İş İmkanları Ve Cesaret - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş İmkanları Ve Cesaret

izcen
Üye

Toplam 184 yazı
30/05/2007 :  11:10:06 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar.. ülkemizin bana göre en büyük sorunu işsizliktir, ancak gerek ekonomik koşullar gerekse piyasanın durgun seyir hali küçük yatırımcıları ve küçük çapta iş yapmak isteyen arkadaşlarımızın da cesaretini kırmış bulunuyor. zaman toparlşanma zamanı, kendimize gelmeliyiz. boş boş oturup beklemekle hiçbir yere varamayız. kendimize ve ihtiyaç duyulduğu takdirde başkalarına da istihdam sağlamalıyız. hadi biraz cesaret. Yüce Önder Atatürk'ün de dediği gibi "Türk Milleti Çalışkandır, Türk Milleti Zekidir." Kıvrak zekayla her türlü zorluğun altından kalkabileceğimize inanıyorum.
İzcen Computer

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
01/06/2007 :  18:01:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bizim ülkemizde maalesef ki motivasyon eksikliği, bir takım şeylere inançsızlık, geçmişe kırgınlık var. Biraz da fazla hazır bulduk bazı şeyleri. Zorluğun içinden çıkmamıza rağmen kolay para kazanma şansları doğdu ve bu da bizi tembelliğe itti. Sırtımızı dayayacağımız bir devlet bulduk korkusuz yaşadık. Biraz cesaret ve motive ile umarım herşey yoluna girer.

Sitemize hoşgeldin. :)

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
izcen
Üye

Toplam 184 yazı
02/06/2007 :  11:49:21  Alıntı
Yaklaşık bir hafta önce sitenize üye oldum. gerçekten güzel fikirlerle dolu bir site ama yazımda da belirttiğim gibi biraz cesaret gerek. bu ülkenin genç girişimcilere ihtiyacı var. bu kadar değerli fikir ve düşünceleri hayata geçirmek lazım.

yeniden hoş bulduk. :)
İzcen Computer

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Mühendis
eylülteran
Editör

Toplam 392 yazı
18/06/2007 :  10:16:58  Alıntı

Bizim eksiğimizin zeka değil görev bilinci, iş ahlakı ve inanç olduğunu düşünüyorum.

Yoksa acaip zekiyiz, hatta bazı durumlarda gereğinden fazla bile zekiyiz :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
zeynep_
Üye

Toplam 218 yazı
12/08/2007 :  02:06:17  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - izcen
Yaklaşık bir hafta önce sitenize üye oldum. gerçekten güzel fikirlerle dolu bir site ama yazımda da belirttiğim gibi biraz cesaret gerek. bu ülkenin genç girişimcilere ihtiyacı var. bu kadar değerli fikir ve düşünceleri hayata geçirmek lazım.

yeniden hoş bulduk. :)

Bu ülkenın genc gırısımcılere ıhtıyacı var dogrudur;ama ''nasıl''bır gırısımcıye!!!
İnsonoglu;hep ıcınde uyuyan bır dev olduguna ınanır ve onun uyanma vaktını kollar yanlıs yapar;bız zaten kaınatın ıcındekı yegane devız;dev kendımiziz gücümüzü küçümsememiz gerekır;ama sorun güç degıldır;yenı bır atılıma hazır olup olmadıgıdır kişinin.

Hala arayıs içindemidir;kararını vermısmıdır.

Verdıgı karar tecrubesıne uygunmudur

Verdıgı karar kesesıne uygunmudur

Verdıgı karar yüregıne uygunmudur(kı en önemlısıde budur;sevılmeyen bır ıs basarı getırmez)

Şevk kırmak kesınlıkle yapmak ıstemedıgım bırseydır ama bır ıse baslarken tüm olumsuzlukları hesaba katmak sarttır.
sevgıler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.94 saniye.
08:05:42, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım