Spor Mağazası Açmak İstiyorum. Yardım. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Spor Mağazası Açmak İstiyorum. Yardım. . .


lord020606
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
04/01/2011 :  01:19:31 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba arkadaşlar. Yaşım 24 ve bir işe atılmak istiyorum. Dış Ticaret okudum ve eğitimime açık öğretimden devam ediyorum. Dil eğitimi aldım... Kendi işimi de yapmak istiyorum ama ufak bir yerlerden başlayıp 8-10 sene çalışıp sermaye yapıp öyle dış ticarete atılmak istiyorum. Zaten bildiğiniz gibi Dış Ticaret seraye gerektiren bir sektör.

Neden spor mağazası diyeceksiniz. Ben bu mağazayı babamla birlikte yani babamın desteğiyle açmayı düşünüyorum. 2 ay sonra kendisi de emekli olcak. Dükkana beraber bakacağız. Bursa'nın bir ilçesinde ikamet etmekteyiz. İlçemizin nüfusu 80-90bin civarı ve bu yerde böyle bir mağaza yok. Var ama istediğim gibi bir mağaza yok. Alışverişe insanlar genelde Bursa merkeze gidiyorlar. Çok düşündüm ve ticaretle uğraşan bir çok abime sordum. Hepsi başarılı olacağımı düşünüyor. Merkezden bir dükkan kiralayacağım. Kiralar pahalı ama bunu rahatlıkla çıkaracak bir iş yapmak istiyorum. Gerelim düşündüğüm mağazaya...

İlk başta bol çeşit ve farklı ürünler koyacağım ve bu ürünler orta sınıf markalardan oluşacak. Bunlar Lotto, Lescon, Diadora vb. markalardan oluşacak. Emitasyon ürünler bulunmayacak. Adidas, Nike, Reebook, Converse vb. markaları satmayı düşünmedim çünkü daha fazla sermaye gerektiriyor kaldı ki çok lükse meraklı bir yerde yaşamıyorum.

Mağazama getireceğim ürünler spor ayakabıları, krampon, halısaha ayakkabıları, eşofman takımları, basketbol ayakkabıları, şort, Takım formaları, ufak tefek fitness araçları vb. ürünlerden oluşacak. Kafamda bir plan çizdim mağazayla ilgili. Çevrem de geniş. Bu ürünlerden alacak çok arkadaş tanıyorum.

Tabi sadece bu ürünlere bağlı kalmayacağım sürekli kendimi geliştireceğim. Yeniliklere açık olup, hesabımı sistamatik bir şekilde yapacağım.

Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak.
- Tahminen ne kadar bir sermayem olması gerekir?
- Bu ürünler yanında başka ne satabilirim?
- Bahsettiğim ürünleri nereden temin edebilirim uygun fiyata?
- Adidas, Nike, Onistsuka, Converse gibi ürünleri satan bir mağaza açmak zormudur?

Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
lord020606
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
04/01/2011 :  12:34:07  Alıntı
Yardımcı olabilcek kimse yok mu arkadaşlar..?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
çaresiz
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
04/01/2011 :  21:35:08  Alıntı
arkadaşım merhaba, öncelikle şunu belirtmek istyorum tam anlamıyla beni tarif etmişsn ben edirnenin bi ilçesnde yaşıyorm. Benimde böyle bi hayalim var bi spor mağazası açmak. Ama dedğin gbi nekadr sermaye gerkli bu dükkanı tutup açmak içini doldurmak vergsi muhasebsi faln ne toplar bilmiyorum. Aynı şekilde bende babamın desteği ile açamyı düşünüyorm. Benim takıldığım konu burda da kiralar çok yüksek ve böyle bi mağaza için büyük bi dükkan gerkli, öyle bi dükkanın kirasıda en az 2000-3000 tl civarlarında oluyor. Yani spor mağazası öyle bi dükkan olcakki içinde spor adına herşey bulabilmeli gelen müşteri. Ayrıca her yaşa hitap etmelisin bayan erkek çocuk yetişkin falan. Böyle bi mağaza açabilirsem nekadr harcamam olur ne kazanırım ailemi geçindirebilrmym die hep düşünüp durdum ama bi çıkış yolu bulamadım. Şimdi senin yazını okudum ve düşündüm de belki birlikte bu sorularımızn cevabını tecrübeli ağabeylerimzden bulup inşallaha hayallerimizi gerçekleştiririz. Mağazana başka ne koyabilirsin sorusuna gelince, hertür spor malzemesini koy arkadaşım spor adına ne varsa koy, eşofman, spor aykkabısı, sporcu sırt çantaları, takımların formaları, futbol topları basketbol topları, ağırlık çalışma malzemeleri, spor şapkalar montlar falan aklına gelen her malzemeden olmalı, müşteri geldiğinde aradığı spor malzemesini bulabilmeli ki hem ismin hem işin yürüsün. Benim hayalimde böyle bi mağaza açmak var. Ama dediğm gibi nekadar sermaye olmalı, beni geçindirirmi, bu işten senelerce ekmek yermiyim die hep düşünüyorum. Ayrıca bende merak ediyorum bu mağazaya adidas, nike, gibi marka malzemeler koymak için bayilik almak şartmı bu markaların bayisi olmadan da alıp mağazamızda satışını yapabilrmiyz, deneyimli koniks üyelerimizin yorumlarını bekliyoruz. Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / Edirne
lord020606
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
04/01/2011 :  22:42:35  Alıntı


Bir de cevap veren olursa çok güzel olcak arkadaşım...:) benim gibi fikirleri olan biriyle tanışmak güzel..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
snkivanc
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
12/02/2011 :  20:47:15  Alıntı
Merhabalar. Konu hakkında nacizane bilgilerimi sizinle paylaşabilirim. Özelimden msn adresinizi msj atabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
aybar1726
Üye

Toplam 189 yazı
12/02/2011 :  21:17:40  Alıntı
değerli arkadaşım yazdıklarına bakınca kafamda nasıl bi mağaza açmak istediğin belirdi.kendimde bir mağazacı olarak sana sorduğun soruların bir kaçına nacizane cevap vereyim.
şimdi saydığın markalardan:lotto,lesconi,diadora markaları orta halli kişilerin alışveriş düzeyinde olan markalar.lakin senin öncelikle kafana şunu yazman gerekli.
mağazalar kendi arasında çeşitli gruplara ayrılır.
fabrika satış mağazaları-yarı kurumsal mağazalar(ortaklı)-bayi mağazaları-consept bayi mağazaları-tali bayiler-corner mağazalar
bu mağazalardan seni ilgilendiren corner mağazalar çünkü mağazanda birden çok markayı bitden satmak istiyorsun.bu tarz mağazaların olumlu yanı birden çok markayı müşteriye satabilecek olması yani çeşidinin fazla olması.
kötü yanı ise ürünleri satmak için alırken bayi mağazalarına oranla daha pahalıya almaları ve şirket desteğinin fazla olmaması örnek:poster,poşet,askı vs.
ürünleri bayilere oranla daha yüksek olacağın için kar marjın birazdaha düşük olacaktır bu yüzden satarken fiyatları şişirmek zorunda kalacaksın.
gelelim ürünleri alma şekline tali bayi olacağın için senden teminat mektubu isteyecekler ve ürünlerini vadeli alabileceksin vadeli alışta fiyatları etkileyecek.
farzedeliki ürünleri nakit alacaksın ozaman fiyat konusundada rahat olacak.ama bu seferde o ürünleri çabuk elinden çıkartmak zorunda kalacaksın.
ürünler hakkındada tavsiyem.:çok fazla çeşide girmemen gerekir.mesela lesconun halı saha kramponları valeybol topu,diadoranın eşofmanları,lottonun ayakkabıları hızlı satan grupları bu dağılımı iyi yapman gerekli.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
egzotik99
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
12/02/2011 :  21:23:59  Alıntı
beyler bende görüşlerimi belirteyim.öncelikle sizin gibi kafası çalışan zeki ahlakıyla parasını doğru yoldan kazanmaya çalışan arkadaşları görmek beni çok mutlu etti.

benim size tavsiyem öncelikle mağazanız giyim mağzası olacağı için en az 90 metre kare veya üstü olmalı.düşünün müşteri içeriye girdiğinde daralmamalı alacak ürünü deneyecek beğenecek vs.

kira parasını dert etmeyin bende esnafım işiniz tutarsa kirayı çok rahat çıkartırsınız kira parasını düşünüp ara sokakta veya küçük bir dükkan tutmaktansa 5 bin lira kira veririm ana caddede geniç bir dükkan tutmayı tercih ederim ben nasıl olsa o kirayı hayli hayli çıkartırım bunu unutmayın.

spor mağazasına sadece spor malzemeleri koy git bursa merkezdeki spor mağazalarını gez ne koymuşlar bak gör dükkanı nasıl dizayn etmişler notlar al.spor mağazasına dükkanım var diye alakasız ürünler koyma yani çorba yapma.veya her gördüğün ürünüde koyma toptancılar seni kandırabilir.dediğim gibi git bursada iyi bir spor mağazasına konuş tezgahtarla en çok ne gidiyor diye tutmayan ürünleri mağazanda bulundurma.

bayilik alma işine gelince merak etme sen paradan haber ver tüm o saydığın markalar bayilik vermek için eteklerinde üşüşür.
kendine bir bütçe yap.dükkan dekorasyon, tadilat ,vs bu markalardan alacağın ürünleride çekle alacaksın.
hadi bakalım gençler iş başına korkmayın atılın ama hesaplı kitaplı araştırmacı olun.unutmayın rahmetli vehbi koç bile küçük bir bakkaldan başladı.
hayırlı olsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmam / Din adamı
aybar1726
Üye

Toplam 189 yazı
12/02/2011 :  21:33:15  Alıntı
adidas vs markalar banko markalar zaten ama bu ürünleri yine alırken yukarıdaki durumlar geçerli olacak.fiyatları birazdaha satarken şişirmen gerekli olr zaten asıl bayiliklerini alamazsın paran yetmez.çünkü ana bayilik için teminatları çok yüksek kurallar dekorları çalışma şekilleri şirketin kuralları doğrultusunda çalışman gerekir aynı zamanda bayilikte aylık cirondanda yüzde alıyolar.yani asıl bayiliğini alman için büyük bütçeye ihtiyacın var.
açıkçası nebileyim yaşadığın ili bilmiyorum ama lotto,lescon,diadora vs.akışı öyle türkiyenin her yerinde hızlı olan markalar değil.ayrıca ayakkabı işi bana hep riskli gelmiş bi sektör çünkü ürünleri hep serili almak zorunda kalacan.bi kısmı numaradan dolayı elinde kalacak onlarıda indireme sokman gerekecek.
nekadar sermaye gerekir diye sormuşsun bu tamamen sana bağlı dekor kira satacağın markalar vs.bu tamamen sana kalmış.
aslında mağazacılık karlı bir meslek lakin doğru yerde doğru ürünü satman çok önemli.satacağım yer çok zengin marka düşkünü biyer değil diye yazmışsın aslında senin yapman gereken ucuz ürün satman sürümden kazanman aradada emitasyon getirtirsin.bence daha iyi olur senin için.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
serkanbkr
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/02/2013 :  19:11:51  Alıntı
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz arkadaş bayilik alıcam demiyor imitasyon satıcam diyor.
Kardeşim sana öncelikli tavsiyem adidas nike dışında marka satma neden dersen ben hem pumadan hemde polodan ceza yedim toplamda 10.000 tl ödedim yani onlardan kazandığım parayı misliyle onlara ödedim.
Bir kere 100 m'2 lik bir yer tut ve kirası 5000 tl'yi geçmesin.He bu arada malları da bursadan alma sana tavsiyem.Eğer para kazanmak istiyorsan kendi tarzını yarat merkezdeki mağazalara bakma.Ayda bir yada iki kere İstanbula gel.Biraz gez onların tarzlarını kapmaya çalış dönerkende burdaki toptancılardan da mal al.
Şunu da unutma istde moda olan bir kıyafet 1 ay sonra diğer şehirlerde moda oluyor.Ama sen istanbulla aynı anda satarsan paraya para demezsin.
He bu arada bende İstanbul'da parti malı alıp satarım.Bir nevi ufak toptancıyım aynı zamanda kendi mağazam var.
Aynı zamanda kendi mağazamın ismini taşıyan 4 mağaza daha var.İlerleyen zamanlarda da daha da fazla olacak.Çünkü kendi mağazamın ismini başka mağaza açmak isteyen arkadaşlara da veriyorum böylece zincir mağazalar gibi gözüküyoruz ve mağazalar açıldıkça ismimiz marka değeri artmakta.Aynı zamanda bizimle aynı ismi taşıyan mağazalarla beraber toptana gidiyoruz 10 adet alacağımıza 50 adet alıyoruz böylece fiyat ister istemez düşüyor.Bizimde kar payımız yükseliyuor.


Özelden sorularınızı sorabilirsiniz!
ss

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
semihokan
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
04/01/2014 :  02:44:53  Alıntı
Merhaba arkadaşlar serkan bey size özelden de yazdım bir iletişime geçebilir miyiz rica etsem spor mağazası açmak hakkında ve istanbul toptan ürün alımı gibi bilgilerinizi almak istiyorum teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
ulkerhan
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
04/01/2014 :  12:34:51  Alıntı
Fikir çok güzel. Fiyatlarda uygun olursa tutar. Yoksa senin mağzana gelir ayakkabıyı dener, kod numarasını kaydedip internetten alırım.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kaanozhan
Üye

Toplam 273 yazı
09/01/2014 :  15:15:02  Alıntı
Merhaba arkadaslar bodybuilding fitness ozel giyim uretiyorum istanbulda uretip kazakistan ve ukraynaya satiyorum bu tarz giyim satmayi dusunuyorsaniz yardimci olurum skype bigsamalmaata mail ozhan.kaan@hotmail.com
merhaba arkadaşlar

Yerleşim : Kazakistan / Almaata  |  Meslek : Tekstil
Ahmet_Forma
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
23/09/2020 :  16:07:48  Alıntı
Arkadaşlar selam herkese yaşım 20 bende aynı düşnceler icersindeyim denizlide ikamet ediyorum ama bu isler hakkinda bilgim.yok yardimci olabilcek biri varsa ulasabilirse sevinirim
A.ibb77

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci

6.77 saniye.
02:37:33, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım