırıcı niyetine. Arkadaşın elinde sağlık amaçlı ürettiği Kelkit yayla balı var. Ama sağlığını önemseyen tüketici yok gibi.

Toptancı ol daha iyi. :)
Emre Göver

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.97 saniye.
08:22:42, 14 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım