Doğal Dondurma İş Fikri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Doğal Dondurma İş Fikri

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
06/02/2010 :  20:16:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Acılacak il (yazın uzun sürdügü iller)ve işyeri (ana cadde olmasada işlek caddelerde)henüz tam olarak belirlemedigim için erken davranmakla 1 ay sonrasına ancak acılabilir düşüncesindeyim.

showromun oturması ve ekipman dizilimide en fazla 15-20 gün sürer. nisan ayına girmiş oluruz düşüncesindeyim şimdiden Fikirleri alırsam alt yapıda kullanmak isterim.
Nasip olursa bu sene bu işi geniş detaylı şekilde araştırıp(il ve makina parkuru) yapmak niyetindeyim bir yıl öncede denedim ama sermaye ha demeyle birikmiyor yavaş yavaş bir birikinti yaptım yeterli olursa girecem bu işe

Bu iş fikri üzerinde görüşlerinizi almak isterim
Saygılar....
bilgi paylaşıldıkca anlam kazanır.

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Diğer
seanone
Yeni Üye

Toplam 73 yazı
07/02/2010 :  03:15:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
usta ben işin ne olduğunu tam anlayamadım ya
gece 03.15 belki ondandır dedim ama
doğal dondurma iş fikri başlığıyla içeriği tam algılayamadım

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
07/02/2010 :  11:20:18  Alıntı
seone nikli arkadaşım ve tüm yorum yapacak arkadaşlar
Bu başlıgı okursanız piyasada satılan ürünlerin dogal olmadıgını ve markalara göre dondurma ve buzlu ürün yedigimizi anlıyabiliriz.
Dondurma konusunda iki teblig vardır yenilebilen buzlu ürünler ve dondurma ama ikisindede katkı maddeleri oldukca zararlı lütfen verdigim linki baştan sona okuyunuz.http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=20883

Benim yapmak istedigim dondurma tüzüge uyuyor. İçerisinde sadece süt,şeker,salep olacak başka hiç bir katkı maddesi bulunmuyacak uydugu teblig ise maraş dondurmasına(farklı olacak yapmak istedigim) denk gelmektedir. Burdaki tek fikrim dogal dondurma yapıp halka sunmak. En önemli konuda satış için dondurmanın farklı bir sunumu olması
saygılar..

mkorucu
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
07/02/2010 :  20:24:21  Alıntı

Bu işe mersin veya antalya2da başlamanız mantıklı görünüyor.Ayrıca bu işin maliyeti ne olur.bilgi verirseniz sevinirim.
korucum@yahoo.com.tr

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Mühendis
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
07/02/2010 :  21:21:51  Alıntı
Muttalip Korucu bey sabit bir maliyet malesef yoktur.
Ortalama olarak 60.000-100.000Tl (makina parkuru,imalathane,showroom,üretim izni,ruhsat,masa,sandalye,sarf magzemeleri,vs)
arasında bir maliyet çıkmaktadır.
Tabiki imalathane ve showromun yeri rakamı aşagıyada çekebilir inanılmaz derecede yukarıyada çıkarabilir.
Örnegin showroom yerine göre 25.000-50.000(yıllık kirası) tl arasında degişkenlik gösteriyor.
aklına dogal dondurma konusunda degişik fikri olan paylaşmak isterse memnun olurum.
Baltalamakta olabilir tabiki fikir fikirdir. :)
saygılar...

sdurmaz
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
07/02/2010 :  22:59:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
toptan ve üretimini yapmak yerine, iyi bir satış yerin varsa zaten toptancılar birçok ihtiyacını karşılayacaktır. zor olan yanları : sezonluk olması, kendin gece yarılarına kadar uğraşmalısın çünkü cari para oğlun bile aşırır, riskleri fazla elektrik olmaz erir, bekler kötüleşir... vb.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emekli
mterdem
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
08/02/2010 :  10:14:01  Alıntı
televizyonda dondurma gibi yenebilen Yoğurt satan bir iş yeri görmüştüm. Adam işlerim çok iyi diyordu belki bunuda ekleyebilirsiniz. Evladının Dondurma yemesine sıcak bakmayan Anneleri kendinize çekebilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
08/02/2010 :  18:54:04  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sdurmaz
toptan ve üretimini yapmak yerine, iyi bir satış yerin varsa zaten toptancılar birçok ihtiyacını karşılayacaktır. zor olan yanları : sezonluk olması, kendin gece yarılarına kadar uğraşmalısın çünkü cari para oğlun bile aşırır, riskleri fazla elektrik olmaz erir, bekler kötüleşir... vb.

Elektrik kesilirse:sadece bir dondurucuyu çalıştıracak ufak çapta jeneratör yeterli gelir.
Yapacagım dondurma degişik olacagı için toptancılar karşılayamaz.
Yazın kazancını yazın sezonunda tüketirsen işlerin vahim dogrudur.
Mesala cari kaçak için kamera azda olsa caydırıcı olabilir.
Haftalık tüketime göre ortalama dondurma üretilirse ziyan olmaz.marketlerden alınan dondurma kaç aylık acaba!
Bana bu tarz yorumlar gerekli işte bilgilerin için teşekkürler.
Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
saygılar
listeye jeneratör eklenmiştir.

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
08/02/2010 :  19:13:11  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mterdem
televizyonda dondurma gibi yenebilen Yoğurt satan bir iş yeri görmüştüm. Adam işlerim çok iyi diyordu belki bunuda ekleyebilirsiniz. Evladının Dondurma yemesine sıcak bakmayan Anneleri kendinize çekebilirsiniz.

''dondurma gibi''kelimesi bana ters acıkcası dogal ürün üzerine projem
Fikir verdigin için ayrıca teşekkürler.

saygılar..

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
10/02/2010 :  18:58:38  Alıntı
Olumlu veya olumsuz fikri olan yokmu?
benim için çok önemli
saygılar...

ÖZ-TÜRK
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
15/03/2010 :  15:23:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

KAYMAKLI KAZANÇ SOFT DONDURMA
Arkadaşlar soft dondurma makinesi hakkında her konuda detaylı bilgi almak için aşağıda belirttiğimiz iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.Klasik dondurmayla zaman kaybetmeyin.Yüksek kar marjı,kolay üretim ve satışı,düşük maliyet avantaylarıyla soft dondurmayı tercih edin kazançlı çıkın.Biz sadece makine satmıyoruz;size aynı zamanda makine kurulumu,üretim-satış-temizlik detayları ve desteği,ürün(külah,hammadde) temini,yaygın ve hızlı servis ağı ve daha birçok konuda satış sonrası her konuda yardımcı olup size güven verecek bir partner oluyoruz.Bizi aramadan soft dondurma makinesi almayın.Yanlış tercih yapmayın!

BNG-TECH SOFT İCE CREAM
İsmail ÖZTÜRK
Çamlık Caddesi Bankacılar Sokak No:16B-20 Yayla/Bahçelivler/İSTANBUL
Tlf : 0 (212) 488 46 27 GSM : 0 532 577 7615
Web : www.bng-tech.com Mail : bngtech.tr@gmail.com - bng-tech@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanayici
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
15/03/2010 :  21:09:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ÖZ-TÜRK

KAYMAKLI KAZANÇ SOFT DONDURMA
Arkadaşlar soft dondurma makinesi hakkında her konuda detaylı bilgi almak için aşağıda belirttiğimiz iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.Klasik dondurmayla zaman kaybetmeyin.Yüksek kar marjı,kolay üretim ve satışı,düşük maliyet avantaylarıyla soft dondurmayı tercih edin kazançlı çıkın.Biz sadece makine satmıyoruz;size aynı zamanda makine kurulumu,üretim-satış-temizlik detayları ve desteği,ürün(külah,hammadde) temini,yaygın ve hızlı servis ağı ve daha birçok konuda satış sonrası her konuda yardımcı olup size güven verecek bir partner oluyoruz.Bizi aramadan soft dondurma makinesi almayın.Yanlış tercih yapmayın!

BNG-TECH SOFT İCE CREAM
İsmail ÖZTÜRK
Çamlık Caddesi Bankacılar Sokak No:16B-20 Yayla/Bahçelivler/İSTANBUL
Tlf : 0 (212) 488 46 27 GSM : 0 532 577 7615
Web : www.bng-tech.com Mail : bngtech.tr@gmail.com - bng-tech@hotmail.com

ÖZ-TÜRK nikli arkadaş heralde konunun başlıgını ve verdigim linki okumadan kendi soft dondurma makinanı tanıtıyorsun benim konu dogal olması!

öyle soft makinadaki tozlar gibi olmuyacak!
senin makina yapsa yapsa (buzlu ürünler tepligine uyar)
ayrıca bir bilgi daha vereyim soft tarzı düşünen varsa en iyisi taylor markadır.
saygılar..

ÖZ-TÜRK
Yeni Üye

Toplam 67 yazı
15/03/2010 :  22:22:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
- Soft dondurma sütle yapılan tamamen doğal olan bir üründür.Hammaddesi 11 kg.lık uht paketlerde saklanan sıvı mix şeklindedir.Türkiyede bu hammaddenin üretimini kendisini dünya çapında kanıtlamış olan Danone,Fasdat ve Sütaş gibi firmalar yapmaktadır.
- Soft dondurma kesinlikle buzlu bir ürün değildir.Klasik yada doğal diğer dondurmaların donma derecesi -20 ile -30 derecede iken soft dondurmanın donma derecesi -5 ile -8 derece arasındadır.
- Soft tarzı düşünen arkadaşlar için;evet taylor iyi bir markadır.Ama 25.000 USD'den başlayıp 60.000 USD'ye kadar olan pahalı fiyatı,yüksek enerji tüketimi,kısıtlı yedek parça ve sınırlı servis ağıyla öne çıkan bir markadır.
- Biz BNG-TECH olarak 2005 yılından bu yana Türkiye'nin 128 noktasında,25 şehrinde yaygın servis ağımızla, kalitesini kanıtlamış bir soft dondurma markası olarak hizmet veriyoruz.
Tüm arkadaşlarımızın hedeflerinde muvaffak olmasını diler saygılarımızı sunarız.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanayici
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
16/03/2010 :  20:06:33  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - ÖZ-TÜRK
- Soft dondurma sütle yapılan tamamen doğal olan bir üründür.Hammaddesi 11 kg.lık uht paketlerde saklanan sıvı mix şeklindedir.Türkiyede bu hammaddenin üretimini kendisini dünya çapında kanıtlamış olan Danone,Fasdat ve Sütaş gibi firmalar yapmaktadır.
- Soft dondurma kesinlikle buzlu bir ürün değildir.Klasik yada doğal diğer dondurmaların donma derecesi -20 ile -30 derecede iken soft dondurmanın donma derecesi -5 ile -8 derece arasındadır.
- Soft tarzı düşünen arkadaşlar için;evet taylor iyi bir markadır.Ama 25.000 USD'den başlayıp 60.000 USD'ye kadar olan pahalı fiyatı,yüksek enerji tüketimi,kısıtlı yedek parça ve sınırlı servis ağıyla öne çıkan bir markadır.
- Biz BNG-TECH olarak 2005 yılından bu yana Türkiye'nin 128 noktasında,25 şehrinde yaygın servis ağımızla, kalitesini kanıtlamış bir soft dondurma markası olarak hizmet veriyoruz.
Tüm arkadaşlarımızın hedeflerinde muvaffak olmasını diler saygılarımızı sunarız.

kırmızı işaretledigim yerdeki yazınızda uht paketin içindeki mix içerigi elbette pakette yazıyordur.

Paketin üzerindeki içerikler bölümünü acaba benim bu başlık altında yazabilirmisiniz .Bilgilenmek isterim saygılar...

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
16/03/2010 :  20:12:54  Alıntı
bu arada kısada olsa kendimde bu işte ne durumdayım acıklayım biraz.
formda tanıştıgım Metin Örgün beyin yardımı ile inceleme yapmak için 13-03-2010 tarihinde Antalya'da misafiri oldum.
İşyeri acılışı için yer secimi yapıldı. işyeri henüz tutulmadı degerlendiriyoruz bir kaç yerle karşılaştırma yapılıyor.
Ayrıntı için zaman istendi ve gerekli tüm bilgiler toparlanıyor kısmetse başlıyacaz.
saygılar...

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
18/03/2010 :  19:07:13  Alıntı
ÖZ-TÜRK Nikli arkadaş halen ''mix'' dogal dediniz ama içerigini birebir yazmadınız.
pakette içindekiler kısmını yazabilirmisiniz bakalım dogal mı?
saygılar....

kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
10/07/2010 :  19:12:17  Alıntı
Bu senede tam yer secimi yapılamadı malesef
Antalya'da çok iyi bir yer buldum ama gittigimde yol yapımı vardı o yüzden getirisini işyerini açmadan önce tam ölçme fırsatım olmadı ve inşaat halindeyden bile aslında güzeldi ama tam görmek gerekir.
Mart-Nisan-2010 arası 8 hafta sonu ve hafta içi Antalya turu yaptım.
seneye nasip olursa
1 dükkan
4 stand yeriyle bu işe giriş yapılacaktır.
konumla ilgili takip eden arkadaşlara haberdar olması için eklenmiştir.
saygılar....

yeşil
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
12/07/2010 :  12:22:48  Alıntı
bence bu iş tutar
öncelikle doğal dondurma başlıgı altında reklam yapınız
ama şekerini çok koymamamınız tavsıye ederım cunku bugune kadar yedıgım tum dondurmalar sekerden ınsanı bayıyor tat olarak
ıkıncısı ona guzel bır ısım bulun
sonrada gercekten kalıtelı bır tesıs kurarak el degmeden sterıl sartlarda uretıldıgını ınsanlara kanıtlayın vede bunu gercekten uygulayın
kaliteli yapılan bır ıişin tutmama ihtimali bence yoktur
sütünüzde doğal ve manda sütü olursa yağlı ve lezzetli olur bence birde mandalar ineklerden daha çok süt veririler genelde
bende tavsiyeler bunlar umarım işinize yarar
sunum olarak dondurmayı külahta veya kup bardakta verebilirsiniz başka ne şekilde olabilirki
olmassa ıkısını karıstırın cam külahta sunum yapın dıycem ama buda gercekten ıyı fıkır bence sadece size özel olur
fıkırımı degerlendırırsenız bıze 10 kılo dondurma gönderırsınız artıkın :))))

halk saglıgını destekleyen her dusunceyı bızde gonülden destekliyoruz

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Halkla ilişkiler
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
12/07/2010 :  19:47:05  Alıntı
Yorumlarınız için teşekkürler
Reklam çalışması ve isim hazır.
Üretim aşaması üretim yapıldıgı dakika itibari ile her bölümü lcd ekrandan (püf noktası gösterilmemek kaydıyla) showroom da yayınlanacak.
Kalitede en iyi dondurmayı ortaya koymak asıl maksat ve sunum özelligi olacak.
Süt %10 civarında keçi sütü olacak geri kalan kaliteli inek sütü (manda sütünün yag oranının denenmesi gerekir uyarsa tat olarak bakmak lazım bilgim yok hiç denemedim) olacak. Fikriniz güzel bize has sunum farkımız var..Asıl albenisi sunumda!
Tabiki iş fikrim gerçekleşirse neden olmasın 10 kilo gönderebiliriz tabiki :))

bu sitede ortak olmak amaçlı başladım bu iş fikrini gecen yıl finansör aradım sermayem yetmedigi için, işin açıgı 4-5 kişi çok ciddi yaklaştı ve 3 kişiyle yüz yüze görüştük her türlüde destege hazırlar ben bu forumda isim vermeyim ama kendileri yorum yapmak isterlerse neden olmasın sadece onlardan istegim sunum ve işin inceligini konumda anlatmamaları.

3 kişinin haricinde formda çok kişiyle görüştüm lakin sezonluk iş oldugu için girişimden biraz sogudular kendilerine hak veriyorum.İşe girişi olmuyan kişilere gerekli tam bilgi verilmemiştir.'' Normal bir iş yerinin yıllık karının karşılıgı olarak bu sektörde ,sezonda yaptıgın kar 3-4 misli'' Ciddi olmadıkları için bu bilgiyide kendileri ile paylaşılmamıştır sadece araştırmalarını istemişimdir.

Belki şaka gelebilir bazı arkadaşlara işi bilen ve dondurmacı arkadaşlarda dahil üretimi yapan makinanın piyasada satışı asla yoktur özel yapımdır.
Antalya'da bu işi yapmayı çok istiyorum.Stand olayı için bir kaç yerle görüşüldü ve standımızın maliyetinide karşılamak kaydıyla 1 alıcısıda var üstelik soft makinasını kaldırıp bizim standı koyacak nasip olursa

Destekleriniz için teşekkürler...
olumlu veya olumsuz bu iş fikri hakkında yazan olursa seviyeli bir şekilde tartışmak isterim.

Saygılar

maliseker
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/12/2010 :  03:25:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Uzun zamandan beri ilgilendiğim bir konu, mail atarsanız görüşmek isterim: maliseker@mynet.com
Dondurma sektörüne ilgi duyanlar benimle iletişime geçebilir...

Yerleşim : Türkiye / Konya
kayserim
Üye

Toplam 358 yazı
27/12/2010 :  15:11:41  Alıntı
İsmail bey size öncede yazdım sizin makinanın bu konuyla ne alakası var anlıyamadım. Ha diyorsanızki senin üretecegin dondurmayı bu makina üretiyor hemen 1 adet alayım.

Kendi başlıgınızda makinayı satmayı denemelisiniz yoksa bu tarz başlıklara reklam yaptıgınız an başlık sahibi ve diger konuyla ilgilenenler acısından sorulan sorularada cevap vermek zorunda kalıyorsunuz ve sizden henüz cevap alamadık ve cevap almadıkca makinanızın ürettigi ürün hakkında düşünceler ne tarz oluyor azda olsa anlamanız lazım!

saygılar....

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.22 saniye.
01:14:01, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım