E-ticaret Depo Sorunu Yardım Lütfen. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

E-ticaret Depo Sorunu Yardım Lütfen. .

kelebek.fr
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
06/07/2018 :  12:12:49   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Selam hocalarım,

Ankara'da büyük bir endüstriyel mutfak firması, web sitesi üzerinden satışa başlamak istiyor.Firma sahibi 2.bir şirketi daha var ve işleri çok yogun. Ama bu web sitesi de olmak zorunda çünkü iş o noktaya gidiyor teknolojinin gelişmesi neticesinde..

Ben farklı bir şehirdeyim.Bir web sitesi kurup, benim ilgilenmemi istedi ancak benim Ankaraya gitme şansım yok maalesef.Ama bir şekilde bu işe dahil olmak istiyorum.

Sizlere sormak istediğim,

Ben farklı bir şehirde iken,Merkezi Ankara'da olan bu firmanın ürünlerinin web sitesi üzerinden satışını gerçekleştirebilmek için, bulunduğum şehirde bir depo tutarak, sürekli stok bulundururak, bir kargo şirketi ile anlaşarak halledebilir miyim?
Zaman problemim yok, işin teknik kısmı ve böyle bir sistemin maliyetleri beni düşündürüyor.
Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var sayın koniks üyeleri,
şimdiden teşekkür ederim.
Fatih KOÇ
Product Survey Manager

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İthalat / İhracat
ikare
Üye

Toplam 407 yazı
07/07/2018 :  00:44:21  Alıntı
firma ankara'da.
siz farklı şehirde.
depo da sizle aynı şehirde.
web her yerde...
:)
web siteniz sadece ankara'ya hitap etmeyecek sanırım. yanılıyor muyum?
öyle ise bu sınırlandırmayı nasıl yapacaksınız? yani antalya'dan sipariş gelse depo ankara'da da olsa göndereceksiniz, sivas'ta da olsa göndereceksiniz.
ama hem ankara'da hem de sizin bulunduğunuz şehirde iki ayrı depo demek iki ayrı maliyet demek.
siz siparişleri alsanız ankara depoya bildirseniz onlar kargolasa?
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
kelebek.fr
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
07/07/2018 :  11:32:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayın ikare,
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Evet, sadece Ankara'ya değil, tüm Türkiye'ye hitap edecek.Yani görünen köy kılavuz istemiyor aslında,farklı şehirde bir depo ve bunun doğal sonucu olan nakliye-taşıma bedelleri,ekstra bir efor ve maliyet demek malesef..

Kargo ve paketlemeyi Ankarada firmanın yapması mümkün değil,Sadece şöyle olabilir bu olay,ben kendi kazancımdan ayırıp,bu işe bakacak bir depo görevlisi alabilirim maaşla.
Ancak bu da,ne kazanacağım ki ilk etapta,çalışana ne maaş verebileceğim sorusunu gündeme getiriyor:)

Bu arada şirket,bu organizasyonu tabi ki kendisi yapabilir, bunu yapmaya maddi ve diğer anlamlarda gücü var ama maksat,bazı özel durumlardan ötürü,bana bir iş imkanı sağlamak diyelim..
Teşekkür ederim
iyi günler dilerim.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ikare
firma ankara'da.
siz farklı şehirde.
depo da sizle aynı şehirde.
web her yerde...
:)
web siteniz sadece ankara'ya hitap etmeyecek sanırım. yanılıyor muyum?
öyle ise bu sınırlandırmayı nasıl yapacaksınız? yani antalya'dan sipariş gelse depo ankara'da da olsa göndereceksiniz, sivas'ta da olsa göndereceksiniz.
ama hem ankara'da hem de sizin bulunduğunuz şehirde iki ayrı depo demek iki ayrı maliyet demek.
siz siparişleri alsanız ankara depoya bildirseniz onlar kargolasa?
Fatih KOÇ
Product Survey Manager

ikare
Üye

Toplam 407 yazı
08/07/2018 :  02:12:27  Alıntı

Hocam o zaman mevcut şartlar altında ya siz bulunduğunuz yerde depo tutup işleri buradan yürüteceksiniz. Bu durumun ankara'ya göre depo kirası avantajı da olabilir belki.
Ya da siz tası tarağı alıp Ankara'ya gideceksiniz.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
mstafaa27
Yeni Üye

Toplam 76 yazı
08/07/2018 :  18:02:49  Alıntı
Satış yapmaya başla depo kolay İnternete satış cok zor. Ürünleri getirtip beş ay bi tane bile satamazsan zarar edersin. Önce ürünler ankara'da kalsın sen siteni kur ürünü Ankara'daki şirkete gönder,

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
kelebek.fr
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/07/2018 :  18:24:47 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mstafaa27
Satış yapmaya başla depo kolay İnternete satış cok zor. Ürünleri getirtip beş ay bi tane bile satamazsan zarar edersin. Önce ürünler ankara'da kalsın sen siteni kur ürünü Ankara'daki şirkete gönder,

Sağol hocam yorumun için..

Ben de öyle düşünüyorum,Haklısın,tek problem depo olsa keşke.Ürünlere güveniyorum ama şunun da çok iyi farkındayım:

Web sitenin bilinirliği,aramalarda ilk sırada çıkması,rakip alışveriş siteleri; özetle ilk aylar alınacak siparişin azlığı ve az kazanç...aynı fikirdeyim hocam..

Şöyle olabilir mi peki?
Bu web sitesi ama şimdi ama sonra illaki kurulacak. Web sitesi açılır. Daha sonra benim depo olarak kullanabileceğim (evimin içinde boş bir oda) bir yerim var.İlk etapta talep görebilecek her yerde bulunamayan niş ürünlerden bir ürün gamı oluşturulup siteye stoklara yüklenir,aynı şekilde az çeşitli ve az sayıda evin odasında stoklu bulundurulur ve deneme amaçlı bir başlanır.İlk etapta illaki az sipariş olacağından kargo anlaşması da yapılmaz, beklenir.Gelen siparişler kişisel çabamla ve belki de masraflar kazancımı geçecek şekilde müşteriye gönderilir.

Birkaç aylık süre zarfında talep oluşursa o zaman artık ürün çeşitliliği artmasına bağlı olarak depo,lojistik,kargo anlaşması,ödeme şekillerinde alternatif gibi hususlar oturulup geleceğe dair planlama yapılabilir.(tabi organizasyon yapısı en başta,ilerideki genişlemeye imkan verecek şekilde planlanmalı)

Teşekkür ederim hocam değerli fikir ve yorumunuz için.
Hepinizin tecrübeleri önemli.
Fatih KOÇ
Product Survey Manager

meleti
Üye

Toplam 300 yazı
08/07/2018 :  21:39:58  Alıntı
Kendi sitenizden önce n11,gittigidiyor üzerinden bir deneme yapın, istediğiniz gibi talep olursa depo,websitesi daha sonra düşünürsünüz.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
kelebek.fr
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
08/07/2018 :  21:56:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - meleti
Kendi sitenizden önce n11,gittigidiyor üzerinden bir deneme yapın, istediğiniz gibi talep olursa depo,websitesi daha sonra düşünürsünüz.

Meleti hocam,bu da bir alternatif..
Zaten google a ürün kategorisi yada direk ürün ismi olarak ne yazarsan yaz,ilk sıralanan sayfalar bu saydıklarınız.
Sanırım buralara üyelik ücretsiz ve satılan ürün üzerinden komisyon alıyor.
Ürünlere talep olup olmayacağını görmenin maliyetsiz bir yolu..

Teşekkür ederim hocam yorumunuz için,
saygılar..
Fatih KOÇ
Product Survey Manager

ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
10/07/2018 :  14:13:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
operasyonun üretimin oldugu yerde olması mantıklı, operasyon merkezinin ilk şartı yoğun yükleme yapılan yerlere yakınlık, kocaeli operasyon merkezi için Türkiye'de çok iyi bir konum mesela, ankara'da güzel yer operasyon için üretim orda oldugu için.

şimdi sen farklı şehirdesin, buda senin operasyon merkezinde, cevval bir yardımcın olacak demek. yoksa işin zor.

sonrası zaten gelişir, sen web işini kıvırdıysan operasyon işinide bir yardımcı ile çözersin,

hayırlı olsun :D

toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.22 saniye.
21:36:43, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım