Yeni Ticaret Hayatı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yeni Ticaret Hayatı

aytekreiz33
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
27/06/2019 :  17:09:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba değerli Koniks üyeleri ben 17 yaşında bir gencim seneye 18-19 yaşında olup üniversiteye gideceğim ve okurken de ticarete atılmak istiyorum çünkü karakterim buna uygun ve ticareti seviyorum fakat nereden başlamalıyım , hangi sektöre girmeliyim , en kazançlı sektör nelerdir gibi kafamda deli sorular var bu konu hakkında beni aydınlatırmısınız şimdiden hepinizden Allah razı olsun

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Öğrenci
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
28/06/2019 :  12:55:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sana para bırakan her sektör en kazançlı sektör demektir.

E ticarete giren insanların bir kısmı zaten magazada dükkanda yapmakta oldukları işi internete taşıyıp büyümeye çalışmaktalar. Bu onlar için ek müşteri reklam ve itibar demek.

Bir kısmı dükkanı sembolik açıp asıl işi e ticaret tarafından büyütmeyi hedeflemekteler.

Bir kısmı da bir dükkana hiç ihtiyaç duymadan bu işe girişenlerden oluşuyor.

Artık ortada bir site olmadan bile e ticaret yapılabiliyor.

E ticaret çeşitleri ikiye üçe ayrılmıyor artık. Çok kapsamlı bir hal aldı.

Satış şekli, müşteriye ulaşma şekli, kullanılan araçlar, mali yapı gibi temel unsurlar bir biri içine girerek çok farklı bir çok çeşit e ticaret şekli meydana getirebilir oldular.

Eğer satış yapılacaksa vergi ödenir. Demek ki birinci olarak ticari kimlik kazanmak gerek. Ama ticari bir kimlik olamadan da satış yapıp banka hesabınıza ödeme yapılabilmesi sağlayan sistemler var artık.

Sosyal medya hesabınızdan ürün sergileyip kredi kartı ile ödeme alabilmeniz vergi mükellefi olmadan da gerçekleşebiliyor. Elinizdeki üç beş ürünü bu şekilde satıp durabilmek mümkün.

Ev hanımı örgü işlerini sergileyip satabilir. Emekli bir adam evine kurduğu küçük bir atölyede yaptığı dekoratif sandalyeleri satışa bu şekilde satışa sunabilir.

Yaygın olan yöntem bir e ticaret sitesi satın alıp ürün girip satmaya çalışmak. Bu durumda vergi mükellefi olmak gerek artık. Siteye adres yazacaksınız. Dükkan sayılırsınız.

Siteniz var malınız yok. O zaman drop ship..... Birinin deposundaki malı siz satacaksınız. O da sizin adınıza sattığınız müşteriye gönderecek.

Drop shipping için mal veren sitelerdeki tüm mallar sizin sitenize otomatik yüklenebiliyor. Resmi fiyatı komple tek tıklama ile. Güzel mekanizma.

Sitenden biri bir mal aldı. Hemen sen de tedarikçi siteden aynı malı bulup iskontolu fiyatınla alıyorsun. Müşterinin sitene yaptığı ödemedeki para ile sen de ödemeni yapıyorsun. Gönderim adresi olarak müşterinin adresini bildiriyorsun. Müşterine kestiğin faturayı da mail olarak tedarikçine atıyorsun onlar da bir çıktısını mal ilave ediyorlar. Müşteri faturada senin ödediği fiyatı ve senin adresini görüyor. Muhatabı sensin. Tedarikçin bu mal için sana ayrıca fatura yolluyor. O sana 10 liraya satıyor sen müşteriye 15 liraya satıyorsun. Kargo falan içinde. Başka masraf yok. Ama bir aksilik olursa sorumlu sensin. İade, hasarlı ürün gibi aksilikler pratikte sana yazar. Tedarikçin sıyrılır.

Drop ship yeni başlayacaklar için mükemmel bir antrenman alanı. Güzel kurs. Ama bu sistemde asıl kazanan tedarikçi, siz değil.

Kitap sektörü çok hareketli. Ama çılgın takip gerektiriyor. Parlamaları kaçırınca yıllık kazanç azalıyor. Bazen bir kitap satmaya başlıyor. Bu satış başlamadan önce bu kitabı sitenize ve üyesi olduğunuz ortak satış platformlarına (N11, Hepsiburada vb.) koymuş olmanız gerekiyor. Fiyatınızı ilmi şekilde ayarlamış olmanız gerekiyor. Cimri com da en üstte çıkabilmeniz gerekiyor. Cimri com ve benzerlerinin sitenizi tanıması gerekiyor.

Bazen 3 bazen 100 kitap 3-5 günde satılıp bitiyor. Becerebildiğiniz kadar satılıytor yani. Sonraki günlerde bu kitap hala revaçta olsa da ağzınızla kuş tutsanız satılmaz oluyor. Dalgayı yakalamakla ilgili. Dalga geçtiyse ne kadar iyi yüzücü olmanız denizi ilgilendirmez hale geliyor. ,

Bu dalga işi sadece kitaba has değil.

Başka bir oluşumun yoksa orta halli çok pahalı olmayan bir e ticaret sitesi al kendine. Drop ship yapan bir siteden ürün çek. Takip et. Satış yap. Ne kadar zor ne kadar sıkıntılı olduğunu gör. Nereye yönelmen gerektiğini anlamana çok yardımcı olur.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Fd44
Üye

Toplam 103 yazı
01/07/2019 :  20:59:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güzel kardeşim daha önce hiç bir yerde çalıştınmı ?

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.62 saniye.
17:56:47, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım