Manav Dükkanı Açmayı Düşüyorum. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Manav Dükkanı Açmayı Düşüyorum.


mertebe
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
04/05/2013 :  23:43:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Öncelikle merhaba,
Hızlı gelişen bir bulvar üzerinde, Kayınpederime ait yaklaşık 150 m.kare bir dükkan var.Dükkan hiç kullanılmadı.Oto yıkama işi için çok uygundu, ben tam bunu tasarlarken 20 m. ileride bir evi bozup oto yıkama açtılar.Güzel kazanıyorlar, Allah daha çok versin..Benim için oto yıkama kapısı kapanınca, başka ne yapabilirim diye düşünmeye başladım.

Bu noktada aklıma Manav Dükkanı açma fikri geldi.Dediğim gibi, dükkan hızla gelişen bir bulvar üzerinde ve henüz bir Manav yok.Dükkanda sadece sebze meyve de değil, bir bölümünde turşu çeşitleri, peynir çeşitleri, köy yumurtası, şalgam, kola, belki küçük ama kaliteli çerez satan bir reyon şeklinde düzenlemeyi düşünüyorum.
Aynı zamanda çok popüler gördüğüm, ev yoğurdu yapıp satmayı da düşünüyorum..Hatta ev yoğurduyla ilgili olarak, bölgedeki apartmanları bölümlere ayırıp buralardan abone sistemi gibi bir dağıtım ağı kurmayı hedefliyorum..Bu sistemde her gün bir bölgeye ortalama 5 kg. x 45 Adet satış düşünüyorum. Daha düşük gelir düzeyinin olduğu bir semtte küçük bir bakkalı olan arkadaşım, Ev yoğurdu işinden ciddi para kazanıyor.. Benim yukarda bahsettiğim Manav + diğer ürünlerle ilgili dükkanda da lokomotif ürünün Ev yoğurdu olmasını tasarlıyorum..

Aklınıza gelebilecek detaylarla ilgili az çok bilgi sahibi oldum ama genel olarak bu iş fikri ile ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim..

Alaka gösteren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler..

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
muratksk
Üye

Toplam 245 yazı
16/05/2013 :  23:26:27  Alıntı
Konu eskimis ama ben ugramiyordum bayagidir genede yazayim.
Manav isi cok mesaketli bir istir. Kapinin onune sandalye koyup elinde sigarayla armut pis agzima dus modunda takilirsan cok sebze meyve tuketirsin. %80 %100 gibi oranlardan satilir malin sirkulasyonuna gore. Ne demektir bu domates cok satarsin karini kisarsin, patlican az satarsin karini artirirsin. Aslinda cok sey var yazilacak ama useniyorum :-) bi kere dizmesi teshiri bile beceri emek bilgi ister. Disardan kolay gorulur ama eziyetten baska bisey degildir. Asosyalligin sinirlarini zorlarsin. Sana soyle bi fikir sunayim sarkuteri ac manavin isletmesinide kiraya ver. Emin ol daha az yorulursun daha temiz kazanirsin. He sarkuteri acarsanda sakin sigara ve gazete koyma. Talep etseler dahi koyma bi bakmisin bakkal olmussun veresiye almis basini gitmis hic gerek yok.

Bu arada ben istanbulu baz alarak yazdim ama goruyorum ki sen adanadasin orasi ile istanbul arasinda fark nedir ne degildir bilemem.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
mertebe
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
17/05/2013 :  14:28:32  Alıntı
Teşekkürler Murat arkadaş yorumun için.. Bahsettiğim bulvara göre çevresi daha alt grup ekonomide olan insanların yaşadığı bir yol üzerinde yakın manavların dahi güzel iş yaptığını gözlemliyorum..Bizim dükkana manav fikrine de ordan esinlendim..Orda neden işlemesin ki diye düşünmeye başladım..Aslında işin insanı asosyal yapması yönünü düşünmedim değil.Ama o noktada kayınbiraderlerden birini ortak etmeyi düşünüyorum..Dönüşümlü olarak dururuz diye hesap etmekteyim..İnsanlar genelde pazara gider ordan alır sebzesini meyvesini inancı bende de vardı..Ama bahsettiğim başka yerlerdeki manavları 3-4 sigara içimi vakti kadar gözlemledim, valla giren çıkan insanı ben sayamadım..Kaldı ki dükkanlarının görüntüsü, hijyen koşulları da hiç hoşuma gitmedi.Ben işin estetik yönüne de önem vermekteyim.Bizim dükkanın semti, hızlı bir şekilde apartmanlaşan bir bölge.Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini esirgemezse çok sevinirim..saygılar..

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
mertebe
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
19/05/2013 :  11:56:30  Alıntı


Manav işi ile ilgili fikir verecek arkadaş yok mu..Fikir veremiyorsanız da moral verin bari .. :((

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
redperen
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
19/05/2013 :  13:12:25  Alıntı
fazla fikir alma .. :) .. bence başla. çevreyi de en iyi sen biliyorsun nasılsa. ne desek boş.
Bize Heryer Trabzon

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Diğer
mertebe
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
20/05/2013 :  19:08:58  Alıntı
Tavsiye veren de yok moral veren de akıl veren de..karamsar oldum iyice valla.. :((

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Diğer
munen
Üye

Toplam 277 yazı
14/08/2013 :  21:10:24  Alıntı
Keyf.in
Çok masraflı bir iş değil.

Yapıp denemen bence mantıklı.
İnsan ol yeter !!

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
abitgulistan
Üye

Toplam 216 yazı
15/08/2013 :  15:56:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Müşteri ile ilgilenirsen ürününde de sorun olmasa hiç bir sorun çıkmaz.
Sizlerin daha varlıklı olmanız için işletmeniz den daha fazla kar sağlamanıza doğru yatırım yapmanıza yardım ediyorum

Yerleşim : Türkiye / Hatay  |  Meslek : Danışmanlık
adabazaar977
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
16/08/2013 :  11:12:39  Alıntı
Gelisim.in
bu isi denemeden fikir sahibi olamazsin. cok masrafi olmayan bir is. en kotu satislardan memnun kalmazsan devir edersin. senelerdir manavlara meyva veriyorum. bu isten zarar edene rastlamadim. yer durumu cok onemli. musteriye yakinlik ve iyi durust esnaflikta daima sen kazancli cikarsin.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Serbest meslek
veysel00
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
05/10/2019 :  10:19:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
2019 Yilinda manav dukkani acmak isteyenler bakabilir.
https://enuygunfirmalar.com/haber/manav-dukkani-nasil-acilir-ne-kadar-kazandirir.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

5.06 saniye.
11:43:06, 1 Haziran 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım