Kahve Dükkanı Açmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kahve Dükkanı Açmak


bilmx3
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
26/11/2017 :  15:13:10 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


bir kaç aydır kafamda kahve dükkanı açma gibi bir fikir var.
piyasadakinin yarı fiyatına satış yapacağım bir kaç ay müşteri çekene kadar,daha sonra fiyatı normal seviyeye getirmeyi düşünüyorum.
konu hakkında tercübeli arkadaşlar varsa bir kaç soru sormak istiyorum,acaba hangi kahve makinasını tavsiye edersiniz?
45000 tl bütçem var.
belki bir kaç bin lira daha ekleyebilirim bu paranın üzerine.
sizce yeterli olur mu bu para? bu işten kar elde edebilir miyim?


Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
26/11/2017 :  23:37:22  Alıntı
Benim sektörüm olduğu için yardımcı olabilirim.

Bu iş için 45.000 TL inanın yetersiz. Sebeplerini sayacak olursak.

Kahve makinası olarak Cimbali aldığımızı varsayalım ortalama 15.000 tl civarı.

Self servismi yapıcaksınız yoksa garsonlu dağıtımmı belirtmemişsiniz. Ancak en kötü ihtimal 1 personele ihtiyacınız var. Buda aylık 2500 tl sig+yemek dahil

Ciddi manada bardak stok yapmanız gerekli. Kahvelerinizi çeşitlendirmeniz gerekli ( Kenya, Guatemala, Sumatra ) vs.

Yeriniz kira olucak anladığım kadarı ile işlek yerde olmak durumundasınız. Asgari 5.000 Tl kiranız olur.

Müşteri çekmek için kaliteli baristaya ihtiyacınız var. Starbucksta, Lavazzada, Kahve Dünyasında çıkan o şekilli kahveler yani artlar baristanın yeteneğidir.

Türk kahvesi makinesi almalısınız. Artık Arçelik Telve'ler kalmadı bence Arzum Okka almalısınız Asgari 2 adet.

Bunun yanında Milkshake, Sıcak çikolata, Sahlep, Portakal suyu (Zumex) Makinalarını almalısınız. Bunlarda size 15.000 Tl civarına denk gelir. Sırf Zumex 7 bin tl civarı.

Düzgün bir piyasa araştırması yapın ve Kahve çeşitleri hakkında bilgi edinin. Örnek: Flat White, Ristretto Bianco, Amerikano, Latte, Mocha vs. vs.

Halkımızın büyük kısmı bilinçlendi artık özellikle büyükşehirlerde kahve külltürleri arttı.

Yan giderlerdende bahsedelim biraz ( Dükkanın açılış giderleri, Pipet, karıştırıcı, Şeker (Esmer şeker, tatlandırıcı ve beyaz şeker olmalı)

Dikkat çekici kampanyalar yaparsanız. Müşteri çekebilirsiniz. Mesela su an Osmanlı türk kahvecisi al ***ür de filtre kahve alana 2. sini bedava veriyor.

En yüksek karda filtre kahvededir.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Daha atladığımız ayrıntılar mutlaka olacaktır. Fikriniz iyi ondan önce girişimci olmanız cok daha iyi benim görüşümce 70-80 binden aşağı girmeyin ve en az 20 bin kenarda bırakın.

Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
tezgahtar34
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
27/11/2017 :  01:36:40  Alıntı
Merhaba erdi bey bu sektörde tabiki çokta haklı elbetteki işlek yerde güzel bir mekan acmalisiniz bir şey öğrenmek istiyorum erdi beyden bu cimbali ve Zumex dediğiniz diğer para tutan makinaların 2.el alınsa 4500 é yine acamaxmi
siraç

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
kajmeram
Üye

Toplam 536 yazı
27/11/2017 :  08:16:21  Alıntı


O paraya unlu mamuller rnege bilirsin

Yerleşim : Türkiye / Ankara
cnkslmn
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
27/11/2017 :  17:51:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
45.000 TL bütçeye coffee shop açarsınız. Ama kiranız, kullanacağınız ekipman, dekorasyon ve satacağınız ürünlerin hepsi etkilenir. Önemli olan bu paraya açmak değil. Sonraki işletme sermayesi... Varsa bir programınız, paylaşın. Ona göre yardımcı olmaya çalışalım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
28/11/2017 :  01:34:19  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - tezgahtar34
Merhaba erdi bey bu sektörde tabiki çokta haklı elbetteki işlek yerde güzel bir mekan acmalisiniz bir şey öğrenmek istiyorum erdi beyden bu cimbali ve Zumex dediğiniz diğer para tutan makinaların 2.el alınsa 4500 é yine acamaxmi


Bence açılmaz çünkü 2. el bu malzemeleri sağlamken kimse kolay kolay satışa çıkarmıyor. Tamirat hizmetleri sizin sermayenizden gidecektir. 9 yıldır sektörün içindeyim. Starbucks, Carribou coffee vs. inanın düşündüğünüzden daha zor bi sektör ama girişimcilik ruhunuzu kaybetmeyin başarırsınız azmederseniz. Sektörde şu an canlı para dönmüyor ama bakın kahve sektörü canlıdır. Ona dayaranarak girişimciliğinizden sonuç alacağınızı düşünüyorum.
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
nuriozkann
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
29/11/2017 :  01:04:51  Alıntı
Keyf.in
Merhabalar. Cimbali konsinye veren kahve firmaları var. 6 senedir o şekilde çalışıyorum. Kahveyi o firmadan alıyorsun o firmada sana cimbali kahve makinasını veriyor. kahve fiyatlarıda kalitesine göre değişiyor. ortalama 85 tl yi gözden çıkarmalısın orta kaliteli bir kahve çekirdeği için. Limonatayıda ev yapımı yapmalısın. Kendin yapabilirsin senin yapman senin dükkanına özel olması daha çok ilgi çeker. Yada hazır limonatalar var özü oluyor su ekliyorsun. 2 litresi 35 40 arası bir fiyata geliyor. tabiki 45.000 yeter veya yetmez diyemem. dükanın kirası nasıl bir dekor yapıcağın kullanıcağın masa sandalyeye kadar bile etkili yetip yetmemesi. şimdiden kolay gelsin.
hipotez

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
02/12/2017 :  23:03:21  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nuriozkann
Merhabalar. Cimbali konsinye veren kahve firmaları var. 6 senedir o şekilde çalışıyorum. Kahveyi o firmadan alıyorsun o firmada sana cimbali kahve makinasını veriyor. kahve fiyatlarıda kalitesine göre değişiyor. ortalama 85 tl yi gözden çıkarmalısın orta kaliteli bir kahve çekirdeği için. Limonatayıda ev yapımı yapmalısın. Kendin yapabilirsin senin yapman senin dükkanına özel olması daha çok ilgi çeker. Yada hazır limonatalar var özü oluyor su ekliyorsun. 2 litresi 35 40 arası bir fiyata geliyor. tabiki 45.000 yeter veya yetmez diyemem. dükanın kirası nasıl bir dekor yapıcağın kullanıcağın masa sandalyeye kadar bile etkili yetip yetmemesi. şimdiden kolay gelsin.Nuri bey haklısınız, firmalar cimbali ile kalmıyor kahve makinaesi dolap vs. veriyor. Ancak benim ticari mantığım asla firmalarla değil bağımsız çalışmak olduğu için fikrimi söyledim. Özgür olmak gibisi yok yıllardır bu sektördeyim bende yan dallarım hariç. Bence bir ortak bulun yada kendinize güveniyorsanız kredi, ortak vs. sermayenizi arttırın. Kimse ile değil kendiniz iş yapın kendiniz seçici olun. Ama hataya yer yok unutmayın.
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
perge.import
Üye

Toplam 233 yazı
03/12/2017 :  14:54:29  Alıntı
Gelisim.in
140 journos'un hazirladigi bu calismayi izlemenizi tavsiye ederim.

https://140journos.com/yeni-salgin-kafe-acmak-36afc1591c91
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
veysel00
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
05/10/2019 :  10:36:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu makaleyi okuyabilirsiniz.
https://enuygunfirmalar.com › haber
Kahvehane Nasıl Açılır ? - En Uygun Firmalar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

4.92 saniye.
12:45:54, 1 Haziran 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım