Girişimci Öğrenciler - Midye Tezgahı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Girişimci Öğrenciler - Midye Tezgahı

Komixi
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
14/11/2014 :  09:48:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Abilerim, arkadaşlarım; biz 2 girişimci arkadaşız. Daha önce çok fazla girişimde bulunduk ve girişimde bulunduğumuz işlerin altında başarı ile kalkarak sonlandırdık. Bilirsiniz bazı işlerin piyasada doygunluk seviyesi olur bu yüzden o iş biter yeni işler başlar, bizde bu yüzden yeni iş olarak geceleri işlek bir cadde kenarına seyyar midye tezgahı kurmayı düşünüyoruz. Daha önce yaptığımız işlerden bahsedeyim; üniversite'de gezi, küçük ölçekli ithalat, e-ticaret gibi işlerde bulunduk. Daha çok fazla iş fikrimiz var ancak öğrenci olduğumuz için yavaş ve emin adımlar atmak zorundayız. Şuan için midye tezgahı düşünüyoruz, daha sonra yine size başka işlerde danışacağım...
(Bu arada pazarcılık konusunda toptan ürün satan varsa o konuda da yardımını alabilirim.)
En ucuz midye nereden alınır, bunun piyasası nedir, bu iş tutar mı nasıl olur siz değerli abilerimin fikrini almak istiyorum.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Mühendis
hcingir
Üye

Toplam 120 yazı
14/11/2014 :  10:57:43  Alıntı
Madem öğrencisiniz, yeme alışkanlıkları anketi gibi bir anket düzenleyin, balık, kelle paça, midye dolma, tatlı, sebze yemeği vs. gibi.soruların altına günde kaç kez, haftada kaç kez gibi seçenekler yazın bunu uygulayın, anket sonucuna göre midyenin sürümü nasıl olur belirleyin. sonra da atlayın gidin istanbula karaköy de balıkçıların yanına bir midyeci gelir saat 3 te. genç bir çocuk. onunla anlaşın, size göndersin. siz satın. ben den tavsiye, midyesi çok lezzetli.
hcingir

Yerleşim : Kırgızistan / Bişkek  |  Meslek : Emekli
Komixi
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
15/11/2014 :  01:43:37  Alıntı
Abi anketlerin Isparta'da pek yeri olmuyor malesef, yerli halktan çok öğrenci olduğu için veriler tutarsız çıkıyor. Benim asıl sorunum istanbul, izmirden vs. gibi illerden ucuza midye dolma tedarik etmek bu konuda sıkıntı yaşıyorum. Kalkıp o illere giderek ürün alma şansım yok ne yazık ki.

karakayabilisim

Yeni Üye

Toplam 21 yazı
16/11/2014 :  04:14:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

öncelikle bu girişimin için tebrik ederim genç kardeşim, bilen bilir İzmir'in midyesi meşhurdur, inan her yerde midye yedim ama bir izmir'deki midye yok maalesef, izmir'den ürünü tedarik edebilirsin, bozulma vs. ihtimaline karşı midyeler burdan otobüse verilebilir aynı gün içinde teslim alırsın, ortalama cironu tahmin edip söyleyebilirsen sana yardımcı olabilirim, özelden yada imzamdaki mail adresinden ulaşabilirsin.
Lütfen iletişim için karakayabilisim@gmail.com adresini kullanınız.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
17/11/2014 :  16:26:24  Alıntı
midye'yi kendin mi dolduracaksın yoksa al sat mı yapacaksın ?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
19/11/2014 :  10:20:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/48195-yasam-seyyar-saticilarin-sasirtan-kazanclari/14

Sizin için yararlı olur umarım.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Komixi
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
20/11/2014 :  04:53:16  Alıntı
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Sezgin abi sana mesaj gönderdim yanıtlarsan sevinirim.
Midyeyi hazır midye dolma şeklinde almayı planlıyorum, benim için daha kolay olacaktır.

ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
23/11/2014 :  19:47:58  Alıntı
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-yiyecek-icecek-et-balik-izmir-midye-dolma-kucuk-boy-167025339/detay
İzmir'de epey üretici vardı basit bir google araması ile bulabilirsin.

Yerleşim : Türkiye
Komixi
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
24/11/2014 :  18:41:18  Alıntı
Marifet üreticiyi bulmakta değil, kaliteli malı ucuza veren adamlar var izmir de, önemli olan o adamları bulmak. Sizin verdiğiniz linkteki fiyatları müşteriye satıyorlar burada.

ripvanwinkle
Yeni Üye

Toplam 98 yazı
14/12/2014 :  16:33:35  Alıntı
peki ...

Yerleşim : Türkiye
Komixi
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
16/12/2014 :  00:54:42  Alıntı
Belki merak eden arkadaşlar olabilir, midye işinden vazgeçtim. Yeni iş fikirleriyle uğraşıyorum... Yardımlarınız için teşekkürler.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.12 saniye.
12:34:56, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım