Çalışan İçin Ek İş Önerileri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çalışan İçin Ek İş Önerileri

phosphorescence
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
04/12/2013 :  21:00:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Arkadaşlar Merhaba,
Mühendisim ve çalışıyorum. Ancak yeni evlendim, borçlarımdan ötürü aylık bir ek kazanca ihtiyacım var.
Az sermaye ile her ay az da olsa gelir getirebilecek bir iş konusunda önerileriniz var mıdır?
İstanbulda yaşıyorum, aracım da yok. Bu yüzden araç ile yapılabilecek işler olmaz sanırım. Ne bilim internet üzerinden de olabilir bir şeyler ama bu konuda engin tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler şimdiden

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
ruzgar77_77
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
05/12/2013 :  19:18:03  Alıntı
ne mühendisisiniz ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
Kafkaskartalı
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
05/12/2013 :  19:24:58  Alıntı
ben ersağ işi yapıyorum,tavsiye ederim,satış ve prim derken birşeyler oluyor.fakat net ve dürüst olmak lazım.ersağsamsun diye bir sitem var ayrıntıları oradan öğrenebilirsiniz.size mail gönderilemediği için buraya yazdım,selamlar

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Öğretmen
mythical
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
06/12/2013 :  10:47:55  Alıntı

Çok güzel başlık tebrikler,
Bende uzun zamandır. aynı konu hakkında araştırma yapıyorum ama hala işe yarar bir sonuca ulaşamadım.bu arada maaş'lı çalışmaktayım.

Arkadaşlar herkes fikrini yazarsa umarım birbirimize faydası olur.

Saygılarımla

7 gün 24 saat yetmedi, yetiremedim :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
ticaretadam
Üye

Toplam 223 yazı
08/12/2013 :  01:02:40  Alıntı
7 gün 24 saat yetmedi yetiremedim diyorsun çok güzel :)
Yalnız mühendis isen kafayıda o kadar çok zorlama derim bazı insanlarda daha sonra tükenmişlik sendromu oluşuyor. Bıkkınlık geliyor ama daha yeni evli isen sanırım genç bir arkadaşsın.

Başka forumlarda bazı genç arkadaşlara bakıyorum hiç çalışmadan etmeden lüks villalar , lüks araba hayalleri , şatafatlı yaşantı hayalleri kuranlar oluyor. Hiç çalışmadan herşeye sahip oluyum istiyorlar.

Hatta bazı gençler para için **lık - gasp gibi saçma sapan şeylere başvurup daha hayatının baharında cezaevlerine giriyorlar , hayatlarını karartıyorlar.

----------------------
Ben o yüzden alnının teri ile , beyni , zekası , beden gücü ile kazanmak isteyen insanlara çok saygı duyuyorum.
----------------------

Ek iş olarak neler yapabilirsiniz.

Meslekleri ikiye ayırmak lazım derim.
1. Diploma gerektiren meslekler.
2. Diploma gerektirmeyen meslekler.

Vergi yönünden ikiye ayırabiliriz.
1. Vergiye tabi meslekler
2. Vergiye tabi olmayan meslekler.

Asıl kazanç yönünden ayırabiliriz.
1. Asıl kazanç getiren meslekler
2. Ek iş yapılacak meslekler
vb gibi.

Mesela diploma gerektiren mesleklere baktığımızda buradan görebiliyoruz.
http://www.kariyerpenceresi.com/?meslekler
Ek iş olarak doktorluk , avukatlık , mali müşavirlik , mimarlık , inşaat mühendisliği , hemşirelik , öğretmenlik , eczanecilik ( kalfalık belgesi ile kalfalık hariç ) , diş hekimliği , polislik vs yapamacağımız ortada.

Diploma gerektirmeyen işler olarak
-hayvan besiciliği
-süt üreticiliği
- 40 yakın sebze , 30 a yakın meyve üretimi ,
- pastanecilik
- nalburluk
- berberlik
- şoförlük ( araba cinsine göre ehliyet )
- pazarcılık
- giyim mağazası veya üretimi
- ayakkabı mağazası veya üretimi
- çiğköfte üretimi veya satışı
- tavuk veya et döner satışı
- marketçilik
- bakkalcılık
- lahmacun üretimi ve satışı
- avm de gıda satış işleri
- parfüm satış işleri
- matbaa işleri
- reklam aracılığı işleri
vb daha çok olan bir çok iş yapılabilir.

İnternet üzerinden diyorsanız
- site aç google adsense üzerinden reklam tıklattır para kazanmak
- tıkla kazan siteleri
- email oku kazan
- anket doldur kazan
- üyelik aç kazan
- e-ticaret sitesi aç ürün sat kazan ( durumuna göre değişebilir )
- webmasterlik yap para kazan.
- reklamlarda aracılık yap kazan
İnternet üzerinden bir çok şey daha çıkabilir. Kazandırıyormu kazandırmıyormu ona bir şey diyemem.

Bunları oturup analiz etmek gerekir.

Allah herkesin yardımcısı olsun , Allah herkese bol bol para kazanmayı , sağlıklı , mutlu , huzurlu günler nasip etsin.
Ticaret

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
knsderin
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
09/04/2020 :  11:55:00  Alıntı
Yaşamakta olduğumuz düzen içerisinde paraya her zaman ihtiyacımız olacaktır. İşte sizlere bu konuda yardımcı olacak yollar: https://paratic.com/para-kazanma-yollari/

Yerleşim : Türkiye / Ankara
kuko
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
09/04/2020 :  19:55:11  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - phosphorescence
Arkadaşlar Merhaba,
Mühendisim ve çalışıyorum. Ancak yeni evlendim, borçlarımdan ötürü aylık bir ek kazanca ihtiyacım var.
Az sermaye ile her ay az da olsa gelir getirebilecek bir iş konusunda önerileriniz var mıdır?
İstanbulda yaşıyorum, aracım da yok. Bu yüzden araç ile yapılabilecek işler olmaz sanırım. Ne bilim internet üzerinden de olabilir bir şeyler ama bu konuda engin tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler şimdiden

merhaba son durumunuz nedir?
Bahtsız Bedevi...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.58 saniye.
13:43:08, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım