Poşet Fabrikası Kurulumu - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Poşet Fabrikası Kurulumu

ugrkten
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/07/2012 :  02:07:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Değerli arkadaşlar ben silopi Şırnak şehrinde yaşıyorum şuan, üniversiteden bu sene mezun oldum ve bölgede araştırmam sonucu en yakın poşet fabrikası Dbakırda ve mesafe olarak çok uzak, yakın zamanda tanıdık market sahipleriyle konustum çok olumlu yaklaştılar ve bende bu konuda Poşet fabrikasının minimum maliyet ile nasıl kurabilirim diye bilgi sahibi arkadaşlara danışmak istiyorum, şimdiden teşekkrler...

Yerleşim : Türkiye / Şırnak  |  Meslek : Halkla ilişkiler
bytepoem
Yeni Üye

Toplam 28 yazı
18/07/2012 :  10:13:29  Alıntı
Merhaba,
Bir süre önce bende biraz ilgilendim ama hemen vazgeçtim, pek bilmediğim ve İstanbul'da zor, piyasa dolu olan bir iş. Söylediğim gibi çok iyi bilgim yok, sadece araştırdırdığım kadar, daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsinler. Eksik makina umarım yoktur. Aşamalar ve tahmini fiyatları şöyle buldum ben, hepsi idare edecek 2.el olarak. Ben hışır poşet düşündüm, ona göre makina aradım.

Gerekli olan makinalar ve bulduğum fiyatlar:
1. Hışır bodonoz veya extruder. Granül hammaddeden rulo halinde poşeti hazırlar. Hışır poşete uygun, italyan marka 40'lık. 2007 model extruder 23.500 TL'ye bulmuştum.

2. Poşet baskı makinası. Firma logolarını falan basmak için. Mecburi değil, baskısız düz poşet yapacaksanız gerek yok. Yerli yapım, 1999 model, 4 renk poset ve kağıta baskı yapabilen bir makina bulmuştum 15.000 TL'ye.

3. Poşet kesme makinası. Poşeti istenen ebatlarda, şekilde keser. Piyasada çok vardı. 5.000 TL'ye çok eskiler de vardı ama idare edebilecek 2006 modeli 10.000 TL idi.

4. Hidrolik Pres. Poşetin el giren ağız kısmını açar. 2010 modelini 4.500 TL'ye bulmuştum.

5. Agromer. Poşet kesiminde bir sürü artık çıkıyor. Bunlar yeniden değerlendirilmezse zarar. Artık poşetleri tekrar granül hammaddeye döndürür. 7.500 TL ye bulmuştum.

6. Kompresör gerekli makinalar için. Bulmakta en zorlandığım olmuştu, 600'lük 15.000 TL gibiydi.

Toplamda baskılı poşet yapabilecek şekilde 75.000 TL gibi, baskısı için 60.000 gibi makina masrafı var.

Birde toplu devredenler var uygun fiyatlara, bir araştırın. Şu anda bunu buldum, isterseniz bilgilerini veririm
Adıyaman'dan getirtebilirseniz makinaları: 1 ADET 90 LIK BADANOZ, 1 ADET 110 LUK BADANOZ, 1 ADET ESMAK 58 LİK KESME, 1 ADET HİDROLİK PRES, 1 ADET AGROMER VE 1 KOMPRESÖR
Fiyat : 35.000 TL demiş.

Söylediğim gibi çok bilmediğim sadece girmek için araştırma yapıp piyasa İstanbul'da zor olduğundan vazgeçtiğim bir iş. Makinalar hala duruyormu onuda bilmiyorum, fiyat bilgisi amaçlı yazdım.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
VSL
Üye

Toplam 628 yazı
18/07/2012 :  18:15:26  Alıntı
conns2005 arkadaşım üretici isen detaylı fiyat bilgisi istiyorum.

vsl-34@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
orduorhan
Yeni Üye

Toplam 89 yazı
18/07/2012 :  20:56:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Resmi mevzuatı araştırın derim önce...bildiğim kadarıyla bir iki yıl içinde plastik poşet yasaklanacak... eskisi gibi kağıt ambalaj zorunlu olacak...bildiğim bu yanlışda olabilir,iyi araştırın derim...belki buda bir fırsat olabilir büyüklerin parsellediği bir sektörde doğa dostu kağıt ambalaj yaparsınız rekabet şansınız olabilir...

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : İmalat
ugrkten
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/07/2012 :  21:44:46  Alıntı
Çok sağolun bilgileriniz için arkadaşlar @bytepoem Hocam msn vesaire online iletişime geçebilirsek çok iyi olur @Conss2005 teklifin için teşekkür ederim. @Orduorhan Hocam bende o söylentileri duydum, araştırdım fakat şimdilik ciddi bir girişim yok sadece kadıköy belediyesi yasaklamış bizim bu taraflara o yasakların uğraması 4-5 seneyi alır eğer öyle bir yasa çıkarsa, bende isterim doğaya katkım olsun hatta belediyeye proje bile sundum '' Kapımızın önü temiz olsun'' diye fakat ciddiye alan yok hani çevreci bilinci yok o yüzden zor bir durum, benim artım şu olacak bu işe girişebilirsem hem Irağın dibinde konum olarak hemde en yakın fabrika tee Dbakırda hem gecikme hemde lojistik ücreti ödememek için tercih edileceğine kesin eminim... Ayrıntılı değerli yorumlarınızı bekliyorum pozitif ya da negatif...

Alyasimin
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
25/07/2012 :  14:57:10  Alıntı
fason olarak poşet rulosu alirsin sen sadece genel tip poşet kesme makinesi ile işi uzun süre ***ürebilirsin. ilk etapta baskili poşet yapmana gerek yok.. atik olan mamülleride kg işi satip yerine bodonoz alirsin.
eger makine alacaksan birkaç firma tavsiye edebilirim.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
ugrkten
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
05/08/2012 :  02:05:43  Alıntı
@Alyasimin teşekr ederim bilgin için ben araştırdım tam teşekküllü tüm makinaların olacaı bi tesis + prefabrik tesis 150-170 bin tl ye mal oluyor. Kosgeb,
Dijle kalkınma ajansı gibi girişimcileri destekleyen kurlşlardan bilgi aldım %50 kadarını karşılıyorlar + faizsiz kredi desteği veriyorlar bir yerle anlaştım 1 haftalık staj takılcam az çok bilgi sahibi olmam için firmaları önerirsen sevinirim

renginajans
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/07/2018 :  15:38:32  Alıntı
mrblar merak ettim, son durum nedir? fabrika aşaması ?
Rengin Ambalaj ve Reklam ajansı

Yerleşim : Türkiye / Mardin  |  Meslek : Reklam
wiya-gul@hotmai
l.com

Yeni Üye

Toplam 52 yazı
09/07/2018 :  04:52:35  Alıntı
Eger o parayi baglayacaksan suan poset piyasasi allak pullak.yts marka en iyi hışır poşet.piyasada yuklu miktar damal alan daha sonra nakit sikintisi ceken firmalar mal bozduranlar oluyor.iyi bir fiyata bulabilirsin.once piyasaya dolayli yoldan gir ve gor isterim.gens bi yelpaze ambalaj sektoru.poset in merkezi denizli,piyasasi istanbul ,bi git bak derim once.bi minibus al sicak satis yap.posetin yanina plastik bardak kolonya pecete bulasik eldiveni bulasik sungeri gini hirdvat tarzi da seyler koy.uretici olmak zor al sat yap daha iyi icin dogu illeri icin.hakkida hayrli olsun ,sevkini kirmak degil amacim

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.66 saniye.
04:58:41, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım