Dev Akvaryum!!!! - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Dev Akvaryum!!!!
 2 

akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
04/05/2007 :  18:31:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Mehaba Arkadaşlar,

Düşününki,bir arkadaşınız ile bir cafe gittiniz.Ve mekan alışıla gelmiş mekanlardan çok farklı.Başınızı nereye çevirirseniz çeririn duvar yerine çeşitli balıklar ile dolu Akvaryum görmektesiniz.Sizce böyle bir cafe iş yaparmı?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
28/09/2008 :  22:18:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Oturulan masaları komple akvaryum olan bir cafe vardı eskiden bildiğim bir yerde. Çok sevilen bir yerdi. Ancak bakımı oldukca zor.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
hoomelist
Üye

Toplam 141 yazı
11/02/2009 :  03:30:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yahu sohbete bayıldım ne çok balık varmış.. Bilgi sahibi olduk teşekkürler..

Ayrıca şu dahiyane deniz kızı olayına çok güldüm.. Hakikaten Türk olmaktan gurur duyuyorum.
Nice kişiler vardır ki dizimin dibindedirler, ama benim için sanki Yemen’dedirler. Yemen’de olan niceleri de vardır ki sanki dizimin dibindedirler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
BUGÜN
Üye

Toplam 226 yazı
11/02/2009 :  03:45:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

doksanlı yıllarda ankara gop ta bbenzer bir mekana gitmiştim ve çok sevmiştim.bar akvaryumdandı,duvarlarda gömülü dev akvaryumlar vardı ve masalar cam akvaryumdandı belki hala vardır bilemiyorum.
http://sultanaorganizasyon.blogcu.com
kutlamaya değer herşeyde yanınızda..

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Memur
yanel
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
11/02/2009 :  15:22:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ewt yazar çok ii olur
abdurrahim

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : İmalat
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
11/02/2009 :  16:43:16  Alıntı
Duvar içi akvaryumlar,masa akvaryumlar ve diğerleri.Hepsi içinde balık bile olmasa renkli kayalar ve hareket eden bir su bile hem huzur veriyor hemde ilgi çekiyor .Sadece sorun mülk sizin değilse bu tip işleri sadece kira bir yerde yapmak zor.İlk baş alış -yaptırış fiyatları oldukça maliyetli ilerdede konsept yerinizi kiradan yada başka nedenlerden dolayı taşımak oldukça netameli.
Olmaz diye bişi yok.Kapanan mağaza ve işletmelerin vitrin camları oldukça kalındır ve hesaplı kapatılabilir.İyi birde imalatçı bulunursa daha hesaplı yapılabilir.Geriye akvaryumcuları dolaşıp Pacu dediğimiz otçul piranhalardan ve pangasus köpek balıklarından toplamak kalıyor.Hesaplı hale getirebilir.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
MEGA_GİRİSİM
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
28/03/2009 :  01:31:53  Alıntı
arkadaşlar fikir güzel bunu biraz daha geliştirirseniz ve maliyeti 50milyon€ ya çıkarabilirseniz bunun yaklaşık %90 ile%100 hibe şeklinde finansman ayarlayabilirim. çok ciddiyim.

Hakan Özaydın
0506 389 72 25
Lütfen büyük düşünün ülkemizin büyük yatırımlara ihtiyacı vardır. Sizler büyük düşünün finansman konusunu bundan sonra artık hiç dert etmeyin, finansman işini bizlere bırakın.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bankacılık-Finans
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
28/03/2009 :  11:18:18  Alıntı
Hakan bey % 100 de sorun yokta % 90 da 5 milyon lazım oda basbaya hayal.5.000.000 u bulan neler yapmaz.İstanbul büyükşehirde bile hala tam faaliyete girmemiş dev akvaryum projeleri var ve eksik.Bu hibe konularında önce harcayıp sonramı para alınıyor yoksa başta proje ok lenirsemi.
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
28/03/2009 :  13:24:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
50 milyon Eurodan mı bahsediyorsunuz , yoksa elinizmi sürçtü ? Eski parayla 100 küsür trilyon YTL. Yeni parayla 100 küsür milyon lira.

Bunu direk imalat ve ihracaat hedeflemiş fabrikalar bile alamazken , akvaryum projesi için %90 hibe üstelik.

Bahsedilen rakam, 3 katlı komple akvaryum bir yapı için bile çok fazla.

50 adet balık çiftliği kurulur. En az 500 kişi istihdam edilir ve devletten toplam bir o kadar para da hibe alınır.

Yeterki ciddiyet olsun. Devlet baba da kredi kurumları da ciddiyeti çok önemser. Bu paraları oyuncak eden kişiler ya hapse girer ya da 4 duvar boş bir oda da o gün nereden 1 adet ekmek alacak para bulabileceğinin hesabıyla aç ve kaçak yaşar.

Bu bedelleri kolayca temin edeceğini söyleyenler genellikle önden alınacak harç paralarının peşindedir.

Ne hikmetse piyasa sıkışıklığı sürdükçe bu tür ilanlarda bir artış oldu. Borcunuzu ödeyelim size para temin edelim hatta bir de sırtınızı kaşıyalım diyorlar. Cebinde biraz parası olan ne yapacağını bilemeyen kişiler en sevilen avlar.

Hibe krediler her zaman vardır ama bunlar aleni olarak yayınlanmaz ve halka açık değildir. Ciddiyetle bir işe girişenler bunları zaten kendisi bulur. Belli kurallara uymayanlarada verilmez. Devlette, özel ciddi kuruluşlar da bunu yapar. Bedava parayı kolayca ayakların önüne seren bir ilan muhtemelen canını yakacak birini arıyordur.

En derinden saygılarımla.

Böyle bir yardımı yaptığınızı kanuni belgeleriyle ortaya koyabilir ve buradaki mentalitenizi akla mantığa uygun yollarla izah edebilirseniz, bizde size bu yardım severliğinizden, istihdama ve ekonomiye katkılarınızdan dolayı, plaket veriyoruz. Ayrıca bunun yanısıra Ticaret Odaları Birliği, Sanayi Bakanlığı Üretimi destekleme Fonu ve Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma Kurumu tarafından da desteklenmenizi sağlamak için çalışacağımıza söz veriyoruz.

Alnınızdan öpüyor ellerinizi hararetle sıkıyorum.
tamnland.com

china
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
05/04/2009 :  22:28:00  Alıntı
Çin halk Cumhuriyetinden ne ithal etmek istiyorsanız,biz yanınızdayız.

Çinde kurulu firmamizla ,ozellikle avrupali firmalara cinden yapmakta olduklari ithalatlari konusunda,danismanlik ve gozetim hizmeti vermekteyiz.Cinden yapacaginiz ithalatlarda,urunlerinizde herhangi bir
kalite,odeme,yukleme,gumruk problemleri yasamamaniz icin,tum sorumlulugu aliyoruz ve sizin gozunuzle urununuzu kontrol ederek,risksiz sekilde size gonderiyoruz.Yeni bir urune ihtiyac duydugunuz zaman,urunu sizin icin biz arastiriyor en uygun fiyat ve
kaliteye sizin icin sagliyoruz.

Nihat AYDIN

HI-VISION CO,. LTD.

2304 Room. Internatioanl Science & Technology Building , Shennan zhong
Road, Shenzhen,China.
Tel: 008613641404331 China
Tel:00905346710343 Turkiye
Fax: 86-755-83760854 ,83760096"
Msn: aydnihat@gmail.com

Yerleşim : Çin  |  Meslek : İthalat / İhracat
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
05/04/2009 :  23:25:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konu bütünlüğü açısından; ömrünüz çok olsun . Akvaryuma Çin li bir balık koymak istersek sizi ararız . . .
tamnland.com

murat42
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
06/04/2009 :  13:02:46  Alıntı
merhaba...öncelikle yazilan mesajlari severek okudum,samimi bir havayla sanki aileden birisine yardimci oluyormuscasina,yorumlar yapilmis,buda bizim insanimizin temizligini gösteriyor..bu anlamda cok tesekkür ediyorum...arkadasim öncelikle düsünmüs oldugunuz is türkiyede cok yaygin olan bir is degil...satilan ürünlerde cesitlilik kisitli olunca insanlar dekorasyonlarla farklilik olusturmak istiyor,,,,bu farklilik noktasinda akvaryum dekorasyonunu düsünmeniz güzel olmus...ben diger arkadaslar gibi balik ve akvaryum konusunda genis bilgiye sahip degilim,,..ama fizibilite calismanda belki azda olsa bir fikir ortaya atabilirim......anladigim kadariyla siz bizden akvaryumun büyüklügünü yada temizligini yada gidebilecek bir su miktarini sormuyorsunuz,,öyle zannediyorumki siz bunu zaten düsünmüssünüzdür,,sizi sormak istediginiz akvaryumlu bir cafenin is yapip yapmiyacagi noktasi olsa gerek.....ben sorunuzu bu sekilde algilayip cevaplayayim...yer konusunda secici olmak gerek,,,,belki yazin disariya sandalye koymak ihtiyaci duyabilirsiniz...buda sizin kasanizi etkileyecektir.....bu akvaryum konusunu gidin akvaryumcuyla konusun....baliklarin bakimi akvaryumun temizligi...gibi konularda yardimci olabilir..belirli bir miktarda anlasabilisiniz...düzenli araliklarla gelir bakimi yapar gider......hatta belki abarti olacak ama icimde kalmasin söyleyeyim...balik kismiyla sadece o ilgilenir..kendiside ekstra balik satabilir,ama cafede degil tabiki...:)......yada neden olmasi ufak bir mekan....:)..........dalga gecmiyorum inan hersey olabilir...kendi reklaminida yapmis olur..hatta sanada katkisi olur.........basarilar.....

Yerleşim : ALMANYA / Freiburg  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.6 saniye.
12:30:27, 26 Nisan 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım