Online Manav Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Online Manav Açmak

ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
28/12/2014 :  03:41:19 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar ;
Bilgisayar programları yazıyorum, firmam var, online manav açmak istiyorum, daha evvel sebze-meyve alıp sattım ancak online değildi. Şimdi bu işi Ankara'da tüm Ankara merkez semtlerinde müşterinin siparişin alınması ve eve teslim şeklinde yapmak istiyorum. Sorum şu, şimdi bu kadar market - manav var iken, online alan olur mu? bu işi benim masrafım yok ekstradan, bir tek alan adı ve hosting yeterli, iş olur mu? mesela siz görmeden bir ürünü alır mısınız, ödeme kapıda nakit olacak, belirli bir kota olacak mesela minimum alım 25 tl ve buna 5 tl de yol parası eklenecek. Fikirlerinizi bekliyorum. Yıllardan beri hep başkalarına program yazdım. Şimdi kendi online projelerimle de uğraşmak istiyorum. Şimdi size şunu da söylemek istiyorum bu işi Ankara'da migros yapıyor, ancak günlük ne kadar satış yaptığını bilemem, fiyatlarım ise çarşı pazar fiyatı olacak, şimdi bu işten ne kâr edeceksiniz demeyin, işi bilmeyen para kazanamaz, işi bilen parayı koyacak yer bulamaz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
TiMeCoDe
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
28/12/2014 :  17:31:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Ankarada merkezi ilçelerden bir uçtan bir uca kaç km ve kaç dakika sürüyor ?
Sen şube şeklindemi yapacaksın ? Manavlarla mı anlaşacaksın ?
Farzedelim sen A noktasındasın müşteri B noktasında.
A noktasından B noktasına ulaşmak 45 dakika.
Müşteri 45 dakika bekler mi ?
Bir yemek yapacak misafiri gelecek hemen yapılsında mutfak işi bitsin hesabı yapar.
Ayrıca sistemin avantajı manava gitmeye gerek kalmaz buda avantaj zamandan git gel.
Verdiklerim örnek.

Bana ufak bitaksi proğramı lazım.
Bana yapabilirmisiniz ?
Abim taksi durağında şöför diyarbakırda.
Alanadını ve hostu satın alsak.
Sizler bizlere ahım şahım bir program degilde mobil uyumlu taksi çağır programı yazarmısınız ?
Diyarbakırda fazla kullanan yoktur sadece denemek istiyoruz.
Bizlere ücretsiz olarak yaparsanız minnetar kalırız.
Bu devirde kimse ücretsiz yapmıyor. Sadece amacımız talepleri görmek.
E TİCARET
İTHALAT İHRACAT
ALİBABA & ALİ EXPRESS YARDIM
İthalat Yapmak İstiyormusunuz ?
İhracat Yapmak İstiyormusunuz ?
Alibabayardim.com
Aliexpressyardim.com
Chevroletyolyardim.com
Opelyolyardim.com
Enucuzubudur.com

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : Ticaret
mduran
Üye

Toplam 195 yazı
29/12/2014 :  20:19:02  Alıntı
merhaba fikir uygulanabilir ama mesela senin yerin ulus ta müşteri sincan da müşteri sipariş verdi nasıl yapıcaksın senin aldığın 5.00 tl yol parası kurtarmaz ama şöyle bişey yapabilirsin mesela ofisi akköprü civarına kurup hem hale yakın olursun hizmet vereceğin noktalarda Yenimahalle, demetevler,siteler,ulus, kızılay,maltepe Tandoğan gibi yakın yerlere hitap edersin yol parası yerine mesela 50.00 tl alışverişe bir kilo meyve hediye gibi cezbedici promasyonlar yap daha iyi sonuç alısın
TURŞUCU ŞEVO

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Gıda
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
29/12/2014 :  20:34:56  Alıntı

Bu işin perakende internet üzerinden yapılması biraz riskli gibi. Ambalajlama ve taşıma kaliteli olmak zorunda bu da ürün fiyatına yüklü olarak yansımak durumunda kalacak İnternette bu işi yapanlar var
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
30/12/2014 :  02:40:35  Alıntı
arkadaşlar konu günceldir. Mesafe sorunu önemli bir problem, burda en önemli unsur, semtlere kota koymak gibi, yani ofisin olacağı yere yakın semtlere hizmet vermek gibi. Pekala bu iş sizce tutar mı? internette reklam, gazete ilanı, el ilanı, araç üzerine giydirme yapmak başlıca yapabileceğim konular, semt olarak yenimahallede kurulacak sistem, ankara'yı bilenler semti tanırlar, sincan, eryaman, etimesgut, siteler mamak, gülveren, türközü, cebeci gibi semtlere uzak.

Ali Özkan
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
30/12/2014 :  03:17:50  Alıntı
Hocam selamlar, fikir güzel ama bence tutma ihtimali çok yüksek değil. Zira toplum olarak ciddi bir güven sorunumuz var. Ben olsam güvenip alamam mesela. Korkarım acaba kötü ürünmü gelecek ya da tazemi olacakmı diye.

Birde hedef kitlenin çok büyük bir kısmı hanımlar. Hanımlar alış veriş konusunda ciddi ciddi 3-4 kuruşluk indirimleri bile takip edip alımlarını genelde yakın marketlere bölüyorlar. Mesela domates Migros'ta 2 lira ise oradan, salatalık Bim'de 1 lira ise oradan alıyorlar. Teslimat için 5tl vermek çoğu için müsrifçe gelecektir. Çoğu hanım alış verişlerde birden çok noktayı kullanıyorlar sırf, hem bahaneyle dolaşmak hemde ufak ufak ekonomi yapmak için. Özellikle ev hanımları ve emekli hanımlar. Fakat hedef kitle çalışan hanımlar ve bekar erkekler olursa şans biraz daha yüksek olur gibi.

Bu fikir belki biraz risk ve yatırımla yemeksepeti.com gibi bir şeye dönüştürülüp uygulanabilir. Tüm manav ve sebze, meyve satan marketlerle konuşursan ve onları bağlarsan sadece aracı olarak para kazanabilirsin bence. Örneklerini görüyoruz, bu fikir insanları nasılda zengin etti.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Yayıncılık
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
30/12/2014 :  12:31:18  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ankara2929
arkadaşlar konu günceldir. Mesafe sorunu önemli bir problem, burda en önemli unsur, semtlere kota koymak gibi, yani ofisin olacağı yere yakın semtlere hizmet vermek gibi. Pekala bu iş sizce tutar mı? internette reklam, gazete ilanı, el ilanı, araç üzerine giydirme yapmak başlıca yapabileceğim konular, semt olarak yenimahallede kurulacak sistem, ankara'yı bilenler semti tanırlar, sincan, eryaman, etimesgut, siteler mamak, gülveren, türközü, cebeci gibi semtlere uzak.

Şimdi biraz beyin fırtınası yapalım Mevve Sebze dayanıksız gıda maddeleridir Öncelikle sağlıklı ve kaliteli şekilde ambalajlanması gerekir.
Kaliteli Ambalajlama için iyi bir yatırım gerekir
Taşıma işi kargoyla olmaz sanırım :) Sana kaliteli Frigofrik soğutma sistemli bir araç lazım
Bütün bunlar birkere satış maliyetine yansıyacak
Müşteri gözüyle Empati kurmak gerekrse neden canım çektiği an manava gidip almayayım ?
Örneğin Sincandan bir müşteri 1 kilo üzüm siparişi verdi Yaklaşık 30 km lik yol için gitseniz maliyeti kurtarmaz Maliyeti üzüm fiyatına yansıtsanız kimse almaz Dağıtımı haftanın belirli günlerine yaysanız Müşteri beklemez.

Olabilecek en olumlu şey Manavda ve piyasada kolay bulunmayan DEĞERLİ meyve ve sebzeyi online olarak satmak
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Grozny
Üye

Toplam 118 yazı
30/12/2014 :  14:16:43  Alıntı
Bu işi yapanlar var ufak bir uğraşla google'dan bulunabilir fakat sadece organik gıda üzerine çalışıyorlar. Örn: Organik domates, tavuk, makarna, kuruyemiş
Kargo usulü çalışıyorlar Türkiye geneline hitap ediyorlar. Ambalajları kaliteli, ürün hasar almıyor fakat gönderilecek yere göre bozulma olabilir şehir içi çalışan bir firma için bu sorun yaşanmaz.
Fakat fiyatları çok pahalı çünkü organik yani köşedeki manavda veya markette olmayan ürünleri satıyor.
Bu açıdan bakıldığında bu iş oldukça profesyonel ve ciddi yatırım maliyeti gerektiriyor.
Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
fademankara
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
30/12/2014 :  18:55:05  Alıntı
Hocam online manav yerine hamile marketi tarzı birşey yapsan bana göre daha iyi sanki meyveler donmus olduğu icin akar kokar fazla olmaz ama biraz zahmetli ugrastirici olabilir ankara çok büyük başa çıkman biraz zor olabilir ama ilerde mutlaka işe yarar birşey olur yada manav yerine migros sanal market tarzı birşey yapabilirsin o sanki daha iyi olur

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
bitirim06
Üye

Toplam 213 yazı
30/12/2014 :  19:19:07  Alıntı
Manavcıları bulusturma gıbı bı sıstem dusun bence cunku yoksa yenımahalle ıcınde bıle 10 km oteden adam 1 kılo salatalık alırsa zarar edersın kota koyarsan satıs yapamassın. Ama manavcılık sektoru cogu yerde bıttı buda ayrı bı konu. Bence ankarayı gez manavcıları gez konuyu anlat ıkna edecegın manavcılar olur.
ondan sonra c2c sıstemı kurup manavcıların urun gırıp dagıtım yapacagı mahalleyı gırmek kalıyo sana ben bu c2c sıstemı kurcak kadar bılgım var dıyosan gir hıc dusunme ornegi yok cunku turkıyede

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
14/01/2015 :  02:25:58  Alıntı
şimdi arkadaşlar satışta kota olacak, ve yenimahalle semti merkez olmak üzere bu semte yakın bölgelere hizmet verilecek, zaten bu semtlerde işi tutturabilirsem gerisine gerek olmaz. çok uzak semtlere hizmet vermeyeceğim.

ToptanAlıcı
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
14/01/2015 :  19:43:27  Alıntı
http://www.ozgurmanav.com/ziyaretci-defteri.php Çok yorum yok ama sahibine ulaşıp zorluklarını avantajlarını vs. ilk elden sorabilirsiniz.
Muhtemelen bahsettiğiniz üzere Y.mah demetevler şentepe belki çamlıca ssk blokları hatta gazi mah varlık daha da ileriye gidip incirli maltepe anıttepe tandoğan, belki daha ilerisi beşevler bahçelievler vs.. derken neden olmasın.
10-12 kuruş yakan motosikletlerle yakın çevreye uzaklar içinse otomobil ruhsatlı panelvanlarla belirli bölgede sabit durup çok giden belirli ürünlerle donatılarak yakıttan tasarruf için bu şekilde çalışarak denenebilir.
Önce yakın çevreyle başlarsınız. Ama bence belli yerde sabit olarak manavınız olursa en azından müşterileriniz her zaman malın kalitesini yani kalite politikanızı sürekli takip eder ve hatta yol üzeri bir yerde olduğunda yoldan geçerken bile alan online müşterileriniz bile olur.
Ayrıca sabit adresteki müşterilerinizide poşetlerinize baskı, direk söyleyerek ve tabelanızla e manavınıza yönlendirebilir, yolda otobüsle geçenler bile tabelanızı görerek müşteriniz olmayı deneyebilirler.
Sıfır, İkinci El Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım-Satım ve İmalatı

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
ToptanAlıcı
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
14/01/2015 :  19:49:00  Alıntı
Eklemek istedim. Gerçi çok bw harcanır değer mi takdiri sizden ama sabit manavınızda günlük değişen fiyatlarınızla birlikte müşteriniz ürünleri siteniz aracılığıyla gösterebileceğiniz uygun bir ya da bir kaç kamerayla görerek gelecek ürünü görerek satın alır, süpriz yaşamaz.
Sıfır, İkinci El Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım-Satım ve İmalatı

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
sess35
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/01/2015 :  22:48:57  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ankara2929
Arkadaşlar ;
Bilgisayar programları yazıyorum, firmam var, online manav açmak istiyorum, daha evvel sebze-meyve alıp sattım ancak online değildi. Şimdi bu işi Ankara'da tüm Ankara merkez semtlerinde müşterinin siparişin alınması ve eve teslim şeklinde yapmak istiyorum. Sorum şu, şimdi bu kadar market - manav var iken, online alan olur mu? bu işi benim masrafım yok ekstradan, bir tek alan adı ve hosting yeterli, iş olur mu? mesela siz görmeden bir ürünü alır mısınız, ödeme kapıda nakit olacak, belirli bir kota olacak mesela minimum alım 25 tl ve buna 5 tl de yol parası eklenecek. Fikirlerinizi bekliyorum. Yıllardan beri hep başkalarına program yazdım. Şimdi kendi online projelerimle de uğraşmak istiyorum. Şimdi size şunu da söylemek istiyorum bu işi Ankara'da migros yapıyor, ancak günlük ne kadar satış yaptığını bilemem, fiyatlarım ise çarşı pazar fiyatı olacak, şimdi bu işten ne kâr edeceksiniz demeyin, işi bilmeyen para kazanamaz, işi bilen parayı koyacak yer bulamaz.

projenizde son durum nedir ?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İnternet
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
21/01/2015 :  01:36:53  Alıntı
Bazı arkadaşlar projenin ne durumda olduğunu özel mesaj olarak atıyorlar bende bilgi vermek istedim.
proje yayın hayatına girmek üzere arkadaşlar open-cart sistemi ile bu projeyi kuracağım, yol ücreti ve kota konusunda çalışmalarımız sürüyor, semtlere göre mi ücret alsak, yada yakuın semtlerden ekstra ücret almasak mı bunu tartışıyoruz. İyi çalışmalar.

ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
21/01/2015 :  13:25:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Reçel, kışlık soslar gibi ev yapımı ürünleri online satış konusunda birlikte çalışabilecek, yazılımcı bir arkadaş ile ortak çalışmak için görüşebiliriz.
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.42 saniye.
19:30:20, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım