Magaza İçin Kredi İmkani - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Magaza İçin Kredi İmkani


Burbon
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
24/09/2013 :  01:05:40 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar.yaklaşik 4 ay önce.mobilya uzerine işlek bir noktada 3 katli bir magaza işine girdik. İşlek cadde uzeri olmasi ve magazanin biz almadan onceki donemlerde yaptigi cirolar nedeniyle beklentimiz yuksek idi..Şimdi elimizde 2-3 aylik bir şirket var ama şirket kurulumu 2000 yilina dayaniyor biz eski şirketi devir aldik.. Bir cok sebepden dolayi işlerimiz istedigimiz gibi gitmedi ve suan cok ama cok sıkıntılı bir donem geciriyoruz. Şirketimiz limited şirket ve 5-6 bankadan pos makinemiz var 2 ayda yaklaşik 80 bin tl ye yakin poslardan para cekildi. Limited şirket tek kişi ustune yapildigi icin artik tek bir kişi uzerine yaptik ve bu yaptigimiz kişininde finansbanka borcu vardi gecmiş donemde kredi borcu..bunuda bu ay odedik ve kapadik...

Şimdi sonuc olarak..işlek bir cadde uzerinde bir magazamiz..pos makineleri işleyen iş yapan icinde de 150 bin tl civari urun bulunan..( aliş fiyati ) ve kredi borcu yeni bitmiş bir şirket sahibi var.. bunla ilgili kredi cikarma ihtimalimiz varmidir? bu konuyla iligli bana yardimci olabilcek arkadaşlar varsa ama gercekten yardimci olabilcek kişiler ( 200 tl gonderin yapalim tarzi kişiler yazmasin bile) ne gerikiyorsa yapariz ve gercekten bir kredi imkani olursa bizde geregini yapariz.. Yazim cok daginik oldu cunku kafam cok daginik borclar yuzunden.. yardimci olabilecek kişilere ve iliglienenlere ya da yorum atanlara şimdiden teşekkür ederim..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
timurhan
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
25/09/2013 :  11:08:35  Alıntı
Çok kolay öğrenmeniz...en yakın herhangi bir bankaya danışın ben çıkartırım laflarınada pek güvenmeyin ayrıca. Teminatınız olduğu müddetçe her türlü temin edebilirsiniz. şirket sahibinin borcu yeni kapatması bazı bankalarda takipte borçlu gibi gözükebilir.bazı bankalarda yakın tarihte icralık vs gibi olduğu için vermeyebilir. ama dediğim gibi siz en yakın bankadan sorun danışın,şirket adına ve kendi teminatınızla yapamazsanız bana özelden mesaj atın

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
Goksar
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
11/10/2013 :  18:00:47  Alıntı
Size günlük kazanç sağlayan bir iş tavsiye edeceğim. Günlük kazançlar sizin işi döndürmenizi sağlayacak yani size zaman kazandıracak bu zamanıda iyi değerlendirebilirseniz borçlardan kurtulacaksınız. Eger karar verirseniz 3 gün sonra ilk kazançlarınızı bankamatiklerden çekebileceksiniz. Bana ulaşırsanız size dosyayı yollarım incelersiniz..Herhangibir talebim yoktur. avgokhansarikaya@mynet.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
demırsah
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
11/10/2013 :  21:13:47  Alıntı


sayın goksar bana da bilgi verir misiniz. f.mavera27@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Öğrenci
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
12/10/2013 :  13:38:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
o poslar da o kişiye aitmidir kredi borcu olanın.. ayrıca kredisi kara listedemidir.. normal şartlarda tahminimce posları aldıktan sonra bu kişi kredi çekip ödememiştir ve kara listeye girmiştir ve bankalar posları kapatmaz çünkü para çekilir sonuçta.. sadece kredi kartlarını kapatmışlardır.
eğerki o kişi kara listedeyse mümkünatı yoktur kredi çekemez ve hatta o poslara gözü gibi baksın eğerki poslar kapanırsa bir daha pos dahi alamaz çünkü poslar krediden beterdir vermezler..

burda örnekleri çok birçok esnafta gördük bırakın karalisteyi gri listeye girende ömür boyu iş yapamıYOR ne yazıkki..

size tavsiyem daha yolun başındasınız şirketi sicili temiz birine devredin resmiyette bir yıl çalışın sonra kredi olayına girin.

ayrıca bankanızla görüşün vss. bunların hepsi hikaye oldu bankaya gidiyorsun tek tuşla adına bütün bankalardaki durumu öğreniyorsun akbanktan finanstaki geçmişini görürler
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
üsküdarlı
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
16/10/2013 :  21:53:12  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - dortler21
o poslar da o kişiye aitmidir kredi borcu olanın.. ayrıca kredisi kara listedemidir.. normal şartlarda tahminimce posları aldıktan sonra bu kişi kredi çekip ödememiştir ve kara listeye girmiştir ve bankalar posları kapatmaz çünkü para çekilir sonuçta.. sadece kredi kartlarını kapatmışlardır.
eğerki o kişi kara listedeyse mümkünatı yoktur kredi çekemez ve hatta o poslara gözü gibi baksın eğerki poslar kapanırsa bir daha pos dahi alamaz çünkü poslar krediden beterdir vermezler..
burda örnekleri çok birçok esnafta gördük bırakın karalisteyi gri listeye girende ömür boyu iş yapamıYOR ne yazıkki..

size tavsiyem daha yolun başındasınız şirketi sicili temiz birine devredin resmiyette bir yıl çalışın sonra kredi olayına girin.

ayrıca bankanızla görüşün vss. bunların hepsi hikaye oldu bankaya gidiyorsun tek tuşla adına bütün bankalardaki durumu öğreniyorsun akbanktan finanstaki geçmişini görürler
o kadarda zor degil kara listeden çıkmak 2 defa kredi kartından avukatlık olmuş birisi olarak söylüyorum,1 2 banka hariç istedigim bankadan kredide çekerim kartınıda alırım hatta haftada en az 2 banka arıyor kredi vermek için sadece bankaların sistemlerini bilmek yeterli :)
üsküdar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mobilya
tuccaroglu16
Üye

Toplam 139 yazı
24/10/2013 :  18:10:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
MERHABA BANA ULAŞIRSANIZ YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLAI YÖNLENDİRİRİM SİZE....
“Kim ayıbı (bulunan bir malı) o (kusuru)nu açıklamadan satarsa, Allah’ın daimi gadabı içinde kalır ve melekler durmadan ona lanet eder”

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İthalat / İhracat
BHN
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
26/10/2013 :  02:02:45  Alıntı
Bir cok forumda ve buradada kredi, leasing gibi konulari görünce ister, istemez okuyorum.

Vallahi Türkiyede ki bu durumlara cok üzülüyorum.

Kendim Almanya´da oldugum icin size Almanyadan örnek verecegim.

Almanya´da 24 ay (2 sene) esnaflik yapanlar son 2 senenin VERGILERINI MALIYEYE ödedikleri takdirde senelik gelirlerinin 5 kati kredi alabiliyorlar. (Cirosunun degil, net eline kalanin) Örnegin bir dönerci bütün masraflardan sonra senelik geliri 36.000€ (Aylik 3.000) eline kaliyorsa. 36.000x5= 180.000€ cok rahatca YATIRIM amaci ile kredi alabilir. Bu ev almak icin, daire almak icin veya yeni sube acmak icin olabilir.

Esnafliga yeni baslamis olanlar icin, ihtiyac duymalari durumunda sadece GEWERBE denilen esnaflik yaptigina dair belgesi olunca. 10.000€ kredi veriliyor. Isterse milyonlarca borcu olsun.

36 aydan beri esnaflik yapan ve sübelesmek isteyen biri eger ki %5 ila %25 arasi ANAPARA gösterebilirse büyük kredileride cok rahatca alabiliyor.

Örnegin MILYONLUK yatirimlarda %5 -%10 ANAPARASININ oldugunu ispat ederse cok rahatca milyonluk kredilerden yararlanabiliyor. 1.000.000€ bir yatirim yapmak istediginde 50.000€ ila 100.000€ elinde oldugu zaman iyi bir UNTERNEHMENSBRATER dedigimiz DANISMAN cok kolayca bu kredi isini cözebiliyor. Miktar yükseldikce kredi alma sansi dahada yüksek oluyor. Ama dedigim gibi iyi bir DANISMAN ancak bunu cözebiliyor.

Calisanlar elinde hic parasi olmasa dahi 6 aydan fazla calistigini belgelerse ve ortalama geliri 1.200€ filansa cok rahatca ev veya daire alabiliyor. Ve hatta aldigi ev ve dairenin üstüne birazda fazla para alip onunla diger ihtiyaclarini görüyor. Mesela aldigi ev veya daire 100.000€´sa 30.000€ ila 50.000€ fazladan kredi aliyor.

Simdi tabii ki bu dedigim kredilerden yararlanmak icin, Schufa dedigimiz kredi degerlendirme merkezinde büyük bir sorununuz olmamali yani daha önceden aldiginiz borclar dolayisi ile kredi degerlendirme merkezinde ÖDEMEDI GÜVENIRSIZ kayidiniz olmamali. Ama bilakis bizim Türkler arasinda telefon faturasi gibi kücük faturalar yüzünden Schufalik olanlar cok. Bunun gibi durumlarda bile cözümler bulan cok bankaci bulunmakta.


Yani kisacasi, burada is yapmak istesende veya ev almak istesende imkani olmayanlara bile NORMAL BANKA araciligi ile krediler bulunuyor. Bunun icinde araci olmasi gerekmiyor ÖNDEN bir kurus para istenmiyor vs vs.

En kötü sartlarda daha önce hic esnaflik veya is yapmamis biri is yapmak isterse ve bu isi kredi ile yapmak istedigi zaman %25 ANA PARASI oldugunu ispat ettigi zaman yine cok kolayca krediler bulur. Schufalik olsa dahi!

Ama Türkiyede insanlar 30-40 sene esnaflik yapiyor, is yapiyor vs isini büyütmek istiyorlar daha güzel sartlarda hizmet vermek istiyorlar vs vs.

Her hangi bir sebepten dolayi kredi basvurusu yapan esnaf, is adami vs. Tesvikten yararlanmak isterse örnegin Kosgeb, kobi vs diyor ki. Esnafa 27.000TL hibe kredi verilecek. Bunu duyan esnaf SEVINIYOR. Ve kredi basvurusu yapiyor!

Kobgeb, kobi esnafa diyor ki. < Tamam sana 27.000TL verecegizde sen git önce bu 27.000TL ile neler yapacaksan yap BITIR. Bize yaptiigin harcamayi ISPAT beyan et bizde sana 27.000TL´yi verelim!> Yani kisaca diyor ki YATIRIMINI cebinden yap YAPTIGINI ispat et ondan sonra gel parani al! Adamin cebinde 27.000TL olsa ne diye gelsin senin kapinda yalvarsin?

Velevki biri kosgeb, kobi vs gibi kurumlarin dedigi gibi harcamalari yapiyor ama maalesef bu kezde bahs edilen 27.000TL hibeyi alamiyor!

Simdiye kadar kac kisi almistir? Alanlari söyle bir takip edin, kimler almistir. Hepiniz sasiracaksiniz ama alanlarin cogunlugu Kalkinma ajanslarina YAKIN olan kisiler oluyor!


Yillardan beri is adamligi/kadinligi yapan bir isveren. Haberlerde cikan haberlere, internete yazilan yazilara vs bakarak. Devletin sözde verdigi TESVIK veya HIBELERDEN yararlanmak amaci ile kollari siviyor. Ve normal yollardan TESVIK veya Hibeden yararlanmanin yollarini arastiriyor.

Isveren Fizibiliztesini vs yaptiriyor. Bütün belge ve belgelerden sonra diyelim ki bu isverenin ihtiyaci 2.500.000TL

Banka diyor ki. Tamam sana kredi verelim ama TEMINATIN varmi? Isveren elinde olan teminatlarin deger (eksper) belgesini gösteriyor. Bütün teminatinin degeri 2.500.000TL! Yani adamin elinde 2.500.000TL malvarligi var. Ama Banka bunu az buluyor! Yetersiz diyor. Git akrabalarindan evlerini, tarlalarini vs varliklarinida TEMINAT olarak getir!
Adam gidiyor bir sekilde akrabalarini ikna ediyor. 2.500.000TL degerinde akrabalarindan teminatlik mal getiriyor.
Ama bankaya yetmiyor! Yok yetmez diyor. Git 10-20 tanede sana kefil olacak isadami, esnaf vs bul!
Bu adam bu kez kendisine kefil olacak 10-20 kisiyi aramak icin sokaklara düsüyor! Bulursa ne ala bulamazsa yine krediye onay yok!


Yani Türkiyede normal yollardan kredi almak öyle bir is ki Karadenizle-Akdeniz arasina cilgin proje yapsaniz bu kadar zorlanmazsiniz!

Ama nasil oluyorsa birileri yine cok kolayca TESVIKLERDEN, HIBELERDEN vs yararlaniyor!
Ama o birileri kesinlikle gercekten is yapmak isteyenler degil!

Normal sartlar ile kredi alamayan esnaf, isadami vs bu kez kendince cözümler ariyor.

Bu cözüm arayislari maalesef cogunlugu hüsranla sonuclaniyor.

Mesela 23.10.2013 Hürriyet Avrupa baskisinda okumustum. Gaziantep, Malatya, Antalya, Istanbul gibi sehirlede islerini büyütmek amaci ile kredi arayislari icinde olan is adamlari Gürcan Büyükarslan isimli bir sahisa kimi 300.000€ kimi 114.000€ kimi 500.000€ ÖNDEN para ödemis.

Ve Gürcan Büyükarslan isimli sahis bu is adamarini büyük krediler verecegim vaadi ile kandirmis!
Buradan isteyen konuyu okuyabilir

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/24962571.asp


Bu olaylara bakinca büyük is yapanindan, kücük is yapanina kadar her daldan insan, krediye vs ihtiyac duydugunda normal yollardan alan nerdeyse hic yok.

Normal yollardan alanlar belirli kisiler var. Onlarda ya TÜRKIYEYI sömürmek amaci ile is yapiyorum diyerek TESVIKLERI/ HIBELERI sömüren büyük firmalar. Bütün TESVIKLER ve HIBELER bu büyük firmalara gidince. Normal is yapan insanlar bu durumda piyasada nasil ayakta dursun, nasil rekabet etsin?

Normal yollardan alamayan esnaf, is adami vs bu kez altarnatif arayislara giriyor. Kimik gecmisi iyi bir sirket üzerinden kredi alirim diye dolandiriliyor. Kimi tanidigim bankaci var halledirim diyenlerin yalanlarina kanarak dolandirilyor. Kimide yurt disindan kredi bulacagim diye dolandiriliyor.

Bizimkilerde basiriyor TÜRKIYE ILERLIYOR!
Sessizligi, konusanlardan ögrendim.

Hayat bütün tercübeleri yasayacak kadar uzun degildir.

Onun icin baskalarinin, tercübelerinden´de istifade edin.

Yerleşim : ALMANYA / Düsseldorf
bukampanya
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
29/01/2019 :  19:14:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar,

İcralık olanlara kara listede olanlara kredi veren bankaları sizin için derledik faiz oranları ve başvuru adreslerinide ekledik.

https://www.bukampanya.com/icralik-olan-kara-listede-olanlara-kredi-veren-bankalar/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
 

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

  • Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.


 

4.55 saniye.
20:55:19, 18 Haziran 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım