Anaokulu Açma - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Anaokulu Açma
 2 


yhasemin
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
15/03/2010 :  12:09:09 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese merhaba, ben işletme fakültesi bitirmiş istanbul'da yaşayan bir bayanım yaşım 23.Daha önce bir bankada çalıştım ama şartları ağır olduğu için istifa ettim.Bir anaokulu ya da kreş aşmak gibi bir düşüncem var bu fikri bana cazip kılan günümüz Türkiyesi'nde birçok bayanın çalışması ve çalışmayan annelerin bile eğitim amaçlı çocuklarını kreş/anaokuluna vermek istemesi.Anaokulu açmak için prosedürlere çok fazla maliyet gerekiyor diye duydum ben en fazla 35 bin e çıkabilirim.Böyle bir işletme için devir mi daha uygun olur yoksa sıfırdan kendim mi kurmalıyım ayrıca nişanlım doktor olduğu için tayini çıkma ihtimali var ben başında durmazsam ayda bir gelsem bu iş yine yürür mü?Ya da bu birikimle girilecek başında durmaya çok gerek olmayan istanbul' da ne iş yapabilirim?Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi benle paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
emreipekci
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
08/08/2011 :  20:13:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba şu an türkiyede okul öncesi eğitim 5 yaş için zorunlu hale getiriliyor,anaokulu açmak gercekten iyi bi yatırımdır.Bildiğim anaokulları var belli prensiplerle başarılı bi şekilde faliyetlerini yapıyolar.sahipleride cok memnun.Size tavsiyem anaokulu açmak istorsanız kesinlikle bu işe girin..
İPEK STAR KİDS EĞİTİM ARAÇLARI

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
flea
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
09/08/2011 :  18:41:21  Alıntı
elinizdeki para bu iş için yetersiz + geri dönüşünü uzun bir zamandan sonra alacağınız dolayısıyla brakın karı 1 yıl sürekli cebinizden harcama yapacağınız birşey düşünüyorsunuz bence. Ben de bir eğitimciyim fakat eğitim sektörüne yatırım yapmayı pek sağlıklı bulmuyorum.

O bütçeyle bence orjinal konseptli bir kafeye harcamanız daha doğru olur.Daha kısa zamanda geri dönüşünü alırsınız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğretmen
m.salih
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/09/2011 :  01:23:25  Alıntı


merhabalar
bizde kreş işletmekteyiz; kreş işletmek öyle kolay değil. aşırı sorumluluk ve titizlik gerektiriyor.
eğer kreş açacaksanız birkere sorumlu müdürünüz ünv. ilgili bölümünden mezun olmak zorunda öğretmenlerinizinde siz sadece işletme mezunu olduğunuz için kurulan kurumun sahibi olarak anılacaksınız. daha sonra yeni kanunlar geldi her veli sözleşme yapmak zorundasınız, her ay yemek listesi faaliyet raporu, çalışan personelin sigorta kaydı ve kreşteki öğrenci sayısının kesilen faturalar ve mevlalarla beraber bulunduğunuz ilin valiliğindeki ilgili birime vermeniz gerekiyor. öğrencileri bir bir kayıt edeceksiniz çat kapı gelen denetimciler kayıtsız öğrenci bulduklarında ve siz açıklama yapamazsanız 3 gün kapatma veriyor. haftalık 80 kişilik bir kreşin mutfak gideri 300 - 400 arasında elektrik su kira muhasebe (ssk+ vergi v.s.) ve maaş giderleride eklenirse aylık size maliyet 10 ila 20 bin lira (tabi şehir ve konuma göre değişir) en önemlisi sabah 7 de açılacak kreş akşam 6-7 de kapanacak servis olacak bahcesi park ve oyun alanlı olacak. gözle görülmeyenlerde var yıl sonu için hazırlıklarda harcanan zaman ve maddiyat, çocukları sinemaya veya tiyatroya ***ürme v.s. daha da ekleye bilirim anlayacağınız kreş acacaksanız size tavsiyem valiliğe bağlı bir yer değilde meb bağlı bir okul tarzında açarsanız daha iyi olur
saygılarımla

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
isikoyuncak
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
16/03/2012 :  00:59:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Uzun zamandır anaokulu ve kreş kurulumu yapan (sektöre işi öğreten) kişiler olarak bu konuyla ilgili deneyimlerimizi paylaşmak amacıyla konu ile ilgili rehber oluşturmaya çalışıyoruz.Link aşağıda .Herkezin katkısını ve eleştirilerinizi bekleriz.

http://www.isikoyuncak.com/tr/bizden-haberler/anaokulu---kres-acmak

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mobilya
coolflort
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
22/10/2014 :  09:33:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Anaokulu veya kreş açmak için bir çok konu verilmiş. İşin özü gideri çok olan bir alana gireceksiniz demektir. Bu nedenle her şeyi en iyi şekliyle planlamak gerekmektedir. Bu iş sadece malzemeleri koymakla olmuyor. Gider kalemlerini iyi görmek gerekiyor. Günümüzün şartlarını düşündüğümüzde, 30 kapasiteli bir anaokulu ya da kreşe sahip olmak için harcayacağınız miktar en az 60,000 TL gibi bir rakam olacaktır. Bu rakam çok diyenler olabilir. Ama anaokulu başlangıç maliyetlerini bir defaya mahsus yapacağınızı hatırlatırım. Bu masrafı yaptık yeterli mi ? Elbette yeterli değil. Açmak istediğiniz anaokulu için yer kira olacaktır ve diğer giderleri de düşündüğümüzde aylık başlangıç olarak 10,000 TL ye yakın bir miktar gidecektir. Eğer ki bir anaokulu açmak istiyorsanız, anaokulu maliyetleri konusunda net bir şekilde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi halde sonuç hüsran olur.
Devir alacaklara da önerimiz şu şekilde olacaktır. Öncelikle devreden anaokulunun kapasitesine bakın ve hali hazırda kaç öğrenci bulunmakta bunu gözlemleyin. Devir aldıktan sonra öğrencilerin sizde kalıp kalmayacağı da muamma olacaktır. Bu nedenle iyi düşünülmesi gereken bir iş olarak devren anaokulu almak. Aynı zamanda hem devir için ödeyeceğiniz rakamları hemde içeride yapacağınız değişiklikleri düşünün bir devir parası kadar daha para harcamanız mümkündür. Yeni bir imaj oluşturmak zorundasınız. Aksi halde zaten sizde bir süre sonra devredenler kategorisinde yerinizi alabilirsiniz.
Daha detaylı ve geniş bilgi için http://www.okuldanismanligi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık almak isterseniz açmayı düşündüğünüz anaokulu için gerekli maliyet çalışmaları ve diğer hususlar hazırlanır. Yani bu iş için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz.
Yusuf YILMAZ Anaokulu ve Kreş Kurulumu Hizmetleri
Profesyonel Çözümler
www.okuldanismanligi.com

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
isikoyuncak
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
09/09/2016 :  08:02:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Anaokulu kurulumu ve anaokulu malzemeleri ile ilgili her türlü bilgiye www.kresmaketi.com dan ulaşabilirsiniz
emre gültekin

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mobilya
tcoalngsau
Üye

Toplam 225 yazı
05/01/2019 :  20:20:31  Alıntı
Bu forumda hangi konuyu okusam 10 yıldır hep aynı muhabbet.. Bilmediğim işe asla girme, o iş çok zor, öyle göründüğü gibi değil, başka işe bakın, gideri çok, vs. Vs. Bu yazanların yarısı klavye başında oradan buradan duyduğu ile ahkam kesen boş insanlar. Çalışan her zaman kazanır yeter ki istek azim ve çalışkanlık içinizde olsun.. Onun bunun ağız kokusuna lafına bakmayın.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer

0.07 saniye.
22:10:04, 19 Haziran 2019, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım