Sosyete Pazarlarında Yer Kiralama Bilgisi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Sosyete Pazarlarında Yer Kiralama Bilgisi?


brainstyle
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
11/07/2008 :  17:06:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


selamlar...

uzunca bir süre marka mağazacılık yapmış ve daha sonrasında üretim ve tasarım kısmını da az çok öğrenmiş birisi olarak artık kendim bile gidip marka yerlerden alışveriş yapmıyorum. çünkü hangi ürünün kaça mal olduğunu bilip de mağazalarda etiket fiyatına 200-300 ytl'ler ödemek sinir bozucu. tabiki aslında pahalı mağaza ürünleri alırken o ürünün içine dahil olan birçok masrafın (vergi,sigorta,taşıma,yer kirası,tasarım,personel vs. vs...) olduğunu biliyoruz. Türkiye şartlarında insanların alım gücünü ve artık tekstilde bir kıyafeti alıp 5 yıl giyeyim zihniyetinin yerine fast food gibi bir giysi tüketiminin yer aldığını göz önüne alırsak bence sosyete pazarları en iyi alışveriş noktaları.


sizden ricam pazarda yer almak veya kiralamak için gerekli işlemler nelerdir? belediyelere mi yoksa pazarcılar odasına mı başvurmak gerekir? (çankaya belediyesini aradım net bir cevap alamadım) aşağı yukarı yer masrafları ne kadardır? siz olsanız pazarla ilgili bir girişimde bulunur muydunuz?

teşekkürler...

kreatif yönetim, beyin fırtınası

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
guncan.su
Yeni Üye

Toplam 71 yazı
12/07/2008 :  14:53:43  Alıntı
bu pzar işini bende merak ediyorum.dükkanımdaki bir kaç çeşit ürünü pazarda süatabilirmiyim diye.bende adanadayım.ayrıca istanbuldaki sosyete pazarcıları bu kadar ucuz malzemeyi ve büyük bedeni nereden bulur anlayamadım bir türl

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Muhasebe
brainstyle
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
12/07/2008 :  15:28:51  Alıntı
büyük beden veya çok değişik ürünleri istanbul merter'deki toptancılardan buluyorlar. uygun fiyatlı ve kaliteli malı bulabilmek için firmaları dikkatli takip etmek gerekiyor. sürekli koşturunca emeğinin karşılığı fazlasıyla alan arkadaşlarım var. sizin de kazancınız bol olsun .
kreatif yönetim, beyin fırtınası

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
joy55
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
17/07/2008 :  12:37:36 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


arkadaslar bilgim kadarıyla yardımcı olayım birincisi pazarlarda satılan mallar magzalardakilerden farklı degildir hepsi degil tabi onlarda nasıl olur bir parti malı yani bir fabriba 10.000 adet lik sipariş aldıysa en az 12.000 adet mal yapar 1000 adedi defolu çıkarsa çıkmaz da rist olsun istemezler çıktı diyelim 10.000 adetlik siparişi sag salım verdiyseler sorun yoktur geri kalan malı depo sorumlusu bile satar parti malı böyle bı seydir defoda vardır saglam da pazar yerine gelince pazarda önemli olan odadır odaya kayıt yaptırmanız gerekir belediyedende ruhsah alacaksınız kiramak isterseniz kiralayacagınız insan kolaylık saglarsa hiç bişi yapmanıza gerek yok.yer masrafına gelince ben bursalıyım en iyi yerde aylık 2.000.00 dir hayırlı işler pazarda satmak için mal ararsanız bursadan yardımcı olurum.
dantel dantel işlenir hayat.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
brainstyle
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/07/2008 :  12:52:28  Alıntı
teşekkür ederim ilgine joy. doğru dürüst bi başlayabilirsek irtibata geçeriz inşallah.
kreatif yönetim, beyin fırtınası

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Yöneticilik
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
06/11/2009 :  21:29:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ve
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
svancis
Yeni Üye

Toplam 82 yazı
07/11/2009 :  13:01:47  Alıntı
Keyf.in
ankara ıcın konusabılırım burada eskısehır yolu uzerındekı sosyete pazarından yer bulabılmen ıcın bı stand alman lazım yada devır alman lazım heryer dolu cunku kıralamanı tavsıye etmem cok ıstıyorlar cunku pazarda az bulunan bı urunu getırdın mı sorun olmaz ama onların hepsı baska pazarlarada gıden kısıler turkıyenın heryerıne gıdıyorlar benım bıldıgım
serkan

Yerleşim : Türkiye / Ankara
bedem
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/11/2019 :  10:43:49  Alıntı
merhaba ben Ankara'da ucuzluk pazarı işletiyorum aynı zamanda sosyete pazarlarında tezgah açmayı düşünüyorum ihraz fazlası, spot veya markaların ikinci kalite tekstil ürünlerinden satmak istiyorum bu tip mallar elinizde mevcut ise bedem@hotmail.com adresine resimleri ile birlikte mail atarsanız sevinirim
bedem

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf

4.06 saniye.
11:21:19, 4 Temmuz 2020, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım