Yurtdısında İş Kurmak(bilginize İhtiyacım Var!) - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdısında İş Kurmak(bilginize İhtiyacım Var!)
 2 

GGENC82
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
19/08/2010 :  02:21:48 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

türkiyede iktisat egitimimin son senesindeyim .okulumu fazlaca uzattım ama sona yaklastım diyebiliyorum artık..türkiyede ekonomi mezunlarının calısma sartları kazancları hakkında benden evvelce okulunu bitirmiş arkadaşlarım sayesinde gözlemleyebildim ve ticaret yapmanın en mantıklı secim olduguna karar verdim ..ticaret yapmak icinse yurtdısını tercih ediyorum öncelikle zira hem dil egitimi almıs olacagım hemde yasam kavgasına sert bir giris yapmam gerektigini düsünüyorum..yani kafamdaki net düsünce su tr de ortalama 1000 ytl alıp banka memuru olacagıma ticarette ortalama bu parayı kazanırım daha iyi..cesitli sitelerden yaptıgım arastırmalar sonucu yurtdısında sirket kurmanın masraflarının cok yüksek oldugunu farkederek irkildim ..fakat ben sahıs işletmesi acmak istiyorum ve oturma ve çalışma iznine hak kazanmak istiyorum..ilk etapta 10000 ytl sermaye ile bir işe girişme olanagım var sonra gerekirse karlılıgı görürsem bu sermayeyi 10 katına kadar cıkarabilecek gücüm var ama dedigim gibi ilk etapta riske edebilecegim miktar 10000ytl..bu noktada siz degrli üyelerimizin fikirlerine ciddi ölçüde ihtiyacım var..hangi ülkeye neden ve nasıl yatırım yapmalıyım.hangi ülke calısma iznini kolay ve düsük maliyetli cıkarıyor ve tabi ki hangi sektör..avrupa ülkeleri öncelikli tercihim daha sonra ortadoğu ve doğu bloku ülkeleri..

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Öğrenci
turkdevbir@hotm
ail.com

Yeni Üye

Toplam 84 yazı
08/10/2012 :  22:44:34 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sayın arkadas cek cumhurıyetınde dusunursenız oturum calısma izni olabılır schengen ulkesı butun avrupa zaten acık
turkdevbir@gmail.com mail atınız
Evet

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Danışmanlık
chairforsale
Yeni Üye

Toplam 32 yazı
11/10/2012 :  22:30:44  Alıntı
Genc Arkadasım,
Yorumlar hemen hemen aynı, ama yurtdışı iş tecrübesi olsun diyorsan, yani kaşınıyorsan,
bence burada bir çorap üreticisi ile anlaş, 6k tl lik çorap al ve balkanlara git, malı 4k tl
masraf ederek (yiyerek) 10k tl ye sat. ve geri dön.
en az zararla atlatacagın ticaret bence budur.
şimdiden başarılar.

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
turkdevbir@hotm
ail.com

Yeni Üye

Toplam 84 yazı
07/02/2015 :  15:32:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

yurt dısından euro bolgesınden her zaman sırket kurulumu oturum calısma ıznı ve tıcaretınıze yardımcı olmak ısterız cıddı ve gercekden ısteyen kısı fırma olursa memnun kalırız
cıddı dusunen bıze detaylı ne yapmak ıstıyorsa mail gonderınız
turkdevbir@gmail.com

Zafer_T
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
07/03/2015 :  14:28:40  Alıntı
Im looking a job at chartering or vessel operation departments in your good company..
My professional occupations r Ship chartering , Operation , Repair , Agency etc.

Available my CV upon request
zafert68@gmail.com

Zafer Tozanoglu

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Denizci
turkdevbir@hotm
ail.com

Yeni Üye

Toplam 84 yazı
16/05/2016 :  21:39:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sayin arkadaslar euro bolgesinden hangi ulkeden idtiyorsaniz sizlere yardimci olmak isterim bemen butun ulkede euro bolgesinde ticaret yaptim size tercubemden yararlanmabizi isterim
kitaltdsti@gmail.com
Mutlaka mail gonderiniz
Ozelllik le sengen dahil ulkeler

Peker03
Üye

Toplam 129 yazı
16/05/2016 :  22:21:19  Alıntı
Ab ulkelerinde sirket kurmak veya bir isletme acmak icin extra bir maliyet yoktur yalniz isletmenin yeri icin kira bedeli,gaz elektrik gibi giderlerin parasini odersiniz gelirseniz ab ulkelerine gelin
Yusuf

Yerleşim : Hollanda / Utrecht  |  Meslek : İthalat / İhracat
yurtdışı
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/09/2018 :  00:40:26 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kanada mı, Amerika mı ? Bu tercih çok kişisel arkadaşlar, söyle düşünün bir çok Kanada vatandaşı ülkesinin bırakıp Amerikaya göçmen oluyor ve aynı şekilde tersi de çok karşılaşılan bir durum, yanı bu soruya bu ülkenin vatandaşları bile karar verebilmiş değil. Benim yanıt vermem imkazsiz ama en azından gördüğüm farklılıkları sıralayabilirim size. Kanada sosyal bir devlet, sağlık hizmeleri, çok gelişmiş durumda. Amerikada işe işiniz paraya ve sahip olduğunuz sigortaya bakıyor, siz bu nedenle Kanadayı tercih eden insanlar. Kanada nüfusu 34 milyon civarı olan bir ülke. yüz ölçümünü düşünürseniz, Amerikaya kıyasla çok fazla insana ihtiyacı var, göçmen politikasında Abdenin aksine çok da mantıklı ve gelişmeye yönelik bir sistem ( puanlama sistemi ) uyguluyor. Böylece Kanada genelde gelişime faydalı olacak göçmenleri ülkesine davet ediyor, üretimini ve gelişmişlik düzeyini artırmaya çalışıyor, Bu ülkenin yüz ölçümü ve doğal kaynakları nedeniyle çok fazla iş gücüne ihtiyacı olduğu aşikar, ama bu iş gücüne gereksimini olan eyaletler genelde kuzeydeki eyaletler, buralarda -40 derece kisin normal karşılanan bir durum, özellikle Alberta'nin kuzeyinde iş bulamamak neredeyse imkansız, ama orada çalışmak için bu derece soğuk havalara dayanabilmek gerekiyor, ayrıca bu bölge yaşamak için yeterince güvenli değil, ve haddinden fazla pahalı.

Amerika Birleşik Devletleri işe Kanadaya oranla çok daha fazla olanakları olan çok daha fazla gelişmiş bir ülke. Amerika Birleşik Devletleri'nin dünya üzerindeki hakimiyeti hepimizin bildiği bir nokta. Ayrıca Dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğunu söylemek çok saçma olmaz sanırım, ama bu ülke Kanadaya oranla göçmene doymuş bir ülke, artık göçmen ihtiyacı çok fazla değil, 250 milyona yakın olan nüfusu ve işsizlik oranları nedeniyle ülkenin kendine özgü sorunları var, ayrıca kapitalist sistemin merkezi burası ve sosyal devlet olma gereği hissetmiyor, ülkenin temel direği para. Öyle bir durumda ki paranız var işe bu ülkede yapamayacağınız birsey neredeyse yok. Ama para kaynağınız kesilir işe evsiz kalmanız için 3-4 ay işsiz kalmanız yeterli. Kanadaya oranla yeni göçmen olarak burada hayata başlamak yüklü miktarda para gerektiriyor, Abd sizden bir şeyler almadan size bir şey vermemeye kararlı bir ülke. Ama buranın avantajı belli bir zamanınızı ve paranızı harcadıktan ve istediğiniz sarlara kavuştuktan sonra, imkanlarında kısıtlama olmayan bir ülke olması. www.personelelemanalimlari.com | www.personel5.com | www.personelalimi.co

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İnternet

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.24 saniye.
12:04:58, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım