İthalat Şirketi Kurmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İthalat Şirketi Kurmak

pexolas
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
19/09/2007 :  20:50:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba

Yurtdışından yüklü miktarlarda elektronik malzeme ithalatı yapmak istiyorum. İthalat yapabileceğim bir şirket ne gibi şartlara sahip olmalıdır? Bildiğim kadarı ile elektronik malzeme satışında teknik servis ve garanti zorunluluğu var. Bunun ekstra koşulları varmıdır? (Şu kadar ilde teknik servis olmalı gibi)

Gümrük vergisi vs. konularında ne tür maliyetlerle karşılaşırım? Birimini 100$dan aldığım elektronik bir ürünü yurtiçine sokana kadar (nakliye hariç) ne kadar bir ödeme yapmam gerekir gümrük işlemleri ve diğer prosedürler için?

Net bir rakam ile dönmenizi beklemiyorum ama ön-fizibilite çalışması için bir tahminlemeye ihtiyacım var. Tedarikçi firma ile her konuda anlaşıyoruz , tek eksiğimiz bizim buradaki süreci hızla tamamlamamamız.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • mmuzun
    Üye

Toplam 153 yazı
    20/09/2007 :  09:22:50  Alıntı
    Keşke bu konuda bilgim olsaydı sana yardımcı olurdum ama araştıracağım çünkü benimde ithal etmek istediğim ve türkiyede pazarı olan ürünler var......

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
    targon
    Yeni Üye

Toplam 5 yazı
    20/09/2007 :  10:01:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Bildiğim kadarıyla sanayi ve ticaret bakanlığından izin alman ve türkiyenin 7 bölgesinin her birinde en az bir tane teknik servis istasyonu kurman (veya varolanlardan biriyle anlaşman ) gerekiyor. Garanti belgesi vs hazırlatman da gerekiyor.
    Gümrük ile ilgili getireceğin ürüne göre değişir diye düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Diğer
    Kenan Kablan
    Üye

Toplam 1236 yazı
    20/09/2007 :  13:13:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Targon cok hakli.

Getirecegin urunlerin gumruk mevzuati acisindan maliyet ve ozel sartlarinin olup olmadigini da iyi bir gumruk musavirligi firmasi ile anlasarak ogrenebilirsin.
    Tedarikci firmanin bazi urunlerde sizi 'CE' belgesi ile desteklemesi gerekebilir. Bu tip detaylarin hepsini, getireceginiz urun ya da urunlerin gumruk maliyetlerini size en dogru olarak soylebilecek kisiler gumruk musavirleridir.
    Tedarikci firmanin Turkiye Gumrukleri ile ilgi soyleceklerine de pek itibar etmeyin derim. Bir cok satici firma "Biz Turkiye'ye mal gonderiyoruz, bahsedilen belgelere gerek yok" vs gibi afaki aciklamalarda bulunabilir. Eger bu sozlere guvenip mali getirirseniz gumrukte sorun yasayabilir, malinizi cekemeyebilirsiniz.
    Her urunun Gumruklerde islem goren bir G.T.I.P (Gumruk Tarife Istatistik Pozisyonu) numarasi mevcuttur. Bu numaraya gore gumruk tarifesine ulasabilir gereken vergi oranlari ve belgelendirme sartlarini kendiniz de ogrenebilirsiniz. Ancak dedigim gibi en iyisi guvenilir bir gumruk musaviri ile baglantiya gecmeniz en dogrusu olur.
    Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
    ekonomist63
    Üye

Toplam 116 yazı
    29/11/2008 :  21:19:27  Alıntı
    selam kenan kaplan kardeşim benim bir arkadaş var türkiye şirket kurup kurmuş oldugu şirketle çinde faaliyetine devam edebilir mi çinde türk mutfagı diye bir lokanta açmayı planlıyor sizce iş yaparmı böyle bir yer çinde bu işleri yapmak için ne gibi prosedörleri var yardımcı olursanız sevinirim.
    RRRRRRRRRSSSSSSS

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Öğrenci
    mehmetkeklk
    Yeni Üye

Toplam 6 yazı
    29/11/2008 :  23:51:16  Alıntı
    Çinde Türk lokantası fikri bence çok mantıklı üç yıl çalıştığım firma Çinden her gün neredeyse bir konteyner ürün ithal ediyor bu ürünleri bulmak için ithalat satış departmanlarından en az dört arkadaş ve patronumuz senede iki kez çine gidiyorlardı giderken buradan bavullar dolusu yiyecek ***ürüyorlardı oranın yemeklerini yemek imkansız diyorlardı koşturmaktan ve aç kalmaktan neredeyse beş altı kilo verip geliyorlardı çin de türk lokantası iyi fikir.
    Çinden bir porselen kahve fincanı ithal etmek ve gümrükten çekebilmek için Tarım ve köy işleri bakanlığından izin almak gerektiğini o firmada öğrendim.
    mehmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.3 saniye.
    19:48:32, 19 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım