20. 000 Tl İle Kurabileceğim İşler Veya İşfikirini - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

20. 000 Tl İle Kurabileceğim İşler Veya İşfikirini
 1 

painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
07/01/2015 :  15:09:14 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar ben özel sektörde çalışan biriyim fakat şuan işsizim ve bu durumdan çok sıkıldım. Günde 14-15 saat çalışırsınız fakat en ufak bir sallantıda işinizden ekmeğinizden olursunuz özel sektör vefa nedir bilmiyor. Bu yüzden artık kendime çalışmak istiyorum Su bayiliği ile çiğköfte dükkanını bu paraya açabileceğimi gördüm araştırdım fakat su bayileri bitmek üzere gibi görünüyor okuduğum yazılara göre. Çiğ köfte işi ise her yerde var ve çalışma saatlari çok uzun sabah açıyorsunuz gece 12 ye kadar durmanız gerek ne ailenizi görebileceksiniz ne sosyal hayat kalacak. 20.000 TL gibi bir parayla nasıl bir iş açabilirim yada birşeyler yapabilirmiyim ? bu arada e ticaret sitelerinde toptan birşeyler alıp satmaya başladım fakat şuan bir getirisi yok. Şunuda söylemek istiyorum tekrar bir iş bulup çalışsam 2.000 tl gibi bir maaş alırım fakat iş bulmakta zor bunu söylememdeki amaç belirttiğim sermaye ile bir dükkan açıp vergiye kayıt olmama değermi ??? bu siteyide araştırırken buldum çok güzel paylaşımlar var yardımcı olup yorum yazarsanız sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Memur
omer_and_ulya
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
07/01/2015 :  16:43:55  Alıntı
merhaba,

manav açmayı düşünebilirsin.
hışır poşet alıp satmayı düşünebilirsin.
toptan iç çamasırı yaptırıp doguya giderek pazarlayabilirsin.
elindeki sermayenle zeytinyagı alıp anadoluda pazarlayabilirsin.
yazın elindeki parayla kırmızı biber alıp kurutarak toz biber yapıp satabilirsin.
bir dükkan tutup , taze yumurta satabilirsin.
özel elektrik şirketleriyle anlaşıp müşteri bulabilirsin.
çep telefonu dükkanı açabilirsin.

yapabilirsinde yapabilirsin. ama sende o cesaret var mı ? var ise herseyi yapabilirsin yeterki bir yerden başlamalısın kardeş.
Gayserili Müteşebbüs

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Yöneticilik
painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
07/01/2015 :  18:39:58  Alıntı
Valla arkadaşlar çok teşekkürler, şimdiye kadar kimle konuşsam "hiç bulaşma" "boş ver" "piyasa kötü" vs. gibi kırıcı cevaplar aldım. siz tanımasamda en azından fikir ve cesaret verdiniz. Cesaret demişken aslında pek cesarette edemiyorum elimdekini kaybedip evi geçindiremeyeceğimden de korkuyorum hep ay snou alacağımız maaşı bildiğimizden. Tavsiyelerinize gelirsek yazdıklarınız çok güzel görünüyor hemen yapılabilir gibi fakat bazı işlerin içine girince daha eski olan firmalarla rekabet edemeyeceğinizi görüyorsunuz örneğin bir kuruyemiş açmayı düşünüyordum (her çeşit kurupestilden yemiş ve bakliyata kadar) bayilik almak istediğim bir firma vardı istanbula bayilik vermiyor. kendim yapmak için araştırdım uzatmıyım işin içinde çalıntı maldan sahte mala kadar bir sürü katakulli çıktı vazgeçtik. yani göründüğü gibi olmuyor , toz biber ve yumurta fikriniz çok makul geldi gerekirse bir arazi alıp biberide kendim yetiştirebilirim ama pazarlama ve satma nasıl olur eldemi kalır ? maliyetinemi gider yoksa gerçekten kazandırırmı ? bilginiz varsa yazarmısınız painkiller_x@hotmail.com mail adresim. Telefon aksesuarı satmayı bende düşündüm fakat mağaza çok güzel yerde olmalı yer bakıyorum bulamıyorum ve bakmaya devam ediyorum. Çok bilmediğim işlere girmekten çekiniyorum benim yapabileceğim iş al sat olur yada güçüm dahilinde üretim , bu arada ben finansçıyım işletmeci ve çok araştırmacıyım. farklı fikirlerinizide bekiliyorum arkadaşlar.

atalay45
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
07/01/2015 :  19:08:17  Alıntı

20.000 tl bence iyi bir para. Fakat İstanbul gibi bir yerde bu parayla dükkan açmak çok riskli. İstanbul nede olsa taşı toprağı altın. Ufacacık dükkanların kirası bile çok yüksek. Ucuza bulunur elbet ama kenar mahalle yerlerinde. Esnaf olundumu büssürü vergisi zartı zurtu var. Devlet sanki esnaf çok kazanıyormuş gibi deve yüküyle haraç kesiyor. Bence en iyisi elden alım satım şu durumda. Yirmi bin lirayla al satçılık daha az riskli. Eski model araba alımı satımı, ikinci el makine-beyaz eşya vb alımı satımı, bi araba alıp içine mal doldurup esnafa yönelik satışlar yapılabilir: poşet, fiş vb. gibi, pazarcılık yapılabilir pazarlarda, ufak bi kamyonet alıp nakliyecilikte yapabilirsin, bahçeli bi evin varsa hayvandan anlıyorsan hayvan pazarından hayvan alıp satabilirsin günü birlik başkasından al pazarlık yap müşteri bul sat. Yirmi bin lira güzel para çok şey yapabilirsin. Allah kolaylık versin tüm helaliyle iş yapan tacire ALLAH bereket versin...

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Öğrenci
ankara2929
Üye

Toplam 571 yazı
08/01/2015 :  00:22:50  Alıntı
sayın painkiller;
herkes birşeyler yazmış, ancak en iyi bildiğin iş kendi bildiğin iştir, ve el elin eşeğini türkü çağırarak ararmış, burdan diyeceğim şu, elin aklı ile iş olmaz, ben 32 senedir ticaretle uğraşan birisiyim, yapacağım işi asla ve asla başkasına sormam, çünkü başkası bilemez, burda herkes size belki deneyimli oldukları, belki de öylesine birşeyler yazmış olmak için fikir beyan etmişler, bir kere istanbulun şartlarını bilemem, ama 20bin tl çok iyi bir rakam işi bilen kişi için, siz hangi işte yada işlerde çalıştınız, elinizide 20 bin tl var diyorsunuz, hazıra dağlar dayanmaz, eğer kısa süre içerinde bir işe atılamaz iseniz, o zaman sizin işiniz daha da kötüye gidecektir., Ben size sıfırdan iş hayatıona başlamış birisi olarak şunu tavsiye ederim, aracınız var mı bilmiyorum, ehliyetin var mı bilmiyorum, en düşük şartlardan başlayalım, eğer ehliyetin yoksa ehliyet al, arkadaşından bir panelvan , yada kartal gibi bir araç al, mahallelerde birşeyler al sat, en azından iş yapamasan bile araç her zaman para eder, Ne satayım dersen, ya çorap çamaşır sat, yada meyve-sebze sat, eğer para kazanamadım dersen bu işten, o zaman sen başka hiçbir işten para kazanamazsın. İşi bilmeyen hiçbir zaman para kazanamaz, işi bilen ise parayı koyacak yer bulamaz, iyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
ırmaklı
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
08/01/2015 :  01:14:16  Alıntı
ankaralı arkadaşım,burda herkes kafasına göre bişeyler yazmış,el elin eşeğini türkü çağırarak arar yazmışsın.aşağı yukarı benım tavsiyemin aynısını arkadaşa tavsiye etmişsin.bence benim iş teklifimi sende bir düşün. ;) istanbulda mahall arasında kolay kolay mal sattırmazlar.meyve sebze satamazsan çürür.zaten sebze hali cıkısında maliye ve polis adamı koparır.çorap satmakla yakıt masrafını cıkaramazsın.(bana göre)
painkiler arkadaşa bide çiğ süt,gezen tavuk yumurtası vs bu işi araştırmadıysan bunuda arştır derim.yapabilirsen bu işte kazanan ve kazancını büyütenler var.ama o işin içini bilmediğim için bişey diyemiyorum.her işin artıları oldugu gibi eksileride vardır.kurallarına göre oynarsan ve çalışırsan kazanırsın.
...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
ankara2929
Üye

Toplam 571 yazı
08/01/2015 :  02:42:56  Alıntı
Keyf.in
sayın ırmaklı;
ilginiz ve bana olan tavsiyeniz için size tşk ederim, eğer platformu açıp benim konularımı okur iseniz zaten birçok işim var, ben yenilerini katmak için ise zaman zaman yeni ilanlar veriyorum, sizin tavsiye ettiğiniz işin benzeri var bende. Ben arkadaşa söylediğin meyve-sebze ve çorap çamaşır işini yıllarca yaptım. Tecrübelerime dayanarak arkadaşa fikirlerimi söyledim. Ben ankara'da yaptım, istanbulda sebze-meyve işi nasıl oluyor bilmem. iyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
08/01/2015 :  15:47:40  Alıntı
Tavsiyeleriniz için teşekkürler , şuan kafamda 3 kol var biri telefon aksesuar ve yanında hediyelik eşya gibi bir dükkan, 2. çiğköfte , 3. de kafe açma fikri aslında bana en yatkını kafe işi zamanında müziklede uğraştım müzisyenliğimde var fakat iş yapabilirmi sorusu aklımdan çıkmıyor çünkü bu para elimdeki son şey ve bir aile geçindirmem gerek açıkçası korku var yani. yazdıklarımdan da anlaşılacağı gibi ben dükkan tarzı, müşteri gelsin hizmet vereyim satış yapayım kişiliğinde biriyim mahalle mahalle gezerek satış pazarlama yapabilecek bir karakterim yok maalesef. Netekim istanbulda sokakta satış yapan tek bir araç göremezsiniz yasaktır zabıta maliye tepeler hemen başınızı bide derde sokarsınız araç bağlanır vs. benide az çok tanımış oldunuz uygun farklı fikirleri olanların yazmasını beklerim.
Sn. Irmaklı sizinde bilgilerinizi aldım teklifiniz aklımda değerlendirip dönüş sağlayabilirim.
GÜNCELDİR...

ırmaklı
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
08/01/2015 :  15:52:44  Alıntı
Gelisim.in
benim tavsiye ettiğim işin benzeri var diyosunuz,yani aynısı değil.arada dağlar kadar fark var.ben arabada meyve satma işini yaptım istanbulda ve bir yaz sezonunda 1 araba parası kazandım.ama 1993 senesinde :) keşke o yıllara dönebilsek ama artık o imkanlar yok malesef.bu yüzden bende burdaki arkadaşlarda eminimki sizin gibi tecrubelerine dayanarak veya bildiği yaptığı veya hali hazırda ekmek yediği işleri iyi niyetle tavsiye ediyodur.ne tavsiye edelim yani adama.20000tl ne dokunma,20tl'ne git sakız al yürüyrerek dükkan dükkan dolaşarak sakız sat'mı diyelim :)
arkadaş arabasını alsın gelsin,malzemeyide ben verecem maaş ve prim usulu veya masraflardan sonra kar paylaşımı.al sana neredeyse sıfır risk.
...

masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
08/01/2015 :  22:32:55  Alıntı
Aklı pazara cıkarmıslar herkes kendi aklını almıs Bir is kuracaksanız bilgi deneyimlerinizi gözden gecirin Tabiiki seyyar is ile para kazanılır ancak 2 adım sonrasını düşünmek lazım
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
atalay45
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
08/01/2015 :  22:49:07  Alıntı
Kafe açmak istiyorsanız sermayeniz yetersiz. Kafeciliği çok araştırdım. Şunu söylemek isterim 20000 TL sadece dekor, masa, koltuklar ve açılış masraflarına anca yeter. Dekorasyona para yatırmam derseniz çay ocağı açın. Kafelerde kullanılan cappucino makineleri, çay kazanları, kahve makineleri, diğer Mutfak gereçlerini araştırın. Bu arada size çok önemli tavsiyemdir KOSGEB GİRİŞİMCİLİK HİBE EĞİTİMİ ne katılın. İyice araştırın. 30000 TL ye yakın hibe alınabilir.

painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
09/01/2015 :  11:32:03  Alıntı
Keyf.in
Allah hepinizden razı olsun arkadaşlar vakit ayırıp tavsiye veriyorsunuz. 20.000 e kafe açılmaz biliyorum o yüzden bir ortak bulmaya çalışıcam etrafımda bir kaç kişi var tabi bu güven meselesi o bana ben ona güvenmem gerek. 40bin e devren yerler var ama güvenemiyorum ya askere gidiyorlar yada şehir değiştiriyor sıfırdan yapmak için yer mekan bulmakta ayrı dert, leo91 arkadaşım 10-15.000 e ancak çiğköfteciler bayilik veriyor kendini kanıtlamış olan markalar çok araştırdım dediğin gibi kapitalist sistem her yerde işliyor. Sadece dekora 20.000 harcadım demişsin kafe için mi acaba eğer öyleyse bu konuda yardımcı olabilirmisin sormak istediklerim var , lafınıda çok beğendim rızkın 10/9 u ticarettedir çok güzel cesaret verici. Kosgeb i de araştırdım onaylandığını farz edersek istanbul için yaptığınız masrafın 30bin e kadar %30 - %40 ını geri veriyorlar o da parça parça aldığından pek anlamıyorsun yinede hiç yoktan iyidir tabi. Bu arada ayın 11 e kadar doğal ve yöresel ürünler fuarı var ben bu gün oraya giderek toptancılarlada görüşücem belki oradan birşeyler bulurum sizlerinde bilgisi olsun arkadaşlar , fikirlerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum.

1bana1sana
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
09/01/2015 :  23:28:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda linkini paylaşacağım video izlemenizi tavsiye ediyorum. Yeni ve düşük maliyetli bir iş modeli var. Kendi E-Mağzanız olsun ve kazanç elde etmek isterseniz.
Detaylar için bilgi@1bana1sana.com mail gönderin lütfen.

http://avaibs.com/1bana%20video.mp4

www.1bana1sana.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
alitrc
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
09/01/2015 :  23:31:21  Alıntı
Öncelikle Allah kolaylık versin.
KOSGEB İSMEK İETT TFF falan filan boşver arkadaşım onlar hikaye.
Senin 20bin tl ile dükkanda yapabileceğin çiğköfteden başka bir iş olamaz.
İnsanların zaman geçirebileceği orta derecede bir kafe için 100 bin tl en az masraf yapman gerekir.İş garantisi de kesinlikle yok.İt kopuk biri değilsen İstanbul'da kafecilik yapamazsın trilyonun olsa bile o ayrı mesele.
Hediyelik eşya gibi bir şey demişsin.Bu tarz işler için de dükkanı işlek bir yerde tutman gerekir istanbul'da en kuytu caddede bile düz ayak dükkanlar 2bin tl kirası. 3 kira peşin istese 6 bin dekorasyon raf vs en az 25 bin tutar.Yani anlayacağın içine mal koymasan bile açamıyorsun.
Belki bijuteri açabilirsin ufak yollu ama onu da iyi dekore etmen gerekir ilgi çekici olmalı o da para demek.
20bin tl ile ya pazarcılık yaparsın , ya seyyar satıcılık yaparsın ya da çiğköftecilik yaparsın.Başka bir iş yapmaya kalkarsan batarsın Allah korusun.
...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
ırmaklı
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
10/01/2015 :  03:01:20  Alıntı
Gelisim.in
Bence Ticari anlamda Satış Becerisi kazanmayı herkes öğrenmeli Çünkü rekabetin arttığı günümüzde Artık firmalar müşterilerin ayağına gidiyor.
masal06'dan alıntı yaptım ve son derece katılıyorum.bu zamanda ekmek az,yattığın yerden ayağına gelmez.iş yeri cafe vs açmaya sermayen yetsede işletme giderleri yüzünden her ay başına eksi 4000tl(ortalama) den başlayacaksın.ben gezip satamam bi şeyi diyosan yani gezen kurt olamam diyosun ya işte o yüzden eskisi gibi tekrar bir işe gir sermayenide bi şekilde koru veya acele etmeden sürekli takipte olarak uygun fiyatlara araba alıp satmanı önerdim.zaten 20000tl param var napayım diye soru soran biri bence kafadan bu güçlünün zayıfı ezdiği,zayıflarında kurda dönüştüğü ortamda sürüden kopmuş bir kuzudur.ne yazikki böyle.bence bir işe gir maaşına göre ayağını uzat,sigortanın ödendiğinden emin ol.yapabiliyosanda arabalardan anlıyosan kelepire düşmüş acil ilanları takip et derim.
...

ramazankaya
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/01/2015 :  09:13:35  Alıntı
Arkadaşlar benimde painkiller e tavsiyem sizinde belirttiğiniz gibi ilk önce tekrardan bir işe girmesi rıskını garantiye alması ondan sonra.Sermayesine ne olursa olsun el sürmemesi.
Kardeşim anladığım kadarı ile hiç bir işte tecrüben yok inan seni çok iyi anlayabilecek bir yapıdayım çünkü ben şu anda bir işte çalışıyorum.ve yaklaşık 15 yıldır ek iş yapmaya çalışıyorum.Birçok işe girdim çıktım çoğu işte tecrübem oldu ben en doğru işi bulmayı hedefledim buldunmu diye sorarsan her işte bulduğumu sandım :x
1-Anladığın bir iş yoksa bildiğin işi yap ve bildiğin iş üzerinden yapılabilecek bir alan açmaya çalış;
2-Ticaret yapacaksan helede bilmiyorsan ben öyle gezemem insanlara bişeyler satamam demiyeceksin,inatla kabuğunu kırmaya çalışacaksın pes etmek kesinlikle yok,ben yapamam yok, zorlayacaksın ( Tavsiye: Yeşildireğe git ve oradan çorap al 30 düzüne erkek çorabı bir günün ayır para kazanman önemli değil dükkan dükkan gez ve satmaya çalış amaç kendini geliştirmen tabularını yıkabilmen.Satamazsan kendin giyersin demiyorum inatla sat.
3-Eğer 2.Maddeyi yapabilirsen gerisi gelir kardeşim yaparsanda ben yaptım sattım kendime güvenmeye başladım diyeceğini umuyorum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
10/01/2015 :  23:32:32  Alıntı
Gezin.in
Teşekkürler arkadaşlar beni gerçekten iyi anladığınızı görüyorum, yıllarca masa başında iş yapan emir alan biri olarak kurt olmak zor ama çokta zorlanıp boğulduğum yerde herşeyi yaparım zaten insan hayatının çizgileri böyle zamanlarda değişir bir anda farklı kararlar alıp hayatınızı değiştirirsiniz. Özel sektör insanı öldürüyor, her sene enflasyon altında aldığınız zamlarla zaten kendi kendinize bitiyorsunuz ayrıca kişiliğinizden verdikleriniz cabası. Özetle tekrar bir yerde çalışmak yerine kendime çalışmayı istiyorum evet bu paraya pek bişey yapılmaz (dükkancılık olarak) fakat bir yerlerden başlayıp sonra büyütebilirim değiştirebilirim diye düşünüyorum. Alitrc arkadaşım kosgeb i boş ver demişsin bende başvurmayı düşünüyordum bu aralar danışmanlık firmaları var projenin onaylanmasını sağlayan nedir ne değildir bilmiyorum ama 2.000 tl istiyorlar danışmanlık için belki üçkaat bu konuyla ilgili bilgin varsa paylaşırmısın. Tavsiyeleriniz için teşekkürler belki tekrar bir yerde çalışmaya başlayıp Irmaklı arkadaşın tavsiye ettiği işi ek iş olarak yaparım yada başka bişey ama inşallah artık kendime çalışırım diye umuyorum,

aybar1726
Üye

Toplam 187 yazı
15/01/2015 :  02:17:52  Alıntı
O parayla küçük bir dönerci çok rahat açarsın.gıdada para hep vardır yada kahvaltı yeri aç mantıklı olan o sermaye ile bunlar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
atalay45
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
15/01/2015 :  03:09:53  Alıntı
KOSGEB için danışmanlık şirketlerine başvurmaya gerek yok. Boşu boşuna paranızı çar çur etmeyin öyle yerlere. KOSGEB in hibeli girişimcilik eğitimine katılmanız gerekmekte. Başvuru yapıyorsunuz onlar kabul ediyorlar falan filan derken sizi yanılmıyorsam 75 saatlik bir eğitime tabi tutuyorlar. Ondan sonrada sertifikanızı almış oluyorsunuz. Aldıktan sonra iş planı yazacaksınız ve sunacaksınız. Ben bu girişimcilik hibeli eğitimini aldım. KOSGEB te bize ders veren hocam demişti ki bu sertifikayı aldıktan sonra yapacağınız işler için hazırlayacağınız iş planlarını sunduğunuzda %99 kabul edilirsiniz hibe almaya demişti. Yani devlet muhakkak kabul ediyormuş. Çünkü etmeye mecburmuş. Avrupa Birliği'ne girme durumu var ya o yüzden KOBİ sayılarını arttırmaları gerekiyormuş. Ama tabi bu uzun süren bir süreç. Şuan işten çıktığınız için hazırdan yiyorsunuz sanırım. Zaman kaybına haliylede maddi kayıplara uğrayabilirsiniz bu uzun süre zarfında. Eğer gerçektende bir dükkan açmak istiyorsanız ben dükkanda oturur müşteri ayağıma gelir ben müşterinin ayağına giderek satış yapamam çünkü kişilik olarak buna uygun bir insan değilim diyorsanız bence risk oranı biraz daha düşük olan gıda sektörünü seçmenizi öneririm. Ben öğrenciyim. Mecburen dışarda yemek yemek zorunda kalıyorum diğer öğrenci arkadaşlarım gibi. Biz öğrenciler uygun fiyatlı ve bol malzemeli aperatifçileri tercih ederiz hep. Öğrencinin yoğun olduğu bölgelerde 20.000 TL'ye aperatif işine girebilirsiniz. Tantunici, dönerci, tostçu vs. Ticaret risktir, cesaret ister. Cesaret etmeden, risk almadan tüccar olunmaz. Babamın bir sözü vardır: Tüccar/Esnaf olunmaz Tüccar/Esnaf doğulur!

painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
15/01/2015 :  10:56:16  Alıntı
Atalay 45 , benimde hibe desteğinde takıldığım taraf iş planı proje sunmak yaklaşık 60 sayfa bir plan sunuluyormuş nasıl yaparım , nasıl bir şeydir bunu bilmiyorum. Sen iş planını hazırlayıp hibeyi aldınmı ? yukarıda mail adresim var oradan (yada burdan) bilgi verirmisin. Bir çiğ köfte bayiliği almak daha risksiz gibi geliyor bana ama yine bahsettiğiniz gibi gıda sektörü, artık bu tarz bir şeyler yapacağım sanırım başka bir seçenek şuan göremiyorum , farklı alternatiflere açığım. Şu hibe desteğine katılacağım en azından eğitimi alayım nasıl başvuruluyor yardımcı olurmusun atalay45 internettenmi yoksa farklı bir yolmu ?

ömer10
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
15/01/2015 :  12:17:46  Alıntı
esnaf odasından

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
15/01/2015 :  13:00:17  Alıntı
Esnaf odası olduğunu zannetmiyorum , ben girişimci hibe desteği için başvurucam esnafta değilim bi yanlış anlaşılma olmasın ...

womart
Üye

Toplam 337 yazı
15/01/2015 :  14:07:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
girişimci hibe destekler için kosgebin sana yakın müdürlügüne basvur veya bana ulaş yakın zaman acılan bir egitim dönemi bakayım
bay -bayan-cocuk dış giyisi imalatı ve tekstil tasarım işleri
https://www.facebook.com/groups/aficgiyim/

aficgiyimsanayi.tr.gg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
atalay45
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
15/01/2015 :  14:11:37  Alıntı
kosgebin sitesine girerseniz orada ayrıntılı olarak nasıl başvuruda bulunacağınız yazacaktır. Bizim başvuru şeklimiz öğrenci olduğumuz için basitti ve başvurularımızı kolay kabul ettiler. Gerçi yine en azından 3-4 ay bekledik. Bize form verdiler hayalindeki işi yazıyorsun dolduruyorsun gerekli yerleri. Sonrada biz onu bir arkadaş vasıtasıyla kosgeb'e teslim ettik. Sonra bizi aradılar eğitimleriniz başlayacaktır diye. İşte iki haftaydı sanırım eğitim aldık sonrada sertifikalarımızı verdiler çok şükür.

selim2802
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/01/2015 :  18:25:54  Alıntı
MERHABA ARKADAŞIM İSTERSEN SANA 2 TANE ÖNEMLİ MARKANIN BAYİLİĞİNİ VEREBİLİRİM AYDINLATMA SEKTÖRÜNDEN ALT BAYİME VERDİĞİM FİYATIN AYNISINI SANA DA VERİRİM HEM 20 BİN TL HARÇAMAMIŞ OLURSUN HEMDE SEN SADECE İŞİN SATIŞINA BAKARSIN

SELİM KILIÇER 0536 687 26 35 DETAYLARI TELEFONDA KONUŞABİLİRİZ SAYGILAR.......

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
serkan_s
Üye

Toplam 137 yazı
18/01/2015 :  20:26:36  Alıntı
Rızkın onda 9u ticarette,ticaretin onda 9uda cesarettedir diye buyurmuş efendimiz,ticaret risktir,her sermaye doğru kullanıldığında minimum aylık getirisi %10dur,biri cafe için 20bin tl sermaye yetersiz demiş,ben 600 tl ile sıfırdan aperatif büfe yaptım,ticaret cesaret ister,gözü karalık ister,600 tl ile boş dükkna girdim,bi baktım 6bin tl borcum olmuş,herşeyi borç harçla yaptım,3 aydada borcumu sıfırladım,3 sene önce elimdeki tüm paramı borsa da kaybettim,100bine yakın para sıfırladım,yanında ek olarak 3 adet banka kredisi,3 sene önce sıfır sermaye ile tekstile girdim,bugünüme şükürler olsun,ticaretten önceki hayatımda 1700tl maaş ile çalışıyrdm,2012 yılında çalıştığım yerden kend isteğimle ayrıldım,tek hevesim ticaret yapmaktı,patron olmaktı,bugünüme şükürler olsun,Allah izin verirse daha da iyi olacak inşAllah

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
m_aslan_d
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
18/01/2015 :  23:37:28  Alıntı
İlk etapta dükkan açmasan ? Seyyar çalışsan ve sermayeni biraz daha arttırıp hem de belki piyasayı daha geniş perspektiften görüp eğrisini doğrusunu görsen nasıl olur ? Belki bu yolla hiç aklına gelmeyecek spottan işler düşer önüne. Pazarcılık,seyyar satıcılık gibi çalış derim.
Mesela bizim bir kiracımız var adam bizim dükkanımızı kiraladı üst katını depo altınıda mağaza olarak kullanıyor.Dükkanı eşine ve çocuğuna bırakıp kendisi malı aracına yüklüyor fuar,pazar,şenliklerde hem bulunduğu il,ilçelerde hemde yakın çevre illere bile gidiyor.Allah çok versin çalışana veriyor rabbim.Ha bide söyliyeyim dürüst olmak gerektirir ticaret.Bizim kiracımız mesela rızkının peşini bırakmıyor.Dürüst bizde ona göre davranıyoruz adama.İster istemez koskoca sanayi devi ülkeler krize diz çöktü.Kolay değil.
İlk önce benim fikrim böyle ufaktan başla sonra kendi yolunu çiz.Mesela Merterden giyim ürünleri alabilirsin.Ufaktan basma etektir,eşarptır,çorap,penye,triko filan böyle tezgah,fuar standı filan değerlendir.
Dilersen mesela ben terlik imalatı yapıyorum.Toptan terlik alabilirsin benden.4 mevsim bayan terlik üretiyoruz.Giyimde koy yanına.Aklına gelen tezgaha girecek mallarda koy çeşitlendir.Öyle bir milyoncu tarzınada sokmada bir düzende ilerlet derim.
Allah gönlüne göre versin...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
painkiller
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
19/01/2015 :  00:24:00  Alıntı
Allah razı olsun güzel fikirlerde cesaret veren sözlerde geliyor arkadaşlar. Seyyar işi istanbulda pek olmuyor gibi o yüzden hep uzak baktım ayrıca seyyar iş yapabilmek için araç almam lazım ehliyet var ama araç yok. Bulunduğum ilçede üniversite var ve kafeler fazlasıyla, kabaca bir hesap yaptım 15.000 e içine koyabileceğim malzemeyi alabiliyorum fakat yer sorun, daha önce kapanan bir kafe buldum dekorasyona pek ihtiyaç yok ama mekan daha önce iş yapamadığı için kapanmış yeri dışardan bakınca güzel ben canlı müzik farklı konsept dekorasyonla müşteriyi çekebilirmiyim diye düşünüyorum. ayrıca farklı fikirler veren arkadaşların fikirlerinide değerlendiriyorum bişeyler yapacağım artık bir yerden hep istediğim ticarete başlayacağım böyle kula kulluk etmekle olmuyor fakat bir an önce netleştirip başlamam lazım.

beirut77
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
19/01/2015 :  02:24:48  Alıntı
kardeş sülük gibi yapışmışsın adamın konusuna :D

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Dekoratör
wordsman
Üye

Toplam 150 yazı
19/01/2015 :  09:55:48  Alıntı
Arkadaşım,
Dost acı söyler !
Sağlam bir iş fikrin yoksa elindeki avcundaki de gider. Bence mesleğine göre maaşlı bir iş bulmaya çalış.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Memur
wajemax
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
20/01/2015 :  18:35:35  Alıntı
allah yardımcın olsun kardesım

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Öğretmen

0.39 saniye.
03:54:49, 23 Temmuz 2019, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım