Dev Akvaryum!!!! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Dev Akvaryum!!!!
 1 

akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
04/05/2007 :  18:31:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Mehaba Arkadaşlar,

Düşününki,bir arkadaşınız ile bir cafe gittiniz.Ve mekan alışıla gelmiş mekanlardan çok farklı.Başınızı nereye çevirirseniz çeririn duvar yerine çeşitli balıklar ile dolu Akvaryum görmektesiniz.Sizce böyle bir cafe iş yaparmı?

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
05/05/2007 :  23:18:02  Alıntı
niye öyle tepki çıktı rihalos'tan anlamadım.
arkadaş iş yaparmı diye fikir sormuş ve bence farklı bişey. özellikle anadolu ve öğrencinin çok olduğu yerlerde ilgi çeker(konya,eskişehir vs..)millet havuz, şelale filan yaptı tuttuktan sonra bumu tutmaz. ama detaylar eksiksiz olmalı bence. yada bu işi kafe yerine lokanta vb. yerdede deneyebilirsin.
başarılar...
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
06/05/2007 :  12:57:07  Alıntı
merhaba,
rihalos haklı daha önce maliyetini sormuştum.
Ama sormak istediğim iş yapar mı?Sonuçta maliyetlari bilmeden iş yapılmaz çünkü herkesin bütçesi belli.
faih kardeş yorumun için tşk ler.

meramm
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
06/05/2007 :  17:47:35  Alıntı

mer haba arkadaşlar ben konyadan mehmet emin olki arkadasım boyle bir proje ve düşünce vardı ama tabikii bu kadar orjinal bir fikrin maliyetide fazla olur ama emin ol bu iş tutar arkadaslarıma da çok soylerim boyle bir lokanta cafe yapsan çok güzel iş yaparr bunu yapabilecek bir girişimci birde bir parası çok olan biri lazımm geri dönüşünü çok karlı olur bence
ne olursan ol yinede gel

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
rohan
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
06/05/2007 :  22:38:03  Alıntı
Slm iş yaparmı yapmazmı belli olmaz ama yapsa bile gelecek su faturası varyaaa vay anam vay diyorum ben sana arkadaş.Sen vazgeç bu saçma fikirden en iyisi evine birtane yaptır kafanı dinlersin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
matrax1453
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
07/05/2007 :  14:20:55  Alıntı
evinde oturmayı adamda biliyo niye böle kesip atıyosunuz işi niye adam evde otursun güzel bi fikir ama balıklar cogu insanın ilgisini cekmez o sistemi kurabilmek icin 10 milyarın üstünde sermayen gider. gitsede pek bifaydası olacagını sanmıyorum ama söle bi cafe yaparsan bence tutar v.i.p cafe yani özel odalardan olucak . ufak ufak 4 kişilik renkli plastiklerle cevrilmiş odacıklar yani düz bi yere plaka plaka plastikler alarak kendiniz olusturun giriş ücretli olsun birde orta göbekde masalar olsun oralarada giriş olsun v.ip odalara randevu alınarak girilebilsin. inan cok manyak patlar.ama istanbul icin gecerli bu diger yörelerde nasıl olur bilemem.yani millet sevgilisini öpcek yer bulamıyo öküz gibi bakıyolar böle biyer olursa rahat ederler parayıda mecburen verirler. oratada servis yapın isterseniz giriş ücretsiz sadece vip odalar saatlik 10 ytl gibi bişe olabilir bi oturan 2 3 saat oturur.yedikleri cabası sadece bir fikir.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
07/05/2007 :  21:54:31  Alıntı
Keyf.in
arkadaşım ROHAN,

Espiri kabiliyetin çok yüksek;sanırım senin tarzına uygun tonla site vardır istersen şansını bir de orada dene.Hayal gücü olmadan bu iş olmaz.Almanyanın Baden Würtenberg eyaletinde bundan seneler önce bir disco açtı Pistin tam ortasında fiberglas dan yapılmış bir Akvaryum,Onun üstüne de elktrikli bir örtü koymuşlar.Yani dans ederken Altında Akvartym olduğunu anlamıyorsun.Gecenin ilerleyen saatlerinde örtüyü kaldırıyorlar ve çığlıklar başlıyor,Pistin altında değişik boyutlarda köpekbalıkları yüzmekte. bu Disco hasılat rekorları kırdı ve SU parası onalara hiç dokunmadı.
MATRXX1453 Arkadaşım fikrini beğendim aynısını bir arkadaşımız B.esir civarında yapıyor. Ama zaman o zaman değil artık millet cadde ortasında öpüşebiliyor.Ama bazı semtlerde mükkemel gideceğinden eminim.

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
10/05/2007 :  08:07:02  Alıntı
işi büyütecek zaman da üst katı da tutar yataklı oda mı yaparız artık...:d
valla ben olsam parayı millete öpüşme yeri hazırla**** kazanmayı pek doğru bulmam başka şekillere yönelirim.
yaw yazık birinin çocuğu yoldan çıksa vijdan azabı olur bana mesela..sebeb hissederim kendimi.
bunların yerine min.5 çay içenden para alma (daha az içenden alcan)normal bi yer aç daha iyi. bak gör nasılda iş yaparsın.

matrax1453
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
10/05/2007 :  10:01:19  Alıntı
Gelisim.in
artık herkesin ahlaki anlayısına kalmıs :D bişe diyemem yoldan cıkmayla ne alakası var yapan yine yapıyo sanki bu cafe olmayınca namuslu yasıyolar öpüşmüyolar bile:D cafe olunca cıgrından cıkıyolar ne alaka sevgilisi zaten herhalde isteigini yapabilir:D yer olursa rahagt ederler ben sadece bi fikir verdim. kendim cok aradım bulamadım öle bi yer:D

iturkmen
Üye

Toplam 406 yazı
10/05/2007 :  10:16:21  Alıntı
amerikan filmlerinden birinde görmüştüm birin de görevimiz tehlikedeydi heralde böyle akvaryum şeklindeki bir restoranda yemek yiyorlardı.oldukça hoş.
ben daha uçuk bir şey söyleyeyim UFO Şeklinde kafetarya açmak çok saçma ancak bence mantıklı
içine de ufo müzesi gibi video ve resimleri koyardım.ancak içerisinin ışık sistemini mükemmel yapar giriş merdivenini de çok orjinal bir şey yapardım.
bence bu tutar. patentini alırsın francasing sistemiyle de bayilikler bile verebilirdim.
ufo cafe-restorant yalnız yemekler ilginç olmalı adana urfayı kimse yemez orda.....

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
10/05/2007 :  13:38:31  Alıntı
Ya allah aşkına yaşınız kaç yahu.Sizin bahs ettiğiniz olay cafe ile ilgisi yok,ona insan beceresi denir.Eğer kendine güveniyorsan her taraf seyranlık.Derler ya işi bilcen işe gidmiyecen.

fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
11/05/2007 :  12:55:09  Alıntı
Keyf.in
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - matrax1453
artık herkesin ahlaki anlayısına kalmıs :D bişe diyemem yoldan cıkmayla ne alakası var yapan yine yapıyo sanki bu cafe olmayınca namuslu yasıyolar öpüşmüyolar bile:D cafe olunca cıgrından cıkıyolar ne alaka sevgilisi zaten herhalde isteigini yapabilir:D yer olursa rahagt ederler ben sadece bi fikir verdim. kendim cok aradım bulamadım öle bi yer:D

(o dediklerini 10 kişiden yedisi gene yapsa 3'ü yer bulamayınca yapamaz. öyle bi, yer aç bak gör ortaokul öğrencisine kadar düşer müşteri yaşı.örnek ve teşvik olur millete.)

ticari taksi şöförlerine kadar aşağı yukarı bütün meslekleri sizin savunduğunuz yönleriyle suistimal ederek para kazancına dönüştürmeye çalışanlara, memleketin ticari ahlakını bozanlara işini hakkıyla yapanların hafif iyiye yönlendirebilme yorumuydu benimde yapmaya çalıştığım. her işlin bi usulü vardır hakkı vardır. bunu bilir bunu söylerim.

akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
11/05/2007 :  14:14:43  Alıntı
ARKADAŞLAR
KONU HAKKINDA YORUM İSTMİŞTİM,FAKAT SİZ KONUYU SAPTIRIYORSUNUZ.KONUMUZ KONU HAKKINDA YORUM GETİRMEK.BİRŞEYLER ÖĞRENMEK.SAÖMALAMAK DEĞİL.TEŞEKKÜR EDERİM

simendifer
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/05/2007 :  22:14:25  Alıntı
Arkadaşım böyle bir cafe&bar benimde hayalim fakat neden hayal olarak kaldığını sana açıklamaya çalışayım. Benim hayalimdeki yer ATLANTİS temalı bir yer olabilir mesela. Akvaryum içinde yatık dikey veya kırık mermer sütunlar. Bar taburelerinin ayaklarıda sütun şeklinde falan. Neyse konumuza gelirsek kuracağın akvaryum büyük olduğu için camının nekadar dayanıklı olması gerektiğini düşündünmü. Böyle bir camın maliyetiyle bile çok daha iyi bir işletme açılabilir. Su parası geyiği yapanlara ithafen şunu yazayım: önemli olan su parası değil suyu arıtmaktır. O parayı 1 sefer akvaryumu doldurduğunda verirsin. Deniz balıkları olan bir akvaryum kuracaksan denize yakın bir yerde kurabilir ve deniz suyunu sürekli akvaryuma pompalayıp devir-daim yaptırarak (ki denizden alınan suyuda çok iyi arıtmak gerekir ) balıkların sağlıklı bir ortamda yaşamasını sağlayabilirsin.
Eskişehir, Konya gibi deniz olmayan yerlerde deniz akvaryumu için tatlı suyu deniz suyuna çevirmen ve yaşatacağın balıklara göre tuz oranını ayarlaman gerekir buda + maliyet demektir.
Tatlısu akvaryumunda önemli olan tuz oranı değil PH değeridir. Ayrıca su sıcaklığıda önemlidir. Mesela japon balıkları soğuk suda yaşar ama Çoğu tatlı su balığı tropikaldir ve sıcak su sever. En canlı renklere sahip ve güzel tatlısu akvaryum balıklarından olan Betalar 2 erkek olduğunda ölümüne kavga eder Ve işin kötüsü bu balıkların erkekleri göz alıcıdır (gerçi dev akvaryumda birbirlerini bulurlarmı yada insanlar onlara dikkat ederlermi tartışılır). Yani balık tiplerine göre akvaryum kurman gerekir. Parça parça kurarak cam maliyetini düşürebilirsin. Nekadar küçük akvaryum okadar dayanıksız cam mantığı yani. Tatlı su akvaryumundada suyu temizleyerek devir-daim ettirmelisin bu sistemide rahatlıkla kurarsın ama para gerekir. Ayrıca akvaryuma girerek temizlemende gerekir ki scuba olayı devreye giriyor bu durumda. Keşke ucuza olsada ortak açabilsek ama bu saydıklarım sadece bir çırpıda aklıma gelenler. Balıklardan 1 tanesi ölse bile yaşayayacağın stresi düşün. Çünkü balıklarda toplu ölümler görülebilir. Elektirik kesildi ve uzun süre gelmedi sigorta attı bişey oldu, elveda akvaryum çünkü oksijeni veren ve suyu temizleyen motorlar durur. Haaa stres demişken akvaryuma koyacağım balıklar açacağın yere göre strese dayanıklı olmalı (Müşterilerin ve çalacağın müzik balıklarda stres yaratabilir bu balıkları öldürmesede strese giren balıkların rengi soluk olur hasta görünür). Yani aklıma gelenler bunlar bide benim aklıma gelmeyenleri düşün. Bir kısmını riske atacak kadar çok param olsa bu işi yapardım ve kazanırdım ama maaaalesefff. Umarım sana bir fikir vermişimdir.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İletişim
manta400
Üye

Toplam 355 yazı
22/05/2007 :  22:59:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
ben izmirde sadece şu meşhur nemo adlı soytarı balığı ile omlarca muşteri çeken bir restoran biliyorum çok mantıklı ancak devasa boyutlarda akvaryuma gerek olmadığı düşüncesindeyim

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
dwarflord
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
24/05/2007 :  14:42:58  Alıntı
bahsettiğin cok güzel ama cok zor bir iş sadece akvaryum camın 3 cm den daha ince olmayacak ve bunu meaknın duvar genişligiyle sonrada ön ve arka olarak ikiyle carparsam elde edeceğin fiyat 2 tane normal kafe acmaya yeter.ama bunun yerine akvaryumu 1 metre cavarı bir yükseklikte tutup duvar etrafında bordür seklinde devam ettirirsen masrafın düser.yada bunu tek tarafa yapıp karsı duvarı ayna ile gecersen hem mekan cok geniş görünür hemde her yer akvaryum gibi durur.benimde buna benzer bir niyetim vardı.bir kafeyi tamamıyle orman seklinde yaparak bina içinde orman yaratmak gibi ama olmadı.bence fikrin çük güzel.kenarada su devirdaimi için 2 tane selale tipi filtre koyarsan (akvaryumcular sana yardımcı olur) cok hos bir imaj yakalarsın.basarılar.

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Diğer
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
28/05/2007 :  23:29:34  Alıntı
Gezin.in
arkadaşlar ,
yorumlarınız için teşekkürler . beni gerçekten aydınlatıyorsunuz.

ihtiyar
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
15/06/2007 :  23:46:18  Alıntı
selam arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum ve mutlu oldum.

akvayum tipi restoran işi bence iyi fakat az çok akvaryumla uğraşmamdan biliyorum bakım ve masrafı çok olan bişey sistem eskidikçe çekiciliği kalmaz ve sürekli yenilik ister. diyorum

selamlar
selam

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
16/06/2007 :  08:43:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu bolumde yazilanlari buyuk bir keyifle okuyorum. Tum arkadaslara tesekkur etmek istedim.
Zann ile yakin zail olmaz. - Mecelle'den

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
jonquil
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
17/06/2007 :  00:02:12  Alıntı
bence her yerde balık olmaasın.Bu insanlar için biraz sorun olur. hoş bir fikir değil. her ne kadar balıkları sevsemde koca bir akvaryumda fazla kalamam gibime geliyor.
mesela şöyle olabilir. belirli yerleri yapabilirsin. insanların dikkatini çekmek istiyosan. örneğin yemek yenecek masanın üst kısmına içinde balıkların olduğu ince bir tabaka yapabilirsin. hem maaliyet açısında çok yük olmaz hemde hoş bişi olur. yemek gelene kadar balıkları seyrederler :) yani bu tarz şeyler içinde kullanabilirsin.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
mmuzun
Üye

Toplam 153 yazı
18/06/2007 :  10:11:58  Alıntı
merhaba ben su ürünleri mühendisiyim ve aynı zaman da avrupanın en büyüğü sayılabilecek akvaryumunu gördüm çeşit çeşit balıklar ve onlarca akvaryum. Balıklar konusunda bilgin varmı bilmiyorum ama senin sergileyebileceğin balıkların bir çoğu deniz balığıdır ve bunları temin etmenin zorluğu yanında kuracağın su sürkülasyonunuda tuzlu sudan sağlamalısın arıtma besleme temizlik sıcaklık vb. çok zahmaetli ve bilgi teknoloji isteyen işler bunlar ben tavsiye etmem. onun yerine bitkilerden oluşan otantik bir narjile kafe yapabilirsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
eylülteran
Editör

Toplam 369 yazı
18/06/2007 :  10:22:35  Alıntı
Ülkemizin bu tarz tematik cafelere mekanlara ihtiyacı var, umarım başarılı olursunuz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
matrax1453
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
18/06/2007 :  21:22:27  Alıntı
bence ikitane yüzücü bayanla işe başla denizkızı restaourant olsun ismin büyük akvaryumda gercek denizkızı kıyafetli kızlar yüzsün:) Türkiye'nin % 50 si senin restourantı ziyaret etmesse demedi deme:) ayrıca garson bayanlarda deniz kızı özelliğinde olsun temiz ortam olsun bence ii para kazandırır:) tabii biraz bu tür işe kalkman icin beldiye v.s arkan kuvetli olması lazım izin olayı zor olur:)

sagittarius
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/10/2007 :  14:52:13  Alıntı
müşterin ilk günde olurum ben balık hastasıyımdır mesela büyük balıklardan koi'lere bayılırım burda biryer var ama o kadar büyük değik oraya bol bol arkadaşlarla bişeyler yemeye giderim ilk sebebi o akvaryum ve ürünlerin kalitesi eğer gerçekten güzel biryerde kaliteli olarak yaparsan olabilir, ama cadde üzeri haraketli biyer varsa yoksa hiç girmeni tavsiye etmem
fatih

sagittarius
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/10/2007 :  15:06:41  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - rohan
Slm iş yaparmı yapmazmı belli olmaz ama yapsa bile gelecek su faturası varyaaa vay anam vay diyorum ben sana arkadaş.Sen vazgeç bu saçma fikirden en iyisi evine birtane yaptır kafanı dinlersin.

şimdi o büyük akvaryum çok iyi bir arıtıcı ister çünkü o büyük akvaryum suyu değiştirmek demek ölüm demektir benim akvaryumum 100 litre ve 3 seneden beri suyu değişmemiştir ve suyu içilecek sudan hiç farkı yoktur çünkü arıtıcısı var dolabın altında, iki tane hortum var bunlardan biri suyu çekiyor öteki aldığını suyu arıtım sisteminden geçirip geri boşaltıyor. ve ben 6 7 ayda bir o dolabın altındaki arıtıcının vanaları var onları kısıyorum 30 cm uzunluğundaki eheim marka arıtıcıyı alıyorum temizleyip tekrar takıyorum. ve ayda en fazla giden su 1 litre bile değil oda buhardan gidiyor:) anlıycağın zor değil arıtıcın iyi olacak buda 1 milyar demektir 500 litrelik bir akvaryuma, kaçtane akvaryum alırsın veya özelmi yaptırırsın büyüklüü belki 1500 litre olucak hepsini hesap etmek lazım ama çok iyi bir fikir, eğer yerinde iyi yerde olursan çok iyi tutar ama bu yerin depozitosu bile iyi para olur ve tadilatı baya ince bir hesap gerektiriyor herşeyi düşünmek lazım... başarılar
fatih

bayramkaba
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
14/10/2007 :  22:03:23  Alıntı
kurduğun yere göre değişir ama merakla bile gelen çok olur bence istanbul izmirde tutardı bence inşallah başarılı olursun...
byrmkb

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Öğrenci
Bartoloucci
Üye

Toplam 1343 yazı
23/11/2007 :  19:09:04  Alıntı
digiturk al..dev plazma ekranlarda zaten radyo yayınında zaten akvaryum var.. :)
Satılık Ziftin Olsun,

Selanik'ten Kel Gelir

Yerleşim : Türkiye / Özel  |  Meslek : Diğer
black_guitar
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
28/11/2007 :  12:08:25  Alıntı
Öncelikle şunu belirtiyim ki bi işe girmeden önce bunu gerçekden istiyor olman sevmen ve açmadan önce o fikrin üzerinde hayal kuruyor olabilmen çok güzel... Ve bence bunlar olduğu sürece o iş tutar... Ama gelgelelim diğer arkadaşlarımızın dediği gibi sadece kurulum aşamasında yüklü bi maliyetle kurtulabileceğin bir iş değil sonrasında da sürekli teknik sorunlarla karşılaşman muhtemel ve sorunlar olmsada dahi suyun arıtımı balıkların beslenmeleri yosunların önlenmesi için yapılacak uygulamalar vs sürekli masraf açacak işler... demek istediğim açmaman değil asla ama benim kişisel fikrim cafe gibi 2 çay 2 kahve ile bu masrafları karşılaman zor olur... Yani içkili balık restaurant gibi bi yer olursa hem temasınada uygun hem menüdeki fiyatlara kimse itiraz edemez hemde bu masraflarını karşılayıp karlılık sağlaman daha mantıklıdır... hayal ediyor ve istiyorsan başarısızlığı tanımıyorum... teşekkürler....

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
gercekdusunur
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
05/12/2007 :  16:19:25  Alıntı
örneği mevcut bursa'da okyanus pide.eher yanı akvaryum dolu,balık çeşitleri çok ve tertemiz bakıyorlar.evet gerçekten çok müşteri çekiyor.üniversiteyi bursada okudum.okuduğum yıllarda sürekli gittiğim bir yerdi.bursa
da olup bilmeyen yoktur.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
aydin
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
06/12/2007 :  17:24:09 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
orası iş yapmazsa hiç biryer yapmaz:)
arpacogluteknomarket

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
07/12/2007 :  17:24:18  Alıntı
arkadaşlar yorumlarınız için tşk ederim. Ben bu işi Antalyada düşünüyordum fakat şu an balıkesir deyim.Dikkatime çeken ise buradaki üniversite kitlesi ve çarşı merkezin dağınık olmaması.
Fakat arkadaşların dediği gibi bu iş çok külfetli bir iş.Doğru yapılabilinirse bence iş rahatlar.bir alman sitesinde dikkatimi çeken akvaryum var. isterseniz inceleyebilirsiniz.http://www.hs-aquaristikberatung.homepage.t-online.de/AQUARIENBAU.htm. A-Z dev akvaryumun yapılışı.

12.95 saniye.
11:53:46, 8 Aralık 2019, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım