Çaresiz Bir Öğrenci Nasıl Para Kazanır ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çaresiz Bir Öğrenci Nasıl Para Kazanır ?

ayd1n
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/02/2011 :  17:37:57 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Evet ben bir üniversite öğrencisiyim. Bu başlığı açmamdaki sebep benim açımdan ve çevremdeki maddi zorluklarla eğitimini devam ettiren arkadaşlarım açısından fikir sahibi olup birtakım girişimlerde bulunabilmektir.Bir öğrenci kısıtlı imkanlar doğrultusunda, vakitsel olarak esnek bir çalışma(süreklilik arz edip etmemesi önemli değil) ve az bir sermaye ile neleri başarıp maddi kazanç elde edebilir. Bu sorunun çözümü ile pek çok öğrenciye destek olunabileceği gerçeğini gözönünde bulundurmanızı her türlü fikir ve önerilerinizi iletmekten çekinmemenizi temenni ediyorum.
Saygılarımla....

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Öğrenci
zeynelgun
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
20/02/2011 :  19:41:47  Alıntı
istanbuldan toptan ucuz giyim ürünleri alarak pazarda tezgahta satabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Serbest meslek
bingo
Üye

Toplam 150 yazı
20/02/2011 :  21:21:46  Alıntı
aldığın eğitim bölüm doğrultusunda bir sirkete gir calış

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
20/02/2011 :  22:14:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Ben üniversitede iken dönem dönem bir çok şey yaptım. Bu sayede birçok ihtiyacımı en lüksünden karşıladım.

Mesela ; makjaj setleri aldım Gaziantep Büyük pasajdan 2,5 - 3 liraya bunları kız yurdunda kalan öğrenci arkadaşlarımdan birine parasını kırışarak sattırdım. 10 liraya sattık arkadaşıma 3 lira bana 5 lira şeklinde paylaştık. 2 haftada bir gidip 2 adet 70 ekran televizyon kolisi büyüklüğünde koliyi bu setlerle doldurup getirirdim. Hem arkadaşım hem ben bu işle çok para kazanmıştık. Ne güzel günlerdi : )

Bu iş hala tutar. Aynı makyaj setleri için şimdi Tahtakaleye gitmelisin.

İstanbul Kadıköy Salı pazarı ve Üsküdar Cuma pazarı spor giyim ürünlerini getirip eşe dosta satardım. Mesela 2,5 liraya aldığım bir spor yeleği 20 liraya satardım. Buna rağmen herkes kendisine ucuzluk yaptığımı sanırdı ?!

Fiyat farkı eskisi kadar olmaz ama bu iş de hala tutar. Bunun için şimdi Mertere gitmelisin.

Body salonlarına buğday rüşeymini ambalajlayıp satmıştım. Bir çuval rüşeymi (50 kilo) 10-15 liraya alıp 100 gr lık ambalajlara doldurmuş ve tanesini 5 lira civarına satmıştım. Ancak ambalajlar Amerika dan gelmiş gibiydi. Bu işte hala tutar uygun şekilde yapılırsa. Rüşeym un fabrikalarından alınabilir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken girip çıktığım salonların tamamı beni çok iyi tanırdı güvenirdi. Seni tanımayan bodyciler senden asla ürün almazlar. Çok iyi bildikleri orjinal bir ürün olursa belki alırlar.

Tahtakaleden çuvalla kilo hesabıyla aldığım swach saatleri ve duvar telefonlarını çevreme satardım. Telefon artık satmaz ama saat hala iş yapabilir. Bir çuval saate 20 lira verirdim çuvaldan 300 saat çıkarsa 50 si fire olurdu saatin tanesini kilitli poşetlere koyar yanına bir standart garanti sertifikası ilave eder 5 liradan satardım. Şimdi bu saatleri tane hesabı 2,5-3 liraya toptan alır 5-10-15 tutturabildiğine satarsın. Alım yerin gene Tahtakale.

Aklıma gelen bunlar. Hiç çekinmedim iyi yapmışmıyım ?

Mutluluklar tadını çıkar en güzel yıllarının.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
bingo
Üye

Toplam 150 yazı
20/02/2011 :  22:27:49  Alıntı
arkadasım istediğin bu bilgileri ıntte arastırarak sağlayabilirsin...bu isteğinde bir cıkar sezinliyorum daha öncede bir cok konuda aynı istekte bulunmussun ilginc geldi bana

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ticaretadam
aydın sanırım kayseridesin. İlk önce kendine free bir internet sitesi alıp iç anadolu bölgemizde kalan 1.205.872 nüfusu olan kayseri ilinin tüm ilçelerini ve nüfus sıralamasına göre sıralamasını ,

Her ilçesinin mahallesini ve nüfuslarını , nüfusa göre sıralamasını ve resimlerinide google earth programı yardımı ile yapıp frontpage de dizayn edip sitene upload edersen bizlerde görürsek güzel fikirler çıkacağına inanıyorum.

Senden de kayseri iline ait bu çalışmaları bekliyoruz.

Bu arada hangi bölümde okuyorsun ?
Hangi saatlerde genelde boş kalıyorsun ?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
ayd1n
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/02/2011 :  22:44:17  Alıntı
Evet öncelikle değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

1) Sayın zeynelgun; evet bu alternatif öğrenci çevrelerinde sıkça konusulup sözde kalan bir durumdur. Aslında en basit olarak yapılacak işler başında gelir ama risk faktörü doğrultusunda çoğu kişi geri adım atar.

2)Sayın Bingo; sizin öneriniz belki bir kısım öğrenci için mümkündür ancak çoğu arkadaşım açısından hem kendilerini kabul edecek şirket bulamama durumları hemde bulsalar dahi bu durumun maddi bir kazanç sağlayamaması gerçeği üzerine ne yazık ki devam ettirememeleri ile sonuçlana bilmektedir. Önemli bir konu da şudur ki; ben sadece kendi adıma değil gerek çevremdeki gerekse forumu okuyan tüm öğrenci arkadaşlar adına yazıyorum.

3)Sayın ticaretadamı; evet kayseri'de öğrenciyim İzmir'de ikamet etmeme rağmen zamanımın büyük bölümü kayseri'de geçiyor. Bahsettiğiniz durum aslında ilgimizi çekti ama tam olarak ne işe yarayacağını anlayamadık konuyu biraz daha açmanız gerekecek. Ben İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisiyim ama her bölümden her çevreden birşeyler yapmak isteyen arkadaşlarım var. Zaman konusunda da haftada en az 3 günümüzü ayırabilme imkanımız mevcut.
Tekrardan önerileriniz için teşekkür ediyorum saygılarımla....

ayd1n
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/02/2011 :  23:01:19  Alıntı
Sayın akınselcuk ; öncelikle çok iyi yaptınız çekinmemekle teşekkür ediyorum. Forumda uzun süredir yorumlarını takip ettiğim kişilerden birisiniz. Bu deneyimlerinizden yola çıkarak benzer fikirler üretmeye çalışacağız. Saygılarımla...

yumitasarim
Üye

Toplam 422 yazı
21/02/2011 :  12:58:09  Alıntı
..... benimle irtibata geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.E-mail&msn:ucuzkayseri@hotmail.com

İstiridye Mantarı İstanbul

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
yumitasarim
Üye

Toplam 422 yazı
21/02/2011 :  13:08:15  Alıntı
@ticaretadam Kayseri hakkında bilgi istemişsiniz ,yardımcı olur sanırım.

2008 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Veri Tabanına göre ilin nüfusu 1.184.386 dır. Nüfusun yüzde 85’si şehirde, yüzde 15’ü da kırsal alanda yaşamaktadır. Nüfus yoğunluğu 69 kişi/km2’dir.

İlin 16 ilçesi bulunmaktadır. İl merkezi büyükşehir statüsünde olup 23 Temmuz 2004 tarihinde yürürlüğe giren 5216 sayılı Büyükşehir Belediyeleri Kanunu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sınırları yeniden düzenlenmiştir. Daha önce iki metropol ilçeden oluşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni yasa ile beş ilçe (Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, İncesu ve Talas) ve 19 alt kademe belediyesinden oluşmaktadır.

İl nüfusunun ilçeler itibariyle dağılımının grafiksel görünümü aşağıdaki gibidir.

[URL=http://img524.imageshack.us/i/nufus1.gif/][/URL]

İstiridye Mantarı İstanbul

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tevhiddavasi
Yeni Üye

Toplam 65 yazı
21/02/2011 :  20:13:40 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
satış yapabilecek kabiliyetiniz varsa bu konuya yönelin derim

Yerleşim : Türkiye / Antalya
ayd1n
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
24/02/2011 :  00:22:53  Alıntı
Sayın yumitasarım; ilginiz için teşekkürler. En kısa zamanda sizinle irtibata geçmeyi umuyorum. Saygılarımla....

amazonxxxx
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
02/12/2017 :  11:20:06  Alıntı
pazarlarda makyaj malzemesi yada iç çamaşırı ,çorap gibi seyler satabilirsiniz.tanıdığım biri var sadece kemer satarak bir kaç arsa aldı.yer izmirdi.yani pazarlar
her zaman umut vadediyor.
Durun bende varım....

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
knsderin
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
08/04/2020 :  14:25:22  Alıntı
Öğrenciyseniz elinizdeki parayla zar zor geçiniyor olmanız normal. Ancak bu durumu online işlerle değiştirebilirsiniz. Aşağıda rahatlıkla kullanabileceğiniz yöntemler verilmiştir; https://paratic.com/universite-ogrencileri-icin-online-para-kazanma-yollari/

Yerleşim : Türkiye / Ankara

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.22 saniye.
09:55:43, 18 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım