Keçi Ve İnek Sütü İle İlgili Bilgi Almak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Keçi Ve İnek Sütü İle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
18/02/2015 :  17:07:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese selamlar ben istanbulda yaşıyorum keçi sütü ve inek sütü ile ilgili iş kurmak istiyorum keçi mi yoksa inek mi bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim birde bu işlerde getiri ve ***ürüsü nedir hiç bir bilgim yok çanakkalede 40 Dönüm ve Bilecik'de 40 Dönüm arazim var hangisi uygundur yada başka hangi işi tavsiye edersiniz maddi olarak en fazla sermayem 50.000 tl şimdiden çok teşekkürler
Hasan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
biosan
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
21/02/2015 :  01:01:46  Alıntı
Süt üretimi mi yapacaksın anlamadım kardeşim biraz açarmısın konuyu
soner ceylan

Yerleşim : Türkiye / Konya
HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
23/02/2015 :  10:55:42  Alıntı
Merhaba,
Bence sermayeniz bu işler için yeterli değil.
Helede bir bakıcı ile yurutecekseniz işlerinizi.
Büyükbaş ekonomik bir işletme olsun diyorsan en az 40-50 başla başlamak ve kenarda yem ve genel giderler için hiç yoksa yarısı kadar daha para lazım.
Keçi de iyi süt veren keçiyi 2000 tl den asagı bulamazsın.
Adaptasyonu ve laktasyonda Max verme ulaşmanız gene 2 yıl bişi beklememek lazım
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
23/02/2015 :  23:45:28  Alıntı

Öncelikle yazıma cevap Verdiğiniz için teşekkür ederim. Süt üretimi yapmayı düşünüyorum keçimi yoksa inek sütümü hangisini tavsiye edersiniz? bu işe girmek istememin sebebi elimdeki araziyi değerlendirmek ve kendi işimi yapmayı düşünüyor olmak . hiç bir tecrübem yok bana en mantıklı gelen ve aklıma yatan işte bu. Sanırım bu iş için devlet teşfiği var ama Çanakkale ve bilecik bu teşfik kapsamındamı açıkcası bilmiyorum 40 Dönüm arazi üzerine süt üretim çifliği kursam bana maliyeti ne olur ve kaç kapasiteli ile başlamalıyım. veteriner,bakıcı vesaire kaç personele ihtiyacım olur ve aylık giderim ortalama ne olur LÜTFEN BU İŞLE ILGILI TECRÜBESI OLAN arkadşlar yazarsa sevinirim şimdiden çok sağolun
Hasan

Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/02/2015 :  13:50:04  Alıntı
.?
Hasan

elegez
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
26/02/2015 :  09:51:26  Alıntı
merhaba hayvancilikta guzel para var fakat en buyuk sarti kendiniz sabah aksam hayvanlarin arasinda olacaksiniz benim bildigim bu:))
elegez

Yerleşim : Türkiye / İgdir  |  Meslek : Diğer
Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
26/02/2015 :  15:09:39  Alıntı
Elegez Haklısınız ne iş olursa olsun bir işten para kazanmak isteniyorsa sabah akşam işinin başında olmak lazım ama hayvancılıkla ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Hasan

cem409
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
03/03/2015 :  23:04:30  Alıntı
Önce birkaç sene yem üretebilmeyi deneyin. Daha sonra hayvancılığı düşünebilirsiniz. Bence istanbulda sokakta süt satın. Sonra işletme kurarsınız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Veteriner
Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
06/03/2015 :  17:08:13  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - cem409
Önce birkaç sene yem üretebilmeyi deneyin. Daha sonra hayvancılığı düşünebilirsiniz. Bence istanbulda sokakta süt satın. Sonra işletme kurarsınız.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim Dediğiniz mantıklı aslında yem Üretmek ilk aşamada daha iyi bir sorum daha olucak 100 baş ve üzeri çiftlikler bünyesinde veteriner bulundurma zorunluğu varmı birde veteriner ücretleri ne kadardır şimdiden teşekkür ederim
Hasan

aykut0648
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
06/03/2015 :  17:45:57  Alıntı
bu işi bende araştırdım. once 100 bıne kıyıp normal kalıtede bı cıftlık yaptıracaksınız. kecı sutu hem pahalıdır, hemde coktur, ınek sutu ucuzdur. kecılerı kalıtelı ve saf cins olarak yavru bır sekılde alacaksınız bunun malıyetıde hayvan basına 200 tl gıbı (yavru) ılk seferde suruyu cogaltmak ıcın bunların dogurmasını beklıyeceksınız. hayvanlarınız buyuyup yetısene kadar yavru veya sut alımı yapmamanızı onerırım. cunku erken yavrulayan ve erken sut veren hayvanın gelişimi tamamlanmaz. boyu kucuk ve kılosu az olur. 2 sene gıbı bır sure hıc bır beklentınız olmasın ancak 2 sene sonra surunuzu 2 ye 3 katlayabılırsınız.
Yalnız bu işe buyuk gırmekte fayda var,
Başına çoban ko**** bu iş yapılmaz
Hayvanlardan anlamıyorsan bu iş yapılmaz. bır tane hastalıklı hayvan butun suruyu goturur
yemini dısardan almak yerıne uretmek daha mantıklı olur

Benden bı onerı çiftliğinize yakın il merkezınde bı kasap dukkanı acmanız, sen uretımden 1 kazanıyorsan kasap işinde 3 kazanırsın
aykut

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Asker
Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
30/03/2015 :  19:04:54  Alıntı
Aykut bey öneriniz için çok sağolun burda fikirlerini beyan eden Arkadaşlara teşekkür ederim ve önerilerinizi düşüncelerinizi bekliyorum konu günceldir
Hasan

Teknolojik.Net
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
03/04/2015 :  00:28:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alternatif olarak eşek sütünden de para kazanılabiliyor. kilosu 80 -100 TL arasında değişiyor.

http://www.teknolojik.net/esek-sutunden-para-kazanin/detay/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Mehmetoğlu
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
07/04/2015 :  21:21:54  Alıntı
Eşek sütü demişsiniz ama bunu sata bileceğimiz bi pazar varmı örnek çiftlikler olsun yada bu işle ilgili Detaylı bir bilgi verebilirmisiniz
Hasan

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.53 saniye.
08:53:09, 15 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım