Arap Dunyası Kriz Tanımıyor - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Arap Dunyası Kriz Tanımıyor

muratik2002
Üye

Toplam 581 yazı
03/11/2008 :  15:31:24 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Dunyanin sarsildigi bugunlerde Arap dunyasi ticaretine son hiziyla devam ediyor. Bu amacla kurdugum Ihracat Firmama gelen siparisler kapasitemin cok ustunde oldugundan sermayedar ortaklar ariyorum. Isimiz Insaat Malzemeleri agirlikla olup, musterilerimiz, ofis ve elemanlarimiz hazirdir. Calisma izni ve vizelerimiz (simdilik 10 kisilik) hazirdir. Ilgilenen cesaretli girisimcilere yatirimlarinin karsiligini en az %70 kar payimiz olan kazancimizdan aylik surekli ve artan oranlarla alacaklarini garantiliyorum. Daha detayli bilgiler icin lutfen bana websitemde belirttigim kanallarla ulasiniz.
Murat Gocmen

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

• İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
  • Haluk@BURSA
    Üye

Toplam 831 yazı
    04/11/2008 :  15:57:18  Alıntı
    Yani dostum sen şimdi peşin paranı yatırıcan malı alıcan ve güvenip araplara veresiye vericen öylemi,mal alıcak firma açar akreditifini alır malını,hatta mal almak isteyen % 30-40 peşin ön ödeme vermeli.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Serbest meslek
    muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    12/11/2008 :  05:01:57  Alıntı
    cevabin gecikmesinden dolayi ozur dilerim. Akreditif ile calismadan once mallari pazara, yani oraya indirmek zorundasin, kaprisli millet olan araplari taahhutlerinle ve icraatlarinla etkilersin. Akreditif acilacak, bu zaten anlasma sartlarimizdan birisi. Ancak akreditifte biliyorsunuz, vadeli olabiliyor. Bende vadeli bile olsa akreditif (L/C) actiracagim firmama, gelen akreditifleri temlik yapmak kaidesi ile carki dondurmen mumkun olacak. Resim ortada Haluk Bey. Ben halihazirda birseyler satiyorum ama, turkiyeden ilk defa gonderecegim bu bir, ikinciside, gelen talep ve siparisler gercekten cok surpriz oldu bizlere. Bu kadar genis bir siparis beklemiyorduk ilk zaman icin. Turkiyeden daha once ureticilerle calismadigimiz icin, firmamizi ve bizi tanimiyorlar, dogal olarak vadeye girmiyorlar. Girenlerde cok az bir kismini riske atiyor, kendi tabirleriyle. Yani, baslangic olarak evet, pesin paranin bir kismini mala, az bir kisminida sabit giderlerine kullanacaksin. Taa ki her ay rutin odeme planlarinin tahsilatlarina baslayana kadar.

Sanirim aciklamalrim yeterlidir. Ama soracak oldugunuz baska sorularada memnuniyetle cevap vermeye hazirim.

Saygilarimla,
    Murat Gocmen

Haluk@BURSA
    Üye

Toplam 831 yazı
    12/11/2008 :  10:23:57  Alıntı

Haklı olabilirsiniz belki ama dikkatli olmakta fayda var.

akinselcuk
    Editör

Toplam 5590 yazı
    12/11/2008 :  10:54:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    Araplara dış ticaret konusunda bir tecrübem yok. Fakat çok alıngan olduklarını biliyorum. Bir mağazadan mal alırken çalışıp çalışmadığını kontrol etmek isterseniz size küsebiliyor ve satışı reddebiliyorlar. Avrupalı tüccar ile ciddi farkları var. Bir Arabın kalbini kazanmak beş Avrupalının kalbini kazanmışsınız gibi kar ettirebilir düşüncesindeyim.
    tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
    GCG.
    Üye

Toplam 138 yazı
    12/11/2008 :  11:18:27  Alıntı
    Sayın:muratik2002 web sitenizin adını belirtirmisiniz.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    12/11/2008 :  12:49:28  Alıntı
    Haluk Bey, dediklerinize hak veriyorum. Ozellikle bugunlerde birbirine guvenin olmadigi veya zor bulundugu bir ortamda, ustelik yurtdisinda is yapiyorsan, ve hele hele bu millet Araplar ise, akinselcuk beyin dedigi gibi, isin biraz daha zor. Guvenmekten once, onlarin guvenini kazanmak zorundasin. Eskiden oyleydi hakikaten, sattiklari mallarla ilgili yorumun bile sert olsa, darilip kaprislenirlerdi. Simdi onlarda da esneklikler basladi tabiiki. Cunku oncelikle, magazalarinda birebir kendisi calismiyor, ucuz elemanlar calistiriyorlar. Hindistan, banglades, pakistan, filipinli insanlar genelde. Bu insanlarla ticaret dahada zorlasiyor aslinda, cunku kendi isleri ve yeterli maaslari olmadigi icin isi salliyorlar, yavaslatiyorlar vs. Sonuc olarak, bir arapla calismak 5 degil belki 10 avrupali ile calismaktan zor ama istikrar ve para olan bir pazarlari var. Tuttuklari mal ve markalarida korkunc boyutta tanitip, birbirlerine pas gecerek haberdar ediyorlar. Tutmadiklarinida tabiiki.. Uyanik, kurnaz arap cok, ama ben uckagitci vurguncu olanini hic gormedim.
    Ne demisler, sen esegini saglam kaziga baglaki, komsunu hirsiz cikarma. Hersey senin alacagin tedbire bagli veya riske. Girecegin riskin boyutunu ve limitini kendin koyarsin.
    Websitemi hazirlayan arkadas sagolsun corbaya cevirmis, 4 keredir duzeltilmesi gerekenleri soyledigim halde henuz birsey yapmamislar, o yuzden sitede karisikliktan dolayi ozur diliyorum.
    www.alvatan.net
    www.alvatantrading.com

Saygilarimla,
    Murat Gocmen

Haluk@BURSA
    Üye

Toplam 831 yazı
    12/11/2008 :  14:45:57  Alıntı
    Sende haklı olabilirsin muratik2002 ama kaçınılmaz bir kriz var global olarak ve bu krizden ülkemizdeki tüm sektör çalışanları etkileniyor dolasıyla güven kavramı geçici de olsa ortadan kalkıyor,tabii bu diğer ülkelerde de aynı gibi bu durumda bir süre güven çercevesinde iş yapmak oldukça sakıncalı olacak,bu arablar içinde geçerli diğer millet içinde geçerli,deniz bulanık iken balığa çıkmak gibi diyebiliriz,tatlı tatlı esen yelin arkasından fırtına koparsa ki kopuyor sığınacak liman bulsan da limanda yer bulamazsın herkez temkinli davranıyor ve zorunda da zaten,belki de bana öyle geliyor herhalde ne bileyim.Güven çercevesinde iş yapanların çoğu zarar gördü bazılarıda battı gitti bazıları çırpınıyor ve bu gibi boşluklarda kriz fırsata dönüşüyor bu fırsatı da temkinli garanti ticaret yapanlar 0+0 riskle ticaret yapanlar fırsatı kendi lehine çeviriyor.Tabii bu söylediklerim her türlü hizmet için geçerli değil fakat çoğunlukta diyebiliriz.

muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    12/11/2008 :  15:31:07  Alıntı
    Mukemmel bir anlatim, katilmamak elde degil. Ancak yazilarimin birinde bahsettigim gibi, krizden nasil zararsiz cikariz mantigi degil, krizi nasil avantaja ceviririz sorusuna odaklanmamiz lazim. Ekonomistler var, buyuk firmalari yonetenler var, bunlar elbetteki bizlerden daha bilgili ve yeteneklidir ki gorevlerine getirilmisler. Bizler girisimci, kendi kisitli cabalari ile is dunyasinda kopmamak yok olmamak cabasinda degil, nasil buyumek dusuncesinde olmaliyiz. Bir kriz oluyor, dunya sallaniyor, uzuluyorum. Ama bu krizi bizler yaratmiyoruz. Madem bu kriz olmus, madem bunu avantaja cevirme imkani var, o zaman bunu kullanmaliyiz demek istedim. Ben Bahrain'de emirlikler arasinda cikan bir sacma anlasmazlik sayesinde 4 aydan kisa zamanda 51,000 $ para kazandim. Evet, dogru bu. Nasilmi? Piyasada olmayan, raf altina cekilmis mallari tesbit ettim ve bir sekilde bagladim bu mallari sonrada iyi bir kar marji ile ayni gun sattim. Insaat islerinde olmazsa olmazlari iyi tesbit ettim, ama ayni gun aralarindaki anlasmazlik cozulup, tekrar hudutlarini acabilirlerdi, bu bir riskti. Ama ben o riski goze aldim. Bunuda kor-topal yapmadim tabii. Eger boyle birsey olsa bile, kendimi, sermayemi kurtaracak kadar fiyat ayarlamalarinida yapmistim. 0+0 diye bir kavram yok benim bildigim kadariyla. Buna yonelenler zaten profesyonel tacir de degiller. Yani hem asim dursun, hem karnim doysun, yok boyle birsey. Zenginler tamam, nakit SIKINTISI olmayanlarda tamam. Her durumdan avantaj cikarmalari mumkun olabilir. Ama bizler, burada toplanan kesim o kesimden cok uzakta ve onlarin imkanlarinin cok altindayiz. Elimizdekini en iyi sekilde degerlendirmek olmali amac. Bu amacta olan herkesede basarilar dilerim.

Saygilarimla,
    Murat Gocmen

Haluk@BURSA
    Üye

Toplam 831 yazı
    12/11/2008 :  16:44:32  Alıntı
    Dostum şu anda,bugünler için söylüyorum sular ana vanadan kesik,mataramdaki suyu iyi kullanmam gerekiyor kendi payıma söylüyorum,açıkçası sizlerede tavsiye ederim,büyükler salmazsa küçükler oynayamaz.

okanbaray
    Üye

Toplam 691 yazı
    12/11/2008 :  17:30:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
    kucukoglumakine senin yazina rastladikca yorumla not biraktik ama bir sey duyamadik.gözünden kactiysa,bulgaristana yönelik teklif ve önerilerini bana yada rterziogluna gönderebilirsin.biz ikimizde bulgaristanda cesitli alanlarda ciddi yatirim proje ve düsünceleri olan insanlariz,isfikrimiz sadece düsünce olmanin ötesinde adimlar atilmaktadir.
    Sadece ciddiyeti olan dürüst ve güvenilir isbirligi tekliflerini ciddiye alacagimizi söylemeye gerek yok diye düsünüyorum.

Yerleşim : İsviçre / Basel  |  Meslek : Turizm
    muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    14/11/2008 :  01:20:50  Alıntı
    kucukoglumakine, mallarinizin arap marketlerinde pazarlanabilmesi sorun olmaz ama, onlarin satis oncesi ve sonrasi garanti ve servisleri, yedek parca vs gibi tum detaylari iyice analiz etmeniz lazim. Rekabetlerine girebilirseniz ve hele birde sizi tutarlarsa cok kolay ve hizli taninir yayilirsiniz. Ama hedef bir seferlik satis ise, bu uzun ve karli olmaz. Helikopterler ve beton pompalari ile ilgili size orada satilan markalari fiyatlari ile birlikte gorebileceginiz birkac websitesi bulup link edecegim, inceleyin ve optimist olursaniz benimle kontak kurun, ben memnuniyetle pazarlama ve satisinizda yardimci olmaya calisirim.

Saygilarimla.
    Murat Gocmen

GCG.
    Üye

Toplam 138 yazı
    14/11/2008 :  01:37:59  Alıntı
    sayın :muratik2002 Öncelikle işlerinizde kolaylıklar dilerim.Yazmış olduğunuz yazılarınızı dikkatle okudum ve bu konu yazınızıda okudum.AL-WATAN sitenizi inceledim.Konu yazınızda ihracaat firması kurduğunuzu yazmışsınız hayırlı olsun derim.Yazı ve yorum yazılarında ihracaat'tan ,çalışmalarınızdan bahsetmiyorsunuz %70 kar payı kazancınızdan aylık sürekli artan oranla alacakları garantiliyorum diyorsunuz?sitenize Cep telefonu yazmışınız ulaşılamıyor?Ofis telefon ve faxs numaralarınız yok?yalnızca Bahrain numarası yazmışsınız.Sizi tanımıyorum amacım sizi kırmak değil! kesinlikle.Sizi tanımak isterim.Konu yazınızı eğer bizimle paylaşmak için yazdıysanız saygı duyarım konu hakkında genel ciddi yorum yazılarınızı yazmanız dileğimle çalışmalarınızın devamını temenni ederim.
    Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Satış / Pazarlama
    muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    14/11/2008 :  19:01:53  Alıntı
    Sayin GCG, Sitem o kadar dar bir zamanda ve imkanla acildiki, hatalari bile duzelttiremedim henuz. Sanirim profesyonel kisilerle calismaya basladigim zaman bunu yenileyecegim. Istanbul'da Musavirimin ofisinde gecici sure ile konumlanmistim, cunku hersey planinda yuruseydi, kendi ofisimizi birkac hafa icinde bahcesehirde acacaktik. Olmadi. Cunku ben, acikcasi gucumden, kapasitemden buyuk siparisi alinca ve bunu karsilayamayinca, onu nasil yaparimin derdine dustum. Sitemde yazilan telefonlar calisiyor. Bir daha denerseniz, beni bulursunuz. Bahrain alan kodlular ise, sanirim burada oldugum icin calismiyor. Ama size lazim olacaksa, Bahrain adresimizi ve telefonlarimizi mail adresinize yollayabilirim. Ilani verirken Bahrainde vize ve calisma onayimiz cikmamisti. Onun icin, ofis yerimzin onaylanmasini beklemek zorundaydik, o yuzdende bu bilgileri yazmamistim. Kazanc konusuna gelince, evet. cok yuksek kar oranlari olan bir pazar. Bunu yakalayabilmek icinde guclu ve surekli olmalisin oralarda. Cunku kucuk bir ulke ve herkes birbirini tanir. Zengin ve buyuk sermayeleri olan firmalarla koordineli calismaktan baska seceneginiz yok. Ben orada perakende piyasaya mal satmiyorum. Hirdavatcilara, insaat firmalarina ve buyuk ticari firmalara mal veriyorum. BU mallari, AL-WATAN kurulana kadar, Misir, Cin, Hindistan, Suudi Arabistandan bulup aliyordum. Bunun avantajlarina gore, turkiyeden mali ihrac etmemin uzun vadede daha kazancli oldugunu anladigim an sirket kurmaya Turkiyeye geldim. Konu buydu. Baska bilgiler varsa ogrenmek istediginiz cekinmeden sorun. Ilginiz icin tesekkur ederim.

Saygilarimla,
    Murat Gocmen

merzando
    Üye

Toplam 326 yazı
    15/11/2008 :  14:36:54  Alıntı
    hayırlı olur inşallah
    fast food

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
    muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    16/11/2008 :  00:51:21  Alıntı
    Merzando, tesekkur ederim arkadasim. Cumlemiz icin insaallah hayirlisi. Bu arada, ilgisini cekenlere, istanbul'da her yerde var diyorlar, ben gormedim henuz. Seyyar arabada findik kavurma isi. Yani Sekerli, sade vs gibi birkac cesit findik kavurmasini acikta AVM'lerin icinde yapabilirsiniz. Yada vakumlama ve minik paketlere ko**** bunlari dagitabilirsiniz. Findik bugun cok para degil. Kavurup paketlemede degil. Bunlar Arap pazarlarinda kapis kapis gider. Bir oralarda AVM' leri gorseniz, adamlarin buna benzer stand kurduklari yerlerde gordum, ne oldugu belirsiz kuruyemisleri ne pahali satiyorlar, anlatamam. Bununla ilgili bazi teklifler aldim ama, simdi kendi ana isime odaklanmak zorunda oldugum icin arastiramadim. Yapan veya yapmakta niyeti olanlara ucretsiz, komisyonsuz her turlu yardimi yapmaya hazirim. Orada pazarlarin arastirilip, potansiyel alicilarin iletisim bilgilerini ulastiririm. Oralari ziyaret edip gormek isteyenlerede musait olursa yerim, misafir ederim, olmazsa, en hesapli sekilde kalip konaklamalari icin yardimci olurum. Yeterki bir isler yapip, su ulkeye bes on kurus fazladan doviz sokalim. Biz goremesekte, torunlarimiz rahat yasarlar inanin.

Saygilarimla,
    Murat Gocmen

muratik2002
    Üye

Toplam 581 yazı
    25/11/2008 :  01:51:55  Alıntı
    Selami Beye bu verdigi onemli bilgi ve sicak teklifi icin tesekkur ederim. Sanirim kucukoglumakina2006 rumuzlu yazarimizla irtibata gecmeside uygun olacak. Cunku hatirladigim kadariyla Dilek Hanim Arap marketine acilmak istiyordu ve urunleri bence cok guzel ve uygun.

Murat Gocmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
    • Varolan yazılara yorum yapabilir,
    • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.47 saniye.
    23:46:49, 24 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım